Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opeth + Von Hertzen Brothers - Bucuresti, 29.02

Go down

Opeth + Von Hertzen Brothers - Bucuresti, 29.02 Empty Opeth + Von Hertzen Brothers - Bucuresti, 29.02

Post by Unia Thu Feb 16, 2012 8:54 pm

Asta a fost confirmat mai demult, dar nimeni nu l-a postat inca. Mr. Green

Opeth au anuntat pe site-ul lor datele turneului din 2012, iar printre ele se numara si un concert la Bucuresti.

Acesta va avea loc pe 29 februarie in clubul Jukebox.

Biletele pentru concertul pe care Opeth il vor sustine pe 29 februarie 2012 in clubul Jukebox din Bucuresti au fost puse in vanzare. Biletele sunt disponibile la pretul de presale de 75 de lei pana pe 31 decembrie de pe eventim.ro.


Heritage a fost lansat in data de 20 septembrie via Roadrunner Records si este produs de solistul si chitaristul Mikael Akerfeldt in studioul Atlantis din Stockholm.

In cadrul unui interviu acordat emisiunii Full Metal Jackie, Mikael Akerfeldt a discutat despre noul album Opeth, Heritage: 'Imi place albumul. Ma asteptam sa fie mai 'watershed' decat a fost 'Watershed'. Nu am urmarit reactiile de pe internet pentru ca majoritatea comentariilor sunt negative. Insa ii vad la concerte, ma intalnesc cu ei si pana la urma privesc cu alti ochi albumul.'

'Este un disc diferit dar nu cred ca a fost un pas atat de radical pentru noi. Cred ca a fost un pas foarte normal pentru noi asa ca nu sunt ingrijorat. Nu-mi pasa prea mult. Asta vrem de la Opeth si e singurul lucru care conteaza.'

Materialul este produs integral de Mikael Akerfeldt in studioul Atlantis din Stockholm.

'Noul album a fost o provocare. A existat o atmosfera extraordinara in studio mai ales ca am cantat pe echipament din anii 60. Vintage 100%.'
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum