Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ce carti citim? Carti preferate

+37
Sahistul
White_Raven
ice_angel
Ancient reign
victor_uzum
kuolema
mywinterstorms
tarja.turunen37
OceanSoul
roxana_enache
Rain
Magnolia
diana17rock
serinia
SnakeCris
LittlePhoenix
LadyMoon
Winter Storm
Suomi_Rocks
Morphine
maria96
doulfe
zabine
cjal3x
hartia
angel_from_darkness_666
Sorana
ambrozi
Sylvanitoo
Chiticot
Black Pearl
MissSwan
Kinga
Lyris Youth
~SweetLittleWords~
Unia
october27
41 posters

Page 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Mon May 30, 2011 11:18 pm

Memoirs of a geisha, dar e audiobook. Nu stiu daca se pune, dar imi place la nebunie. :love:
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Tue May 31, 2011 11:25 am

Una dintre preferatele mele Mr. Green Am recitit-o chiar luna trecuta, prima data in engleza. :love:
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Tue May 31, 2011 9:37 pm

^Si audiobook-ul meu e pe engleza. E geniala. :love:
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Tue Jun 21, 2011 9:20 pm

M-am reapucat de romanele de fictiune istorica ale Philippei Gregory. Acum cativa ani am citit The Other Boleyn Girl, The Constant Princess si The Boleyn Inheritance. Acum mi-am luat The Red Queen (Margaret Beaufort, bunica lui Henry VIII) si The White Queen (Elizabeth Woodville, mama Printilor din Turn si sotia lui Edward IV) din seria despre Razboiul celor 2 Roze. Am inceput cu The Red Queen si imi place enorm. Ador stilul ei de a scrie romane istorice. Dupa ce le termin vreau sa ma reapuc de seria Tudorilor din care mai sunt vreo 3 carti. :love:
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Sat Jul 02, 2011 9:07 am

MissSwan wrote:M-am reapucat de romanele de fictiune istorica ale Philippei Gregory. Acum cativa ani am citit The Other Boleyn Girl, The Constant Princess si The Boleyn Inheritance. Acum mi-am luat The Red Queen (Margaret Beaufort, bunica lui Henry VIII) si The White Queen (Elizabeth Woodville, mama Printilor din Turn si sotia lui Edward IV) din seria despre Razboiul celor 2 Roze. Am inceput cu The Red Queen si imi place enorm. Ador stilul ei de a scrie romane istorice. Dupa ce le termin vreau sa ma reapuc de seria Tudorilor din care mai sunt vreo 3 carti. :love:
Chiar ieri era The Other Boleyn Girl la reducere la Humanitas si mi-am luat-o. N-am apucat sa citesc foarte mult din ea dar imi place pana acum. Very Happy
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by maria96 Mon Jul 04, 2011 1:53 pm

Eu azi am primit "Jurnalele lui Stefan" prima din seria "Jurnalele Vampirilor" si nu e rea deloc,ba dimpotriva,I love it! Smile
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Tue Jul 12, 2011 9:56 pm

Magnolia wrote:
MissSwan wrote:M-am reapucat de romanele de fictiune istorica ale Philippei Gregory. Acum cativa ani am citit The Other Boleyn Girl, The Constant Princess si The Boleyn Inheritance. Acum mi-am luat The Red Queen (Margaret Beaufort, bunica lui Henry VIII) si The White Queen (Elizabeth Woodville, mama Printilor din Turn si sotia lui Edward IV) din seria despre Razboiul celor 2 Roze. Am inceput cu The Red Queen si imi place enorm. Ador stilul ei de a scrie romane istorice. Dupa ce le termin vreau sa ma reapuc de seria Tudorilor din care mai sunt vreo 3 carti. :love:
Chiar ieri era The Other Boleyn Girl la reducere la Humanitas si mi-am luat-o. N-am apucat sa citesc foarte mult din ea dar imi place pana acum. Very Happy

Super! Ma bucur ca iti place! Mr. Green

Am terminat si The White Queen. Vai ce mi-au placut ambele. De-abia astept sa apara si restul cartilor din serie.
Acum astept sa soseasca primele 4 volume din seria A Song of Ice and Fire de George R.R. Martin (pe care e bazat Game of Thrones), plus doua din Southern Vampire Mysteries de Charlaine Harris si The Queen's Fool din seria Tudorilor de Philippa Gregory. De-abia astept.
Intre timp citesc un volum care aduna operele neterminate si scrise in tinerete ale lui Jane Austen - Sanditon, Lady Susan, The History of England & co.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Tue Jul 12, 2011 10:02 pm

^Acum am terminat The Other Boleyn Girl. :love: A fost ataaaat de tare. (Si deceeee a murit George Crying or Very sad )
Cred ca ma apuc de Wuthering Heights din nou.
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Suomi_Rocks Thu Jul 14, 2011 9:07 am

MissSwan wrote:Am recitit (pentru a nu stiu cata oara, prima in engleza) Memoirs of a Geisha de Arthur Golden, una din cartile mele preferate. N-am cuvinte sa descriu cat de frumoasa poate fi. :love:
Vreau şi eu să o citesc... Deşi de obicei nu fac asta acum am văzut filmul întâi şi rămâne să citesc şi cartea cândva.. :love:

În ultimul timp am mai citit The Painted Veil, Daisy Miller, The Scarlet Letter, Great Expectations... acum m-am apucat de Lord of the Flies.
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by hartia Sun Jul 17, 2011 10:30 am

recent am citit "silence of the lambs", "limbajul trupului", "arta de a influenta", "de ce iubim femeile", iar acum ma apuc de "mitologie română"
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 33
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Sahistul Mon Jul 18, 2011 3:00 pm

Acum citesc Toamna la Pekin, de Boris Vian. O recomand tuturor!
Sahistul
Sahistul
Oasis

Number of posts : 386
Location : Bucuresti
Registration date : 2011-07-16

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Thu Jul 21, 2011 11:33 pm

Am terminat Dead in the Family si A Touch of Dead de Charlaine Harris. Cat poate sa imi placa seria asta! :love: De-abia astept sa apara si Dead Reckoning in paperback la toamna ca sa fiu la zi cu ele. Mr. Green
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by maria96 Sat Jul 23, 2011 11:37 am

Imediat termin primul volum din "Jurnalele Vampirilor" si nu o carte rea.
Lunile trecute am inceput o serie de 6 carti care mi-au placut foarte mult
Primul volum se numea "Ucenicul vraciului" prima data cand l-am vazut nu mi se parea prea ademenitor,dar la recomandarea bibliotecarei l-am citit and I loved it ^_^
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by hartia Sun Jul 24, 2011 1:07 pm

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Lolita-book-cover
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 33
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Sun Jul 24, 2011 2:13 pm

M-am apucat de The Queen's Fool de Philippa Gregory, care continua seria Tudorilor, actiunea se petrece la curtea lui Edward VI si apoi a lui Mary I (Bloody Mary). :love:
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Mon Aug 15, 2011 1:36 pm

Gata am terminat cu seria Tudorilor de Philippa Gregory, am citit si The Virgin's Lover (primii ani de domnie ai lui Elizabeth I) si The Other Queen (captivitatea lui Mary Stuart in Anglia). Astept cu nerabdare sa mai citesc ceva de ea.
Si m-am apucat de Harry Potter pt copilul din mine. Razz Am terminat The Philosopher's Stone si acum incep The Chamber of Secrets. giggle
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Sahistul Mon Aug 15, 2011 2:13 pm

Acum citesc Spuma Zilelor, de Boris Vian Smile
Sahistul
Sahistul
Oasis

Number of posts : 386
Location : Bucuresti
Registration date : 2011-07-16

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Rain Mon Aug 15, 2011 2:47 pm

MissSwan wrote:
Si m-am apucat de Harry Potter pt copilul din mine. Razz Am terminat The Philosopher's Stone si acum incep The Chamber of Secrets. giggle

Haha, si eu m-am apucat de Harry Potter. Nu am citit cartile cand au aparut si ma gandeam ca n-ar trebui sa las asa. Acum am ajuns la The Prisioner of Azkaban si m-am apucat si de filme, chiar daca le-am mai vazut o data. Citesc cartea si vad filmul dupa aia. E destul de amuzant. Razz
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 28
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Mon Aug 15, 2011 3:36 pm

^ Eu am vazut primele 6 filme unul dupa altul dupa ce am fost la 7 acum cateva luni, asa ca mai astept pana apare boxsetul cu toate pe DVD si fac un maraton atunci. Razz
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Mon Aug 15, 2011 8:12 pm

Eu sunt Harry Potter obsessed. Am citit si recitit toate cartile din serie, si ceva carte despre J. K. Rowling, si Povestile Bardului Beedle... Stiu si fragmente pe de rost. Razz



Acum citesc Nostalgia de Cartarescu. Fantastica. :love:
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by suzy.horror Tue Aug 16, 2011 11:11 pm

Cea mai buna carte pentru mine e Eseu despre orbire de Saramago. Noroc cu profa mea de romana ca ne mai deschide ochii si ne invata ce sa citim I love you .
In rest, Femeia nisipurilor de Kobo Abe, Strainul de Camus, Eugen Ionescu imi place Cool , recomandate tot de profa de romana Laughing
suzy.horror
suzy.horror
I Walk Alone

Number of posts : 9
Age : 29
Location : Ploiesti
Registration date : 2011-08-16

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Unia Mon Sep 19, 2011 9:41 pm

Am citit "Let The Right One In" de John Ajvide Lindqvist, de cand am citit despre ea nu mi-a placut pentru ca am vazut cuvantul "vampir" si chiar m-am saturat de vampiri. XD Dar am citit mai multe review-uri si m-am hotarat sa o citesc. Nu e tocmai ca acele carti cu vampiri care ma enerveaza acum, dar tot nu mi-a prea placut si au fost destule parti care erau neinteresante sau care nu prea aveau logica. Deci nu o recomand deloc. Neutral
Si am mai citit niste thrillere de Dean Koontz, Greg Iles, Jodi Picoult, Jurassic Park de Michael Crichton, toate au fost ok dar nu tocmai speciale.

Am terminat acum "Alice Cooper, Golf Monster" (scrisa de Alice Cooper Razz ) si desi a avut un pic prea multe chestii despre golf, in rest a fost chiar interesanta, si spre deosebire de alte biografii, nu are prea multe informatii sau prea multe nume sau detalii, doar ce e mai important. Deci a fost perfecta pentru o carte pe care o citesti repede, chiar daca nu esti fan al lui si chiar daca nu stii nimic despre el. Very Happy
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Sahistul Mon Sep 19, 2011 10:54 pm

Acum citesc Vizuina Luminata de Max Blecher.
Sahistul
Sahistul
Oasis

Number of posts : 386
Location : Bucuresti
Registration date : 2011-07-16

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Tue Oct 18, 2011 7:40 pm

In ultima vreme am recitit Persuasion de Jane Austen si Jane Eyre de Charlotte Bronte. Parca le-am redescoperit! :love:
Si acum m-am apucat de Great Expectations de Dickens. Imi place pana acum.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Unia Thu Nov 17, 2011 6:53 pm

Azi am gasit la biblioteca una din cartile mele preferate de cand eram mica, "Micul vampir", in finlandeza Very Happy

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/389045_238669012862469_100001581151475_664955_1253295139_n.jpg
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 13 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum