Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ce carti citim? Carti preferate

+37
Sahistul
White_Raven
ice_angel
Ancient reign
victor_uzum
kuolema
mywinterstorms
tarja.turunen37
OceanSoul
roxana_enache
Rain
Magnolia
diana17rock
serinia
SnakeCris
LittlePhoenix
LadyMoon
Winter Storm
Suomi_Rocks
Morphine
maria96
doulfe
zabine
cjal3x
hartia
angel_from_darkness_666
Sorana
ambrozi
Sylvanitoo
Chiticot
Black Pearl
MissSwan
Kinga
Lyris Youth
~SweetLittleWords~
Unia
october27
41 posters

Page 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 14 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Thu Nov 17, 2011 10:07 pm

Middlemarch de George Eliot - excelenta, nu ma asteptam sa-mi placa asa tare pt ca nu sunt mare fana a realismului, insa am fost placut surprinsa
Lady Chatterley's Lover de D.H. Lawrence - alta surpriza placuta
City of Glass de Paul Auster - imi pare bine ca am avut-o de citit pt un curs, altfel n-as fi dat de ea, un exemplu pur al postmodernismului
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 14 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Sahistul Thu Nov 17, 2011 10:41 pm

Am citit Kafka pe malul marii de Haruki Murakami. Superba, chiar nu am cuvinte...
Sahistul
Sahistul
Oasis

Number of posts : 386
Location : Bucuresti
Registration date : 2011-07-16

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 14 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Pen' Vicious Wed Nov 23, 2011 7:09 pm

Well, momentan am terminat Darwin si dupa Darwin. Studii filozofice asupra biologiei de Mircea Flonta. Nu, nu sunt fana cartilor de biologie, dar imi trebuie pentru un concurs asa ca ma adaptez cum pot. Desi, recunosc ca nu a fost chiar groaznica.
Am ramas pe stand-by la Ceasornicarul Orb de R. Dawkins, iar acum incerc sa termin Divina Comedie a lui Dante Alighieri.
Pen' Vicious
Pen' Vicious
I Walk Alone

Number of posts : 9
Age : 30
Location : London. UK
Registration date : 2011-11-23

http://obs-for-passion.blogspot.com

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 14 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Unia Mon Jan 16, 2012 7:06 pm

Prin ultimele luni am mai citit cateva care mi-au placut, singurele pe care le-as recomanda ar fi "The Street Lawyer" de John Grisham, si trilogia WWW de Robert J. Sawyer (pe care o incepusem in vara).
Am mai citit cateva thrillere dar au fost doar ok, nimic tocmai special. Ieri am terminat "Aleph" de Paulo Coelho, care nu mi-a prea placut, si am inceput seria "Lily Bard" de Charlaine Harris si "You're Next" de Gregg Hurwitz.
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 14 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by The Peacekeeper Thu Jan 26, 2012 4:57 pm

Momentan citesc Myths of the Norsemen de H.A. Guerber

The Peacekeeper
Boy And The Ghost

Number of posts : 153
Age : 36
Location : Bucuresti
Registration date : 2012-01-26

http://ravennightwish.deviantart.com/

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 14 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Unia Sun Jan 29, 2012 6:42 pm

Am terminat "You're Next" de Gregg Hurwitz, a fost ok, la un moment dat prea lunga, deci nu sunt sigura daca mai vreau sa citesc si alta, "The Millionaires" de Brad Meltzer care a inceput interesant, dar apoi m-am cam plictisit.

Intre timp am mai inceput si "Eragon", prima parte din "Inheritance Cycle" de Christopher Paolini. Evident ca nu se compara cu LOTR sau altele, dar tinand cont de faptul ca fost scrisa cand autorul avea doar 15 ani (!), imi place mult mai mult decat ma asteptam.
Si in acleasi timp mai citesc si restul seriei "Lily Bard Mysteries" de Charlaine Harris. Am terminat-o pe prima, nu sunt capodopere, dar sunt exact ca seria "Sookie Stackhouse"; usor si repede de citit si entertaining incat sa nu te plictisesti. Probabil ca nu le-as recomanda oricui, dar celor care ati citit Sookie Stackhouse sigur v-ar placea. Very Happy
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 14 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by metallic-heart Thu Feb 02, 2012 4:02 pm

In ultima vreme carti de mecanica si matematici. Crying or Very sad
Dar in rest, o recomand pe Gillian Flynn. Momentan are doar 2 carti traduse in Romania(sau cel putin asa stiu) "obiecte ascutite" si "Locuri intunecate". Amandoua se gasesc la editura Tritonic. In rest, sunt adepta horrorului(vad ca si Stephen King e mentionat mai sus; imi place).
Ar mai fi cartile autoarei Tracy Chevalier- tot vad ca sunt cititori mai sus - si anumite carti aparute in colectia "Raftul Denisei" din Humanitas.

Ce as vrea sa citesc mai mult in viitor:
- religii
- ocultism
- magie
- carti despre fotografie
- carti despre design
metallic-heart
metallic-heart
Lost Northern Star

Number of posts : 20
Age : 32
Location : Bucharest
Registration date : 2012-02-02

http://metallic-heart.deviantart.com/

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 14 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Thu Feb 02, 2012 7:07 pm

Am citit cea mai noua carte din seria True Blood, Dead Reckoning. Ok, dar nu spectaculoasa, sper ca ultimele doua sa fie mai exciting. Razz
Tinker Tailor Soldier Spy de John Le Carre - fenomenala!
Si in sfarsit am inceput A Game of Thrones de George R.R. Martin, megaultrageniala! giggle De-abia astept sa le citesc si pe restul. :love:
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 14 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum