Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

+41
alex1982
Sahistul
suzy.horror
FairyLady
dudu666
OceanSoul
victor_uzum
EnsimmainenEnkeli
SnakeCris
Magnolia
roxana_enache
kuolema
nikolaus
Rain
LittlePhoenix
Midnight.shadow
oana17a
rockthepeople
LadyMoon
okadooir
Winter Storm
hartia
Suomi_Rocks
Black_Kitty
Chiticot
NothingTheKiD
Morphine
maria96
diana17rock
Argo
Sorana
Mugur de fluier
Annah
~SweetLittleWords~
stefan_mihalea
Syrius
ambrozi
MissSwan
Unia
Kinga
Nightwish Tarja
45 posters

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Se va intoarce Tarja in Nightwish?

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_lcap23%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_rcap 23% 
[ 13 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_lcap26%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_rcap 26% 
[ 15 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_lcap21%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_rcap 21% 
[ 12 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_lcap2%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_lcap16%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_lcap11%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_lcap1%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Total Votes : 57
 
 

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ~SweetLittleWords~ Tue Apr 21, 2009 7:44 pm

sincer... Tarja a fost foarte diferita inainte de Marcelo.. urmariti cu atentie End of Innocence si vedeti cum era acolo.. mai ales intr-una din scenele cu... hmm Tero Neutral..... serios.. era o tipa mult mai deschisa si de gasca Neutral.. o aparut nenea asta de nicaieri si gata o fost.. s-a schimbat foarte mult in orice caz .....fiecare avem parerile noastre:|,, si eu sunt tot de parere ca Marcelo are cea mai mare vina Very Happy...

in plus nimeni nu o zsi ca e un lucru rau sa calatoresti cu sotul .. dar.....nu stiu.. deja is secata de idei.. pur si simplu asta e parerea mea.. si nimeni nu o sa mi-o schimbe vreodata Neutral... Marcelo e si a fost un..... om de nimic ( ma scuzati Neutral) in plus nu m-as mira sa ii vaneze averea si celebritatea Neutral
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Unia Tue Apr 21, 2009 7:53 pm

^Crede-ma ca Tarja inca e de gasca. Si Marcelo (desi pare antipatic in poze) e foarte dragut in real life.
Si eu eram sceptica cu privire la el inainte sa il intalnesc, dar pot sa te asigur ca, cat am stat eu cu ei doi (4 ore si jumatate) el a fost foarte dragut cu toti fanii si chiar Tarja.
Si chiar crezi ca el ar incerca asa ceva si nu o iubeste pe Tarja? Mi se pare imposibil sa fii cu Tarja atatia ani si sa nu o iubesti. Wink
Si Tarja nu e proasta, s-ar fi prins pana acum daca era cazul.
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ~SweetLittleWords~ Wed Apr 22, 2009 8:46 am

nu stiu.. prefer sa nu ma pronunt totusi... sincer eu nu am niciun pic de incredere in Marcelo :Neutral... nu stiu ce sa zic

in plus nu am zis ca Tarja e proasta deloc Neutral.. e chiar foarte desteapta si logic ca recunosc NeutralNeutralNeutral....nu am zis asta niciodata... dar oamenii sunt fel si fel... de ce a vrut atunci sa o desparte pe Tarja de Nightwish???? pentru cu totii stim ca si el a avut vina in toata problema asta

in orice caz sa zicem ca Marcelo nu e asa cum am zis dar atunci de ce Tarja s-a schimbat ... pentru ca nimeni nu poate zice ca nu s-a schimbat Neutral.... nu vreau sa ma cert cu nimeni dar asta eparerea mea si nimeni nu o sa mi-o schimbe...

de unele lucruri sunt constineta si eu dar nu in totalitate Very Happy...


Last edited by ~SweetLittleWords~ on Thu Apr 23, 2009 4:13 pm; edited 1 time in total
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Mugur de fluier Thu Apr 23, 2009 9:04 am

Foarte corecta analiza ! Totusi ceva nu e in regula apropo de felul cum s-au despartit.
Daca Tuomas a putut sa compuna muzica de pe DPP intr-o perioada in care nu aveau solista , inseamna ca nu e obligatoriu ca membrii formatiei sa fie mereu impreuna . Vreau sa spun ca , daca exista bunavointa se pot face de toate : si concerte/imprimari cu Nightwish si concerte la opera si concerte cu Tarot etc.; totul e sa planifici aceste activitati. Cred ca intre Tuomas si Tarja a fost ceva de ordin sentimental care a fost rupt de casatoria ei cu Marcello.

Mugur de fluier
Lost Northern Star

Number of posts : 22
Location : Bucuresti
Registration date : 2009-04-21

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ambrozi Thu Apr 23, 2009 5:46 pm

Tuomas sa o iubeasca sau sa simta ceva pt Tarja??? hmmm...si sa ia hotararea aia pentru ca ea sa mariti si intr-un fel el si-a pierdut speranta????hmmmmmmmmmm.....nu prea cred asta deloc, absolut deloc, pentru ca:1. altfel Tarja intr-un fel sau altu afla, sau in atatia ani el putea sa declare iubirea lui pentru ea sau sa dea semne macar, nu cred ca rezista el atata timp, mey...o gramada de timp, avand-o mereu aproape si in preajma lui. 2. decizia luata nu a fost luata numai de Tuomas, retineti NU NUMAI DE EL, sa consultat cu baietii inainte de a hotari.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Syrius Fri Apr 24, 2009 3:18 pm

Subiectul asta e doar un cerc vicios si o infundatura...Suspect
In contextul asta, revenind la subiectul topicului, sa stea fiecare unde e ca stau bine. Nici nu vrea sa imi imaginez alta serie inteminabila de disertatii nervoase daca ar fi de maine impreuna, povestea lor a incetat sa fie una legata de muzica in 2005, de atunci nu e decat un sir de barfe, speculatii, injurii, o telenovela mai mult sau mai putin reusita.
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Mai spera cineva ca Tarja se va reintoarce in Nightwish???

Post by Annah Sat Apr 25, 2009 10:01 am

ambrozi wrote:
~SweetLittleWords~ wrote:de ce??? Neutral^ imi pot da sama si eu de unele chestii dar avand in vedere ca esti asa de convinsa de asta mi-ar placea sa stiu Razz ( nu te supara ca intreb te rog)
Sunt de acord cu tine, sa isi argumenteze afirmatia.

Voi v-ati intoarce la cineva, pe cine i-ati crezut prieteni timp de 9 ani? La cineva cine nu a avut demnitate si curaj suficient(nici sa nu vorbesc despre respect) ca sa se uite in ochi tai si sa iti spuna ca nu mai esti unul dintre ei? La cineva cine da orice vina pe tine pentru ca nu ii impartasesti sentimentele si incearca sa te injoseasca in fata lumii cu o iubire sufocatoare? ...si nu in ultimul rand... la cineva, cine face toate aceste lucruri, iar apoi, ca sa isi spele constiinta, spune despre tine: "Seek her/Seduce her/Tame her/Blame her/Have her/Kill her"...? ei bine, eu nu m-asi intoarce la un astfel de om(oameni) si din aceste motive sper ca nici Tarja nu se va intoarce....
Annah
Annah
Boy And The Ghost

Number of posts : 144
Age : 31
Location : "Out in the middle of nowhere"
Registration date : 2009-04-11

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ~SweetLittleWords~ Sat Apr 25, 2009 10:47 am

^ what??

ok unele afirmatii sunt adevrate dar atata vreau sa zic ca si Tarja are vina.... la fel ca si bietii Neutral.. haideti mai ce aveti cu baietii??


"La cineva cine da orice vina pe tine pentru ca nu ii impartasesti sentimentele si incearca sa te injoseasca in fata lumii cu o iubire sufocatoare?"

daca aici te referi la Tuomas, el nu a fost asa deloc Neutral.... nu a dat vina pe ea niciodata in halul asta.. in plus desi nu i-au convenit multe el a tacut si si-o scris muzica lui linistit......cand a injosit-o?? cand i-a scris Ever Dream si Beauty and the Beast si mai stiu eu ce alte piese?? asta se cheama injoseala?? nu cred....

crede-ma ca desi lui Tuomas nu i-a convenit Marcelo si alti oamenii nu s-a apucat sa rupa maini sau sa bata pe cineva ca el nu are noroc sau mai stiu eu ce... Neutral pale .. Tuomas nu e asa de idiot pe cum il crede lumea!!! Rolling Eyes Shocked nu imi aduc aminte nici cand a dat vina pe Tarja " pentru orice"
Tuomas nu e deloc asa Neutral.... in plus are numai cuvinte e lauda ptr ea... la majoritatea interviurilor spune lucruri bune despre ea...

* o sa innebunesc daca mai scriu in topicu' asta " Razz Mr. Green


Last edited by ~SweetLittleWords~ on Sat Apr 25, 2009 3:08 pm; edited 1 time in total
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ambrozi Sat Apr 25, 2009 1:42 pm

Annah wrote:
ambrozi wrote:
~SweetLittleWords~ wrote:de ce??? Neutral^ imi pot da sama si eu de unele chestii dar avand in vedere ca esti asa de convinsa de asta mi-ar placea sa stiu Razz ( nu te supara ca intreb te rog)
Sunt de acord cu tine, sa isi argumenteze afirmatia.

Voi v-ati intoarce la cineva, pe cine i-ati crezut prieteni timp de 9 ani? La cineva cine nu a avut demnitate si curaj suficient(nici sa nu vorbesc despre respect) ca sa se uite in ochi tai si sa iti spuna ca nu mai esti unul dintre ei? La cineva cine da orice vina pe tine pentru ca nu ii impartasesti sentimentele si incearca sa te injoseasca in fata lumii cu o iubire sufocatoare? ...si nu in ultimul rand... la cineva, cine face toate aceste lucruri, iar apoi, ca sa isi spele constiinta, spune despre tine:@ "Seek her/Seduce her/Tame her/Blame her/Have her/Kill her"...? ei bine, eu nu m-asi intoarce la un astfel de om(oameni) si din aceste motive sper ca nici Tarja nu se va intoarce....
Eu daca simt ca se mai merita o a2a sansa de ce sa nu ma intorc?poate va fi mai bine, sau poate nu!! nu am de unde sti, dar probabil ma atrage inca sentimentul si trairile ce le-am avut in trupa.
Demintitate?aici se vorbeste de deminitate? wtf!!! Daca ii spunea in fata, trauma era si mai mare, uitatndu-se in ochii baietilor. Sunt de acord si am mai zis ca Tuomas a gresit ca nu ia spus in fata, dar el impreuna cu baietii sau decis sa procedeze in modul asta, crezand de cuviinta ca asa va fi mai bine. Dar deminitate?ce intra chestia asta cu ceea ce sa intamplat? Ea a vut demnitate cand zicea ba ca lasa trupa cand vrea, ba ca fara ea ei nu sunt nimica etc??? Asta numesti tu deminitate? Este lipsa de respect fata de baieti: cum ai specificat si tu in paranteza, te contrazici singura....tot ei lipsiti de respect? Tot ei nu au respectato cand dorea dansa sa calatoreasca numai cu iubitul ei sot separat, in hotel sa cineze numai ei 2, si multe altele?????No way.....Lord have marcy......
@ Deja aici se da in extreme, mai ales ca asa ceva el de ea sa zica, nu este adevarat, nici in gluma, nici cu gandul, no way, com'on they were best friends, and even they argue never make and sais this one to each other. Chestia asta e cam deplasata. lol!
Dar Annah, eu am inteles ce vrei sa zici, numai faptul ca ti-am argumentat afirmatia sper ca te mai lamuresti si tu, daca nu , c'e la vie....fiecare cu ale lui, right? Wink Wink scratch scratch
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by stefan_mihalea Sat Apr 25, 2009 5:57 pm

ambrozi wrote: Ea a vut demnitate cand zicea ba ca lasa trupa cand vrea, ba ca fara ea ei nu sunt nimica etc??? Asta numesti tu deminitate? Este lipsa de respect fata de baieti: cum ai specificat si tu in paranteza, te contrazici singura....
Dap! Asa e! Si cand ai instabilitate in trupa nu e mai bine sa incerci oare sa rezolvi? Daca membrul trupei tot zice ca are chef de cariera solo si incepe sa nu mai interactioneze cu restul echipei cum o facea pana atunci, oare nu e mai bine sa-i dai liber?
Mai bombanea cineva de faptul ca plecarea lui Empu ar fi "digerabila". Ok, parerea ramane parere, dar hai sa ne gandim si cine a fost Emppu pentru aceasta formatie! Unul dintre primii membrii, aha! Cel care face tot felul de nebunii pe scena... Cel care ne innebuneste cu acele momente de magie la chitara... Multi dintre noi il simpatizam foarte mult, cum puteti spune ca ar fi asa digerabila plecarea lui?

Se mai spune si de prietenia dintre Tuomas si Tarja. Ups...Nu stau sa fac teoria prieteniei, dar PRIETENIA E DOAR UN PAS CATRE "MAI MULT". Daca a simtit mai mult decat prietenie pentru Tarja, numai el stie!
Unii ziceti ca nu...nu se poate, trebuia sa se afle adevarul in atatia ani! Pai daca intr-adevar Tuomas simte/ simtea ceva in plus fata de ea ca prietena, cred ca e important si cand si-a dat seama de asta (Chiar ma gandeam cat de mult i s-ar potrivi versurile din "Ghost Love Score" : "My fall will be for you / My love will be in you / You were the one to cut me / So I`ll bleed forever" ); sa nu fi fost prea tarziu... sau poate ca unii refuzam sa recunoastem anumite sentimente pana cand acele sentimente ajung sa ne sufoce; din ce motive? Asta este alta discutie!

Nu cred ca putem vorbi de concedierea Tarjei pe motive de gelozie si asta nu pentru ca decizia ar fi fost luata in grup (oricum, liderul grupului are o influenta foarte mare asupra celorlalti...), ci pentru ca Marcelo a fost "inghitit" de restul echipei mult timp. Daca era sa fie gelozie, cred ca nu apuca Romania "sa pupe concerte" cu Nightwish in varianta cu Tarja.

~SweetLittleWords~ wrote:Neutral....Tarja nu era asa inainte de Marcelo si de cand a aparut el ea tot avea tentative de a parasi trupa Neutral.. .e logic ... eu nici nu ma indoiesc de asta ....cine Dumnezeu ar fi putut sa o schimbe in halul asta imediat dupa ce o aprut Marcelo????????
serios nu mai jtiu ce sa zic, parca toata lumea ii impotriva mea....nu imi pasa cate argumente aduceti pro Marcelo.. nici daca ar veni aici el si mi-ar zice tot nu l-as crede.. si cu asta am incheiat Neutral...... Rolling Eyes
[..]
si nu am zis ca e doar vina lui... ci ca e si vina lui dar in proportie mai mare Rolling Eyes
Sunt perfect de acord cu tine! Atatia ani a putut sa-i suporte pe baieti asa cum erau ei si, de cand Marcelo, a inceput sa apara tot felul de probleme. Cand s-a zis chestia cu bautura, mi-a venit in minte faza de la Bucuresti cu "mister Finlandia" =)) =)). :-" De revazut concertul pentru unii! (Partea a II-a a concertului ).
Multi se la dusi dupa declaratiile de presa in care Tarja spune ca se simte mai bine dupa plecarea de la Nightwish...dar oare ce ati vrea sa faca in acele interviuri? Sa planga si sa zica "transmiteti-le baietilor sa o dea afara pe Anette ca vreau inapoi la ei" ? Normal ca e mai bine; si daca ar fi mai rau, ea trebuie sa apara in fata presei si a publicului ca ii este mult mai bine! Orgoliul!
stefan_mihalea
stefan_mihalea
The Reign

Number of posts : 48
Age : 36
Location : Targoviste
Registration date : 2009-04-10

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Sorana Sat Apr 25, 2009 6:49 pm

^^Tocmai ascult Ghost love score... cred ca si astea se potrivesc:
A siren from the deep came to me
Sang my name my longing
Still I write my songs about that dream of mine
Worth everything I may ever be

The Child will be born again
That siren carried him to me
First of them true loves
Singing on the shoulders of an angel
Without care for love n` loss

...atat de superbe. sirena= Tarja?

In legatura cu plecarea oricaruia din trupa... sunt de acord cu tine Razz Desi fara Tuomas nu ar mai exista Nightwish, daca oricare alt membru al trupei ar pleca, nu ar mai fi la fel.

Eu cred ca a fost vina ambelor parti.Nu trebuie sa fi fost foarte placut pentru baieti ca Tarja sa tot spuna ca paraseste trupa, sau ca ea sa zboare separat cu Marcelo sau sa repete melodiile fara ei, dar lucrurile au fost relatate din doua puncte de vedere. Baietii au zis ce au zis in scrisoare si Marcelo a contracarat multe dintre afirmatii , spunea ca ea nu a fost invitata la repetitii sau acasa la baieti ,ca odata un fan o atacase si niciunul nu a mers la ea sa discute cu ea(Tarja plangea), ca zbura cu avionul pentru ca are rau de masina. Ce sa mai credem noi? Pur si simplu nu erau uniti, nu erau o trupa in adevaratul sens al cuvantului, nu a fost doar vina baietilor sau doar vina Tarjei. Nici eu nu sunt de acord cu scrisoarea, ar fi putut sa ii spuna totul in fata, dar m-am gandit ca poate le era teama ca in discutia lor,sa se lase convinsi si sa continue cu ea?Oricum, asta nu ar fi fost nicidecum o scuza. Probabil ca tensiunea s-a acumulat in interiorul trupei si ceea de ce era nevoie era o discutie sincera, dar...ce a fost a fost.
Am citit tot in interviul cu Marcelo ca Tuomas a venit la el si la Tarja inainte sa se casatoreasca sau asa ceva si i-a spus ca iubirea lui pentru Tarja nu se va schimba, orice ar fi. O_O Asta ma face sa cam pun la indoiala tot ce a spus, pentru ca nu prea il cred eu in stare pe Tuomas sa vorbeasca atat de deschis.
Despre Marcelo nu stiu ce sa cred, dar nu vad cum ar putea sa fie o persoana rea... E cam enervant modul cum vorbeste el in locul Tarjei, dar probabil ca pe ea nu o deranjeaza asta.
Revenind la topic: Nu cred ca Tarja ar putea sau ar trebui sa se intoarca in Nightwish. Desi regret imens muzica lor inainte de Dark Passion Play... daca in 9 ani nu au reusit sa-si rezolve problemele, nu cred ca asta s-ar putea intampla peste noapte. Decat daca Tuomas si Tarja ar fi impreuna bounce (lol, dreams). Tot ce putea noi sa facem e sa pastram in memorie si in playlist cantecele lor vechi:) Si sa ii sustinem si pe NW si pe Tarja.

Edit: Nici eu nu cred ca Tarja a fost concediata din cauza geloziei lui Tuomas, Tuomas nu e atat de fraier xD
Sorana
Sorana
Boy And The Ghost

Number of posts : 180
Age : 29
Location : in your head
Registration date : 2009-04-19

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ~SweetLittleWords~ Sat Apr 25, 2009 9:09 pm

^ bineinteles... Tuomas nu e nici prost nici fraier... stie ft bine ce face ( poate ca era baut cand a decis sa o dea pe Tarja afara =))).. sa revenim

dupa cum am mai spus .. atat Tuomas cat si Tarja sunt foarte orgoliosi.. nicunu nu ar fi cedat.... ceva trebuia sa se intample oricum.... Tarja e foarte desteapta si stie ce are de facut... Tuomas la fel... cat despre Marcelo... ei bine, nu ma pronunt ca apoi iese urat
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Mai spera cineva ca Tarja se va reintoarce in Nightwish???

Post by Annah Sun Apr 26, 2009 6:07 pm

Ok, recunosc ca... probabil... am folosit niste cuvinte dure, dar nu imi voi cauta scuze si nici nu imi voi explica afirmatitiile. Cea ce am scris reflecta mai mult sau mai putin parerea mea, si cum ati spus si voi fiecare are dreptul la o parere personala, right? Este adevarat, Tuomas a scris versuri frumoase despre Tarja inainte sa se despata dar pe DPP... nu chiar atat de frumoase... sper sa nu iasa suparare din ceea ce am scris dar repet este parerea mea personala si nimeni nu trebuie sa fie de acord cu mine Wink ,ok?
Annah
Annah
Boy And The Ghost

Number of posts : 144
Age : 31
Location : "Out in the middle of nowhere"
Registration date : 2009-04-11

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Argo Sun Apr 26, 2009 10:41 pm

Da , sunt de acord cu voi : " perioada de glorie Nightwish a fost alaturi de Tarja"
Si cred ca perioada de glorie a Tarjei abia acum a inceput.
Cand am ascultat pentru prima data Nightwish am fost total "rupta" de realitate si asta datorita sonoritatii unice, imbinarea perfecta dintre elementele clasice si cele specifice metalului, a universului creat . . si asa mai departe . . . cunoasteti povestea, am vazut ca toti a-ti trecut pe acolo.
Am ascultat cu inima si urechile deschise atat DPP cat si MWS incercand sa gasesc aceel ceva care atunci demult m-a facut sa ma opresc in loc si sa spun wooowwww!!!
Si am gasit dar nu la ambi din pacate . . .
Visez ca si voi ca Tarja sa mai cante cu Nightwish dar nu cred ca se va intoarce niciodata in Nightwish. S-au spus foarte multe lucruri urate si in public si din cate am citit eu nu Tarja a spus asta. Sunt total dezamagita ca dupa atatia anu unii din membrii formatiei inca mai vin si "dau cu pietre" in Tarja. Pentru niste prieteni asa de buni cum sustin ca au fost s-au cam dezis.
Iar Dead boy poem cantat de Anette in prezent vorbeste de la sine despre ce a pierdut Nightwish si nu o sa mai aiba niciodata.

Argo
I Walk Alone

Number of posts : 8
Registration date : 2009-04-26

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ambrozi Sun Apr 26, 2009 10:46 pm

Argo wrote: Sunt total dezamagita ca dupa atatia anu unii din membrii formatiei inca mai vin si "dau cu pietre" in Tarja. Pentru niste prieteni asa de buni cum sustin ca au fost s-au cam dezis.
Asta unde ai mai citit? ce "pietre" se mai arunca la adresa lui Tarja in prezent din partea baietilor sau unul dintre ei?
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Syrius Sun Apr 26, 2009 11:09 pm

Faptul ca Tuomas a simtit nevoia sa isi ascunda formatia si esecul din Belo Horizone in spatele fanilor ratacitii ai Tarjei si indirect dupa fustele ei, e un exemplu in sensul asta.


Last edited by Syrius on Sun Apr 26, 2009 11:18 pm; edited 1 time in total
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Argo Sun Apr 26, 2009 11:10 pm

De exemplu toate acuzatiile si vina care i s-a adus atat ei cat si fanilor ei pentru incidentul din brazilia.
sau Marco acum 2 luni cred :
"Ultimate-Guitar.com: Before you joined Nightwish, you were working with female singer
Kimberly Goss in Sinergy. Have you always been attracted to a female fronting a band?

Yeah, but I never really got into any of the bands that had them like before. And
I was slightly put off with Nightwish for the first, let’s say two albums, when Tarja was
really doing the opera style. I could not buy that one. But when she started to get like
more a little bit down to earth like for instance, in some songs in Wishmaster;
those are the kind of things that I found out that I liked them a lot.


Ultimate-Guitar.com: So, before century child, you thought the band’s approach
was a little bit pompous sounding?

Well, I mean the vocal style, if you think about it, like if you really use
the operatic techniques all the time, it's not really … it's technical, it's not passionate.


Ultimate-Guitar.com: What was it like working with [former NIGHTWISH singer] Tarja Turunen?

Marco: Well, working with Tarja at first was really easy; she was at least at the time —
she was down to earth like a Finnish country girl and we were Finnish country boys. So,
pretty easy. I still think that basically what led to the breakup was she listened to
some really bad advice from her husband and ended up thinking she, as herself, is way
too valuable compared to us. And [that] they can dictate the rules. However, it wasn't
that way. We didn't put up with it and that's it."

Mie una nu mi se pare un gest prietenesc, nu crezi?

Total de acord, inca mai avem nevoie de numele ei si implicit daca este cazul ne putem ascunde, si nu ne asumam responsabilitatea propriilor actiuni si fapte. E mai simplu sa arati cu degetul: din zona "X" vine pericolul, noi nu avem nici o vina . . . nici in trecut nu am avut . ."diva e de vina" Very Happy
Nu vi se pare o abordare putn cam lasa?

Argo
I Walk Alone

Number of posts : 8
Registration date : 2009-04-26

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Syrius Sun Apr 26, 2009 11:23 pm

Problema membrilor NW d.p.m.d.v a fost si este neasumarea si nerecunoasterea oricarei vine pentru ce se/s-a intampla/intamplat sau nu a iesit tocmai asa cum ar fi fost cazul. Intodeauna a fost altcineva de vina si ei doar pagube colaterale. Pentru asta imi e greu sa iau de buna multe afirmatii pe care le fac.
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Argo Tue Apr 28, 2009 5:28 pm

vad ca unii dintre voi se incapataneaza sa nu vada evidenta . . . in general orice cauza are si efect din cate stiu eu aici cauza care a produs minunatul efect nu mi se pare ca ar fi acei oameni care au venit la concert . . .
Din pacate "baieti" deja devin repetitivi . . . adica ei nu prea inteleg cum este sa fii solista intr-o trupa de barbati . . . iar daca nu faci ca ei fie esti DIVA fie iti arata fanii DEGETUL , fie ai trecut printr-o perioada grea (si asta in viata personala, nici decum in formatie) . . . tot ce nu functioneaza este oricum exterior lor.
Eu il respect pe artistul Tuomas Holopainen insa in fata persoanei lui nu ma inclin. Cred foarte tare ca faptul ca el este un om interiorizat il ajuta sa compuna si sa scrie exceptional dar aici exista si o parte negativa si anume comunicarea.
Iar din moment ce Anette si-a luat manager,( desi stim ce parerea au "baietii" despre aceasta poveste) vine sa ne confirme ca problemele sunt din interioar si nici decum de factura exterioara.
Iar eu chiar nu inteleg ce cauta Tarja sau fanii ei aici.

Argo
I Walk Alone

Number of posts : 8
Registration date : 2009-04-26

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by diana17rock Wed May 13, 2009 4:01 pm

Unia wrote:
ambrozi wrote:
Unia wrote:Eu am votat pentru "n-ar trebui".
Chiar as fi dezamagita daca s-ar intoarce acum in Nightwish.
Tarja are acum formatia ei, e destul de cunoscuta, e mult mai fericita acum... nu cred ca se va intampla niciodata si chiar sper sa nu se intoarca. Da, perioada de glorie Nightwish a fost cu Tarja, dar perioada de glorie a Tarjei abia acum incepe... Smile
A declarat ea pe undeva ca este mai fericita decat era la Nightwish?

Da. Acesta e un citat dintr-un interview, dar sunt mult mai multe:

You can't really compare Nightwish and my solo career. Nightwish is a band, with a completely different structure than a solo act. But am I happy? I can tell you that I'm much happier than before.

Si parerea mea e ca se si vede ca acum e muuult mai fericita. Smile



dar asa si este...se vede si in concerte...mereu zambeste...este si mai apropiata de fani...mult..muuult mai apropiata...o iubesc I love you Finnish Flag Tarja
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ambrozi Wed May 13, 2009 4:33 pm

O fi, si sunt bucuroasa pentru ea ca a trecut de acel "hop", dar era si fericita in momentele de glorie cu Nightwish.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ~SweetLittleWords~ Thu May 14, 2009 4:16 pm

^ exact!!! in fond oare cum de e asa de fericita acum?? pai Nightwish i-au consacrat numele la fel cum i-au consacrat si vocea.... (ea a consacrat numele Nightwish) si acum toata lumea stie cine e Tarja Turunen desi nu are aceeasi eleganta ca si in zilele de glorie cu Nightwish

la fe e si cu trupa in sine, trupa de acum... nume consacrat... vocalist pe dracu Neutral...howver nu vreau sa icncep ara discutii... daca va supara ce am zis dati-mi un pm ca sa nu incepem certuri Neutral


Last edited by ~SweetLittleWords~ on Fri May 15, 2009 10:26 pm; edited 1 time in total
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by maria96 Thu May 14, 2009 5:27 pm

Tarja facea super-treba cu NW si mie imi place la nebunie piesa "Phantom of the opera" si Tuomas a dat-o afara de capul lui?????????????????????? Shocked Pai,ceilalti membrii macar au stiut de chestia asta?oricum ea canta mai bine decat Annette.Vai,dar oare ce s-ar fi intamplat daca Tarja ramanea?
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by MissSwan Thu May 14, 2009 5:30 pm

Normal ca ceilalti membri au stiut...
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ambrozi Thu May 14, 2009 7:16 pm

maria96 wrote:Tarja facea super-treba cu NW si mie imi place la nebunie piesa "Phantom of the opera" si Tuomas a dat-o afara de capul lui?????????????????????? Shocked Pai,ceilalti membrii macar au stiut de chestia asta?oricum ea canta mai bine decat Annette.Vai,dar oare ce s-ar fi intamplat daca Tarja ramanea?
Vai, ma fac ca nici nu am vazut ce ai intrebat. Normal ca ceilalti baiaeti au vrut!!!!!! affraid
Si in scrisoare scrie despre asta! Tuomas nu lua hotarari de capul lui ca apoi, inafara sa o shicheze pe Tarja, sa ii shocheze si pe restul membrilor.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 3 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum