Stiri ciudate

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Stiri ciudate

Post by Unia on Sun May 03, 2009 7:58 pm

Chitaristul formatiei metal THE MUSHROOM MASSACRE din Bahrain a fost arestat in timpul unui concert sustinut
pe 30 aprilie, din pricina mesajului de pe tricoul sau.

Chitaristul purta un tricou cu urmatorul mesaj: "God's Busy...Can I Help You?"

La mijlocul concertului, politia a urcat pe scena si i-a pus catuse chitaristului, fara a oferi alte explicatii publicului in afara faptului ca motivul interventiei a fost mesajul de pe tricou.

Politia intrerupsese deja concertul o data, dupa prima piesa, pentru a obliga publicul sa ia o pauza pentru rugaciune.

Arestarea chitaristului THE MUSHROOM MASSACRE a provocat o adevarata revolta, fanii nemultumiti incepand sa
arunce cu obiecte in fortele de ordine.

Ce oameni ciudati. No

Unia
Admin

Number of posts : 2952
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Re: Stiri ciudate

Post by ambrozi on Sun May 03, 2009 10:44 pm

Un moldovean a depus o cerere la ficiul starii civile pentru a-si schimba numele in Iisus Hristos. Pentru ca a fost refuzat, el a actionat Serviciul Stare Civila in judecata, sustine Alexandra Bacioi, vicedirectorul institutiei via Ziare.com.

Alexandra Bacioi spune ca in ultima vreme tot mai multi moldoveni solicita schimbarea numelui de familie, transmite Unimedia.

Persoanele invoca diverse motive: numele suna ridicol, nu corespunde nationalitatii etc. Multi moldoveni revin la numele lor sau a parintilor, de pana la rusificarea acestora. Revin la numele vechi si multi evrei, care au renuntat la ele in perioada sovietica.

Potrivit legislatiei, cetatenii moldoveni isi pot schimba numele daca invoca motive serioase. Cererile se depun la oficiile de stare civila si se aproba de Serviciul Stare Civila. Procedura dureaza doua luni si este gratuita. Schimbarea numelui in termeni redusi se efectueaza contra cost.

ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Post by Sorana on Mon May 04, 2009 7:57 pm

^^Lol.

Cat despre arestarea pentru mesajul de pe tricou...cred ca era o tara in care se tine foarte mult la religie, mai ales daca s-a intrerupt concertul pentru rugaciune. Nu cred ca e ceva de condamnat, dar arestarea e prea mult. Pe Lily Allen au arestat-o cand a purtat o rochie cu caprioare decapitate? Rolling Eyes

Sorana
Boy And The Ghost

Number of posts : 180
Registration date : 2009-04-19

Back to top Go down

Post by ambrozi on Mon May 04, 2009 10:09 pm

Fiecare tara cu legile lui, o formatie cand se duce sa cante, mereu pregatesc o surpriza fanilor, si nu au de unde sti unele legi ale acelui stat.

ambrozi
Poison

Back to top Go down

Post by hartia on Tue May 05, 2009 6:16 pm

"Daca pana acum dragostea nu tinea cont de varsta, de rasa sau chiar de sex, pare sa nu mai tina cont nici de realitate.

Asa s-ar explica dorinta unui japonez de a obtine legalizarea casatoriilor cu personaje de desene animate. Barbatul, pe nume Taichi Takashita, vrea sa stranga un milion de semnaturi, sperand ca astfel Guvernul ii va indeplini visul.

Sursa: Antena3"

hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Post by Unia on Mon Aug 03, 2009 10:59 am

Asta nu e chiar ciudata, de fapt ma mir ca nu s-a intamplat mai devreme:

Hotnews.ro anunta ca pe o suprafata de 200 de hectare in jurul unui orasel sub 2000 de locuitori, la 100 de km de Hamburg se aduna, an de an, cca 80.000 de fani ai muzicii Heavy-Metal. Intre 30 iulie si 1 august, la Wacken Open Air Festival s-a stat in corturi si s-a petrecut dupa motto-ul „Faster, Harder, Louder“ (mai repede, mai tare). Romanii eu fost si ei in top la iuteala de mana. 250 de furturi din buzunarele si corturile fanilor neatenti au fost reclamate la politie.10 romani intre 20 si 30 de ani au fost retinuti, asupra lor s-au gasit multe portofele si sume insemnate de bani.

Dupa ce joi s-au inregistrat 60 de furturi si trei romani (18/26/30 de ani) au fost retinuti pentru cercetari, politia germana a avertizat lumea, sa fie atenta si sa-si poarte banii si actele in borsete de piept. Acestea au fost impartite in pungile de eveniment, FULL METAL BAG. Cu toate acestea, vineri atacul la portofele si la corturi a continuat. Alti sapte romani au fost retinuti, asupra lor s-au gasit „importante sume de bani si portofele“, care au fost confiscate, urmand sa fie restituite pagubasilor.

„Faptasii provin toti dintr-un sat din Romania si au actionat organizat. Este evident ca acesti oameni calatoresc de la festival la festival, sau la alte spectacole cu mult public, pentru ca sa fure din buzunare“ precizeaza Michael Baudzus, de la oficiul de presa al politiei din Itzehoe. Cercetarile asupra bandei de hoti continua, in timp ce fanii Heavy-Metal s-au retras la casele lor, dupa trei zile de orgie sonora.

Chiar daca un bilet a costat 120 de euro, la sfarsitul lui 2008 biletele au fost toate vandute, spun organizatorii. Desi „temperatura“ la festival e HOT, atmosfera e pasnica si nu se inregistreaza bataile caracteristice unor astfel de mega-events. In anii trecuti, fanii au demontat panourile de localitate si le-au luat cu ei, ca amintire. Anul acesta preventiv, edilii orasului le-au demontat inainte de de festival. Treaba cu „portofelele-amintire“ i-a luat insa pe nemti cam pe nepregatite.

No

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by hartia on Mon Aug 03, 2009 11:21 am

Shocked nu imi vine sa cred. trist...

hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Fri Oct 02, 2009 9:01 pm

Metalhead wrote:Stiati ca exista Ziua Internationala a Blasfemiei?

Ce este Ziua Blasfemiei? Nu este o simpla zi ci o miscare pentru a dizolva tot ce exita intre religie si critica. Obiectivul acestei zi este de a acorda fiecarei religii aceeasi atentie si desigur, critica. Inseamna in acelasi timp egalitate.

Ziua Blasfemiei este organizata de Centrul pentru Libera Exprimare. Un poster poate fi gasit mai jos:
http://www.metalhead.ro/stiri/Siati_ca_exista_Ziua_Internationala_a_Blasfemieii__foto_-aid-71038-l-1

O, Doamne. Suspect Laughing

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Post by Magnolia on Wed Oct 07, 2009 8:01 pm

Oh my God... Suspect Suspect Suspect Shocked Shocked Shocked Ultima e chiar ciudata. Si inca mai rad cand ma gandesc la cea cu ala care vroia sa isi schimbe numelee in Iisus Hristos. Laughing

Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by roxana_enache on Wed Oct 07, 2009 8:21 pm

Magnolia wrote:Oh my God... Suspect Suspect Suspect Shocked Shocked Shocked Ultima e chiar ciudata. Si inca mai rad cand ma gandesc la cea cu ala care vroia sa isi schimbe numelee in Iisus Hristos. Laughing

Chiar ca Du-Bi-Os... Razz

roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Post by maria96 on Wed Nov 11, 2009 8:10 pm

roxana_enache wrote:
Magnolia wrote:Oh my God... Suspect Suspect Suspect Shocked Shocked Shocked Ultima e chiar ciudata. Si inca mai rad cand ma gandesc la cea cu ala care vroia sa isi schimbe numelee in Iisus Hristos. Laughing

Chiar ca Du-Bi-Os... Razz
Cik k ziua internationala a blasfemiei?
de unde au mai scos-o si pe asta? Suspect

maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Sat Nov 14, 2009 11:43 am

Laughing Nu e chiar o stire ciudata, dar.. :arrow: http://science.hotnews.ro/stiri-spatiul-6457613-video-nasa-anuntat-descoperirea-unei-cantitati-semnificative-apa-luna.htm

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Back to top Go down

Post by ambrozi on Sun Nov 15, 2009 12:33 am

Deci: ce am vazut la protv mi-a cazut fata si mainiile. Cum naiba poate sa existe asa ceva?
http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/sex-cu-iapa-si-cu-capra-pentru-ca-iapa-nu-a-mai-vrut-a-omorat-o.html

ambrozi
Poison

Back to top Go down

Post by Guest on Sun Nov 15, 2009 12:42 am

^ affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid Mama dracului de Zoofil... + la toate mai e si gelos pe iapa... Othelo al naibii Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by ambrozi on Sun Nov 15, 2009 12:45 am

Wishmaster1992 wrote:^ affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid Mama dracului de Zoofil... + la toate mai e si gelos pe iapa... Othelo al naibii Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Da, aia afost cea mai penibila faza. iti vine sa crezi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????

ambrozi
Poison

Back to top Go down

Post by Guest on Sun Nov 15, 2009 12:48 am

Un nenorocit...care cred eu... ca o va duce cu "vasilina" urmatorii 5 anisori...un retrogradat... doamne.. si astfel de... resturi, ca nu-i poti numi oameni, traiesc printre noi... Mad Mad Mad Mad

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Sun Nov 15, 2009 1:11 am

Intotdeauna am detestat din tot sufletul chestiile astea... zoofilie, pedofilie.. mi se par inumane. Neutral Si chiar nu am cuvinte.. Mad

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Back to top Go down

Post by Magnolia on Fri Nov 20, 2009 11:39 am

^Genul asta de oameni e din cea mai joasa speta. zau asa.

Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by Unia on Thu Jan 14, 2010 3:37 pm

http://www.metalhead.ro/Cainele_latra_stapanul_plateste-aid78375-l1

Doamne, ce tampiti. Neutral

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by kuolema on Thu Jan 14, 2010 3:44 pm

Ce lege tampita...orcum bine ca e numai la caini ca papagali mei fac si mai multa galagie...m-ar baga int-o saptamana dupa gratii Smile)

kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Nemesis Meremin on Tue Jan 19, 2010 12:38 pm

legea asta se aplica si la oameni scratch

Nemesis Meremin
The Reign

Number of posts : 46
Registration date : 2010-01-07

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Wed Jan 20, 2010 10:18 pm

Nu stiu daca se incadreaza la stiri ciudate, dar eu una sunt socata. Shocked
http://www.cotidianul.ro/salam_canta_in_engleza_la_eurovision-106952.html

LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Post by Guest on Wed Jan 20, 2010 10:20 pm

LadyMoon wrote:Nu stiu daca se incadreaza la stiri ciudate, dar eu una sunt socata. Shocked
http://www.cotidianul.ro/salam_canta_in_engleza_la_eurovision-106952.html
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: eu mor de ris... drumul spre nuntile din europa!!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Rain on Wed Jan 20, 2010 10:22 pm

eurovision-ul nu a pus niciodata prea mare accent pe muzica, mai mult pe show, dar asta e prea de tot. daca trece salam de preselctii ( ma cam indoiesc totusi) o sa fie cel mai amuzant eurovision de pana acum.

Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Post by hartia on Wed Jan 20, 2010 11:54 pm

Shocked asta nu e stire ciudata... asta depaseste limitele bunului simt. cum isi imagineaza omul acela ca poate face asa ceva? bine, e dreptul sau sa faca asta, dar totusi, totul are o limita. oricum, daca reuseste, cum a spus si Rain, e jale rau. doamne, cum a ajuns tara asta affraid

hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top