Stiri ciudate

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Stiri ciudate

Post by Guest on Thu Jan 21, 2010 12:48 am

^ Bibi, de rusine nu e tara, ci eurovisionul, daca kiar si la Moscova, a cistigat un freak cu vioara, de ce sa nu incerce Cirnat asta? sau kiar si inainte de Moscova, Bilan, ce a reprezentat Rusia, a bocit putin pe scena, a adus si el un viorist, (se pare k juriul de la Eurovision are o slabiciune fata de viori) si un figurist, si poftim el a bocit pe scena 3 min k "believe" si a adus eurovisionul in Rusia, poate.. ca Cirnat va pleca cu un taraf si va boci de dusmani si de bani, si il va aduce in Romania?

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by hartia on Thu Jan 21, 2010 1:08 am

lica manelica asta, are si unu care chinuie vioara in arsenalul sau? Suspect
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jan 21, 2010 1:23 am

De unde sa stiu eu, daca au kitari elektrice fara fir... nu m-as mira de o vioara... Smile

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by hartia on Thu Jan 21, 2010 1:24 am

Wishmaster1992 wrote:De unde sa stiu eu, daca au kitari elektrice fara fir
no way Shocked
hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jan 21, 2010 3:09 am

^Yes, Way!!! am vazut un clip pe utube... am ramas si eu putin affraid asa imi parea rau de kitara ceea, k a ajuns pe mainele cui nu trebuie... Sad

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by kuolema on Thu Jan 21, 2010 9:35 am

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
deci la anu particip si eu la eurovision am sa cant la frunza electrica ...ca vad ca mai nou accepta pe oricine Smile)
mai vine cineva cu mine?
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jan 21, 2010 12:03 pm

Hey! Merg si eu!!! eu o sa bat din palme!!! sau nu? eu o sa fac ca baietii din Van Canto - dirli dirli dirli dirli dirli, dam dam! What a Face

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by diana17rock on Thu Jan 21, 2010 12:13 pm

kuolema wrote::rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
deci la anu particip si eu la eurovision am sa cant la frunza electrica ...ca vad ca mai nou accepta pe oricine Smile)
mai vine cineva cu mine?

o da!! :rofl: :rofl: suna promitator!! :rofl:
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Post by Unia on Thu Jan 21, 2010 3:10 pm

LadyMoon wrote:Nu stiu daca se incadreaza la stiri ciudate, dar eu una sunt socata. Shocked
http://www.cotidianul.ro/salam_canta_in_engleza_la_eurovision-106952.html

Tabloidul Cancan anunţă că "regele manelelor, Florin Salam, se pregăteşte să iasă cu melodiile sale pe piaţa internaţională şi în alt fel decât prin nunţile şi botezurile la care e invitat în Europa. Manelistul vrea să participe la preselecţia pentru Eurovision, mai exact să reprezinte ţara noastră la Oslo în Norvegia".

Sper ca nu trece de preselectii... la cate chestii rele se aude de Romania prin strainatate oricum, asta e tot ce mai lipseste. Neutral *hits head on wall*

Ca si asta: http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2010/01/18/AR2010011801158.html Rolling Eyes

Number of posts : 2952
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Post by Immortal_dark_rose on Tue Jan 26, 2010 6:28 pm

o auzisem si eu p`asta cu salam dar tot nu-mi vne sa cred....daca trece asta de preselectii, ne facem cu totu de ras thumb down ...oricum, nu mi se pare normal ca Romania sa fie reprezentata de muzica tiganeasca

Immortal_dark_rose
Boy And The Ghost

Number of posts : 149
Registration date : 2009-04-12

Back to top Go down

Post by kuolema on Tue Jan 26, 2010 7:09 pm

nu a trecut de preselecti a fost descalificat!
kuolema
Most Interesting

Back to top Go down

Post by Immortal_dark_rose on Tue Jan 26, 2010 7:36 pm

Aleluia!

Immortal_dark_rose
Boy And The Ghost

Back to top Go down

Post by kuolema on Tue Jan 26, 2010 7:40 pm

si o melodie interpretata de marcel pavel a fost descalificata :rofl:
nu imi place de el boogie
kuolema
Most Interesting

Back to top Go down

Post by Immortal_dark_rose on Tue Jan 26, 2010 7:42 pm

nici mie Smile

Immortal_dark_rose
Boy And The Ghost

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Tue Jan 26, 2010 8:26 pm

Acum se vaita ca cica a fost discriminat. Rolling Eyes
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Thu May 06, 2010 2:05 pm

Un fotbalist croat a murit pe teren, dar arbitrul a considerat că simulează!

Un fundaş croat de 32 de ani, de la echipa Mladost FC a murit pe teren ieri, în minutul 35 al meciului cu Hrvatski Sokola, dar arbitrul nu a realizat că jucătorul are probleme grave de sănătate şi l-a avertizat pentru simulare!

Goran Tunjic a suferit un atac de cord şi a decedat la scurt timp după ce a căzut pe gazon, medicii nemaiputînd face nimic pentru a-l salva. "A murit pe loc, dar nu ştiam să aibă nici o problemă de sănătate", a explicat un oficial al clubului croat, conform Eurosport.

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Rapperul Lil Wayne s-a apucat de muzica rock

Post by Guest on Mon May 31, 2010 9:40 pm

Raperul Lil Wayne a pregatit pentru 2010 o noua directie muzicala concretizata prin aparitia primului sau album solo, disponibil pe piata incepand cu data de 22 iunie.
Materialul contine colaborari cu Fall Out Boy, Lenny Kravitz si Travis Barker (Blink 182).
Rebirth va fi lansat cu o saptamana inainte ca Wayne sa intre in inchisoare pentru asalt cu o arma de foc. Sentinta este de un an.

Am ascultat cv de pe albumul asta al lui, si e... pale pale pale thumb down , de ce s-a apucat de asa ceva? dak stie k in afara de a spune poezii pe niste sunete, care ei le numesc muzika, nu poate face nimik???

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Rain on Tue Jun 01, 2010 9:52 am

Wishmaster1992 wrote: dak stie k in afara de a spune poezii pe niste sunete, care ei le numesc muzika, nu poate face nimik???
Faza e ca nu stie ca nu poate face altceva. Probabil ca se simte cineva ca s-a apucat de rock, dar nu cred ca vreau sa aud cum suna noul lui album. Problema cu rapperii astia e ca nu-si dau seama de diferenta uriasa dintre rock si rap. Nu zic ca nu exista asemanari, dar nu poti trece asa de la una la alta. thumb down Haha, abia acum vad ca o sa fie inchis un an. Nici n-o sa aiba cand sa se bucure de noul album.
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Post by hartia on Tue Jun 08, 2010 6:42 pm

Ozzy isi doneaza cadavrul unui muzeu
Plan. Rockerul britanic Ozzy Osbourne, in varsta de 61 de ani, a hotarat deja ce va face cu trupul sau dupa ce va deceda. Starul vrea sa isi doneze cadavrul Muzeului de Istorie Naturala din Londra, deoarece se considera un adevarat miracol medical, date fiind cantitatile industriale de alcool consumate in ultimii 40 de ani, la care s-au adaugat droguri si peste 42 de tipuri diferite de medica-
mente.

sursa : www.cancan.ro

EDIT:
"Din toate punctele de vedere, sunt un miracol medical. După ce voi muri, ar trebui să îmi donez corpul pentru a fi expus la Natural History Museum. Totul poate merge bine dacă faci astfel de abuzuri timp de câteva zile, însă organismul meu le-a suportat timp de 40 de ani. La un moment dat, beam patru sticle de coniac pe zi, leşinam, mă trezeam şi o luam de la capăt. În timp ce filmam pentru emisiunea de televiziune «The Osbournes», luam 42 de feluri de medicamente, dimineaţa, la prânz şi noaptea - şi toate acestea înainte de toate drogurile pe care le fumam în camera mea, departe de aparatul de filmat", a declarat rockerul, potrivit femalefirst.co.uk.

Starul britanic în vârstă de 61 de ani a relatat cum rezervele sale de medicamente şi de analgezice erau atât de mari, încât prietenii au început să îi spună "Dr. Ozzy" şi treceau adeseori pe la reşedinţa acestuia, atunci când aveau nevoie de medicamente.

"Timp de mulţi ani prietenii mi-au spus «Dr. Ozzy», pentru că eram un fel de farmacie ambulantă. În anii '80, un prieten a trecut pe la mine, pentru că îl durea un picior. Am căutat servieta mea specială şi am scos din ea o pastilă de mărimea unei mingi de golf. Era Ibrupofen, pe care eu îl foloseam cu mult timp înainte ca acest medicament să fie comercializat în Marea Britanie. Toate acestea se întâmplau în trecut, desigur, când nu se inventaseră procesele. Nu aş mai face astfel de lucruri acum", a adăugat cântăreţul.

aceeasi sursa
hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by Unia on Wed Aug 04, 2010 6:54 pm

Intr-o secunda de inconstienta sau nebunie, Ayatollah Ali Khamenei, liderul suprem al Iranului, a interzis toata muzica in aceasta tara. Asadar nimeni nu are voie sa asculte, interpreteze sau sa difuzeze orice fel de muzica.

Reactia a venit in urma gestului unui tanar de 21 de ani care i-a spus lui Ali Khamenei ca are de gand sa invete sa cante la un instrument insa doar daca muzica nu intra in conflict cu valorile islamice.

'Desi muzica este permisa de legea islamica, promovarea si predarea acesteia nu este compatibila cu valorile sacre ale Republicii Islamice' declara Khamenei.

Nu este prima data cand Khamenei apeleaza la astfel de metode. La mijlocul anilor 90 acesta a interzis muzica astfel ca atat muzicicienii cat si vedetele din Iran au fost nevoite sa paraseasca tara. In 1997 restrictiile au fost anulate in urma unui decret emis de presedintele Mohammad Khatami.

Khomeini este dur criticat de poporul iranian pentru regimul dictatorial impus fapt pentru care se crede ca interzicerea muzicii are la baza eliminarea oricarei forme de manifestari (concerte, etc) unde publicul se poate aduna pentru a strica 'moarte dictatorului'.

Shocked ...
Unia
Admin

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Aug 05, 2010 12:26 am

^WTF??? daca cnv mi-ar interzice sa ascult muzica, cred k mi-as iesi din minti...

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Unia on Tue Nov 09, 2010 4:50 pm

Camera Deputatilor a adoptat tacit, marti, o propunere legislativa care prevede obligatia radiodifuzorilor din Romania de a rezerva operelor muzicale romanesti 40% din timpul de difuzare, anunta Cotidianul.ro

Aceasta propunere legislativa modifica Legea audiovizualului si a fost initiata de parlamentarii Raluca Turcan, Brandusa Novac (PDL), Victor Socaciu, Madalin Voicu (PSD) si Cristian Topescu (PNL).

Proiectul stipuleaza ca radifuzorii aflati sub jurisdictia Romaniei au obligatia sa rezerve operelor muzicale romanesti de cel putin 40% din timpul de difuzare, cu exceptia timpului consacrat informatiilor, manifestarilor sportive, jocurilor, publicitatii, precum si serviciilor de teletext si teleshopping. Acest lucru se aplica si in intervalul orar de 18.00 - 22.00 in cazul serviciilor programelor de televiziune si in intervalul orar 6.00 - 14.00 in cazul serviciilor programelor de radiodifuziune sonora.

Termenul de dezbatere si adoptare de 3 noiembrie a fost depasit si initiativa se considera adoptata tacit.

Senatul este Camera decizionala la acest proiect.

Meh.. Neutral
Nu ca radiourile ar difuza chestii interesante oricum, dar daca 40% din muzica e din Romania e si mai rau. Neutral

Back to top Go down

Post by Magnolia on Tue Nov 09, 2010 7:31 pm

^Ce ma bucur. Neutral
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by hartia on Tue Nov 09, 2010 11:55 pm

^ in loc de one fm e ceva post de muzica rock, daca asta inveseleste pe cineva Razz
hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by Magnolia on Thu Nov 11, 2010 9:01 am

^Mda stiu. E nou, rock fm parca. SI e f tare. E singurul pe care il ascult. boogie
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top