Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

+27
Lapland
ASmileForYou
Immortal_dark_rose
doulfe
OceanSoul
tarja.turunen37
EnsimmainenEnkeli
wave43
Magnolia
roxana_enache
Delia
nemo_gothic_boy
kuolema
Rain
oana17a
Nightwish Tarja
LittlePhoenix
Black_Kitty
maria96
~SweetLittleWords~
Sorana
Chiticot
NothingTheKiD
Mugur de fluier
Unia
MissSwan
Morphine
31 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o.. - Page 2 Empty Re: Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

Post by Magnolia Sun Dec 06, 2009 1:16 pm

Eu asa din intamplare, de la melodie la melodie, am ajuns sa ascult Nightwish, Wishmaster... si a ramas una din preferatele mele. Are ceva speciaaal. A doua chestie pe care am ascultat-o a fost Elvenpath, si acela a fost semnalul. Atunci am inceput sa ascult. Very Happy
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o.. - Page 2 Empty Re: Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

Post by OceanSoul Sun Dec 13, 2009 6:32 pm

prima piesa..."Live To Tell The Tale"
geniala,ritmata,frumoasa prima piesa,n-o voi uita never! Rolling Eyes
OceanSoul
OceanSoul
My Little Phoenix

Number of posts : 70
Age : 33
Location : Napoli
Registration date : 2009-11-15

Back to top Go down

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o.. - Page 2 Empty Re: Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

Post by doulfe Sun Dec 20, 2009 11:42 pm

M-a apucat melancolia şi dorul de liceu... mai exact de clasa a noua, când am văzut prima dată clipul Sleeping Sun pe un canal unguresc, cu mult timp înainte să afle şi românul de rând de Nightwish. Se întâmpla acu vreo 7 ani... şi un an de zile m-am chinuit să fac rost de Nightwish de undeva, oriunde



:love: :love:
doulfe
doulfe
Oasis

Number of posts : 314
Age : 36
Location : Leeds, Marea Britanie
Registration date : 2009-05-05

http://www.doulfe.ro

Back to top Go down

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o.. - Page 2 Empty Re: Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

Post by Immortal_dark_rose Tue Dec 22, 2009 11:41 am

hmmm....pai eram in fata televizorului cu un prieten si am vazut videoclipul de la Nemo...am cautat, m-am documentat si m-am indragostit de NW Smile

Immortal_dark_rose
Boy And The Ghost

Number of posts : 149
Age : 28
Location : Ploiesti
Registration date : 2009-04-12

Back to top Go down

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o.. - Page 2 Empty Re: Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

Post by ASmileForYou Tue Feb 02, 2010 10:42 pm

Prima piesa pe care am ascultat-o de la NW a fost "Nemo".La inceput mi s-a parut ciudata.Ca sa pot intelege "firul" melodiei, a trebuit sa o ascult de mai multe ori... si asa a inceput sa imi placa melodia, dar tot m-am intrebat cine e NW.Am dat Search pe Google, am citit nitel pe net si mi-am scos toata Discografia Lor.Restul e Istorie!

ASmileForYou
I Walk Alone

Number of posts : 2
Age : 30
Location : Ploiesti
Registration date : 2010-02-02

Back to top Go down

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o.. - Page 2 Empty Re: Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

Post by Lapland Sun Feb 07, 2010 9:57 pm

over the hills and far away Razz mia placut si am ascultat mai departe. am avut noroc ca am prins-o la TV Mr. Green
Lapland
Lapland
Lost Northern Star

Number of posts : 11
Age : 27
Location : Timisoara
Registration date : 2009-12-30

Back to top Go down

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o.. - Page 2 Empty Re: Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

Post by simona13 Wed Jan 04, 2012 6:42 pm

Over the hills and far away
Inca imi place mult mai mult decat imi place ca melodie, pentru simplul fapt ca a fost prima pe care am ascultat-o.
simona13
simona13
Boy And The Ghost

Number of posts : 134
Location : Bucuresti
Registration date : 2012-01-04

http://www.artout.ro

Back to top Go down

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o.. - Page 2 Empty Re: Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

Post by ioana.sutu Wed Jan 04, 2012 8:01 pm

"End of all hope" a fost prima piesa pe care am ascultat-o si care m-a impresionat datorita sound-ului bombastic si al vocei de soprana.
ioana.sutu
ioana.sutu
I Walk Alone

Number of posts : 6
Age : 32
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2012-01-04

https://www.facebook.com/ioanasphotography

Back to top Go down

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o.. - Page 2 Empty Re: Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

Post by mihaella.andreea.1 Sat Apr 27, 2013 10:41 pm

parintii mei erau fani nw inainte de a ma naste eu..dar prima melodie pe care mi.o amintesc[nu stiu daca e sigur asta sau nu] a fost sleeping sun

mihaella.andreea.1
Lost Northern Star

Number of posts : 11
Registration date : 2013-04-25

Back to top Go down

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o.. - Page 2 Empty Re: Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

Post by NicuNis Tue Apr 30, 2013 9:35 am

I like your parents Smile
NicuNis
NicuNis
Die Alive

Number of posts : 88
Age : 40
Registration date : 2012-11-06

https://www.facebook.com/nicu.niscoveanu

Back to top Go down

Prima piesa NW pe care ati ascultat-o.. - Page 2 Empty Re: Prima piesa NW pe care ati ascultat-o..

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum