Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

De ce va este frica?

+23
OceanSoul
Magnolia
kuolema
LittlePhoenix
Chiticot
Winter Storm
maria96
SnakeCris
diana17rock
Sorana
NothingTheKiD
LadyMoon
Suomi_Rocks
hartia
victor_uzum
Black_Kitty
october27
doulfe
MissSwan
ambrozi
Annah
Unia
Morphine
27 posters

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

De ce va este frica? Empty De ce va este frica?

Post by Morphine Sun May 17, 2009 3:55 pm

Stiu ca pare banal.. dar cred ca e interesant sa afli fobiile celorlalti.. de exemplu.. in cazul meu.. o sa radeti..mie frica de:
oi
capite de fan
ace
manechini din plastic
clauni si alte chestii tampite de genu acesta.. dar nu le pot scoate din cap Smile) What a Face clown
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by Unia Sun May 17, 2009 4:43 pm

Cred ca doar de dentisti (mergeam la o isterica cand eram mica) si de paianjeni (fac destul de urat daca vad unul in casa, sau undeva unde urmeaza sa dorm) - anul trecut am fost intr-o excursie cu clasa, eram primii care mergeam anul ala si in camera erau - si nu exagerez - zeci de paianjeni peste tot, in pat, pe pereti.. Si stiam ca nu am ce face decat sa dorm acolo. Nici nu am putut sa dorm singura in pat, si dupa ce am plecat am aflat ca dormisem cu capul sub un cuib imens.. Neutral
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by Annah Sun May 17, 2009 4:48 pm

Colectatul de sange! Char daca mi se vede venele curat pe brat, in general doctorii trebuie sa ma impunga de cel putin trei - patru ori, pt ca nu le nimeresc. Si ultima data cand am fost la analize, asistanta ma impuns de 6 ori. Pe urma am vrut sa ii spun sa se decida: acu' imi face tatuaj, sau imi ia sange! No
Annah
Annah
Boy And The Ghost

Number of posts : 144
Age : 31
Location : "Out in the middle of nowhere"
Registration date : 2009-04-11

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by ambrozi Sun May 17, 2009 4:49 pm

Poate pare ciudat, dar de filmele de groaza astea moderne!!!
Acuma ceva ani, mereu imi placea sa ma uit, chiar daca muream de spaima, dar aveau alt scenariu si interpretare mult mai frumoasa....dar acuma, numa cand le vad si scap Razz
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by MissSwan Sun May 17, 2009 5:12 pm

In principiu de gandaci, si orice alt fel de insecte, in afara de fluturi Mad Nici dupa reptile nu ma prea omor Razz
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by ambrozi Sun May 17, 2009 6:23 pm

Ca tot mia adus aminte MissSwan: de paianjeni!!! ma ia cu cutremur cand ii vad, mai ales uc se misca cu tentaculele alea...brrrrrrrrrrrrrrrrrr
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by doulfe Mon May 18, 2009 2:11 am

Frică mi-e de multe mie Laughing Dar fobie am doar una... păianjenii. De obicei nu zic, că lumea obişnuieşte să facă glume proaste, dar în voi am încredere Very Happy În liceu a fost cineva mai "glumeţ" şi mi-a pus o dihanie d-aia cu 8 picioare pe caiet. După ce am ajuns la cabinetul medical în stare de şoc s-au potolit toţi. Am ceea ce s-ar numi arahnofobie severă şi refuz orice fel de tratament (deşi ştiu că e o tâmpenie dat fiind că oricând pot da peste o astfel de arătare fără să am medici în jur şi atunci va fi nasol). Din acest motiv mi-a fost extrem de greu să-l citesc pe Cărtărescu (deşi el ca autor îmi place foarte mult), de aceea simt fiori pe spate când scriu aici pe topic Very Happy pale
doulfe
doulfe
Oasis

Number of posts : 314
Age : 36
Location : Leeds, Marea Britanie
Registration date : 2009-05-05

http://www.doulfe.ro

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty De ce va este frica?

Post by Morphine Mon May 18, 2009 3:03 pm

Cred ca la toti ne este frica de paianjeni sau alte chestii cu multe picoare.. Dooh.. ma iau fiorii cand ma gandesc.. O vecina dea mea.. cam deraiata de pe drumul obisnuit.. (apropo.. se scrie obisnuit sau obijnuit?) are un insectar cu paianjeni.. care sunt si vii... o amir ca poate locui in aceeasi casa cu aratarile alea Neutral
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by MissSwan Mon May 18, 2009 3:44 pm

ewww groaznic affraid "obisnuit" e corect Smile
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by october27 Wed May 20, 2009 9:00 am

Am claustrofobie din cauza unei experiente urate cand eram mica intr-un lift.

Si my biggest fear este sa fiu ingropata de vie. Ma trec fiorii cand ma gandesc.

Nici mie nu imi place paianjenii, dar nu pot zice ca am chiar fobie de ei. Adica nu imi plac, ii evit, dar nu in asa masura ca celelalte 'frici'.
october27
october27
Boy And The Ghost

Number of posts : 114
Age : 32
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by Black_Kitty Thu May 21, 2009 6:12 pm

Mi-e frica de viermi (fobie din aia urata de tot, paralizez cand vad unul) si de ace (daca tanti cu acul nu stie cum sa ma ia, lesin).
Haideti sa va spun o faza legata de paianjeni. Sunt profesoara intr-un sat de langa Timisoara, iar elevii mei sunt convinsi ca sunt un fel de city-girl. Asa ca ce s-au gandit micutii... mi-au adus intr-o zi un paianjen. Unul mare de tot. Au venit cu el la mine si mi-au zis "Doamna profesoara, uitati ce avem noi"... Il tineau intr-un borcan. Ehh ce sa fac, am intins palma si am zis "Dati-l incoace sa-l vad". Mi l-au pus in mana. Paianjenul, nu borcanul. A fost destul de distractiv Laughing Ma intreb ce urmeaza, vreun sarpe ceva?... :?: Laughing
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty De ce va este frica?

Post by Morphine Thu May 21, 2009 7:00 pm

Jeez o0 Eu cred ca asi fi lesinat pe loc Smile)
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by Unia Thu May 21, 2009 7:13 pm

Ce urat. Neutral
Acum vreo 2-3 ani, de Halloween, un coleg mai "destept" din clasa stia ca nu suport paianjenii si a avut inspirata idee de a-mi pune unul gigantic (de plastic) in mana. Bineinteles ca era si dimineata (7-Cool si am inceput sa urlu ca o disperata, nici nu am stat sa ma mai gandesc daca e de plastic sau nu. Inca il mai urasc pentru chestia asta. Razz
Totusi unii ar trebui sa inteleaga ca nu se glumeste cu anumite chestii, mai ales cand stiu ca ai o fobie si faci urat. Neutral
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by Black_Kitty Fri May 22, 2009 7:08 pm

Asta asa e Neutral
Norocul meu a fost ca nu am treaba cu paianjenii, desi recunosc ca a tine unul (mare de tot) in mana nu e cea mai placuta senzatie... Aaa si miercuri mi-au adus o broasca sa vada ce fac Laughing (n-am facut nimic, am luat-o in mana si am dus-o afara)...
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty De ce imi este frica?

Post by victor_uzum Wed May 27, 2009 11:26 pm

Mie de un singur lucru mi-e frica pe lumea asta: sa pierd pe cineva drag. Sa dispara o fiinta draga mie.

Atat. Si stiti de ce? Pentru ca nu pot face nimic ca sa schimb ceva. Moartea nu poate fi pacalita. Vine, ia, si nu o poti opri in vreun fel.

In rest... Orice problema are cel putin o solutie. Nu trebuie decat sa fii suficient de calm si istet pentru a o alege pe cea optima.

Tarja Proud to be a Tarjaholic
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by hartia Sun May 31, 2009 1:21 pm

am fobie de intuneric. nu stiu daca se datoreaza filmelor de groaza (care mai nou, sunt mai mult scarboase) :?: sau povestilor spuse de bunica mea pe vremea cand eram copila, ori sunetelor pe care le aud noaptea, cand ma taraie prietenii mei dupa ei (cred ca sunt sunete normale, dar eu am tendinta de a asocia lucrurile in mintea mea)
imi dau seama cat de aiurea suna, dar am ramas cu o groaza de nedescris. mi-e greu sa adorm, ma uit de cateva ori prin camera (nici pomeneala sa ma uit sub pat sau pe fereastra). nici macar nu dorm singura, iar cand e vba sa dorm singura, las lumina aprinsa si stau treaza muuuult timp. affraid m-au trimis la consiliere la psihologul scolii, insa fara succes.
peace
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 33
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by Suomi_Rocks Mon Jun 01, 2009 10:10 am

Poate ca suna putin pueril, dar si mie imi este frica de manechinele din plastic pale Ma inverzesc cand vad din astea prin magazine. Dat fiind ca sunt peste tot incerc sa fac abstractie de ei, dar tot ma sperie cand realizez ca am o chestie din aia chiar langa mine Suspect

Altceva...sunt foarte fricoasa de felul meu, desi nu pot spune ca am intr-adevar fobii...imi este frica doar de multe chestii, printre care: paienjenii, toate obiectele ascutite, sa merg singura prin oras pe intuneric, cand ma trezesc noaptea si aud zgomote ciudate Neutral si multe altele pe care nu mai am rabdare sa le insir Shocked


Last edited by suomi_rocks on Mon Jun 22, 2009 9:29 am; edited 1 time in total
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by LadyMoon Mon Jun 01, 2009 2:24 pm

Ei, bine, mie mi-e frica de... intuneric. Nu pot sa stau singura in intuneric decat daca e cineva cu mine sau in camera de alaturi. Laughing Am incercat de cateva ori sa stau singura si nu am putut sa dorm toata noaptea. N-am nici o problema cu paianjenii sau alte ganganii, doar cu intunericul am o problema, desi pare stupid. Laughing
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by NothingTheKiD Mon Jun 01, 2009 5:35 pm

Nu pot să zic că am vreo fobie, sincer să fiu... nici nu mă înspăimântă prea mult vreun lucru, dar ca majoritatea, n-aş suporta să pierd pe cineva apropiat...
NothingTheKiD
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Age : 31
Location : Turnu-Magurele, Romania
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by Annah Mon Jun 01, 2009 5:37 pm

Mie mai nou de topicul Magie mi-e frica... pale
Annah
Annah
Boy And The Ghost

Number of posts : 144
Age : 31
Location : "Out in the middle of nowhere"
Registration date : 2009-04-11

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by NothingTheKiD Mon Jun 01, 2009 5:40 pm

=))) This made me laugh... irl. Deşi înţeleg ce vrei să zici.
NothingTheKiD
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Age : 31
Location : Turnu-Magurele, Romania
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by Sorana Mon Jun 01, 2009 6:00 pm

Annah wrote:Mie mai nou de topicul Magie mi-e frica... pale

Neutral
mie in general nu-mi plac chestiile astea, simt ca sunt peste puterea mea de intelegere si asta ma innebuneste:|
Sorana
Sorana
Boy And The Ghost

Number of posts : 180
Age : 29
Location : in your head
Registration date : 2009-04-19

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by hartia Mon Jun 01, 2009 6:56 pm

/\ yeah, pe mine ma ingrozeste ideea de a vorbi despre asa ceva, dar sunt deschisa oricarui subiect de conversatie Smile
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 33
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by Sorana Tue Jun 09, 2009 10:11 pm

Mi-e teama de discursul de sfarsit de a opta pe care trebuie sa-l tin maine in fata intregii scoli si a profilor si a parintilor si ughh >_< I hate speaking in public. De fapt, nu-mi place sa vorbesc deloc:D
Sorana
Sorana
Boy And The Ghost

Number of posts : 180
Age : 29
Location : in your head
Registration date : 2009-04-19

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by Suomi_Rocks Wed Jun 10, 2009 8:54 am

Sorana wrote:Mi-e teama de discursul de sfarsit de a opta pe care trebuie sa-l tin maine in fata intregii scoli si a profilor si a parintilor si ughh >_< I hate speaking in public. De fapt, nu-mi place sa vorbesc deloc:D

Ahh, aici chiar semanam Laughing De obicei, cand trebuie sa se tina un discurs sau o chestie de genul, mereu ma aleg pe mine, desi eu urasc sa fac asta. Cred ca cel mai putin in lumea asta ma pricep sa scriu discursuri, apoi, da, sa le tin in fata unui public.
De fapt mie nu imi place sa imi exprim public sentimentele, gandurile mele proprii. Le scriu si le tin pentru mine. Daca este un discurs scris de altcineva, iar eu trebuie doar sa il spun, atunci da, mai merge. Dar fara sa incerc sa mi-l insusesc, sa il consider ca fiind scris de mine, pentru ca atunci ma emotionez si abia mai pot sa citesc Embarassed Rolling Eyes
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

De ce va este frica? Empty Re: De ce va este frica?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum