Anette Olzon

Page 2 of 17 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Anette Olzon

Post by Suomi_Rocks on Wed Jul 08, 2009 12:01 pm

^ De acord cu voi thumb up
Dar, trebuie sa recunosc, mi-ar placea ca si Tarja sa fie uneori asa de deschisa Embarassed Sa ne dea mai multe detalii despre viata ei Wink Sincer nu chiar in halul asta, dar totusi... Rolling Eyes

Ceea ce ma surprinde e ca fanii ei o intreaba lucrurile astea
Presupunand ca si Tarja ar scrie ceva asemanator (desi nu cred ca e genul), ma cam vad si pe mine intreband-o chestii din astea Razz

Oricum, revenind la Anette, cred ca femeia asta nu are ce sa faca cu timpul liber.
Tarja posteaza mult mai rar pentru ca este foarte ocupata (presupun), insa ea (Anette) scrie uneori mai multe pe zi Suspect Inteleg sa tina contactul cu fanii, dar poate ar trebui sa se ocupe putin mai mult si de activitatea artistica, asa cum ati zis si voi Smile

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Post by diana17rock on Wed Jul 08, 2009 12:06 pm

suomi_rocks wrote:^ De acord cu voi thumb up
Dar, trebuie sa recunosc, mi-ar placea ca si Tarja sa fie uneori asa de deschisa Embarassed Sa ne dea mai multe detalii despre viata ei Wink Sincer nu chiar in halul asta, dar totusi... Rolling Eyes

Ceea ce ma surprinde e ca fanii ei o intreaba lucrurile astea
Presupunand ca si Tarja ar scrie ceva asemanator (desi nu cred ca e genul), ma cam vad si pe mine intreband-o chestii din astea Razz

Oricum, revenind la Anette, cred ca femeia asta nu are ce sa faca cu timpul liber.
Tarja posteaza mult mai rar pentru ca este foarte ocupata (presupun), insa ea (Anette) scrie uneori mai multe pe zi Suspect Inteleg sa tina contactul cu fanii, dar poate ar trebui sa se ocupe putin mai mult si de activitatea artistica, asa cum ati zis si voi Smile

da...dupa cum a zis si tarja, viata ei e foarte incarcata. repetitii.etc...dar cum spuneam...pe mine ma intereseaza cand e vb despre muzica...nu chiar cand se scoala o artista , cand se culca...la capitolul mancare tarja mai zicea ca gateste nu stiu ce...dar atat...se refera mai mult ...mult mai mult la muzica decat la aspecte de genu...haine, companii de moda, unghii, mancare...etcccccccccccccc...................

I love you Tarja

diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Wed Jul 08, 2009 12:10 pm

"My outfit in Slovenia was shoes from Gucci, leggings from Top shop, top from Wolford, jacket from Dolce and Gabbana and corset from Morticia." Rolling Eyes
Nu am nimic cu ea, dar TOTUSI!!

A, si se vede ce preocupari are ea:

"So, I have gotten the dress I wore in first show in Paris this European tour (the white one in the post Once there was) in black instead and I think I want to wear that tomorrow.

My only decision now is what shoes to wear?

Do you like me having classy shoes or the high lazed up boots I had some festival ago?

The more classy look or the more "rocky" look?

Tell me what you prefer;=)

Acum stiu, par obsedata de postarile ei, "daca nu te intereseaza, nu mai citi", dar ma intriga tipa Suspect

Last edited by suomi_rocks on Wed Jul 08, 2009 12:19 pm; edited 1 time in total

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Back to top Go down

Post by diana17rock on Wed Jul 08, 2009 12:12 pm

suomi_rocks wrote:"My outfit in Slovenia was shoes from Gucci, leggings from Top shop, top from Wolford, jacket from Dolce and Gabbana and corset from Morticia." Rolling Eyes
Nu am nimic cu ea, dar TOTUSI!!

agree....mie mi se pare putin snoaba sincer...toate hainele ei sunt nush ce firme mari...adica... putea si ea sa fie mai modesta putin???
I I love you Tarja

diana17rock
Our Great Divide

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Wed Jul 08, 2009 12:22 pm

Cu frumusetea n-am nimic. Sa cante e important..ceea ce n-o face. Ma intreb ce-o zice Tuomas despre ea.

LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Post by hartia on Wed Jul 08, 2009 12:24 pm

^ mi-a zis odata un prieten ceva apropos de venirea ei in trupa, dar nu pot sa zic Laughing Laughing Laughing ce sa zica? o fi regretand Twisted Evil

hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Post by Kinga on Wed Jul 08, 2009 12:24 pm

hartia wrote:voce, cred ca e si ea constienta ca nu are
Nono, ea e "constienta" ca are voce buna. Wink
"The guys chose me because of my personality, oh and for my voice of course!" Of course... Sleep

bani pentru haine de firma.
Bingo!

Nu am nimic in potriva faptului ca se imbraca de la firme mari. Dar dece e asa de important ca in fiecare blog de al ei sa zica ce a purtat?! Wah... Oricum nu imi place stilul ei. Pana acum o bluza a avut care mi-a placut intr-un mod mai special, dar atat. Razz

Ok, tac. silent

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Wed Jul 08, 2009 12:35 pm

Singura chestie care ma impresioneaza (e un cuvant cam mare, dar totusi) intr-un mod pozitiv este ca citeste raspunsurile fanilor, si uneori le raspunde Smile Ma intreb daca Tarja le citeste.. (din cand in cand cel putin, nu chiar ca disperata asta) Very Happy

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Back to top Go down

Post by hartia on Wed Jul 08, 2009 12:37 pm

^ imo, nettie are 24/7 timp la dispozitie. daca nu are chef sa cante, paraseste scena si posteaza poze cu pantofi care si-i doreste. ce? treaba asta cu muzica e ceva serios? te lamureste nettie.

hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by diana17rock on Wed Jul 08, 2009 1:21 pm

LadyMoon wrote:Cu frumusetea n-am nimic. Sa cante e important..ceea ce n-o face. Ma intreb ce-o zice Tuomas despre ea.

da ...mai ales..cand a purtat intr-un concert o rochie rooooooooooooz, roooooooooooooooz de te ametea: roz bombon..si ea fiind si blonda...Smile)

in fine..eu n-am nimic cu ea...o respect..si nimic mai mult

i I love you Tarja

nu stiu daca are rost sa mai continuam pe tema asta totusi. dupa cum vedeti in mesajele postate de mine mai sus, nu-mi place anette...adica...nici stilul nici vocea, dar a trecut ceva vreme de cand ea e in nw...si..ar trebui sa accept asta..asa ca...acest topic nu stiu daca e cea mai buna idee pe un forum oficial al tarjei... eu..ca multi altii de pe aici...consider ca nu e chiar potrivita pentru nw...dar asta e...

sa vedem ce poate tarja cu noul album..

go tarjaaaaaa...

diana17rock
Our Great Divide

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Wed Jul 08, 2009 2:37 pm

Hmm, am revenit, dar nu ma mai apuc (deocamdata) sa-i comentez postarile lui Nettie, pentru ca incep sa ma simt ca Mircea Badea Laughing
Ca sa evit un ban... am o intrebare mai serioasa despre ea: odata cu Nightwish in Ro, vine si Pain. Credeti ca vor canta Follow me?

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Wed Jul 08, 2009 2:38 pm

La follow me canta si nettie, corect? Nu cred ca va face fata pisi. Laughing

LadyMoon
Coolest User

Back to top Go down

Post by diana17rock on Wed Jul 08, 2009 2:39 pm

suomi_rocks wrote:Hmm, am revenit, dar nu ma mai apuc (deocamdata) sa-i comentez postarile lui Nettie, pentru ca incep sa ma simt ca Mircea Badea Laughing
Ca sa evit un ban... am o intrebare mai serioasa despre ea: odata cu Nightwish in Ro, vine si Pain. Credeti ca vor canta Follow me?

cred ca da...la fel cum o sa cante si tarja cu doro la metal female voices cred...oricum,...follow me e cea mai frumoasa melodie cantata cu anette...

diana17rock
Our Great Divide

Back to top Go down

Post by Kinga on Wed Jul 08, 2009 2:43 pm

diana17rock wrote:
LadyMoon wrote:Nu poti sa-l stergi cand a postat cineva dupa tine. Las' ca rezolva sefa. Very Happy

ok..mersi..
Nu sunt sefa, dar am rezolvat. Razz

"suomi_rocks wrote:am o intrebare mai serioasa despre ea: odata cu Nightwish in Ro, vine si Pain. Credeti ca vor canta Follow me?
Nu cred. Au mai cantat impreuna ca Pain, dar niciodata nu au cantat Follow Me la concert NW.

Kinga
My Winter Storm

Back to top Go down

Post by diana17rock on Wed Jul 08, 2009 2:45 pm

Kinga wrote:
diana17rock wrote:
LadyMoon wrote:Nu poti sa-l stergi cand a postat cineva dupa tine. Las' ca rezolva sefa. Very Happy

ok..mersi..
Nu sunt sefa, dar am rezolvat. Razz

"suomi_rocks wrote:am o intrebare mai serioasa despre ea: odata cu Nightwish in Ro, vine si Pain. Credeti ca vor canta Follow me?
Nu cred. Au mai cantat impreuna ca Pain, dar niciodata nu au cantat Follow Me la concert NW.

pai in timp ce canta pain ma gandesc ca ar putea canta anette cu ei...nu in timpul ei cu nw......

anyway... Tarja Tarja Tarja Tarja

diana17rock
Our Great Divide

Back to top Go down

Post by hartia on Wed Jul 08, 2009 2:46 pm

sincer, pentru "follow me" as aplauda-o. pentru ca e singura piesa cu vocea ei care imi place. desi live suna un pic "ciupit" Rolling Eyes

hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by Kinga on Wed Jul 08, 2009 2:48 pm

pai in timp ce canta pain ma gandesc ca ar putea canta anette cu ei...nu in timpul ei cu nw......
Inainte de concertul NW de la Debrecen a cantat Pain, dar nici atunci nu au cantat Follow Me. La asta ma refeream.
Eu nu cred ca vor canta, dar nu e imposibil.

Kinga
My Winter Storm

Back to top Go down

Post by diana17rock on Wed Jul 08, 2009 3:33 pm

Kinga wrote:
Inainte de concertul NW de la Debrecen a cantat Pain, dar nici atunci nu au cantat Follow Me. La asta ma refeream.
Eu nu cred ca vor canta, dar nu e imposibil.

aha...oricum..follow me cred ca e singura mel. de pe lumea asta care as vrea sa o aud cu anette... cu nw.....nici in veci..Smile)

diana17rock
Our Great Divide

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Wed Jul 08, 2009 11:05 pm

hartia wrote:sincer, pentru "follow me" as aplauda-o. pentru ca e singura piesa cu vocea ei care imi place. desi live suna un pic "ciupit" Rolling Eyes
Am fost si eu curioasa sa o ascult live, pentru ca varianta de studio mi se parea mult prea reusita Suspect
Deci am ascultat si, sincera sa fiu, vocea ei nici nu prea se auzea in refren (mai mult niste tipete nedefinite, IMO ), vocea solistului de la Pain o eclipseaza total. Nu am fost deloc surprinsa Rolling Eyes
http://www.youtube.com/watch?v=nqjpK8eK-Zw&feature=related

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Jul 09, 2009 8:50 pm

Vocea ei nu pre se aude in intregul cintec nu numai la rf, si... nush dak ati observat, dar vocea ei, aici suna altfel decit in cintecele NW, sa fi ascultat cintecul la radio, si sa nu stiut ca Pain cinta cu ea, bagam mina in foc ca nu e ea...anyway... Tarja rules!!!

P.S.
Fetelor, am citit cv mai sus, niste comentarii, unde voi scriati, ca ea se tot lauda, cu toalele ei si galosii de la gucci, etc. etc. kestii de fete, nu ma bag, dar in clipul pe youtube, (live) de ce n-a pus cv din toalele celea pe ea???, iar dak le-a pus, atunci tre sa angajeze un stilist sa o imbrace... arata ca o... ca o... ca un soldat din armata lui Napoleon Bonaparte, ce s-a imbracat din fuga...

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Thu Jul 09, 2009 9:10 pm

Pai le-a pus. Se imbraca in haine de firma fata, dar habar n-are cum sa se imbrace. Ma bucur ca este si un baiat caruia i se pare oribila tinuta ei, ca sa nu zica nimeni ca suntem noi invidioase. Laughing Laughing

LadyMoon
Coolest User

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Thu Jul 09, 2009 10:15 pm

Wishmaster1992 wrote:vocea ei, aici suna altfel decit in cintecele NW, sa fi ascultat cintecul la radio, si sa nu stiut ca Pain cinta cu ea, bagam mina in foc ca nu e ea...anyway... Tarja rules!!!
De acord cu tine. Nici nu mi-a venit sa cred. Le-am dat catorva persoane (care cat de cat asculta NW) sa asculte melodia, si i-am intrebat apoi daca li se pare cunoscuta vocea. Ce surpriza, nu a ghicit nimeni. Mai degraba au facut o faţă gen " affraid "

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Back to top Go down

Post by hartia on Thu Jul 09, 2009 10:19 pm

off topic: din pacate, chestia asta cu vocea sudio a devenit un fel de "must have" pe la vedetele de la noi.

on topic: intr-adevar, are nevoie de consiliere in materie de shopping. poate hainele pe care le alege sunt majoritatea foarte ok, insa nu arata bine decat intr-o anumita combinatie, si pe un anumit tip de corp. iar nettie se crede un fel de manechin intr-o vitrina thumb down

hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by Kinga on Thu Jul 09, 2009 10:36 pm

Wishmaster1992 wrote:dak ar fi sa ghicesc ce virsta are ea.. mai putin de 40 nu i-as da... pe cuvint...
-2 Wink

Kinga
My Winter Storm

Back to top Go down

Post by Kinga on Thu Jul 09, 2009 11:03 pm

Uitati-va la blogul ei. Shocked La penultimilul post. Shocked

Ok, si mie imi place piesa. Adica nu varianta asta ci cel de pe soundtrackul filmului. Dar asta sunt EU, EA este solista unei trupe.. nu oarecare!
Ar trebui sa plang sau sa rad?! pale

Kinga
My Winter Storm

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 2:19 am

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 17 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next