My Dying Bride

View previous topic View next topic Go down

My Dying Bride

Post by Unia on Thu May 14, 2009 5:35 pm

My Dying Bride - For Lies I Sire

Tracklist:
1. "My Body, a Funeral" - 6:47
2. "Fall With Me" - 7:15
3. "The Lies I Sire" - 5:29
4. "Bring Me Victory" - 4:08
5. "Echoes From a Hollow Soul" - 7:19
6. "ShadowHaunt" - 4:37
7. "Santuario di Sangue" - 8:27
8. "A Chapter in Loathing" - 4:46
9. "Death Triumphant" - 11:06

Nu sunt tocmai una din formatiile mele preferate, dar eram curioasa cum va fi noul album. Mi se pare ok, dar nu m-a prea convins.. Razz

Unia
Admin

Number of posts : 2952
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Re: My Dying Bride

Post by MissSwan on Thu May 14, 2009 6:50 pm

Trebuie sa-l ascult neaparat. MDB e o formatie deosebita, iar For My Fallen Angel ramane pt mine una dintre cele mai frumoase si emotionante melodii de dragoste compuse vreodata.

MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Post by Unia on Thu May 14, 2009 6:56 pm

MissSwan wrote:Trebuie sa-l ascult neaparat. MDB e o formatie deosebita, iar For My Fallen Angel ramane pt mine una dintre cele mai frumoase si emotionante melodii de dragoste compuse vreodata.

Tocmai azi am ascultat For My Fallen Angel de cel putin 5 ori la rand. bounce
Din pacate nu pot sa ascult MDB prea des, daca ascult mai mult 2-3 piese deja urmatoarele nu mai prea au acelas efect pentru mine. Din pacate s-a intamplat la fel si cu For Lies I Sire, dar tot mi-a placut mai mult decat celelalte albume (exceptie facand FMFA Razz ).

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by MissSwan on Thu May 14, 2009 7:01 pm

bounce N-am mai asc piesa demult, cred ca e timpul Razz
E adev ca MDB e o trupa care are cel mai intens efect in doze mici, altfel parca isi pierd din profunzime.

MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

My Dying Bride....

Post by Guest on Tue Jun 09, 2009 8:06 pm

Ok, ca sa fiu sincer, pina nu demult, nu ascultasem nici un cintec de al lor... nush de ce mi se parea.... nu kiar buna trupa, fara sa stiu.... dar azi am ascultat " For You", " For my fallen Angel", " The Prize Of Beauty" si altele... si...nu ma mai pot satura de aceasta trupa... sint printre principalele trupe din stilul Doom Metal, s-au format in '90 si activeaza pina in prezent.... au un album nou 2009, acum la mn se scoate discografia lor, ard de nerabdare sa se scoata o data.... Si nush precis de aceasta informatie, dar am auzit ca s-au numit asa deoarece, prietena lui Aaron, a murit nu cu mult inainte de nunta lor, de o supradoza...dar ea a murit in '94 paremise, iar ei s-au fondat in '90.... nush de asta sigur, dar ca sunt ffffffff super stiu 100%. Apropo, am auzit ca au avut un concert in Romania... daca cnv din voi ati fost, va rog, nu ezitati sa va impartasiti impresiile, vreau sa stiu totul despre acel concert....

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Unia on Tue Jun 09, 2009 8:23 pm

Nu pot sa zic ca sunt fana, mai ascult din cand in cand. Dar cred totusi ca as putea sa ascult For My Fallen Angel la infinit. I love you
I-am vazut in 2007. Din pacate stateam in randul al doilea de ore bune si muream de cald si de sete, asa ca acum tot asociez concertul cu asta. Razz In afara de chestia asta, chiar mi-a placut, ma plictisisera The Gathering si chiar asteptam concertul.
Si dupa i-am vazut pe Aaron si Lena, am facut poze cu ei, si inainte l-am vazut si pe Andrew. bounce

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by Unia on Wed Jun 10, 2009 6:10 pm

Asa a fost si pe aici cam pana am intrat in UE. Imi aduc aminte cand venea o formatie destul de cunoscuta aici, cam o data pe an si asta daca aveam noroc. Nici acum nu avem concerte ca alte tari, dar incepem sa ne revenim..

By the way:
metalhead.ro wrote:Formatia My Dying Bride a anuntat despartirea de violonista si claparita Katie Stone, care si-a anuntat colegii ca nu doreste sa mai participe la concertele viitoare ale trupei, deoarece doreste sa se concentreze asupra profesiei, ea fiind in prezent studenta la psihologie.

Cel care a inlocuit-o este Shaun Macgowan. Acesta a repetat deja alaturi de My Dying Bride si s-a aratat foarte dedicat trupei, dupa cum anunta membrii My Dying Bride, care au mai precizat si ca regreta despartirea de Katie, chiar mai mult decat fanii.

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by ambrozi on Tue Jul 14, 2009 12:35 am

Respect and force 4 my dying bride.

ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Post by Guest on Tue Jul 14, 2009 4:30 pm

dupa c i-am descoperit nu ma mai satur de ascultat For my fallen angel si Shadowhaunt...love them I love you

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Magnolia on Thu Nov 19, 2009 10:45 am

Nu prea ma omor dupa ei, dar sunt ok. Si eu am fost in 2007, la ei si la WT... Very Happy

Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Thu Nov 19, 2009 10:56 am

Cred ca My Dying Bride se numara printre trupele pe care ar fi trebuit sa le enumar la sectiunea "Melodii bune ale formatiilor care nu va plac" Razz

Au, insa, o melodie tare-tare de tot: "FOR YOU"

Super clip, super melodie:

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...

victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Post by Magnolia on Thu Nov 19, 2009 10:58 am

^Asta imi place.^ De fapt mai multe imi plac, dar nu sunt fana.

Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Nov 19, 2009 12:06 pm

Am auzit ca melodia asta e dedicata logodnicei lui Aaron care a murit de o supradoza....???? Suspect Suspect

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 8:55 am

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics