Magie / Paranormal

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Magie / Paranormal

Post by maria96 on Fri May 29, 2009 12:15 pm

Wishmaster1992 wrote:Nush ce m-ar face la moment fericit....poate doar ceva c m-ar linishti shi m-ar duce intr-o stare deeeee........de pace interioara, nush cum sa descriu acest sentiment cind e o asha armonie in interior ka-tsi pare k timpul s-a oprit, la o asha stare ma pot duce doar plimbarile sub cerul plinde stele shi cu luna ascultind NW, Tarja, shi alte troope de symphonic, love metal\rock..... De cind ma shtiu simt o atractsie puternica fatsa de stele de misterul ce-l ascund....
tu esti pasionat de stele?asta e foarte bine!eu sunt pasionata de chestiile paranormale,adica fantomele,vrajile si bineinteles,efectul stelelor si al constelatilor asupra magiei.Very Happy
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Re: Magie / Paranormal

Post by maria96 on Fri May 29, 2009 12:44 pm

Wishmaster1992 wrote:Da? eu nu cred in magie, dar imi plac toate kestiile astea, mistika, fantomele, shi imi place sa studiez aceste lucruri.... e cv ce face parte din viatsa mea....
eu stiu sigur ca nu crezi in ghosts,dar eu aud tot felul de voci care ma cheama pe nume imi zic ca eu ii pot salva,lucru pe care l-am facut deja.Dak vrei iti pot zice eu niste chestii de magie pe care sunt super sigura ca nu le stii.
maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by maria96 on Fri May 29, 2009 12:56 pm

Wishmaster1992 wrote:Da? Te rog....
Pai pe Pamant exista doar un fel de magie:Magie Neagra.
Magia se imparte in trei mari categorii:
I)Magie Alba
II)Magie Neagra
III)Magie Naturista.

MAGIE ALBA=magia care controleaza elementele natrurii din grupele principale in folosul magiilor/vrajitorilor incepatrori.
Elemente=felul sau tipul de forta magica(ex: magia magnetica foloseste metalul)
Elementele sunt:
Principale:Energie,Apa,Foc,Pamant si Aer.
Secundarele:Gheata,Piatra,Lumina,Intunericul.
O sa-ti dau formulele mai incolo.
Magie neagra=magia care controleaza INTUNERICUL si numai INTUNERICUL pentru a face iluzii.Stiinta care foloseste magia iluzionista se numeste ILUZIONISM.
Daca magul/vrajitorul nu stie sau nu poate sa controleze aceste pueri,ele il pot CORUPE,adica IL FACE UNA CU INTUNERICUL.
Magie naturista=magia care foloseste plantele pentru a face leacuri.
Stiinta care foloseste aceasta magie se numeste ALCHIMIE.

Daca mai vrei sa mai stii cv spune-mi.
maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by maria96 on Fri May 29, 2009 1:02 pm

Wishmaster1992 wrote:Hey! m-ai intrigat....
Ce shtii u mai interesant, impartasheshtete cu mn te rog.... Twisted Evil Laughing
Hold a sec!
Cum te-am intrigat?
maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by maria96 on Fri May 29, 2009 1:28 pm

Wishmaster1992 wrote:Cu toate kestiile astea ce le cunoshti u.... mi-e interesant, eu altfel studiez, eu studiez misterele istorice, de ex: Stonehenge, tainele druizilor, ce era asta, o secta sau un cult, blestemele mumiilor, etc...dar asta ce spui u e ffffff interesant, mai vreau sa shtiu aproape totul.... dak tsii greu sa scrii spoonemi soorsa de unde te informezi u, ka eu pe google am dat search shi mi-a aparut nishte timpenii, nik bun, deci, please share your information with me.... :o
ok.
Deci pe planeta Pamant magia nu are "viata".
De ce?
Fiind ca planeta Pamant nu poseda INERTIE MAGICA.
De la fizica stim ce-i inertia,dar INERTIE MAGICA ,inseamna cu totul altceva.
Iluzionistii trebuie sa controleze inertia magica a unui obiect pentru a-l misca.
Magia Vrajitoarlor e o magie mai complicata fiind ca vrajitoarele au baghete,palarii si tot felul de astea.Toata puterea magica a vrajitoarelor se pune in acea bagheta.
(Acum te pun pe jar)
Cum se fabrica o bagheta:
1)Se alege felul magiei baghetei.
NOTE:pentru a confectiona o bagheta trebuie sa fii magician heropisic.Termenul vine dintr-o limba veche:
"HEROPISIA"=cel ce da putere.
2)Se alege esenta de lemn din care va fi facuta bagheta,adica tei,bla,bla.
Cea mai buna esenta este cea de tei.
3)Se culege energia magica.Acest proces de culegere a energiei magice este cel mai complicat si necesita 10 sau mai multi magicieni heropisici in functie de ce putere va avea bagheta.Numarul lor creste din 10 in 10 pentru ca puterea baghetei sa fie mai mare.Niciodata nu s-a putut crea o bagheta invincibila fiindca magii/vrajitorii heropisici sunt foarte rari.
4)Se prelucreaza bagheta.
5)Se introduce energia magica.
si dupa asta de da ownerului.
INERTIE MAGICA=proprietatea corpurilor de a se opune MAGIEI STRAINE.Seamana umpic cu ce ni se da la fizik,dar asta e altceva.
EX:Daca o bagheta apartine unui vrajitor si alt vrajitor vrea s-o ia,nu poate fiindca energia magica actioneaza automat cand simte magia straina si corpul "PRINDE" viata.Baghetele chiar si fara vrajitorul care le poseda,se pot lupta cu dusmanii.

EDIT: Planeta nu poseda INERTIE MAGICA in sensul ca magnetii planetei pot atrage magia atat de mult incat aceasta nu exista pe Pamant.
maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by MissSwan on Mon Jun 01, 2009 9:50 am

am facut un nou topic despre magie, pt ca nu prea avea ce cauta in celalalt topic Razz

Best Post Content

Number of posts : 1654
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Post by Sorana on Mon Jun 01, 2009 4:44 pm

Eu cred ca 'magia' sta doar in puterea mintii omenesti, 'magicienii' sunt doar persoane care au reusit sa depaseasca unele limite mentale de care ceilalti oameni nu au reusit sa treaca... in altceva nu cred si nici nu ma intereseaza...
Sorana
Boy And The Ghost

Number of posts : 180
Registration date : 2009-04-19

Back to top Go down

Post by maria96 on Mon Jun 01, 2009 5:05 pm

Sorana wrote:Eu cred ca 'magia' sta doar in puterea mintii omenesti, 'magicienii' sunt doar persoane care au reusit sa depaseasca unele limite mentale de care ceilalti oameni nu au reusit sa treaca... in altceva nu cred si nici nu ma intereseaza...
magia..............intr-adevar este un lucru misterios,eu nu cred ca depinde neaparat de puteri mintale.
maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by Sorana on Mon Jun 01, 2009 5:08 pm

Eu cred in Dumnezeu, si nu in magie Razz E posibila chestia cu spiritele, nu stim exact ce se intampla cu sufletele noastre dupa moarte, dar cert e ca nu dispar asa, pur si simplu.Se poate intampla sa mai ramana pe Pamant dupa ce trupul moare, sau.. nu stiu, nu vreau sa vorbesc despre asta pentru ca nu cunosc. Dar asta nu are nicio legatura cu magia.

edit: De acord ^_^ Eu ma refeream si la persoanele care de exemplu pot sa se ridice de la pamant, sau sa faca alte lucruri care par imposibile pentru noi, prin puterea mintii... Probabil ca Pink Floyd au facut si asta, la figurat:D

Last edited by Sorana on Mon Jun 01, 2009 5:16 pm; edited 1 time in total
Sorana
Boy And The Ghost

Back to top Go down

Post by NothingTheKiD on Mon Jun 01, 2009 5:09 pm

Sunt complet de acord cu Soranna... ceea ce pentru noi se cheamă magie pentru alţii e o normalitate, datorită dedicaţiei şi muncii depuse... şi mă refer la magie în sensul creaţiei... adică marile creaţii artistice, muzicale etc. De exemplu: Pink Floyd mi se pare magie... atâta suflet şi dedicaţie nu am mai văzut în viaţa mea, şi asta mă face să iubesc această trupă mai mult decât pe oricare alta...
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

Post by hartia on Mon Jun 01, 2009 5:12 pm

@ maria96, ziceai ceva de niste voci pe care la auzi/auzeai si ceva despre salvat.. wanna share?

uh, tocmai am vazut ca esti din nasaud... esti la cosbuc? bounce
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Post by maria96 on Mon Jun 01, 2009 5:17 pm

Ele ma cheama pur si simplu.Le pot auzi vocile si simti prezentele oriunde m-as duce.Nu mint!
Chiar aseara cand ma plimbam cu vara-mea aia ne-am oprit la o prietena de-a ei ca avea sa-i deie ceva.Am asteptat afara,era intuneric si simt ca cineva sau ceva pune mana pe umarul stang,ma intorc,nimeni.Dupa aceea m-a strigat pe nume si a inceput sa-mi povesteasca tot felul de chestii.Stiu ca era o voce feminina.Am inceput sa ma obisnuiesc cu chestii de genul asta.
Da,sunt la cosbuc.
maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by Sorana on Mon Jun 01, 2009 5:27 pm

Neutral Pe bune?
Sorana
Boy And The Ghost

Back to top Go down

Post by maria96 on Mon Jun 01, 2009 5:30 pm

Sorana wrote:Neutral Pe bune?
da.Asa o spaima o bagat in mine.Am crezut ca e un hot sau ceva...
maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Magie

Post by Morphine on Mon Jun 01, 2009 9:12 pm

Waw.. pentru mine magia nu e ceva care exista..dar cred in ea.. adica de fiecare data cand ai aproape un prieten, sau iti iese ceva greu bine, cred ca ar trebui sa te gandesti ca e un fel de magie.. cat despre adevarata magie.. mam limitat la cititul cartilor.. dar in fine.. imi place alchimia Smile e tot un fel de magie nu? Very Happy
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Post by maria96 on Tue Jun 02, 2009 1:27 pm

Morphine wrote:Waw.. pentru mine magia nu e ceva care exista..dar cred in ea.. adica de fiecare data cand ai aproape un prieten, sau iti iese ceva greu bine, cred ca ar trebui sa te gandesti ca e un fel de magie.. cat despre adevarata magie.. mam limitat la cititul cartilor.. dar in fine.. imi place alchimia Smile e tot un fel de magie nu? Very Happy
da alchimia e o magie,e de fapt singura stiinta care foloseste magia naturista.

hartia wrote:bianca toth. diriga imi e simona costea, profa de engleza. maine daca vrei, hai in pauza mare pe baza, o as fiu acolo la tigara. uita-te pe site, undeva e un topic cu pozele membrilor, poate o sa iti fie mai usor sa ma recunosti. iar daca nu, ma gandesc ca il cunosti pe ghena sau pe dani (crizze). intreaba de bibi bounce
nu te-am vazut pe baza Very Happy
maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by rockthepeople on Thu Jul 30, 2009 5:28 pm

Sorana wrote:Eu cred ca 'magia' sta doar in puterea mintii omenesti, 'magicienii' sunt doar persoane care au reusit sa depaseasca unele limite mentale de care ceilalti oameni nu au reusit sa treaca... in altceva nu cred si nici nu ma intereseaza...
Da, aceeasi parere am si eu.

rockthepeople
Lost Northern Star

Number of posts : 18
Registration date : 2009-07-30

Back to top Go down

Post by maria96 on Tue Aug 04, 2009 12:26 pm

rockthepeople wrote:
Da, aceeasi parere am si eu.
Imi vine sa rad cu lacrimi,mintea doar ajuta magicienii ci nu are vreo implicare in puterile magice,dak am zis cv rau,ma scuzati,dar cunostiintele mele despre magie imi spun cu totul altcv. Very Happy
maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by hartia on Tue Aug 04, 2009 3:09 pm

^ impresioneaza-ne
hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by rockthepeople on Tue Aug 04, 2009 4:47 pm

@ Maria....fiecare are propria sa parere despre magie.

rockthepeople
Lost Northern Star

Back to top Go down

Post by maria96 on Tue Aug 04, 2009 8:09 pm

Complet adevarat cu parerea despre magie,doar ca unii dintre noi avem darul asta mintea ne ajuta sa-l folosim,dar mintea nu ni-l da.Uneori sa ai darul magiei poate fi un dar si un blestem in acelasi timp.Cel putin mintea ma ajuta sa pricep chestiile astea,dar puterile mele mintale nu sunt peste ale nimanui,desi am darul asta,pe care il urasc:fantome in toiul noptii,carti,bla,bla.
maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by rockthepeople on Tue Aug 04, 2009 9:47 pm

eu sincer..o singura data am avut o "intalnire" mai ciudata.
dar totusi las asta pe mana coincidentei.

rockthepeople
Lost Northern Star

Back to top Go down

Post by hartia on Wed Aug 05, 2009 8:33 am

@ maria96: nimic... forget it
@ rockthepeople: eu una nu cred in coincidente, dar sunt de acord ca anumite evenimente nu pot fi puse decat pe seama coincidentei thumb up wanna share? Very Happy sunt curioasa ce ai patit
hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by rockthepeople on Wed Aug 05, 2009 11:25 am

.Intr-o seara vroiam sa merg in oras impreuna cu amicii;))Insa din cauza orei tarzii nu a vrut nimeni sa vina.Ajunsesem la un fel de biserica (zic "un fel de biserica" deoarece era ciudat construita, chiar si acum ma atrage acea constructie)Eu, marele curajos am intrat in curtea ei...am inceput sa caut picturi externe, dar nu era nici una, doar niste zgarieturi pe care nu le puteam deslusi (era noapte si nu era nici un bec pe strada in zona-ehh...traim in Romania)La un moment dat se auzeau niste sunete nu din curte, nu din biserica ci din strada...nimic ciudat.Dar sunetele se apropiau de curte, iar cand m-am intors am vazut o silueta neagra.Am stat cateva secunde uitandu-ma la umbra aia...dupa ce a disparut am fugit la drum sa ma uit daca nu erau oameni...(nush cum sa explic..dar pe drumul asta nu te pori ascunde..is niste garduri imense...si drumul e drept, deci daca era vreun om...nu avea cum sa se ascunda)am inceput sa-mi pun semne de intrebare....si am plecat cat mai repede posibil de acolo...si pe drum..se auzeau doar pasii mei..o periada..dupa aia au inceput sa se mai auda o pereche de pasi...faza este ca le auzeam foarte bine...cand ma opream...se auzeau foarte tare, insa erau pasi rari....infioratori..ma uitam eu in stanga dreapta..nu se vedea nimeni..atunci chiar m-am speriat si am fugit:))
O perioada nu am vrut sa aud de chestii paranormala..religioase...acum sunt foarte atras de ele..am incercat niste "ritualuri" pentru a vorbi cu lucifer...am incercat invocatii de demoni...dar nimic cu succes.
Am vorbit cu un preot ( cred ca asta era) satanist si mi-a zis ca ma poate ajuta sa creez un "tunel" catre demoni..pentru a vorbi..si a le cere ajutorul cand este nevoie.Stie careva despre acest "tunel" ceva?

rockthepeople
Lost Northern Star

Back to top Go down

Post by hartia on Wed Aug 05, 2009 11:34 am

deci ai un stil de a povesti... oau! daca tot suntem la capitolul magie, nu cred ca avea vreo legatura cu magia; eu una cred in paranormal, si povestea ta chiar m-a impresionat. si eu am patit o chestie asemanatoare, acum cativa ani, treceam pe langa un cimitir (niciodata nu am avut curajul sa intru noaptea acolo- de doua ori m-au tarait niste prieteni). de "tunelul" de care zici nu stiu nimic, dar m-ai facut curioasa What a Face da-mi un pm daca afli ceva,ok? Very Happy
hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top