Magie / Paranormal

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Magie / Paranormal

Post by hartia on Sat Nov 14, 2009 2:05 am

^ nu te-ai regasit niciodata in horoscop? uitati ceva tare, apropo de stele Razz

http://www.healthy.ro/comunitate/forum/view_topic/3612/HOROSCOP-RAUTACIOS-dar-simpatic.html

mai era undeva, dar acum doar aici l-am gasit. eu una, m-am regasit 100% Peace eyelashes

yeah, app, cred ca apartamentul in care stau cu fetele e bantuit. poate e doar paranoia mea, dar e foarte aiurea. aseara, de exemplu, m-am pus la somn dupa ce au adormit ele, si, am auzit batai repetate in perete. m-am temut sa ma misc, si cand am prins curaj sa le trezesc si pe fete, au incetat. am mai auzit zgomote cand eram la dus, si aici e tare frig, desi caldura merge incontinuu. chiar si cand punem radiatorul, simtim parca un curent de aer rece, care e chiar creepy. eu una sunt ingrozita, dar fetele spun ca se aud zgomote de la vecini, sau mai stiu eu ce. uneori, noaptea, mai auzim usa de la bucatarie. in noaptea de halloween, am auzit usa de la intrare de doua ori, inchizandu-se si deschizandu-se la anumite intervale de timp, nu stiu exact cat era ceasul. vreau sa plec de aici, chiar daca e ceva sau nu. ma trec fiorii de cate ori ajung acasa Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Post by Guest on Sat Nov 14, 2009 10:20 am

Come On Bibi.... eu unu... cred ca e doar paranoia ta...toate aceste lucruri se intimpla doar daca crezi in ele... nush... eu nu cred in toate astea... imi plac chestiile... dar bintuitul...nush... pur si simplu nu cred si nu am sa cred pina nu am sa vad cu ochii mei...cum s-a intimplat cu exorcizarea si posedarea...in rest... cred ca totul se intimpla in imaginatia individului...so... relax... incearca sa nu te mai gindesti la asta si sa traiesti cu frica in sin...de ce te temi... de aia nu scapi.. spune o vorba din batrini Razz Razz Razz

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Sat Nov 14, 2009 11:06 am

Si eu ma regasesc in unele chestii (Stil romantic: Misterios si sarcastic; Calitate: Fix. Scorpionii nu iarta, nu uita si nu dau drumul; Marte le da un caracter extrem de suspicios si exploziv.Pluto le da instinctul de supravietuire.Nimic nu poate rani un Scorpion decat el insusi.
), dar altele sunt... exagerate. Shocked
CARACTERISTICI
- Niste ciudati obsedati de control pe toate planurile, foarte rezistenti, care isi satisfac orgoliul umilindu-i pe ceilalti.
Stilul lor justitiar seamana cu al Inchizitiei. Daca mori, esti nevinovat. Daca traiesti, esti vinovat.
- Extremist, nu rational. Vede viata in alb si negru. Nu face nici un fel de compromisuri.
- Cearta-te si o sa suferi o infrangere verbala atat de dureroasa incat o sa incepi sa iti doresti sa iti fi dat o mama de bataie. Daca cumva ii convingi ca ai dreptate, o sa faca ulcer incercand sa se razbune.

Laughing Laughing Laughing Bine, mai sunt si asa... dar suna mult mai exagerat spuse de tipul/tipa asta. pale

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Post by Guest on Sat Nov 14, 2009 11:17 am

Nush de unde le-a luat tipul/tipa toate kestiile astea din horoscopul asta...dar m-a descris si pe mine... cam 85%..(sun varsator)... e uimitor... eu cred ca e doar o coincidenta...a scris vrute si nevrute.. doar sa nimeri unu, din toti care citesc, care sa corespunda descrierii.....nush... ne cred in horoscop... pe cind maicamea... e obsedata.... Rolling Eyes

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by hartia on Sat Nov 14, 2009 11:59 am

mie una mi se pare super tare. multi s-au regasit in ceea ce scrie acolo, deci nu sunt scrise la nimereala. eu sunt taur si tot ce am citit m-a caracterizat. nu 100%, dar aproape Cool

hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by maria96 on Sat Nov 14, 2009 12:32 pm

batai repetate in perete...poate ti s-a parut,poate mintea iti juca feste pt ca erai obosita,mie mi se intampla Mad

eu nu cred in toate chestiile ce scrie pe horoscopul meu,mie nu mi se adevereste niciodata Suspect Suspect Suspect

maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Post by Magnolia on Sat Nov 14, 2009 1:21 pm

Nici la mine. Eu sunt berbec: care sunt increzatori, puternici si foarte incapatanati.
Eu nu sunt deloc increzatoare si nici puternica, incapatanata poate. Embarassed

Wishmaster1992 wrote:Come On Bibi.... eu unu... cred ca e doar paranoia ta...toate aceste lucruri se intimpla doar daca crezi in ele... nush... eu nu cred in toate astea... imi plac chestiile... dar bintuitul...nush... pur si simplu nu cred si nu am sa cred pina nu am sa vad cu ochii mei...cum s-a intimplat cu exorcizarea si posedarea...in rest... cred ca totul se intimpla in imaginatia individului...so... relax... incearca sa nu te mai gindesti la asta si sa traiesti cu frica in sin...de ce te temi... de aia nu scapi.. spune o vorba din batrini Razz Razz Razz

Si eu cred acelasi lucru. Si chestia cu radiatorul... Poate e stricat. Rolling Eyes Neutral affraid

Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by maria96 on Sat Nov 14, 2009 1:28 pm

Magnolia wrote:Nici la mine. Eu sunt berbec: care sunt increzatori, puternici si foarte incapatanati.
Eu nu sunt deloc increzatoare si nici puternica, incapatanata poate. Embarassed
eu sunt o incapatanata de n-ai mai vazut pe lumea asta lol!

maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by hartia on Thu Nov 19, 2009 7:19 am

a mai auzit una din colegele de apartament zgomotul facut de usa de la intrare, tot la 3. so, i r not crazy pale

hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by Magnolia on Thu Nov 19, 2009 9:20 am

silent Nu prea am ce zice. ma abtin. Laughing Si mie mi s-ar face frica. pale No

Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by Guest on Thu Nov 19, 2009 12:23 pm

Nush... ce sa cred.. dac e sa credem filmelor hollywoodiene... atunci la 3 de noapte e ora lu' Satanel...???? mmm ai grija Bibi...cu ala de jos nu e de glumit... poate ar trebui sa va organizati si sa sfintiti locul... o vara de a mea, pe cind era studenta a avut un caz similar, si au pus mina de la mina si au chemat un calugar, are putere mai mare ca un preot, si acela a sfintit locul.. si.. bye bye problems...

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by maria96 on Thu Nov 19, 2009 2:25 pm

pai si mie mi se face frica,dar eu stiu ca este o fantoma doar daca ma striga pe nume,de exemplu aseara una ma striga "Maria,trezeste-te!" la 4 dimineata!!!!!!!!!!!!!!!!
cand i-am simtit atingerea rece pe umar am stiut ca e o fantoma si m-am trezit cu fantoma unui tanar care s-a sinucis,din aceeasi singuratate de care sufar si eu!
numai ca in cazul lui a fost mai rau decat in al meu Rolling Eyes

maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by Magnolia on Fri Nov 20, 2009 9:27 am

Aaaa, cred ca eu am plecat de aici. Topicul asta 1.Imi da fiori
2. Nu ma prea convinge Suspect

have fun pe aici.

Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by maria96 on Fri Nov 20, 2009 3:34 pm

Magnolia wrote:Aaaa, cred ca eu am plecat de aici. Topicul asta 1.Imi da fiori
2. Nu ma prea convinge Suspect

have fun pe aici.
nah,no problem... Razz da ce-i asa inspaimantator la un topic de forum?
:?:

maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by hartia on Sat Mar 06, 2010 1:09 pm

ah, m-am mutat la camin, si am uitat sa va spun ceva.
acum, toata lumea ma ia peste picior cu glume gen: "si fantoma aia a venit cu voi, sau a ramas la apartament?"
oricum, intr-o seara, m-a trezit o bubuitura. stau ce stau, si, pe jumatate adormita, nu stiu ce imi vine si zic un nume. se aude iar bubuitura (cred ca in bucatarie). si mai stau un pic, si iar zic numele, si iar aud bubuitura. bubuitura consta intr-un zgomot, ca si cand ceva ar fi fost trantit. prima data m-am gandit ca celelalte colege erau in bucatarie. si zic iar numele, si iar se aude zgomotul. ciudat e ca auzeam bubuitura dupa ce ziceam numele.
si am repetat chestia asta de cateva ori, dar m-am temut sa merg sa vad ce e. pana la urma am adormit. si dimineata nu mi-am mai putut aminti numele, ci doar faptul ca era un nume de barbat.

the end

hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by maria96 on Sat Mar 06, 2010 2:46 pm

eu de obicei nu strig nume cand vad fantome,ele pur si simplu ma cheama,in versiunea ochilor mei de 'mediu' fantomele se vad pur si simplu ca niste umbre negre conturate,dupa care apar intr-un fel cum se vad in filme.
cand eram singura acasa (cand mama era in spital,a stat ceva timp) 3 nopti aceleasi cuvinte in mintea mea si aceeasi persoana.
Subcostientul ma chema(credeam eu) si tot auzeam cuvantul "fallen" si vedeam aceeasi persoana care si acum imi bantuie mintea.
De fapt era doar prima mea viziune serioasa.
Simteam cum ma trec sudorile cand auzeam vocea.M-am trezit si apoi am mers sa beau apa,eram pe jumatate sleepy,vocea aia feminina se schimba intr-o voce groasa de barbat ciudata care de data asta convoca 'death!!'
nu sunt sigura,dar vocea aia suna a Tuomas,dupa care again umbre.
Mi-am pus apa in pahar si simt ca ceva puse mana pe umarul meu,ma intorc,nimeni.
Strange,stiu.
Chestia aia a fost demult,ciudatenia,e ca odata era sa atipesc si vocea aia care suna a Tuomas in soapta ma chema pe nume,am crezut ca e un vis,dar respectivul iarasi a inceput sa ma atinga pe umar.Asta a fost aseara.
dar nu mi-e frica!!!! pentru ca de acum dorm cu castile de la mp3 in urechi ascultand 'wish i had an angel' sper sa mearga! Mad

maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by hartia on Sat Mar 06, 2010 5:41 pm

zip it, ca greu am adormit aseara.
m-am apucat de citit, la modul cel mai serios, povesti de groaza. si era o poveste anume, cea a unei tinere ucise de sotul ei (kuchisake onna).
nu pot sa imi scot povestea din cap si pace. si am inchis aseara lumina (mai era felinarul de afara, noroc de putina lumina), si ma uit prin camera. vad un morman negru, chiar la capatul patului. casc niste ochi.. pana sa ma prind ca ingramadisem niste haine unele peste altele pe un aparat de masat pale tot cu gandul la povestea aia Laughing

hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by Guest on Sat Mar 06, 2010 5:43 pm

hartia wrote:zip it, ca greu am adormit aseara.
m-am apucat de citit, la modul cel mai serios, povesti de groaza. si era o poveste anume, cea a unei tinere ucise de sotul ei (kuchisake onna).
nu pot sa imi scot povestea din cap si pace. si am inchis aseara lumina (mai era felinarul de afara, noroc de putina lumina), si ma uit prin camera. vad un morman negru, chiar la capatul patului. casc niste ochi.. pana sa ma prind ca ingramadisem niste haine unele peste altele pe un aparat de masat pale tot cu gandul la povestea aia Laughing
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Bibi.. cosmaruri placute la noapte Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by kuolema on Mon Mar 08, 2010 4:34 pm

nu e corect eu nu am mai avut un cosmar calumea de cateva saptamani....imi place senzatia pe care o am cand ma trezesc dintr-un cosmar..o ador...ultimu vis..hai sa i zicem cosmar a fost ca dadeam pt carnet si cineva imi taiase pedala de ambreaj Suspect asta e un rahat de vis ...vreau monstruleti si fantome ... Cool

kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Guest on Tue Mar 09, 2010 10:42 pm

mnoh, vreai sa vezi tu cosmar calumea... am visat mai alaltaieri ka mergeam cu prietena mea la o plimbare.. si tocmai cind sa o sarut... a inceput sa-i curga singe din oki, din nas, din ureki... si okii, ai erau asa de albi, si park era stigmatizata... m-am trezit din somn strigind-o si cind mi-am dat seama mai bn... ma uitam la un horror si am adormit peste comp cu castile pe ureki Embarassed Embarassed Embarassed si visam ceea ce auzeam... Laughing
Iar asa un vis care a fost asa din soarta lui, neinfluientat de oarecare filme...a fost k o noapte intreaga am visat ca eram batut snop, legat bine si pus pe sinele de calea ferata si venea trenul, si eu ma trezeam exact in momentul impactului! Neutral pale

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by kuolema on Wed Mar 10, 2010 9:50 am

nu e corect ..si eu vreau un cosmar ca lumea...vreau sa ma trezesc tipand si sa tremur toata..mi-e dor de senzatia aceea de groaza Crying or Very sad

kuolema
Most Interesting

Back to top Go down

Post by maria96 on Wed Mar 10, 2010 8:35 pm

OceanSoul wrote:
@ maria96: Daca te bantuie Tuomas sa-i zici sa treaca si pe la mine plzz! lol!
Nu! Never!
Recunosc,Tuomas ma bantuieeeeeeeeeeeeeeee! Am scris multe cantece,el a umplut juma' din caietul meu de versuri Razz ......dar acuma devine enervant!
Mariana,Tuomas ca sa ma bantuie trebuie sa fie mort,dar eu nu l-as vedea taindu-si vena doar pentru asta! Laughing pentru ca nimeni,in afara de mama,nu face serios ceva pentru mine din punct de vedere sentimental Rolling Eyes

kuolema wrote:nu e corect ..si eu vreau un cosmar ca lumea...vreau sa ma trezesc tipand si sa tremur toata..mi-e dor de senzatia aceea de groaza Crying or Very sad
oh, ti-ai dori orice altceva,dar asta nu!!
eu deja i'm sick of it,deja chestia aia care imi sopteste nu ma lasa in pace..........of,why me,God? Mad

maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by kuolema on Fri Mar 12, 2010 3:35 pm

hush hush dear child Razz
Las k nu e sfarsitul lumi sa ai un cosmar...cred ca am mai discutat cu dine despre asta Razz

kuolema
Most Interesting

Back to top Go down

Post by maria96 on Fri Mar 12, 2010 6:43 pm

pai,eu m-am saturat de senzatia de groaza Peace ...........sa visez acelasi lucru every night....it kills me! Keyboard

maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by maria96 on Mon Mar 15, 2010 3:39 pm

Wishmaster1992 wrote:Nea Viktore... dak matale te mai joci cu papusile... nu inseamna k o fac toti Wink ... + k nu cred in tot felul de prostii de genul magie, voodoo, mai stiu ce aiureli babesti... dak voiam sa-i fac cv rau... o faceam mai simplu... ai minam casa... o impuscam, o striveam cu tancul, plateam un killer la urma urmei... dar, sa ma joc eu cu.... papushele... ma subestimezi total... cu asa intrebari adresativa la Mary, Bibi... ele au viziuni, aud glasuri, si sunt bintuite (sorry fetelor, e o gluma)... eu cu asa cv nu ma mai joc Razz
daaaaa,I'm really haunted,crede-ma nu vrei sa incerci sa stai cu mine one night,s-ar putea ca fantoma sa creada ca are concurenta( 2 pe mn: unu viu si unu mort,asta e un inceput) si poate nu te mai trezesti tomorrow entire :rofl: :rofl: (sorry,era raspunsul la gluma ta Twisted Evil )

maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 4:56 am

Sponsored content

Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic View next topic Back to top