Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

+13
roxana_enache
Annah
Rain
Immortal_dark_rose
ambrozi
Unia
Suomi_Rocks
doulfe
kuolema
maria96
hartia
SnakeCris
LadyMoon
17 posters

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by ambrozi Thu Aug 27, 2009 3:08 pm

vad ca intereseaza faza cu "parul"
Nou articol: DouaCeaie participa la Wella http://douaceaie.wordpress.com/preselectia-si-seminar-wella-la-brasov/

Am fost la concursul si seminarul wella de la brasov
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by hartia Thu Aug 27, 2009 3:40 pm

masti homemade pentru cei interesati (le-am testat pe mine, merita):

masca pentru par uscat/normal:
- 1 galbenus de ou
- 1 lingura iaurt natural
- 1 lingura mare de miere
- 1/2 lingura ulei de masline
se amesteca ingred, se aplica masca pe par inainte de a-l spala si se lasa sa actioneze 10 min. se spala parul cu apa calduta.

masca pentru par normal (again):
- 1 ou (cu totul)
- 2 lg ulei de masline
masca se aplica pe parul uscat, pe lungime, si se lasa sa actioneze 30 min, dupa care spalati parul.

masca pentru par fara luciu:
- 1 lg miere poliflora
- 1 galbenus de ou
pasta se intinde pe toata lungimea parului proaspat spalat. se lasa 15 min, dupa care se samponeaza si se clateste.

masca pentru par uscat:
-1-2 galbenusuri
- 1 sticluta mica de ulei de ricin (uleiul asta ajuta si la cresterea parului, asa mi-am facut sprancene faine)
- 2 lingurite cu miere
- o fiola de vitamina a uleioasa (gasiti la farmacie)
- 2-3 lingurite de ulei de masline
- 2-3 picaturi de lamaie
masca se alpica 1x/sapt; se intinde pe toata lungimea firului de par si se lasa 30 min, dupa care parul se spala normal

cantitatile variaza in functie de lungimea firului de par

iar ca produse din comert recomand GEROVITAL PLANT- masca pentru par degradat si de la ASLAVITAL- masca tratament pentru regenerarea parului cu argila speciala si hidrolizat de keratina

enjoy
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 33
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Unia Thu Aug 27, 2009 5:26 pm

^Nu miros urat? Am auzit ca oul si uleiul de ricin miros, si ca dureaza. Cand m-am vopsit cu henna mirosea a iarba, abia am reusit sa scap de miros. Laughing
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Immortal_dark_rose Thu Aug 27, 2009 8:14 pm

care stie unde pot gasi de comandat extensii albastre crete? sau sa-mi comand blonde si sa le fac cu nuantator albastru? :?: ca albastre am cautat dar nu am gasit sa fie si crete. daca gasiti,anuntati-ma.sar`na anticipat Very Happy

Immortal_dark_rose
Boy And The Ghost

Number of posts : 149
Age : 28
Location : Ploiesti
Registration date : 2009-04-12

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by hartia Fri Aug 28, 2009 4:27 pm

@ sefa: am folosit uleiul de ricin pentru sprancene ca sa le dau o forma, si pentru o portiune mica de par, ca nu crestea. nu simteam ca mirosea. ma dadeam seara si dimineata ma spalam. nici impreuna nu miros nu stiu cat de exagerat
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 33
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Unia Sat Aug 29, 2009 6:09 pm

A, ok, o sa incerc ceva, mersi. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Rain Sat Aug 29, 2009 7:43 pm

Eu ma gandeam sa ma vopsesc mai tarziu (prin cls a 12 poate), dar probabil o sa-mi fac doar suvite. Oricum mie imi place parul meu si asa cum ea acum(scurt si filat in fata) si nu l-as mai lasa sa creasca pt nimic in lume. Cand eram mai mica l-am avut si pana la sold, dar ma cam enerva si am decis sa nu-l mai las sa creasca, mai ales ca e destul de mult si mi-era tare cald cu el lung.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 28
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Annah Mon Sep 07, 2009 6:45 pm

Ok, ma lamureste cineva si pe mine? Permanentu' e cand iti sta paru' in toate directiile, sau cam incurc eu termenii :?:
Annah
Annah
Boy And The Ghost

Number of posts : 144
Age : 31
Location : "Out in the middle of nowhere"
Registration date : 2009-04-11

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by LadyMoon Mon Sep 07, 2009 9:30 pm

Annah wrote:Ok, ma lamureste cineva si pe mine? Permanentu' e cand iti sta paru' in toate directiile, sau cam incurc eu termenii :?:
Permanentul e cand iti faci parul cret. Eu asa stiam.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by SnakeCris Tue Sep 08, 2009 3:02 am

Da, exact. Nu sta in toate directiile :/ Sta cretz. Dar daca bagi degetele in priza.. posibil sa stea in toate directiile. Laughing
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 33
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by maria96 Tue Sep 08, 2009 2:13 pm

Eu imi fac paru' cret cu bigudiurile Razz Razz si dau cu unpic de fixativ si imi sta tooooooooooooooooaaata ziua.... bounce bounce bounce bounce eu imi fac parul cret numai atunci cand am chef,la sora-mea parca are un fel de religie,ea in fiecare saptamana isi face parul cret.....nush dc dar ea vrea demult sa-l aiba buclat si mama o s-a duca la coafor s-o faca creata.... 🐷 🐷
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Rain Tue Sep 08, 2009 2:34 pm

Ma rog, totul e sa-ti placa. Eu nu m-as face creata nici in ruptul capului si ma enervez cand imi gasesc cate o suvita mai creata....totusi nu-mi intind parul cu placa
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 28
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by LadyMoon Tue Sep 08, 2009 2:36 pm

Eu nu m-as face creata cu permanent pentru ca imi strica parul. Si nici nu ma indrept pt ca il ard si la ce par rezistent am eu.. mai bine il las asa in matura style. Rolling Eyes
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by doulfe Tue Sep 08, 2009 5:55 pm

Ah, placa... my best friend Laughing (destul de clar în poză, nu? Laughing )
doulfe
doulfe
Oasis

Number of posts : 314
Age : 36
Location : Leeds, Marea Britanie
Registration date : 2009-05-05

http://www.doulfe.ro

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Suomi_Rocks Wed Sep 09, 2009 10:21 am

doulfe wrote:Ah, placa... my best friend Laughing
+1 Mr. Green
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by roxana_enache Mon Sep 28, 2009 11:12 pm

Eu nu m-am vopsit pana acum... Razz si nici nu intentionez prea devreme... vreau sa mai rezist cu culoarea mea naturala cat mai pot. Very Happy am avut niste tentative de roscat si mov... dar nu mi-am facut pana acum decat varfurile roscate si imi place super mult cum imi sta asa. Very Happy
Si nici nu imi intind parul... imi place creeetz, fara el cretz parca nu sunt eu... plus ca arat mult mai matura. Razz
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 33
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Suomi_Rocks Tue Sep 29, 2009 12:15 pm

^ Ai parul cret?? Eu am o obsesie pentru parul cret, asa carliontat nu doar bucle. boogie

Zilele/saptamanile astea intentionez sa ma vopsesc neagra, iar daca ma apuca ceva imi fac si cateva suvite (doua ar fi ideal, pentru ca deh, suntem la scoala) mov sau albastre. bounce
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by LadyMoon Tue Sep 29, 2009 5:21 pm

Eu m-am tuns bob asimetric si am ineput sa mi-l indrept cu placa. Cand nu il aranjez arata foarte degradat si sta ca o matura, iar acum cand am inceput sa mi-l indrept nu arata degradat si sta foarte bine. Smile De vopsit, nu pot decat in vacante ca deh, scoala. Mad
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Magnolia Wed Sep 30, 2009 11:14 am

Eu nu cred ca ma voi vopsi prea curand, fiindca eu sunt blonda, mai inchis si imi doresc sa am par saten sau castaniu, iar parul meu se inchide singur asa ca va fi saten candva. Very Happy No need to argue.
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by kuolema Wed Sep 30, 2009 11:33 am

Deci....m-am vopsit bruneta eyelashes
kuolema
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Age : 34
Location : Timisoara/Caransebes
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by roxana_enache Wed Sep 30, 2009 3:44 pm

Pune pozeee acolo la pozele membrilor ca sa te vedem cu noul look. eyelashes boogie
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 33
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by LadyMoon Wed Sep 30, 2009 5:37 pm

Magnolia wrote:Eu nu cred ca ma voi vopsi prea curand, fiindca eu sunt blonda, mai inchis si imi doresc sa am par saten sau castaniu, iar parul meu se inchide singur asa ca va fi saten candva. Very Happy No need to argue.
Si eu eram destul de blonda cand eram mica. Acum sunt un saten deschis care da mia mult spre blond vara. Smile
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by roxana_enache Wed Sep 30, 2009 9:54 pm

Ce frumos... eu mai am reflexe roscate cateodata in par, mai ales cand stau la soare... Very Happy
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 33
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Magnolia Tue Oct 27, 2009 11:14 am

Ooooh, ce frumos! Mama este castanie. Vopsita, e adevarat, dar culoarea e apropiata. eyelashes
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by hartia Sat Nov 14, 2009 1:45 am

va recomand balsamul de la herbal essences "hello hydration" Rock on! oau thumb up
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 33
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 2 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum