Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trooper

5 posters

Go down

Trooper Empty Trooper

Post by SnakeCris Fri Sep 11, 2009 12:31 pm

Abia am vazut ca lipsesc Trooper de aici. Nu stiu daca mai au nevoie de prezentari...

www.trooper.ro
www.myspace.com/trooperro
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 33
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by Unia Fri Sep 11, 2009 1:14 pm

Am auzit de ei de mai demult, nu am ascultat prea mult dar era sa merg la un concert (parca s-a anulat). E cam ciudat ca ei canta in romana, nu ma prea pot obisnui cu asta, dar sunt ok. Eram curioasa ce va fi cu opera rock, dar dupa am citit pe metalhead ca Maria Dragomiroiu e invitata, cam dubios. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by SnakeCris Fri Sep 11, 2009 1:25 pm

Eu am vazut inregistrari de la Sighisoara si se pare ca va fi foarte tare noul album! Eu chiar ma bucur ca mai sunt si trupe care canta totusi in romana.
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 33
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by Magnolia Wed Oct 21, 2009 11:52 am

Rock on! Rock on! Rock on! Trooper imi plac foarte mult. Tari ca Muntii si Amintiri. dar preferata mea e Vlad Tepes. Dintre trupele romanesti, Trooper imi place cel mai mult.
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by SnakeCris Wed Oct 21, 2009 10:14 pm

^_^ Dap, cred ca am ascultat de 20 de ori albumul nou pe site, astept sa apara sa mi-l iau. Si evident, astept un concert!
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 33
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by Magnolia Thu Oct 22, 2009 7:56 pm

Sper ca de data asta nu mai ratez albumul, ca eu asa fac de obicei. Rolling Eyes
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by SnakeCris Thu Nov 12, 2009 5:17 pm

Eu l-am primit cadou. I love you Imi place de mor!
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 33
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by Magnolia Fri Nov 13, 2009 9:01 pm

Si eu vreau!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Unde il pot gasi? Razz
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by SnakeCris Sat Nov 14, 2009 2:16 am

Comanda de pe site cred.
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 33
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by Magnolia Sat Nov 14, 2009 1:14 pm

Aha, multumesc. Hug
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by LadyMoon Mon Jun 28, 2010 10:06 pm

LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by Magnolia Tue Jun 29, 2010 7:32 pm

^Ma tenteaza... Poate ma bag. scratch
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by LadyMoon Wed Jul 14, 2010 12:46 pm

trooper.ro wrote: Dupa cum au promis baietii de la Trooper de aproape un an, iata ca opera rock “Vlad Tepes – Poemele Valahiei” se va pune in scena si la Targoviste! Multumita domnului Primar Gabriel Boriga, targovistenii vor vedea in cadrul “Zilelor Orasului” punerea in scena a primei opere rock romanesti de dupa Revolutia din 89’. Spectacolul se vrea a fi o replica la ideea de Dracula. “Vlad Tepes – Poemele Valahiei” este cel mai ambitios proiect al formatiei Trooper in cei 15 ani de activitate. Pe scena spectacolului vor urca peste 50 de muzicieni si actori.
Iata ce a declarat Alin “Coiotu” Dinca despre acest eveniment:

“ Suntem extrem de bucurosi ca am gasit aceasta deschidere la domnul Primar Gabriel Boriga. Nu este usor sa gasesti suportul necesar atunci cand vine vorba despre un spectacol rock. Speram ca la acest eveniment unic pentru orasul Targoviste sa vina cat mai multa lume.Specatcolul va avea loc chiar pe ruinele Cetatii Chindia, ceea ce il va face cu atat mai frumos si mai real!“

Iata cateva imagini de la concertul de lansare avut in Bucuresti: https://www.youtube.com/watch?v=mxYPy8UZfRY

Concertul va avea loc intre 8-10 septembrie. Vom anunta data exacta imediat ce o vom stabili.

O, daaaaa....

LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by Unia Sat Jan 21, 2012 12:09 am

In data de 26 ianuarie 2012, solistul Blaze Bayley - foto - (fosta voce a formatiei britanice Iron Maiden) se va afla in Romania la initiativa formatiei TROOPER. Blaze da astfel curs invitatiei lansate de Trooper, pentru a inregistra o piesa impreuna. Melodia a fost special compusa pentru aceasta colaborare. Englezul va ramane in Romania pana pe 28 ianuarie, timp in care va avea aparitii la mai multe posturi radio/tv.

"Din cate stiu eu, este pentru prima oara cand o formatie din Romania reuseste sa inregistreze o piesa alaturi de un muzician care a trecut prin Iron Maiden. Suntem toti cinci mari fani ai britanicilor, prin urmare momentul este unul cu o incarcatura extraordinara pentru noi. L-am vazut in 1995 cand a venit cu Maiden in Romania, iar acum vom petrece impreuna trei zile si vom inregistra o piesa Trooper. Pare un vis. Plus ca in seara zilei de 27 se va afla in Hard Rock Cafe pentru a ne vedea live alaturi de Nazareth. Incercam de ani buni sa obtinem o colaborare cu Blaze si una cu Dickinson. Bruce a fost extrem de ocupat in ultimii ani, dar sper ca la inceputul lui 2013 sa venim cu o alta veste importanta.", a declarat Alin "Coiotu", solistul Trooper.

Blaze Bayley este vocalistul cu care Iron Maiden a venit pentru prima data in Romania. Formatia a concertat atunci pe scena Salii Polivalente, in cadrul evenimentului Skip Rock '95, in fata a peste 15.000 de persoane. Vocea lui Blaze Bayley se regaseste pe trei albume din discografia Maiden: “The X-Factor” – 1995, “Best of the Beast” - 1996 si “Virtual XI” – 1998. Printre piesele cele mai apreciate de pe aceste albume se numara: “When 2 Worlds Collide”, “Futureal”, “Virus”, “Look for The Truth”, “Man on The Edge” sau “The Clansman.”
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by NicuNis Wed Nov 14, 2012 2:09 pm

Pe 7 decembrie au concert in Galati Smile
NicuNis
NicuNis
Die Alive

Number of posts : 88
Age : 40
Registration date : 2012-11-06

https://www.facebook.com/nicu.niscoveanu

Back to top Go down

Trooper Empty Re: Trooper

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum