Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Page 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan on Fri Mar 19, 2010 3:29 pm

victor_uzum wrote:Nu. In paginile noastre nu se aplica aceleasi reguli. Putem face cu ele ce ne trece prin cap, in conditiile in care respectam regulile bunului simt si nu jignim sau ofensam pe cineva.

Offff.... mad2

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...

Fara sa insist, dar scrie asta undeva? Eu de unde ar fi trebuit sa stiu lucrul asta? Pt ca m-am uitat inapoi pe topic cand s-a discutat crearea sectiunii respective si nu este nimic mentionat cum ca ar face exceptie de la regulile generale ale forumului. Scrie doar ca fiecare poate posta lucruri reprezentative pt el, care-i plac, ca se vor evita niste off-topicuri prin alte parti si cam atat. In cazul asta, fiecare ar trebui facut moderator cu drepturi depline pe topicul lui (am vazut asta pe un alt forum) si am evita alte discutii.

Last edited by MissSwan on Sun Mar 21, 2010 3:47 pm; edited 1 time in total

MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Post by Unia on Fri Mar 19, 2010 5:02 pm

Din pacate la versiunea asta de forum nu merge sa pui un moderator pentru un singur topic. Dar daca era important poti sa le postezi din nou separat, nici eu nu pot sa le pun la loc.

Unia
Admin

Number of posts : 2952
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Post by MissSwan on Fri Mar 19, 2010 5:26 pm

Ce pacat! Forumul unde am vazut treaba asta era tot phpBB. Dar oare, ii putem face pe toti care au topic in Pagini personale, moderatori pe sectiunea respectiva macar (raman la ideea ca cel mai bine este ca fiecare sa aiba control maxim asupra topicului personal, ca sa nu se mai creeze neintelegeri ca cea de azi)? Cred ca putem avea incredere ca nu se va apuca nimeni sa faca glume cu topicurile altora. Mr. Green

MissSwan
Best Post Content

Back to top Go down

Post by Unia on Fri Mar 19, 2010 5:30 pm

Da, pai, daca nu are nimeni nimic impotriva, pot sa ii fac pe toti cei care au deschis cate un topic. Razz
Cred ca exista mai multe variante de phpBB. scratch

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by MissSwan on Fri Mar 19, 2010 5:32 pm

Apropo, cred ca putem upgrada forumul: http://www.phpbb.com/about/features/?sid=faf35a897f4071fc3138c1f2becb3e6c
Acum 2 sapt a aparut o varianta noua, care ofera in plus tot ce ne lipseste. Mi se pare excelenta! happy5 Din ce vad eu acolo, cred chiar ca putem face moderatori pe un singur topic si o gramada de alte minunatii! happy3

edit: Am gasit si pasii care trebuiesc facuti pt upgrade: http://www.phpbb.com/support/documents.php?mode=install&version=3#convert
Sunt mult prea entuziasmata! jump

MissSwan
Best Post Content

Back to top Go down

Post by Magnolia on Fri Mar 19, 2010 8:44 pm

jump

Imi place ideea...Unia..? happy2

Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by Unia on Fri Mar 19, 2010 8:45 pm

Chiar a inceput MissSwan sa incerce sa upgradeze, eu am obiceiul de a strica anumite chestii si am zis sa nu risc. Razz

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by MissSwan on Fri Mar 19, 2010 11:21 pm

Cu update-ul va mai dura putin, sper ca maine sa reusim. Intre timp am facut cateva mici schimbari de detaliu: am micsorat nr de posturi pe pagina (10) si nr de topicuri pe pagina (30) pt a fi mai usor de dat scroll pe forum. Si am adaugat butonul de citari multiple: cand vreti sa citati mai multe posturi intr-un raspuns apasati la fiecare butonul respectiv iar apoi "post reply" si va vor aparea direct posturile dorite, ca sa nu mai fie nevoie sa editati atunci cand vreti sa mai citati un alt post. Cam atat deocamdata (cred).

MissSwan
Best Post Content

Back to top Go down

Post by hartia on Sat Mar 20, 2010 12:02 am

mm.. ehem, daca tot se face curatenie de primavara pe forum... sunt o gramada de oameni inscrisi pe forum care ori nu au intrat de o gramada de vreme, ori nu au postat deloc. nu ca as avea ceva cu cineva, dar ma tot gandeam de la o vreme ca s'ar putea arunca un ochi si in lista cu membri. stiu ca arina ne'a spus cum sta treaba in topicul "membri inactivi", dar sunt de parere ca cei care nu au postat deloc de cand s'au inscris ar putea fi stersi din lista. poate au avut intentia sa posteze si au uitat, sau poate ca s'au razgandit dupa inscriere. stiu ca asta ar reduce considerabil numarul membrilor (suntem aproape 200), si ca da bine sa fie n oameni inscrisi, dar nu vad rostul.
nu stiu prea bine cum sta treaba cu membri, nu am activat pe niciun alt forum atat de mult ca pe acesta, ca sa stiu cum sta treaba cu numarul membrilor, asa ca, daca gresesc cu sugestia asta, let me know Peace

hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Post by MissSwan on Sat Mar 20, 2010 12:08 am

Nu exista forum care sa nu aiba useri cu 0 postari. Sunt multi oameni care activeaza pe un forum doar prin citirea acestuia, si cred ca e ok atata timp cat stergem userii care nu au mai dat pe aici timp de 3 luni. Nu mi se pare nici o problema in a-i lasa pe cei care desi sunt interesati de ce se scrie pe aici si intra cat de cat regulat, nu vor (nu au timp, chef etc) sa posteze. Eu asta cred, Unia si Kinga, voi ce parere aveti?

MissSwan
Best Post Content

Back to top Go down

Post by Kinga on Sat Mar 20, 2010 12:21 am

MissSwan wrote:Nu exista forum care sa nu aiba useri cu 0 postari. Sunt multi oameni care activeaza pe un forum doar prin citirea acestuia, si cred ca e ok atata timp cat stergem userii care nu au mai dat pe aici timp de 3 luni. Nu mi se pare nici o problema in a-i lasa pe cei care desi sunt interesati de ce se scrie pe aici si intra cat de cat regulat, nu vor (nu au timp, chef etc) sa posteze. Eu asta cred, Unia si Kinga, voi ce parere aveti?
Eu sunt de acord. Sunt si fane care vor sa fie "up to date" cu intamplarile, dar nu sunt interesati de a fi membrii activi unui forum, ceea ce mi se pare normal, deci nu cred ca e o problema daca cineva nu posteaza des/deloc pe forum. (Numai ca forumul acesta e accesibil si vizitatorilor neinregstrati, deci nu sunt nevoiti sa inregistreze... scratch)

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Post by MissSwan on Sat Mar 20, 2010 12:27 am

Acum uitandu-ma pe lista celor cu 0 postari vad ca sunt f multi care chiar nu au intrat pe forum din 2009, unii si din 2008. Eu credeam ca toti userii care nu sunt activi mai mult de 3 luni sunt stersi. Sau e vba doar de cei care s-au inscris in fanclub? Ce facem ii stergem si pe acestia pana la urma? confused2

MissSwan
Best Post Content

Back to top Go down

Post by Rain on Sat Mar 20, 2010 10:01 am

Eu chiar nu vad rostul in a-ti face un cont pe un forum daca singura ta intentie e sa-l citesti. Forumul asta nu e privat, ca sa fie vizibil doar celor inregistrati, deci nu cred ca are rost sa avem atatia membri care n-au fost activi niciodata. Daca pe cei care nu mai sunt activi de 3 luni ii stergem, de ce sa nu-i stergem si pe acestia? Si daca chiar ar fi cineva inregistrat pe forum si l-ar citi regulat dar nu ar posta niciodata, n-ar trebui sa-i vedem numele unde scrie "users online"?Eu pana acum n-am vazut online pe nimeni care sa nu fi postat cate ceva deci sunt de parere ca userii astia cu 0 posturi nu intra niciodata pe forum si votez sa-i stergem.

Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Post by Unia on Sat Mar 20, 2010 11:01 am

MissSwan wrote:Acum uitandu-ma pe lista celor cu 0 postari vad ca sunt f multi care chiar nu au intrat pe forum din 2009, unii si din 2008. Eu credeam ca toti userii care nu sunt activi mai mult de 3 luni sunt stersi. Sau e vba doar de cei care s-au inscris in fanclub? Ce facem ii stergem si pe acestia pana la urma? confused2
Pai am intrebat-o prin 2008 pe Melanie ce sa fac in cazul in care unii nu mai sunt activi, si a zis sa ii sterg din lista de membri (de la www.winterstormromania.eu.tp -> Fans). Useri de pe forum nu am sters deloc, si cand i-am sters de pe pagina aceea le-am trimis si un mail, si le-am zis ca accountul de pe forum va ramane activ, si ca, daca vor sa redevina membri, trebuie doar sa se intoarca pe forum. S-a mai intamplat cateodata ca unii useri care si-au facut accountul pe forum sa inceapa sa posteze abia dupa un timp, dar mai rar (de exemplu victor_uzum, daca nu ma insel).

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by MissSwan on Sat Mar 20, 2010 11:07 am

Ok, in cazul asta cred ca putem sa-i lasam. Pana la urma asa se intampla pe toate forumurile si nu deranjeaza pe nimeni. Peace

MissSwan
Best Post Content

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Sat Mar 20, 2010 11:16 am

MissSwan wrote:Si am adaugat butonul de citari multiple: cand vreti sa citati mai multe posturi intr-un raspuns apasati la fiecare butonul respectiv iar apoi "post reply" si va vor aparea direct posturile dorite, ca sa nu mai fie nevoie sa editati atunci cand vreti sa mai citati un alt post. Cam atat deocamdata (cred).
Chiar ma miram ce s-a intamplat. Laughing (nu sunt la calculatorul meu acum si ma gandeam ca poate are el ceva de nu aparea chestia cu "citation multiple". rolleyes

Unia wrote:S-a mai intamplat cateodata ca unii useri care si-au facut accountul pe forum sa inceapa sa posteze abia dupa un timp, dar mai rar (de exemplu victor_uzum, daca nu ma insel).
Si eu cam tot la fel am facut. whistle M-am inregistrat prin martie, dar mi se pare ca am inceput sa postez prin aprilie, sau cand s-a confirmat ca Tarja vine in Romania (dar eu am inceput in forta, nu mai rar lmao )

A, si e tare ideea cu upgradarea, dar stergerea membrilor forum-ului... nu cred ca este impetuos necesar. scratch

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Post by MissSwan on Sat Mar 20, 2010 11:31 am

Suomi_Rocks wrote:
MissSwan wrote:Si am adaugat butonul de citari multiple: cand vreti sa citati mai multe posturi intr-un raspuns apasati la fiecare butonul respectiv iar apoi "post reply" si va vor aparea direct posturile dorite, ca sa nu mai fie nevoie sa editati atunci cand vreti sa mai citati un alt post. Cam atat deocamdata (cred).
Chiar ma miram ce s-a intamplat. Laughing (nu sunt la calculatorul meu acum si ma gandeam ca poate are el ceva de nu aparea chestia cu "citation multiple". rolleyes

Am schimbat butonul de citare multipla. Mi-am dat seama azi ca era in franceza! lmao Mi s-a parut mie aseara ca ceva e in neregula, dar am zis ca e oboseala de vina... whistle

MissSwan
Best Post Content

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Sat Mar 20, 2010 2:31 pm

MissSwan wrote: Mi-am dat seama azi ca era in franceza! lmao Mi s-a parut mie aseara ca ceva e in neregula, dar am zis ca e oboseala de vina... whistle
Aaaaa, nici eu nu imi dadusem seama. :rofl:
Ma si miram de cand este "citation". Laughing ( furculision Laughing )

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Post by Magnolia on Sat Mar 20, 2010 10:23 pm

Am si eu o intrebare: care sunt beneficiile (toate) a versiunii pe care vrea MissSwan sa o puna? Smile

Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by MissSwan on Sat Mar 20, 2010 11:02 pm

Dadusem un link mai in urma cu ce are phpBB3 fata de phpBB2. Problema este ca pana la urma nu putem face upgrade-ul. Site-ul de hosting fiind free, depindem de ei si de ce variante vor sa puna. Se pare ca ei folosesc o varianta proprie a phpBB3, care nu contine toate optiunile variantei originale. Suntem undeva intre. rolleyes

MissSwan
Best Post Content

Back to top Go down

Post by Magnolia on Sun Mar 21, 2010 8:17 am

MissSwan wrote:Dadusem un link mai in urma cu ce are phpBB3 fata de phpBB2. Problema este ca pana la urma nu putem face upgrade-ul. Site-ul de hosting fiind free, depindem de ei si de ce variante vor sa puna. Se pare ca ei folosesc o varianta proprie a phpBB3, care nu contine toate optiunile variantei originale. Suntem undeva intre. rolleyes

E bine si asa. Razz

Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by Chiticot on Mon Mar 22, 2010 9:00 am

Foarte interesant a fost cand m-am logat pe forum sa primesc felicitari pentru implinirea varstei de 31 de ani. Daca mai asteptati patru luni puteati sa ma felicitati pentru 32 de ani Laughing

Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Post by MissSwan on Mon Mar 22, 2010 10:46 am

Chiticot wrote:Foarte interesant a fost cand m-am logat pe forum sa primesc felicitari pentru implinirea varstei de 31 de ani. Daca mai asteptati patru luni puteati sa ma felicitati pentru 32 de ani Laughing

lmao Am adaugat optiunea si cred ca recupereaza sau ceva... O sa ma mai uit o data in setari sa vad daca nu cumva e ceva in neregula... rolleyes Pe pagina principala acolo la zile de nastere nu apari, deci altundeva e problema...

MissSwan
Best Post Content

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Thu Mar 25, 2010 10:18 am

Auzi, mi se pare ca au cam disparut niste replici de aici!... Cum naiba puteau fi off-topic niste replici din sectiunea "Loc de dat cu capu'"?!?...... Mi se pare cam aiurea...

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...

victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Post by MissSwan on Thu Mar 25, 2010 10:31 am

Prin Loc de dat capul se intelege un loc in care sa te plangi de diverse lucruri (pt restul avem La o vorba, unde fiecare poate discuta orice, de-aia l-am facut si sticky). In momentul in care discutia degenereaza de la a ne plange de ceva, la o cu totul alta treaba, nu vad ce rost mai are. Si inainte sa sterg mesajele de genul, astept o zi-doua sa se termine discutia. Nu mai replicase nimeni nimic asa ca am presupus ca discutia s-a incheiat si putem trece la altele cat de cat on-topic.

MissSwan
Best Post Content

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 1:41 pm

Sponsored content

Back to top Go down

Page 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic View next topic Back to top