Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by Unia on Tue Jan 26, 2010 3:18 pm

^Si mie mi se pare o idee buna, dar nu ar fi mai bine daca ar fi aceeasi cu "sectiunea membrilor" si sa modific doar descrierea si numele? Pentru ca, in topicurile deschise de unii, se face oarecum si lucrul asta (de exemplu cel deschis de Nemesis Meremin), si atunci si sectiunea aceea ar fi mai interesanta, adica nu toate topicurile ar fi de genul "Salut, eu sunt [...]", urmat de 10x "Bun venit". Razz

suomi_rocks wrote:^ Mda, pe Hi5 am mai încercat şi eu, dar nu prea au arătat interes... cred că nu prea sunt familiarizaţi cu ideea de forum. [forum (urile) Tarjei au fost primele pe care m-am înregistrat şi eu şi totuşi eram destul de sceptică la început, mă gândeam că nu am ce să fac pe un forum, iar acum nu mă mai dezlipesc ].

Da, s-ar putea sa fie si asta, dar cred ca si interesul ar fi mai mare daca ar fi si "Moldova" in numele oficial. Cel putin mie nu cred ca mi-ar fi trecut prin cap sa ma inscriu intr-un fan club din Moldova daca nu exista si in Romania, chiar daca ar fi pe romana. Razz

Unia
Admin

Number of posts : 2952
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Tue Jan 26, 2010 3:38 pm

Unia wrote:^Si mie mi se pare o idee buna, dar nu ar fi mai bine daca ar fi aceeasi cu "sectiunea membrilor" si sa modific doar descrierea si numele? Pentru ca, in topicurile deschise de unii, se face oarecum si lucrul asta (de exemplu cel deschis de Nemesis Meremin), si atunci si sectiunea aceea ar fi mai interesanta, adica nu toate topicurile ar fi de genul "Salut, eu sunt [...]", urmat de 10x "Bun venit". Razz
Sectiunea de care vorbesti e deja perimata. Sunt n topicuri, toate pe modelul pe care l-ai prezentat mai sus ("Salut, eu sunt [...]", urmat de 10x "Bun venit").

Parerea mea este ca ar trebui sa o luam de la bun inceput, iar topicurile pe care le deschidem sa fie intitulate chiar cu Username-ul ownerului. Sectiunea membrilor ar trebui sa ramana asa cum e, adica un fel de prim contact al unui user cu portalul.

De exemplu, eu voi deschide un topic nou, numit victor_uzum, in care voi da detalii despre minne, despre pregatirea mea profesionala, despre realizarile mele de pana acum, despre planurile mele de viitor, despre ceea ce-mi place si ce-mi doresc. Voi pune, in acest topic, poze si filmulete, fragmente de text si multe altele (cu siguranta ceilalti vor fi mai inventivi decat mine).

[Edit] Rectific, numele topicului poate fi oricare, pentru ca oricum sub numele sectiunii scrie cine a deschis respectivul topic.

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...

victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Post by Unia on Tue Jan 26, 2010 4:47 pm

Am inteles ce ai vrut sa zici, dar ma gandeam ca asa ar fi si sectiunea aia mai interesanta si mai populara. Si atunci ar exista si riscul, ca unele topicuri, de exemplu "creatii personale" sau nu mai fie atat de active sau deloc, daca toata lumea le posteaza in propriul topic.

Dar restul de ce nu ziceti nimic? Mr. Green

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Tue Jan 26, 2010 4:51 pm

Unia wrote: ar exista si riscul, ca unele topicuri, de exemplu "creatii personale" sau nu mai fie atat de active sau deloc, daca toata lumea le posteaza in propriul topic
Corect, insa trebuie sa specificam, din start, ca in topicul personal punem DOAR lucruri foarte-foarte personale, foarte-foarte dragi. Ne vom limita, nu vom face din topicul personal un Forum in Forum.... Restul le punem, ca si pana acum, in topicurile deja deschise si active.

Eu cred ca sectiunea asta ar fi modalitatea cea mai buna sa ne cunoastem mai bine, intre noi, inainte sa ne intalnim cu prima ocazie. Si chiar asa, restul de ce nu spuneti nimic?!... Razz

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Tue Jan 26, 2010 5:08 pm

Ne plăcea discuţia voastră. Razz

Şi eu cred că e o idee bună ce a zis Victor, atâta cât nu se transformă într-un alt forum, aşa cum a spus Arina. Laughing
Acum avem celelalte secţiuni, de exemplu Creaţii personale, Poze ale membrilor, etc, dar cuiva -care este nou- îi va fi mai greu să afle ceva despre cineva fiindcă va trebui să caute prin toate paginile atâtor topicuri. Laughing Cum a spus Victor, ar fi ceva mai sintetic, la obiect. Smile

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Tue Jan 26, 2010 8:42 pm

Si eu sunt pentru. Poate asa vom mai evita si unele off-topicuri. Smile

LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Post by Immortal_dark_rose on Tue Jan 26, 2010 9:13 pm

si eu sunt pentru...a, si mai propun sa ne mai schimbe si noua sefa varsta de pe pagina de fani,daca nu o deranjeaza Razz

Immortal_dark_rose
Boy And The Ghost

Number of posts : 149
Registration date : 2009-04-12

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Tue Jan 26, 2010 9:28 pm

Immortal_dark_rose wrote:a, si mai propun sa ne mai schimbe si noua sefa varsta de pe pagina de fani,daca nu o deranjeaza Razz
Apropo de asta... pozele se pot schimba, sau şterge? Mr. Green

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Back to top Go down

Post by Immortal_dark_rose on Tue Jan 26, 2010 9:44 pm

si asa, din curiozitate..se pot schimba si username-urile ?

Immortal_dark_rose
Boy And The Ghost

Number of posts : 149
Registration date : 2009-04-12

Back to top Go down

Post by Magnolia on Wed Jan 27, 2010 9:20 am

^Cam multe mofturi pe voi... Razz

Cat despre sugestia lui victor...sunt pentru, mi se pare o idee chiar draguta. Si ma incanta sa am un topic la care sa ii spuna Magnolia...sau Alexandra Laughing Laughing Laughing

Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by Unia on Wed Jan 27, 2010 3:30 pm

Immortal_dark_rose wrote:si eu sunt pentru...a, si mai propun sa ne mai schimbe si noua sefa varsta de pe pagina de fani,daca nu o deranjeaza Razz

Ce bine ca ai zis, am vrut sa fac asta mai de mult. Mr. Green

suomi_rocks wrote:Apropo de asta... pozele se pot schimba, sau şterge? Mr. Green

Da. Razz

Immortal_dark_rose wrote:si asa, din curiozitate..se pot schimba si username-urile ?

Nu stiu daca te referi la cele de pe forum, sau de pe site, dar se pot schimba amandoua. Razz

Ok, atunci fac sectiunea imediat. Razz
EDIT: Nu am stiut ce sa scriu ca descriere care sa nu fie prea lunga, poate aveti careva vreo idee. Razz

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Wed Jan 27, 2010 4:34 pm

Unia wrote:EDIT: Nu am stiut ce sa scriu ca descriere care sa nu fie prea lunga, poate aveti careva vreo idee
Uite o propunere:

Despre voi, despre ceea ce va place, despre cum aratati si despre planurile voastre

Sau:

Poze, descrieri, creatii personale si altele

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by Unia on Wed Jan 27, 2010 5:46 pm

Ok, mersi, l-am scris pe cel scurt. Razz

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Wed Jan 27, 2010 6:13 pm

Unia wrote:
suomi_rocks wrote:Apropo de asta... pozele se pot schimba, sau şterge? Mr. Green
Da. Razz
A, da, să îmi ştergi şi mie poza în cazul ăsta. >_>
Mă luasem cu cititul ditamai report-ului postat de Tosca. Laughing

Ha! Să vedem acum care e primul la noua secţiune. Razz

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Back to top Go down

Post by Unia on Wed Jan 27, 2010 7:09 pm

Ok, am sters-o. Razz

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by Unia on Thu Jan 28, 2010 4:45 pm

In timp ce faceam sectiunea noua ieri m-am gandit sa unesc "international bands" cu "romanian bands" si cu sectiunea despre albume/videoclipuri noi; in doua dintre ele erau doar vreo 200 de mesaje postate, si va fi mult mai usor sa gasim informatii despre Sonata Arctica de exemplu acum cand e un singur topic si nu un topic despre formatie, unul despre album si cate unul pentru fiecare videoclip. Si am facut la fel si cu sectiunea "Arhiva" (am mutat topicurile inchise in sectiunile in care au fost postate initial) din acelasi motiv. Razz

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Thu Jan 28, 2010 4:54 pm

Nu-i o idee rea, m-am gandit si eu, acum ceva vreme, dar cred ca daca le-ai concatena, s-ar abramburi. De exemplu, daca la International Bands ai o pagina despre HIM, iar la videoclipuri si albume ai doua-trei pagini tot cu HIM, cand le vei concatena nu se va mai intelege nimic.

Cred ca argumentele pro si contra ideii sunt destul de echiponderate. Parca-mi place mai mult asa, cu diferente intre Romania si International.

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by Unia on Thu Jan 28, 2010 8:20 pm

Da, m-am gandit si eu la partea asta, din fericire nu a fost cazul pentru ca de exemplu topicul cu HIM nu era foarte activ, decat cand l-am deschis, si de fiecare data cand a aparut un videoclip nou noi am postat in topicul respectiv, deci nu cred ca s-au amestecat pe undeva. Partea cu trupele din Romania arata destul de urat, de multe ori treceau saptamani fara ca cineva sa posteze pe acolo, si totalul era doar de vreo 200 de mesaje postate.

A, si mi-a adus aminte Kinga si de sectiunea maghiara, in care tot asa au trecut luni de cand nu a mai postat nimeni, asa ca am mutat topicurile existente, nu le-am sters in cazul in care poate mai incercam odata cand sunt mai multi membri. Smile

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Fri Jan 29, 2010 4:07 pm

E careva, pe Forum, care poate sa o contacteze pe hartiutza altfel decat aici, sau prin e-mail?!... Astept raspuns ASAP (eventual PM).

E ceva important!...

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Thu Feb 04, 2010 1:30 pm

Cei din Brazilia au o sectiune de Karaoke, in aria fanilor:

http://winterstormbrasil.com/ttbr/index.php?option=com_weblinks&view=category&catid=21&id=21&Itemid=77

Sunt o gramada de incercari mai mult sau mai putin interesante.

Fetelor, n-ar fi interesanta o sectiune de-asta si aici, la noi?!... Razz

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by kuolema on Fri Feb 05, 2010 10:55 am

tempting Razz
macar sa avem si noi de ce rade din cand in cand Very Happy

kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by doulfe on Mon Feb 08, 2010 7:48 pm

Scuzaţi-mi ignoranţa, dar unde e secţiunea în maghiară? Tocmai ce mă pregăteam să dau buzna să cer traducerea secolului din română în maghiară happy2

doulfe
Oasis

Number of posts : 314
Registration date : 2009-05-05

http://www.doulfe.ro

Back to top Go down

Post by Unia on Mon Feb 08, 2010 7:54 pm

Pai ma inchis-o, pentru ca din pacate majoritatea s-au mutat (cred) in fanclubul maghiar, si nu mai erau posturi noi de luni. Dar am pastrat topicurile, poate mai putem incerca odata cand sunt mai multi membri maghiari. Razz

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by Guest on Sun Feb 14, 2010 10:50 pm

Unia wrote:Tocmai am vazut discutia asta pe forumul oficial: http://www.tarjaturunen.com/forum/viewtopic.php?t=4625&start=340

Cineva a sugerat ca, pentru tarile mai mici, sa se faca un singur fanclub (de ex WS Scandinavia pentru Finlanda, Suedia, Norvegia, Danemarca etc.) Si ma gandeam sa intreb (adica mai mult sa il intreb pe Wishmaster, sau daca stie altcineva), daca sunt mai multi fani in Moldova, ca sa includem si Moldova in WSR din moment ce se vorbeste aceeasi limba?
Cred ca s-au mai inregistrat vreo 2-3 din Moldova, daca imi aduc bine aminte, dar nu erau (prea) activi.
Sefa, deci am mai gasit vreo 10 fani TT prin RM... dar, nush daca vor fi cam activi daca se inregistreaza... asta nu pot sa o garantez, dar, imi pare k s-au arata entuziasmati...

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Unia on Mon Feb 15, 2010 6:41 pm

Pai am intrebat-o pe Melanie mai demult, si a zis ca Moldova a aplicat pentru un fanclub deja (dar nu stiu daca in romana). Daca vrei poti sa ii cer link-ul ca sa li-l dai lor, sau pot sa se inscrie si ei tot aici. Razz

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 1:42 pm

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic View next topic Back to top