Sonisphere 2010

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Sonisphere 2010

Post by LadyMoon on Mon Mar 15, 2010 7:05 pm

Faceti loc, vin si eu! Daca totu' merge cum mi-am calculat eu, pana la inceputul lui iunie o sa am banii de bilet la Normal Circle. Smile Hug

LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Mon Mar 22, 2010 4:14 pm

Am abonamentul la SONISPHERE 2010! Normal Circle. Vor fi 3 zile extraordinare! Metallica, Rammstein, Manowar, Megadeth, Anthrax si Slayer, in numai 3 zile. Ce metalist si-ar putea dori mai mult?!... yahoo

Cine vine cu mine? Rock on! Rock on! Rock on!

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...

victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Post by Magnolia on Mon Mar 22, 2010 8:19 pm

victor_uzum wrote:Am abonamentul la SONISPHERE 2010! Normal Circle. Vor fi 3 zile extraordinare! Metallica, Rammstein, Manowar, Megadeth, Anthrax si Slayer, in numai 3 zile. Ce metalist si-ar putea dori mai mult?!... yahoo

Va urasc pe toti care mergeti.... mad shoot

Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by hartia on Tue Mar 23, 2010 12:01 pm

magnolia, i'm with you Laughing

hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Post by Unia on Tue Mar 30, 2010 6:35 pm

Cica deja s-au epuizat biletele la Golden Circle pentru a doua zi.

http://www.metalhead.ro/stiri/Sonisphere_Romania_S_au_epuizat_biletele_la_Golden_Circle_pentru_a_do-aid-83245-l-1

Chiar nu ma asteptam sa se intample asta atat de repede. Razz

Unia
Admin

Number of posts : 2952
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Post by Magnolia on Tue Mar 30, 2010 6:40 pm

victor_uzum wrote:

eyelashes

Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by doulfe on Tue Mar 30, 2010 6:58 pm

Iar cântă ăştia de la Manowar în română?

doulfe
Oasis

Number of posts : 314
Registration date : 2009-05-05

http://www.doulfe.ro

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Tue Mar 30, 2010 7:12 pm

Unia wrote:Cica deja s-au epuizat biletele la Golden Circle pentru a doua zi.

http://www.metalhead.ro/stiri/Sonisphere_Romania_S_au_epuizat_biletele_la_Golden_Circle_pentru_a_do-aid-83245-l-1

Chiar nu ma asteptam sa se intample asta atat de repede. Razz
Pai pana strang eu bani nu mai sunt bilete nice la Normal Circle. Nici nu mai are rost. Sad

LadyMoon
Coolest User

Back to top Go down

Post by Magnolia on Sun Apr 04, 2010 1:02 pm

doulfe wrote:Iar cântă ăştia de la Manowar în română?

pot sa cante in ce limba vor, canta genial giggle

Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by SnakeCris on Sun Apr 11, 2010 6:28 pm

Eu am renuntat, e in sesiune si nu vreau sa ma risc. Oricum pe Metallica i-am vazut si cred ca vor mai fi ocazii.

SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Registration date : 2009-06-10

http://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Wed Apr 28, 2010 5:08 pm

Pana la urma care mai vine la Sonisphere?!... E, totusi, cel mai tare festival de metal din Romania, din toate timpurile!...

Hai, macar sambata!... Rock on!

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Wed Apr 28, 2010 5:10 pm

Nu mai am cu cine. Sora'mea prefera sa mearga la The Cranberries si prietena mea e singura mea sansa, numai ca e nehotarata si pana se hotaraste ea se vand biletele. Si eu ma plangeam ca n-am bani destui!!! :hair: :hair: :hair:

LadyMoon
Coolest User

Back to top Go down

Post by ambrozi on Wed Apr 28, 2010 7:24 pm

Unia wrote:
H.I.M. si Heaven & Hell sunt cele mai noi nume confirmate pentru circuitul Sonisphere 2010 care va ajunge si in Romania in perioada 25-27 iunie.

Astfel ca in momentul de fata Sonisphere 2010 cuprinde urmatoarele trupe. De mentionat ca aceste trupe sunt imparite pe editii asa ca nu vom avea ocazia sa le vedem pe toate la Bucuresti. Speram totusi la cat mai multe!

Metallica
Slayer
ANTHRAX
Mastodon
Iron Maiden
Rammstein
HIM
Heaven And Hell
The Cult
Iggy & The Stooges
Motley Crue
Alice Cooper

E tot mai interesant.. Razz
Unde vin mah astia? in romania?? pe bune? =))

ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Post by Unia on Tue May 04, 2010 5:19 pm

Heaven and Hell au anulat.

http://www.metalhead.ro/stiri/Heaven_And_Hell_anuleaza_concertele_din_Europa_inclusiv_cel_din_Roman-aid-84789-l-1

E păcat, cred că sunt destui care şi-au luat bilete (mai ales) pentru ei.

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Thu May 20, 2010 10:40 am

Rammstein saluta toti fanii din Romania

Christoph Schneider (Rammstein) a declarat in cadrul unui interviu exclusiv acordat inainte de concertul de la Belgrad (Serbia) ca trupa este foarte fericita ca poate aduce turneul Rammstein in Romania, in cadrul Tuborg Green Fest presented by Sonisphere Festival.

„Vrea sa salut toti fanii din Romania”, a spus Schneider, care a adaugat ca cei de la Rammstein sunt incantati sa poata concerta in Europa de Est. „Provenind din partea estica a Germaniei, avem un trecut similar si impartasim anumite valori culturale”, a incheiat bateristul de la Rammstein.

Urmariti interviul integral cat si imagini live incediare de la concertul Rammstein din Serbia pe www.tuborg.ro, la sectiunea stiri si pe http://ro.sonispherefestivals.com , la sectiunea Sonisphere TV.

Fanii din Romania ii vor putea vedea live pe germanii de la Rammstein pe 27 iunie, ultima zi a Tuborg Green Fest 2010 presented by Sonisphere Festival. Acestia se vor afla in Romania in premiera absoluta, in cadrul turneului de promovare al ultimului material discografic, intitulat Liebe Ist Fur Alle Da. De asemenea, noul single Rammstein “Haifisch” a fost lansat deja pe pagina de MySpace a trupei, urmand sa apara pe piata la jumatatea lunii mai.

Editia din acest an a Tuborg Green Fest, unul dintre cele mai puternice festivaluri internationale de muzica, este prezentata de Sonisphere si include cel mai asteptat line up al anului: Metallica, Rammstein, Manowar, Heaven & Hell, Slayer, Megadeth, Alice in Chains, Anthrax, Volbeat, Mastodon, Stone Sour.

Trupele care vor urca pe scena in cadrul acestui festival sunt pe departe cele mai mari nume ale momentului de pe scena rock si nu numai.

Tuborg Green Fest 2010 presented by Sonisphere Festival este un eveniment organizat de East European Concert si Marcel Avram, in asociere cu D&D East Entertainment.

Tuborg, considerat a fi unul dintre cele mai muzicale branduri de bere din lume, si-a reafirmat acest statut la nivel international prin lansarea cu multi ani in urma a conceptului Green Fest.

Conceptul Tuborg Green Fest a inceput sa “zguduie” Europa incepand cu anul 2005, cand inca de la primele editii fanii au avut ocazia sa se bucure de recitalurile live ale unor artisti renumiti precum Red Hot Chilli Peppers, Kaiser Chiefs sau Metallica. Atitudinea libera specifica brandului Tuborg si-a pus amprenta si asupra Green Fest, toate evenimentele organizate sub acest concept fiind adevarate manifeste impotriva rutinei, unde principiile fundamentale sunt reprezentate de show-urile live explozive, berea de calitate si atitudinea nonconformista.

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by ambrozi on Thu May 20, 2010 7:48 pm

Cu siguranta cel mai tare si adevarat festival din romania.

ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Post by Unia on Fri May 21, 2010 2:38 pm

Formatia Metallica a emis urmatorul comunicat:

'Nu poti ajunge in Europa pentru turneul 'Big Four' unde vor concerta Metallica, Slayer, Megadeth si Anthrax? Acum avem solutia prin intermediul satelitului care va transmite concertul Sonisphere ce se va desfasura in Bulgaria in data de 22 iunie!'

'Cum functioneaza? Concertul va fi transmis via satelit in 450 de cinematografe din America si peste 350 din Europa, Canada si America Latina.'

Sonisphere Romania va avea loc in perioada 25-27 iunie la Romexpo, Bucuresti.
Cumpara Bilete la Sonisphere - Click Aici

'Biletele pentru acest eveniment sunt disponibile pe TheBigFourLive.com unde puteti vedea si o lista completa a cinematografelor.'

'Acestea vor fi disponibile incepand cu data de 28 mai.'

Potrivit site-ului amintit mai sus, concertul va fi transmis si in Romania urmand ca detaliile despre pret si cinematograf sa fie anuntate

Asta ar fi interesant, dar sigue va fi numai în București sau orașe de genul. Sad

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Fri May 21, 2010 2:43 pm

^ pale Aoleu, ce m-ai speriat! Cand am vazut "Metallica a anuntat" mi s-au taiat picioarele; am crezut ca au anulat! Razz

Sa stii ca inca sunt bilete la normal Circle. Poti veni si tu! Hai, nu ma lasati singur!... pray

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Sat May 22, 2010 10:48 am

Am luat deja bilete, acum pot sa dorm si eu linistita. Dar nu cred ca am sanse sa ma intalnesc cu vreunu din voi. Sad

LadyMoon
Coolest User

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Tue May 25, 2010 10:57 am

MASTODON a anulat toate concertele din vara aceasta, inclusiv pe cel din cadrul SONISPHERE Romania 2010!

[EDIT] Organizatorii Tuborg Green Fest presented by Sonisphere Festival au anunţat astăzi că turneul european al formaţiei Mastodon, care includea şi concertul din România, a fost anulat.

Din păcate, starea de sănătatea a chitaristului Bill Kelleher nepermiţandu-i acestuia să susţină concertele programate. Trupa americană trebuia să urce pe scena Tuborg Green Fest presented by Sonisphere Festival pe data de 27 Iunie.
Iată mai jos declaraţia oficială din partea trupei:

„MASTODON informează cu regret toţi fanii că turneul european din această vară care urma să debuteze în data de 5 iunie, în Germania, şi să se încheie în data de 3 iulie, în Finlanda, a fost anulat. Chitaristul Bill Kelleher a fost diagnosticat cu pancreatită şi a fost sfătuit de către medici să continue tratamentul. Echipa medicală a artistului este optimistă şi se aşteaptă la o recuperare completă în urmatoarele săptamani, astfel încât trupa să poată participa la turneul BlackDiamondSkye alături de Alice In Chains şi Deftones, programat să înceapă în data de 16 septembrie, la Chicago.”

Tuborg Green Fest presented by Sonisphere Festival are loc între 25 şi 27 iunie, la Romexpo, în Bucuresti şi include cel mai aşteptat line up al anului: Metallica, Rammstein, Manowar, Slayer, Megadeth, Alice in Chains, Anthrax, Volbeat şi Stone Sour.

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Thu May 27, 2010 12:40 pm

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Tue Jun 01, 2010 12:20 pm

Iata toate afisele festivalului SONISPHERE! Dupa cum se poate vedea, line-up-urile din Elvetia, Romania Bulgaria si Turcia sunt cele mai tari:

Last edited by victor_uzum on Tue Jun 01, 2010 1:00 pm; edited 1 time in total

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by Guest on Tue Jun 01, 2010 12:58 pm

De-ar fi sa fac banii cu ciocanul... nu as rata nici unul din astea^^^

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Fri Jun 11, 2010 1:50 pm

http://www.metalhead.ro/stiri/Anathema_Accept_si_multi_altii_confirmat_pentru_Sonisphere_Romania-aid-86366-l-1

Accept, Anathema, Paradise Lost si Orphaned Land sunt cele mai noi trupe confirmate pentru editia din acest an a festivalului Tuborg Green Fest Presented By Sonisphere Festival.
Anuntul a fost facut in cadrul unei conferinte de presa organizate de D&D East Entertainment ce are loc chiar in acest moment.

Cat despre trupele romanesti, singurele care vor urca pe scena de la Romexpo sunt Vita de vie si Luna Amara.

Locatia va ramane neschimbata.

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Post by victor_uzum on Fri Jun 11, 2010 1:57 pm

Acu' am vazut su eu!

Nu, nu, e prea tare, nu-mi vine sa cred ca am abonament pe toate cele trei zile!... Yay

Iar ieri am ridicat invitatiile la Aerosmith Egyptian

victor_uzum
Calling Grace

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 8:49 am

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next