Christopher Lee

View previous topic View next topic Go down

Christopher Lee

Post by Unia on Sun Mar 21, 2010 8:33 pm

Era mult prea tare ca sa nu deschid un topic aici. Mr. Green

Christopher Lee (87!), probabil cunoscut cel mai bine ca actorul care l-a jucat pe Saruman in Lord Of The Rings, si-a lansat luna asta albumul de debut, Charlemagne: By The Sword and Cross.

L-am ascultat acum cateva zile, si mi se pare genial. Mai ales pentru un album de debut si pentru cineva de varsta lui. Singurul lucru care nu imi prea place este ca o voce de femeie apare cam des, dar nu e chiar atat de aiurea pentru ca suna oarecum ca un soundtrack. Si mi se pare ca vocea lui se potriveste perfect cu piesele mai heavy. I love you

Un promo video:

Si cateva mostre:

Si un videoclip mai vechi, cu Rhapsody. Niciodata nu m-am omorat dupa Rhapsody, dar imi place cum suna vocile lor impreuna aici.

A, si mostrele de mai sus nu se compara cu restul albumului, cele mai tari parti nu au fost incluse (de fapt partea aceea din The Bloody Verdict of Verden ar putea suna chiar ciudat la prima ascultare) . Dar nu erau deloc pe youtube, si nu am vrut sa risc sa le incarc eu, din cauza copyright-ului, asa ca am postat doar mostrele.

Unia
Admin

Number of posts : 2952
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Re: Christopher Lee

Post by Guest on Sun Mar 21, 2010 8:40 pm

Am si eu albumul... nu pot sa spun k am ramas fara cuvinte dupa ce l-am ascultat... dar, avind in vedere virsta lui (87 ani, iar The Scorpions se retrag pt ca Klaus are 62... Neutral ) ... e tare, ar fi super sa-l vad live!!! Smile

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by kuolema on Mon Mar 22, 2010 9:00 am

aveam mai demult pe comp melodia cu Rhapsody,dar nici sa ma pici cu ceara nu as fi crezut k e tipu din LOTR... Suspect
Suna bine nu am ce zice!Bv pt el Very Happy

kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Chiticot on Mon Mar 22, 2010 10:03 am

Wishmaster1992 wrote:Am si eu albumul... nu pot sa spun k am ramas fara cuvinte dupa ce l-am ascultat... dar, avind in vedere virsta lui (87 ani, iar The Scorpions se retrag pt ca Klaus are 62... Neutral ) ... e tare, ar fi super sa-l vad live!!! Smile

Inca nu am ascultat albumul. Il apreciez foarte mult pe Sir Christopher pentru intreaga sa cariera. Din pacate nu cred ca o sa il auzim live, tinand cont de faptul ca acum cateva saptamani a fost vazut la o lansare de film la Londra mergand in baston, foarte greu... Crying or Very sad

Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Post by Rain on Mon Mar 22, 2010 6:24 pm

Cred ca totusi a cam fortat nota cu albumul asta la 87 de ani... la varsta asta ar trebui sa se retraga si sa admire realizarile lui de pana acum. Sau cel putin asta imi imaginnez eu ca ar face un om la aproape 90 de ani ( Shocked )

Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Post by Unia on Mon Mar 22, 2010 7:35 pm

Rain wrote:Cred ca totusi a cam fortat nota cu albumul asta la 87 de ani... la varsta asta ar trebui sa se retraga si sa admire realizarile lui de pana acum. Sau cel putin asta imi imaginnez eu ca ar face un om la aproape 90 de ani ( Shocked )
Eu m-am gandit exact invers. Mr. Green De ce sa se retraga daca albumul chiar suna bine si el se simte in stare? Eu am inteles ca Scorpions vor sa se pensioneze la 60 de ani, dupa atatia ani de concerte poate s-au plictisit sau nu mai pot face fata, dar as prefera ca mai multi sa continue sa cante (sau ma rog, sa continue ce fac ei) atat de mult. Ar fi altfel daca nu ar mai suna bine, dar tocmai faptul ca nu vrea sa se retraga, si ca stie ca inca mai are talent, chiar daca are aproape 90 de ani mi s-a parut impresionant. Razz

Unia
Admin

Number of posts : 2952
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Post by Chiticot on Wed Mar 24, 2010 9:55 am

Unia wrote:
Rain wrote:Cred ca totusi a cam fortat nota cu albumul asta la 87 de ani... la varsta asta ar trebui sa se retraga si sa admire realizarile lui de pana acum. Sau cel putin asta imi imaginnez eu ca ar face un om la aproape 90 de ani ( Shocked )
Eu m-am gandit exact invers. Mr. Green De ce sa se retraga daca albumul chiar suna bine si el se simte in stare? Eu am inteles ca Scorpions vor sa se pensioneze la 60 de ani, dupa atatia ani de concerte poate s-au plictisit sau nu mai pot face fata, dar as prefera ca mai multi sa continue sa cante (sau ma rog, sa continue ce fac ei) atat de mult. Ar fi altfel daca nu ar mai suna bine, dar tocmai faptul ca nu vrea sa se retraga, si ca stie ca inca mai are talent, chiar daca are aproape 90 de ani mi s-a parut impresionant. Razz

Sunt de acord cu Unia. Sa faci acest lucru la aceasta varsta inaintata, e ceva extraordinar. E ca si cum descopera noi frontiere (chiar daca Sir Christopher a mai avut tendinte in acest sens). flower

Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 10:18 pm

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics