The Fashion House

Page 17 of 19 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: The Fashion House

Post by MissSwan on Thu May 12, 2011 9:58 am

Si a sosit si cea mai frumoasa perioada a anului (pt moda si nu numai)!!!

2011 Cannes Film Festival

2011 National Movie Awards

Best Post Content

Number of posts : 1654
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Post by SnakeCris on Thu May 12, 2011 11:14 pm

La sfarsitul clasei a 8-a nu am facut banchet din asta simandicos ca aveam diriginte si era idiot, dar la sfarsitul clasei a 12-a am facut un banchet foarte fain de 3 zile la Brasov. Si cu toate ca eu mi-s tipu' de gagica in bocanci, blugi si tricouri most of the time, la banchet m-am imbracat intr-o rochie neagra lunga superba si am purtat si tocuri si m-am simtit exceptional. Eu una consider ca trebuie sa trecem si prin lucrurile de genul asta Smile Nu pentru ca "asa se face", ci pentru noi, ca pana la urma suntem femei, nu? Si ceva feminitate nu strica, mai ales la ocazii de genu'. Si oricum, banchetul e ceva festiv, ceva elegant. Nu cred eu ca daca tu, Magnolia sau cine mai are banchet pe aici, daca mergi la shopping, nu o sa gasesti ceva care sa iti placa. Wink Cred ca ai fi tare simpatica. Eu zic sa va mai ganditi Smile Si eu am fost in situatia voastra si nu eram incantata deloc, dar o "sedinta" de shopping cu a mea scumpa mama si gasirea rochiei "pereche" m-a vindecat. M-as mai imbraca asa, dar deocamdata nu am unde, nu s-a ivit ocazia xD Poate gasesc o poza sa va arat.

Edit: hai ca am gasit.

N-am nici cea mai vaga idee de ce mi-au intors-o, dar va prindeti voi. Rochia are si un bolero, which I love.

Da, astia is cretini cu uploadu lor, in fine. Nu stiu daca se observa, dar e genul de rochie care vine strans asa sub sani, si de acolo pluteste. Tocurile nu au fost foarte inalte, ca nu am vrut sa imi rup gatul pe acolo, dar as purta si mai inalte cu alta ocazie.

SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Registration date : 2009-06-10

http://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Post by MissSwan on Fri May 13, 2011 9:37 am

2011 NY City Ballet Spring Gala

2011 National Movie Awards

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides Moscow & London Premieres

2011 Maxim Hot 100 Party

Sidewalk Style

Best Post Content

Back to top Go down

Post by hartia on Fri May 13, 2011 10:33 am

in loc de tocuri zic ca ai putea gasi ceva de genu

sau

sunt mult mai usor de purtat, comozi, si daca gasesti perechea care trebuie, eleganti Smile
pe-a 8-a nu m-a prea interesat ce am purtat, dar desigur, vremurile erau altele lmao ma rog, in ideea ca nu mi-am cumparat o rochita pe care stiam ca nu aveam sa o mai port, ci am imprumutat ceva de la sora mea.
Pe-a 12-a, am gasit o rochie cu bretele, lunga, cu dantela peste, si sfoara din-aia care venea in x-uri, ca la rochiile medievale. i loved it, insa i-am rupt dantela din partea de jos cand mi-am agatat tocurile in ea. eyelashes
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Post by Unia on Fri May 13, 2011 11:14 am

^Cum au zis si ele. Mr. Green
Noi nu am fost in excursie la banchet, doar am tinut la restaurant, si apoi continuare printr-un club (unde nu vrut sa merg in a 8a, si in a 12a a trebuit sa plec devreme sa ajung in Miskolc a doua zi XD).
Dar eu niciodata nu am fost prea entuaziasmata de vreun banchet, cel putin pentru mine a depins mult de cat de bine ma intelegeam cu colegii; normal ca aveam prieteni prin liceu, dar nu chiar atat de bine incat sa vreau sa merg un weekend intreg cu ei, cred ca nu aveam destul de multe chestii in comun - de exemplu acum e diferit de cand am venit la facultate.
Dar da, ar trebui sa mergi totusi, chiar daca poate nu iti va placea atat de mult, dar daca nu te duci poate la un moment dat o sa iti para rau.

Si eu vroiam sa sugerez tot talpa din aia in loc de tocuri. Mie mi-au placut intotdeauna tocurile, si le port cam peste tot, dar de cand am vazut ca e muuuuuuuult mai usor de mers cu alea, imi plac si mai mult si le port cam tot timpul. bounce Din pacate tocuri normale nu mai prea port, e prea greu de mers cu ele, si evident ca imi plac cele mai inalte, si cele mici nu imi plac de obicei. Mr. Green

A, si despre rochie (si aici stiu ca risc sa vina Arina si sa se ia de mine Razz ) dar cine zice ca trebuie neaparat sa ai rochie? Dupa ce m-am tot gandit si eu la ce rochie sa port - pur si simplu nu ma simt bine daca port o rochie, chiar daca unele chiar imi plac foarte mult, dar nu ma pot obisnui nicicum - si am renuntat in sfarsit si am purtat asta:
http://i54.tinypic.com/2rwq3o4.jpg (sunt a doua din dreapta, daca nu era deja evident Mr. Green )
Am fost singura fata care nu avea rochie, si desi unii se uitau cam ciudat, tot cred ca a fost o idee buna, pentru ca nu m-am simtit ciudat, si macar am purtat ceva care mi-a placut si in care m-am simtit normal. Razz
Deci cred ca poti sa porti ceva foarte dragut, care sa arate foarte bine, chiar daca nu e neaparat rochie sau tocuri. Razz

Number of posts : 2952
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

...

Post by MissSwan on Fri May 13, 2011 11:18 am

Sunt de acord cu Bianca si Cristina. Nu zic sa nu faci altceva decat sa te gandesti si sa vb despre banchet. E stupid. Laughing Dar putin entuziasm nu strica. Si e pacat sa nu profitati de una dintre putinele ocazii pe care le aveti pt a va aranja si imbraca elegant. Mai tarziu o sa va para rau. Cum nu suntem celebritati sau din vreo familie regala sa avem cate un eveniment pe saptamana minim, e frumos sa valorificam la maxim. Eu si in a 8-a si in a 12-a am avut rochii trei sferturi. Intr-a 8-a cred ca a fost prima data cand am purtat niste tocuri mai serioase. :rofl: Si prima data cand m-am machiat si coafat la salon. Intr-a 12-a deja eram in tema ca sa zic asa. lmao Si acum o sa merg la balul de absolvire al prietenei mele cele mai bune (la al nostru n-am avut chef pt ca din grupa mea nu mergea nimeni si pe cei de la istorie nu-i cunosteam), asa ca le bifez pe toate. Acum o sa am rochie lunga intr-un final. Mi-am luat si sandale si poseta, am dat comanda de bijuterii. Ce mai sunt f entuziasmata. :rofl:

Legat de tocuri vs wedges. E adevarat in general sunt mai comode wedges. Insa acum exista o gramada de tocuri cu platforma care sunt la fel de comode. De asemenea e f important calapodul, niste pantofi cu toc si calapod bun pot fi chiar mai comozi decat ceva cu talpa. Conteaza si modelul, cat de bine sustin talpa, glezna, etc.

Best Post Content

Back to top Go down

Post by SnakeCris on Fri May 13, 2011 12:28 pm

Omfg, cat de faini sunt pantofii! Stii ca vrem poze de la event cu tine, da? Mr. Green
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Registration date : 2009-06-10

http://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Post by MissSwan on Fri May 13, 2011 1:35 pm

^ Mr. Green Sigur, pun cum sa nu. Doar ce au venit acum pantofii, i-am probat sunt fff comozi desi au toc de 11, insa ajuta si mica platforma de 1. Testul unui pantof se face cel mai bine nu la mers ci la stat pe loc. Atunci vezi intr-adevar cat de comozi sunt. Eu m-am benoclat cu rochia si pantofii in fata oglinzii vreo juma de ora si nici nu i-am simtit. lmao

Best Post Content

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Fri May 13, 2011 3:22 pm

Rochia aia e superba. Shocked
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Post by MissSwan on Fri May 13, 2011 5:54 pm

Mr. Green Eh, vezi cand gasesti ceva care-ti place parca devine mai interesant, nu?

Best Post Content

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Fri May 13, 2011 6:19 pm

Trebuie sa si arati intr-un fel ca sa porti asemenea haine.. eu as fi caraghioasa cu asa ceva si nu neaparat din cauza lungimii (poate e doar parerea mea, dar nu prea poti sa porti rochii lungi la 15 ani Neutral ). Daca ar fi dupa mine, m-as duce la banchet in blugi si adidasi, m-ar omori maica'mea. :rofl: Laughing
LadyMoon
Coolest User

Back to top Go down

Post by hartia on Fri May 13, 2011 7:01 pm

^ try this

hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by MissSwan on Fri May 13, 2011 7:22 pm

LadyMoon wrote:Trebuie sa si arati intr-un fel ca sa porti asemenea haine.. eu as fi caraghioasa cu asa ceva si nu neaparat din cauza lungimii (poate e doar parerea mea, dar nu prea poti sa porti rochii lungi la 15 ani Neutral ). Daca ar fi dupa mine, m-as duce la banchet in blugi si adidasi, m-ar omori maica'mea. :rofl: Laughing

Asa e, nici mie nu mi se pare potrivita o rochie lunga la varsta ta. Insa sunt sigura ca ai gasi destule in jurul genunchiului, sau chiar pana la jumatatea pulpei care ti-ar placea si ti s-ar si potrivi.
De acord cu cele puse de Bianca si as mai adauga

Ma rog si lista poate continua, in principiu ti-as recomanda ceva ori cu dantela si maneci ori ceva inflorat si vaporos.

Best Post Content

Back to top Go down

Post by LadyMoon on Fri May 13, 2011 10:05 pm

Mai degraba mi-as lua ceva de genul asta. Bine, recunosc, asta e cel mai naspa exemplu posibil, ideea e simplu si culori inchise.

Oricum, important e ce gasesc in magazine si eu rar gasesc ceva care-mi place dintr-o data, trebuie sa stau vreo 4 ore sa-mi caut si urasc asta. Neutral
LadyMoon
Coolest User

Back to top Go down

Post by MissSwan on Fri May 13, 2011 10:26 pm

^ Nu mi se pare un stil prea adecvat varstei tale, dar na daca asta iti place. Smile Eu ti-am spus ce mi se pare mie ca s-ar potrivi cu varsta, ocazia si anotimpul. Decizia finala oricum va fi a ta, dar eu zic sa te mai gandesti. Razz

Best Post Content

Back to top Go down

Post by MissSwan on Sat May 14, 2011 10:39 am

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides London Premiere

Vogue & IWC Present Peter Lindbergh's Portofino

Victoria's Secret Bombshells Events

Sidewalk Style

Shoes She Should Have Worn: Astrid Berges-Frisbey

Best Post Content

Back to top Go down

Post by hartia on Sat May 14, 2011 1:42 pm

why, oh why don't i like sarrah jessica parker? Embarassed
hartia
Most Fun

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Sat May 14, 2011 3:38 pm

MissSwan wrote:
Ce bine arată rochia asta pe manechin...

MissSwan wrote:

Iar aceasta arată mai bine pe non-manechin...muuult. Mr. Green
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Post by Magnolia on Sat May 14, 2011 5:02 pm

Arina, mie imi plac rochitele ce le-ai pus acolo, dar eu pentru banchet nu cred ca m-as putea imbraca asa. Adica, la modul serios, m-as simti ciudat. Nu ai ceva mai... sport?
Da, stiu, sunt depasita. Laughing

Ma refeream la faptul ca vreau o rochie draguta, si vreau pantofi draguti dar fara tocuri, pentru ca 1. Picioarele mele pur si simplu NU arata bine pe tocuri, 2. Nu prea imi plac. Si o sa ma machiez frumooooos. Mr. Green Dar vreau ceva care sa stiu ca mi s epotriveste, adica daca mi-as lua o rochie din aia cu dantela si flori cred ca m-as simti prea impopotonata.

Vreau din aia care sa acopere un pic genunghii ca am genunchi urati. ... Si as vrea sa fie albastra.

Gata, am terminat cu fitzele.

@Vixi: Ce dragutza e rochiaaa.
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by MissSwan on Sat May 14, 2011 8:21 pm

Suomi_Rocks wrote:

MissSwan wrote:

Iar aceasta arată mai bine pe non-manechin...muuult. Mr. Green

Mie nu-mi place deloc pe Cheryl Cole. Mi se pare ca se vede mult prea mult "boob". lmao Pt mine asta e genul de rochie care se potriveste femeilor cu sani mici a la Gwyneth Paltrow. Altfel, devine cam cheap dpmdv.

Magnolia wrote:Arina, mie imi plac rochitele ce le-ai pus acolo, dar eu pentru banchet nu cred ca m-as putea imbraca asa. Adica, la modul serios, m-as simti ciudat. Nu ai ceva mai... sport?
Da, stiu, sunt depasita. Laughing

Ma refeream la faptul ca vreau o rochie draguta, si vreau pantofi draguti dar fara tocuri, pentru ca 1. Picioarele mele pur si simplu NU arata bine pe tocuri, 2. Nu prea imi plac. Si o sa ma machiez frumooooos. Mr. Green Dar vreau ceva care sa stiu ca mi s epotriveste, adica daca mi-as lua o rochie din aia cu dantela si flori cred ca m-as simti prea impopotonata.

Vreau din aia care sa acopere un pic genunghii ca am genunchi urati. ... Si as vrea sa fie albastra.

Gata, am terminat cu fitzele.

@Vixi: Ce dragutza e rochiaaa.

Mai sport? Laughing Nu prea imi dau seama la ce te referi. Pt ca rochiile astea au linii simple, mai ales cele din dantela, adica sunt drepte, fara volane, aplicatii etc. Plus ca am vazut fete de 14-15 ani in genul asta de rochii si arata perfect, vezi Chloe Moretz, Elle Fanning, Saoirse Ronan, Hailee Steinfeld. Iar picioarele unei femei sa stii ca absolut intotdeauna vor arata mai bine pe tocuri, e un fel de lege a firii lol, ti se pare ca nu iti sta bine probabil pt ca nu esti obisnuita, insa n-au cum sa arate mai bine in pantofi fara toc. Dar, daca chiar nu iti place, niste balerini finuti ti-as recomanda, eventual peep toe, tot din dantela sau lac, ceva f feminin care sa compenseze totusi lipsa tocului.
Cam asa se imbraca fetele de varsta ta la ocazii:

Cu faza cu sport, recunosc ca m-ai bagat complet in ceata. Poate la ceva de genul te gandesti?

In ce priveste incaltamintea, eventual ceva asa

Best Post Content

Back to top Go down

Post by Magnolia on Sat May 14, 2011 8:37 pm

^Rochiile sunt frumoase, dar nu chiar la ce ma gandeam, desi cea albastra se apropie putin. Cred ca nu m-am exprimat bine.Ceea ce vroiam sa spun e, ca vreau un croi simplu, si nu din alea care se latesc jos sau cu aplicatii si alte minuni, cum au fetele alea din poze. Laughing Stai ca o sa caut o poza cu ceva in genul la care ma gandeam eu, si poate ma ajuti.
Balerinii sunt foarte tari, aia albi si aia bleumarin cu aplicatia pe varf imi plac foarte mult. happy3

Acusi ma uit pe google daca gasesc ce vroiam.
Si am gasit cam ce cautam, chiar printre paginile anterioare ale topicului.

Dar nu neagra, si poate cu ceva desene sau mai stiu eu ce.
Poate fabulez eu, si defapt e exact aceiasi chestie cu ce mi-ai aratat tu, dar deh... daca nu-i ce m-am gandit eu, apai atunci caut pana e fix aia. Ai, ma bate stresu' ca sambata viitoare merg sa ma uit prin magazine si nu stiu ce sa iau. Bine ca macar stii tu. I love you
Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Sat May 14, 2011 10:18 pm

MissSwan wrote:

Acum le văd...chiar arată foarte foarte fain. Very Happy Have fun şi să nu uiţi să ne arăţi poze! Very Happy
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Post by MissSwan on Sat May 14, 2011 10:57 pm

Magnolia wrote:^Rochiile sunt frumoase, dar nu chiar la ce ma gandeam, desi cea albastra se apropie putin. Cred ca nu m-am exprimat bine.Ceea ce vroiam sa spun e, ca vreau un croi simplu, si nu din alea care se latesc jos sau cu aplicatii si alte minuni, cum au fetele alea din poze. Laughing Stai ca o sa caut o poza cu ceva in genul la care ma gandeam eu, si poate ma ajuti.
Balerinii sunt foarte tari, aia albi si aia bleumarin cu aplicatia pe varf imi plac foarte mult. happy3

Acusi ma uit pe google daca gasesc ce vroiam.
Si am gasit cam ce cautam, chiar printre paginile anterioare ale topicului.

Dar nu neagra, si poate cu ceva desene sau mai stiu eu ce.
Poate fabulez eu, si defapt e exact aceiasi chestie cu ce mi-ai aratat tu, dar deh... daca nu-i ce m-am gandit eu, apai atunci caut pana e fix aia. Ai, ma bate stresu' ca sambata viitoare merg sa ma uit prin magazine si nu stiu ce sa iau. Bine ca macar stii tu. I love you

Draguta, imi place, are elementul ala la gat care o face tinereasca. Sper sa gasesti ceva cat mai aproape de ce cauti. Mr. Green

Suomi_Rocks wrote:

Acum le văd...chiar arată foarte foarte fain. Very Happy Have fun şi să nu uiţi să ne arăţi poze! Very Happy

Cum sa nu, de-abia astept. Very Happy

Best Post Content

Back to top Go down

Post by Magnolia on Sat May 14, 2011 11:08 pm

^Sank iu.
Rochita ta lunga e foarte draguta. Imi place cum e, asa mai speciala.
Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by MissSwan on Sun May 15, 2011 12:06 pm

^ Multumesc. Cum am vazut-o m-a obsedat, am pandit-o cateva zile pana am prins marimea mea. :rofl:

Inside Cannes Festival 2011 with L'Oreal: http://www.loreal-cannes-festival.com/en

Hannah MacGibbon's Best Bits at Chloé

Anja Rubik by Mert & Marcus for Elie Saab Le Parfum

EXCLUSIVE PHOTOS: Kate Winslet Works the Camera for St. John

Chanel Cruise 2012 Collection by Karl Lagerfeld: http://fashiongonerogue.com/chanel-cruise-2012-collection-karl-lagerfeld/

Last edited by MissSwan on Sun May 15, 2011 9:36 pm; edited 1 time in total

Best Post Content

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 17 of 19 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next