Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Go down

Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by ambrozi on Sun May 31, 2009 8:33 pm

Kinga wrote:Pai cartea se incepe cu copilaria lui...despre aceasta perioada al celorlalti (afara de micuta wannabe-in-spotlight-Tarja) nu prea auzim mult. Deci da, este cam "Tuimascentrica". xD
Normal ca este vorba despre viata formatiei, dar pentru mine acesta nu a fost o biografie adevarata...
Pey parca cartea se numea "....Nightwish", nu Tuomas....hmmm, sa vad.

ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Post by Kinga on Sun May 31, 2009 8:38 pm

^Nu baza pe opinia mea daca vrei sa cititi cartea. Razz Eu sigur nu voi face o prezentare favorabila despre ea. xD
Dar intr-un fel sau altul merita sa-l citesti, desi nu mi-a placut stilul si atmosfera ei, nu regret ca am cumparat/citit.

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Post by ambrozi on Sun May 31, 2009 8:45 pm

Kinga wrote:^Nu baza pe opinia mea daca vrei sa cititi cartea. Razz Eu sigur nu voi face o prezentare favorabila despre ea. xD
Dar intr-un fel sau altul merita sa-l citesti, desi nu mi-a placut stilul si atmosfera ei, nu regret ca am cumparat/citit.
Nu, nicidecum nu ma bazez pe asta, o sa o citesc ca sa ma lamuresc si eu.

ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Post by Syrius on Thu Jun 18, 2009 6:47 pm

Am fost intr-un mare moment de masochism cand am citit cartea asta, macar a fost scurta, cateva ore si am scapat. Ca un drenaj si obturare de canal la dentist silent

Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Post by Annah on Thu Jun 18, 2009 7:01 pm

Eu inca tot am acele 100 de pagini necitite. Sunt atatea prostii una peste cealalta... unul spune un lucru, altul spune total altceva... eu nu mai stiu ce sa cred. Poate ca mai e ceva la mijloc, ceva, ce noi, fanii nu v-om stii niciodata. De aceea, stam si ii judecam. Dar, whatever. We're outsiders.

Annah
Boy And The Ghost

Number of posts : 144
Registration date : 2009-04-11

Back to top Go down

Post by hartia on Thu Jun 18, 2009 7:16 pm

sincera sa fiu, mi se pare ca tuomas pune prea mult accentul pe sine. adica, ar putea lasa de la el. de exemplu, in "end of innocence", abia l-am vazut pe sami, iar in ceea ce o priveste pe tarja... mi se pare ca a cam calcat-o in picioare.scz off topicul Embarassed ma rog, ei stiu ce fac. e o carte pe care o citesc mai degraba din curiozitate decat din interes, alea-alea.
peace

hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Post by Syrius on Thu Jun 18, 2009 7:21 pm

Scuze dar eu din cartea asta nu am priceput decat ca Tarja era un soi de apendice, o tolerata, i-au dat si ei un job si care oricum nu stie nimic altceva decat sa se planga la fiecare ocazie si sa fie preocupata de cumparaturi. Cel putin asta mi-ar fi impresia daca asi citi-o fara sa stiu o boaba despre NW. Adica o citesti si dupa ce e scris iti vine tie sa spui "hai mai, cu asta cum v-ati procopsit ? lose the girl (ca sa nu zic altceva)!"
Nu ca restul membrilor ar beneficia de un tratament deosebit, la ei se aplica mai degraba iggy.

Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Post by maria96 on Fri Jun 19, 2009 12:48 pm

Trebe sa am rabdare s-o citesc.Zau,dak am citit 4 capitole,mare lucru!
Nu prea i-am acordat timp din cauza lecturilor de vacanta:D

maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Post by roxana_enache on Fri Sep 11, 2009 11:22 am

Si eu am cartea, tot comandata de pe nightwish.com... Mi-a placut si am aflat o gramada de chestii pe care nu le stiam... Tin minte ziua in care am primit-o. Cei de la curier mi-au aruncat-o in curte si la un moment dat vine bunica: "Vezi ca ti-au adus un pachet si incepuse Wolfy sa muste din el..." (Wolfy fiind cainele meu, ciobanesc german...). Atunci cand am vazut ca e cartea cu istoria Nightwish, sa-l "omor" pe Wolfy... Din fericire cartea este intacta. Very Happy

Tarja
Nightwish

roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Post by maria96 on Tue Sep 29, 2009 3:55 pm

Mie mi-a dat-o de ziua mea sotul lui vara-mea............Am fost super-fericita cand am atins-o............ happy2 happy2 a fost cel mai frumos cadou pe care mi l-a facut cineva EVER! yahoo

maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by Unia on Sun Nov 15, 2009 1:25 pm

Stirea asta e de cateva zile, dar nu a postat-o nimeni pe aici. Razz

“Tarja Turunen was fired from Nightwish over 4 years ago but the drama around it keeps on going. Now Tarja’s husband Marcelo Cabuli and 3 other men are suing parties behind Nightwish book for slander.

The indictment has been sent to Like Kustannus Oy (publishing house) and to it’s CEO Päivi Isosaari and also to the author of the book, Marko Ollila.

According to Marcelo Cabuli, the views written in the book about him and his businesses are completely false.

Päivi Isosaari from Like Kustannus however stands behind the book that was released 2006.

“Well I did read the text and I authorized it to be published and therefore I stand behind the book.”, Isosaari speaks in Finnish newspaper Ilta-Sanomat.

The book criticised very strongly how Cabuli operated in Nightwish. According the book, Cabuli who at the time was already Tarja Turunen’s husband, was partially the reason behind the break-up between Nightwish and Tarja Turunen.”

Source: Metal From Finland

Unia
Admin

Number of posts : 2952
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Post by EnsimmainenEnkeli on Sun Nov 15, 2009 2:08 pm

of doamne...
they won't everrrrr stop. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

EnsimmainenEnkeli
Boy And The Ghost

Number of posts : 197
Registration date : 2009-11-11

Back to top Go down

Post by Suomi_Rocks on Sun Nov 15, 2009 2:16 pm

Eu ma gandeam... de ce oare tocmai acum?
Oricum, eu tin cu Marcelo & Co, dar mi se pare destul de ciudat sa vina cu asta acum... scratch Mai ales ca se vor relua "dezbaterile" acelea minunate intre fani, Tarja si Marcelo vs Nightwish... Crying or Very sad

Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Post by Guest on Sun Nov 15, 2009 2:21 pm

Las ka-i interesant asa... cine stie ce skimbari mai aduce asta... mai stii pote careva scuze din partea cuiva... What a Face What a Face What a Face (sa auda Dumnezeu vorbele mele... What a Face Rolling Eyes )

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Kinga on Sun Nov 15, 2009 2:27 pm

^ lol!

Zic pentru a doua oara, dar mie mi se pare ca asta nu are nimic de a face nici cu Nightwish, nici cu Tarja. Problema e intre Marcelo si autorul cartii. Dar desigur, totul poate fi "simplificat" la ei, deoarece astfel mai multi oameni le va acorda atentie zvonurilor.

Am citit undeva ca asta s-a inceput in 2007, dar nu stiu.. oricum, eu intr-un fel sau altul pot sa inteleg de ce nu a venit Marcelo in mai devreme cu asta. Tarja avea destule pe capul ei si fara asta.

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Post by roxana_enache on Sat Nov 21, 2009 10:02 am

Kinga wrote:^ lol!

Zic pentru a doua oara, dar mie mi se pare ca asta nu are nimic de a face nici cu Nightwish, nici cu Tarja. Problema e intre Marcelo si autorul cartii. Dar desigur, totul poate fi "simplificat" la ei, deoarece astfel mai multi oameni le va acorda atentie zvonurilor.

Am citit undeva ca asta s-a inceput in 2007, dar nu stiu.. oricum, eu intr-un fel sau altul pot sa inteleg de ce nu a venit Marcelo in mai devreme cu asta. Tarja avea destule pe capul ei si fara asta.

Da, la urma urmei problema e intre Marcelo si autorul cartii, dar cum ai zis si tu, chiar daca Tarja&NW n-au nicio treaba o sa fie si ei implicati... sunt curioasa ce o sa se intample in continuare...

roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Post by Black_Kitty on Sun Nov 22, 2009 12:22 am

roxana_enache wrote:
Kinga wrote:^ lol!

Da, la urma urmei problema e intre Marcelo si autorul cartii, dar cum ai zis si tu, chiar daca Tarja&NW n-au nicio treaba o sa fie si ei implicati... sunt curioasa ce o sa se intample in continuare...

Si eu am citit ca treaba asta a inceput in 2007... Eu cred ca era prea liniste pe subiectul asta in ultimul timp si, vorba aia, trebuie sa manance si jurnalistii o paine...

Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Post by Magnolia on Sun Feb 21, 2010 6:55 pm

O AM!!!!!! crazy crazy crazy crazy crazy yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo Keyboard Music Band crazy crazy yahoo yahoo :love:

happy2 scuzatima dar a trebuit sa spun asta. happy

Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by diana17rock on Sun Feb 21, 2010 7:07 pm

ii..felicitari!! sa te bucuri citind-o[chiar daca este subiectiva] Very Happy

diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Post by Magnolia on Mon Feb 22, 2010 12:12 pm

Tot imi place. :p

"Tarja even stripped at the afterparty." Suspect Laughing

Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by maria96 on Mon Feb 22, 2010 2:58 pm

Magnolia wrote:Tot imi place. :p

?????? asta e una dintre cele mai mari tampenii pe care am auzit-o :!: eu cred ca Tarja nu ar face asta No

maria96
Minor Heaven

Back to top Go down

Post by Magnolia on Tue Feb 23, 2010 7:54 pm

maria96 wrote:
Magnolia wrote:Tot imi place. :p

?????? asta e una dintre cele mai mari tampenii pe care am auzit-o :!: eu cred ca Tarja nu ar face asta No

Mie nu mi se pare ceva chiar asa...adica eu o cred in stare (si nu zic asta ca pe ceva rau neaparat). Cat despre chestiile despre Tero pe care le-am aflat. Suspect Suspect Suspect affraid

Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by kuolema on Fri Jun 18, 2010 2:17 pm

Deci azi am vrut sa merg de dimineta la bilioteca sa imi ai ceva de citit...si dupa ce am batut un drum degeaba era inchs...am ajuns acasa si am inceput sa ma vait ca :Ma plictisesc ..si uitandu-ma pe pereti si dand cu ochii de posterul cu nightwish am decis ca azi e ziua cea mare....asa ca am decis sa citesc si eu cartea cu biografia oficiala...asa ca am dat drumu la old nw sa cante si ca o mica nesimtita ce sunt am dat-o jos de pe net Rolling Eyes si deja citesc de vro 2 ore la ea. m-au amuzat fazele de la inceputul cariereri lor de genu :
Tarja : I had short hair,and we'd bought this hair dye that was a bit like eye-liner that we could brush onto my bangs - in the end,it looked like a seagull has shit two hideous streaks on my head" lmao si in ceea ce priveste faza cu tarja si striptease-ul fighting ...nici eu nu o cred
Am ajuns la partea nasoala cu turneul in south america din 2000 cand au aruncat cu metale in ei...si dupaia cu episodul nefericit din Guadalajara...mi-au dat lacrimile. ..saraca Tarja... ma duk sa fumez o tigare Sad

kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Magnolia on Sun Jun 20, 2010 9:20 am

^Mie mi-a placut cartea desi e clar scrisa in favoarea baietilor. Fazele cu super disco chiar m-au facut sa rad. Una peste alta, desi nu e impartiala mi-a placut mult. Wink

Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by hartia on Sun Jun 20, 2010 11:30 am

koule, ti-am urmat exemplul.
de la primele randuri mi-au dat lacrimile. si deocamdata, am lasat-o balta... Crying or Very sad

hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 5:16 pm

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Back to top