Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

+12
kuolema
Magnolia
~SweetLittleWords~
LadyMoon
SnakeCris
Rain
EnsimmainenEnkeli
Chiticot
Suomi_Rocks
Kinga
diana17rock
Unia
16 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by Chiticot Thu Jul 29, 2010 12:41 pm

Edit: imi place. Parca nu la fel de mult ca "Falling Awake", dar e OK. Si da, e "catchy". Laughing
Chiticot
Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Age : 45
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by Kinga Mon Aug 23, 2010 8:05 pm



Khm. Video-ul e ok, dar.. cred ca stiti la ce ma refer daca l-ati vazut.

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by ~SweetLittleWords~ Mon Aug 23, 2010 9:01 pm

ok, stai ca nu inteleg....are legatura cu I feel Immortal? Neutral Neutral... ceva mi se pare dubios aici....


deci inafara de Falling Awake videourile ei incep sa semene mult prea mult
si nu o spun din rautate pentru ca tin sa mentionez ca o ador pe Tarja cea alba ( dupa cum de altfel am mai spus) si imi place
videoclipul dar....dar... totusi...ce se intampla? .. ce cauta nenea scafandru acolo?....
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by Suomi_Rocks Mon Aug 23, 2010 9:12 pm

Da, sunt aproape identice ce-i drept. Păcat că s-a irosit şansa de a vedea şi noi un nou videoclip...
Asta nu înseamnă că toate ce vor urma vor fi la fel, cred că asta a fost o excepţie şi o urmare a neînţelegerilor pe care Tarja le-a avut cu Universal cu privire la primul single...

Cât despre scenele cu scafandrul, se pare că nici măcar nu au fost filmate special pentru videoclip, ci luate de aici: https://www.youtube.com/watch?v=uQITWbAaDx0 Laughing
Cred că voia să facă referire la ideea Tarjei, cu ceea ce zace sub suprafaţa apei, dar mda...nu prea le-a reuşit...
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by Rain Mon Aug 23, 2010 9:36 pm

Video-ul asta e chiar o dezamagire. Adica, pentru un cantec care se numeste Until my last breath, ma asteptam la ceva mai... nu stiu ceva gen un om pe patul de moarte sau ma rog. In orice caz vroiam mai multa actiune, ceva ca o poveste. Asta... ma lasa rece. Arata ca geamanul mai plictisitor a lui I feel immortal.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 28
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by diana17rock Mon Aug 23, 2010 10:51 pm

pun pariu ca videoclipul asta este 'rezultatul' minunatului Universal..asa cum au impins-o pe Tarja si cu melodia I feel immortal..nu ca ar fi rea, dar au pus-o sa o inregistreze in ultimul minut, cand deja totul era gata. nu m-ar mira sa se fi intamplat asa si cu clipul asta din moment ce au copiat parti din clip!!! deci..nu inteleg...sper sa zica ceva Tarja despre asta curand.
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by Magnolia Tue Aug 24, 2010 8:08 am

Neutral Ei bine...E placut si imi place scafandrul, dar seamana prea mult cu I feel Immortal. Neutral
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 26
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by kuolema Tue Aug 24, 2010 1:08 pm

Tarja tata ...ce facusi?
Pai veneai la mine si iti faceam eu un clip la bunamiu in gradina de murea scafandrul cu picioarele in sus....Ai ramas fara buget tata?nu-i nimik ca iti fac la juma de pret ca te cunosc Razz

Si acu trecand la lucruri mai serioase...e naspa rau!Adica imi place ideea ca cele doua clipuri sa aiba legatura si Tarja arata bine(ca deobicei) oricum daka au ramas fara idei de clip mai bine o lasau numai pe ea sa cande pe acolo sau i puneau formatia in spate si gata clipu....asa ...imi pare rau ..da chiar e aiurea ..
kuolema
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Age : 34
Location : Timisoara/Caransebes
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by hartia Tue Aug 24, 2010 3:26 pm

melodia: nota 10
clipul: 8, pentru ca apare tarja in el
originalitate: 1
efort depus: minim

e criza, inchidem ochii si ne prefacem ca intelegem, pentru ca suntem fani. dar pusi in postura de critici...
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 33
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by ~SweetLittleWords~ Tue Aug 24, 2010 3:57 pm

poate.... criza nu e de vina pentru asta...
sincer, numa asta nu mi-a trecut prin cap....Tarja are de unde, nu cred ca "lipsa de bani" a dus la videocliul asta "inspirat"
cred insa ca cei de la Universal s-ar putea sa fie vinovatii...Eu asa zic

e dubios sa vezi aproape acelasi clip cu alta coloana sonara ca sa zic asa ( stiu, nu e chiar asa dar na...)
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by ice_angel Tue Aug 24, 2010 4:37 pm

eu nu stiu ce sa zic. reactia initiala " WTF?!? lipsa de timp? lipsa de bani? lipsa de inspiratie? de ce aceeasi rochie? ca pana la urma daca il filma tot acolo era una dar i-ar fi luat 5 minute sa puna altceva pe ea... si atunci de ce?" poare aveti dreptate cu cei de la Universal si asa. Dar eu sincer nu cred ca i-au sugerat sa-l faca sa arate efectiv ca si imaginea in oglinda a celui de la "i feel immortal" intr-o varianta mult mai slaba. Nu vad ce interes ar fi avut. Adica, daca video de la I feel immortal mi s-a parut genial, asta a fost la polul opus (si asa a fost pt toata lumea din cate se pare) Asta initial. Apoi am stat si m-am uitat la video continuu vreo 2 ore. Da, piesa chiar imi place, desi versurile alea mi se par extreeem de dubioase [de ex."words as weapons without a sound"- adica scrise, plus sfarsitul piesei care clar te duce cu gandul la "Cadence of her last breath" nu ca nu ar fi doar o alta coincidenta dubioasa de pe o lista foarte lunga deja]... apoi m-a lovit faptul ca piesele au si altceva in comun pe langa videoclip. poate sunt eu paranoica, dar de cateva luni am senzatia ca incearca sa spuna ceva. plus toata povestea abumului si "what lies beneath" the lyrics, subiect asupra caruia a fost destul de evaziva. Asa ca pana la urma nu cred ca pus-o nimeni sa faca video asta asa cum e facut. par doua capitole din aceeasi poveste. copilul fuge de ea, apare blonda care moare [si cascada pe unde apare ea in until my last breath privind in jur] si la sfarsit copilu e iar langa ea. apoi asta... tipul "cade", apare ea insa [aia e Tarja sau am eu iluzie optica?] si la final tipul iese la suprafata...titlul albumului spune tot. nu e vorba de ce vedem ci de "What lies beneath"Laughing Si daca video de la "i feel immortal" ma duce cu gandul la angels fall first, asta ma duce cu gandul la ocean soul... scratch nee.. sunt eu paranoica. e doar un clip facut asa, ca sa fie facut..
(nu pot sa cred ca am scris atat...Neutral]
ice_angel
ice_angel
My Little Phoenix

Number of posts : 67
Age : 31
Location : Turnu Magurele
Registration date : 2010-08-16

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by Kinga Tue Aug 24, 2010 7:44 pm

"Since we decided to shoot the video for I Feel Immortal in Iceland, we agreed to make a video for this one too, since the country and it’s landscapes were so inspiring. I am a scuba diver and I love the underwater world, so the story for the video is very connected with me. The director Jörn Heidmann found amazing free diver footage from Guillaume Nery at Dean's Blue Hole, near Bahamas.
It seemed a good idea to have a similar video for Until My Last Breath and for I Feel Immortal as both songs are supposed to be released simultaneously in different territories.
There is another video on the planning for UMLB that will be broadcasted later on when the song will be released as a single in GAS.
Tarja"


Citat de aici: http://www.ilike.com/artist/Tarja+official/videos Very Happy

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by White_Raven Tue Sep 14, 2010 11:50 am

Imi plac foarte mult melodiile. Dar, desi am inteles ideea lor cu videoclipurile similare, mie nu prea mi-a convenit cand am vazut... La inceput am crezut ca e melodia Until my last breath peste videoclipul I feel immortal...
In sfarsit, pana la urma melodiile sunt splendide.
White_Raven
White_Raven
Boy And The Ghost

Number of posts : 101
Age : 32
Location : Pitesti
Registration date : 2010-09-14

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by roxana_enache Fri Oct 22, 2010 8:29 am

Suomi_Rocks wrote:
diana17rock wrote:Falling Awake: https://www.youtube.com/watch?v=LSsZUpJBlqg

ador melodia! I love you
Ecstatic O iubesc! E melodia mea preferată de pe WLB până acum, parcă îmi place mai mult decât In For A Kill.

Aici este şi I Walk Alone: https://www.youtube.com/watch?v=y7Kkd4sG8s0

Şi playlist-ul: http://www.setlist.fm/setlist/tarja-turunen/2010/graspop-metal-meeting-dessel-belgium-53d40f29.html



Si mie imi place foarte mult! bounce
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 33
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles - Page 2 Empty Re: Falling Awake, I Feel Immortal + Until My Last Breath singles

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum