TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Page 3 of 25 Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by kuolema on Tue Mar 15, 2011 8:09 pm

pai mai ales ca de exemplu eu una ajung pe la 10 dimineata in sibiu deci pana la 5 nu o sa am ce face....ceva de genu am ajuns si in 2007 la artmania si asa am reusit sa i vad pe within.. deci ne putem vedea si mai devreme la un suc/bere depinde de varsta Razz

kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Unia on Tue Mar 15, 2011 8:20 pm

Da, da, aia oricum. Dar poate mai putem spera ca poate este vreun meet and greet sau ceva inainte ().
Eu si anul trecut am mers pe la 12, si pana pe la 5 nu a prea aparut nimeni sa stea la rand. Dar m-am uitat la soundcheckuri. XD Si apoi m-am dus sa ii rog pe aia care verificau biletele sa imi zica unde va fi coada si am stat prima si le-am zis sa nu lase pe nimeni inaintea mea (prea multe experiente proaste cu oameni care mi se baga in fata Neutral ) Razz

Unia
Admin

Number of posts : 2952
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Post by Magnolia on Tue Mar 15, 2011 8:24 pm

Cam pe la ce ora trebuie sa ajung acolo ca sa fiu sigura ca stau in fata? scratch

Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Post by kuolema on Tue Mar 15, 2011 8:27 pm

pai nu prea are importanta ora la care ajungi ca oricum cu 1 ora inainte de intrare se inlatura toti oameni din piata ... se inchide piata sa nu mai intre nimeni si dupaia i baga pe aia cu bilet...sau cel putin asa au procedat in 2007...nu stiu cum a fost anu trecut....

kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Unia on Tue Mar 15, 2011 8:28 pm

Anul trecut abia pe la 5 au inceput sa vina si sa se faca randuri. Dar poate e diferit, trebuie sa aflu cum a fost la Nightwish.
Eu (daca merg), sigur ma duc foarte devreme doar pentru ca asa m-am obisnuit deja, si chiar daca as stii sigur ca nu vine nimeni pana la 5, tot nu as putea sta linistita acasa ca poate se ocupa locul (si am mai zis ca imi plac souncheck-urile? XD), si sigur vor mai fi si altii care ajung mai devreme, deci chiar daca ajungi mai tarziu decat restul iti putem tine locul. Razz

kuolema wrote:pai nu prea are importanta ora la care ajungi ca oricum
cu 1 ora inainte de intrare se inlatura toti oameni din piata ... se
inchide piata sa nu mai intre nimeni si dupaia i baga pe aia cu
bilet...sau cel putin asa au procedat in 2007...nu stiu cum a fost anu
trecut....

Da, dar daca ajungi mai devreme poti fi sigura ca esti prima la coada, atunci cand ne dau afara din Piata Mare. Razz

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by Magnolia on Tue Mar 15, 2011 8:31 pm

Laughing
La Nightwish am ajuns acolo pe la 6 cred... si am ajuns aproape de scena, chiar prin al doilea rand cum ar veni, dar de data asta cred ca merg chiar ceva mai devreme pentru ca vreau Primul Rand. Mr. Green

Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by Unia on Tue Mar 15, 2011 8:35 pm

E destul de simplu, trebuie doar sa te duci la oamenii aia si sa le explici ca vrei foarte mult in primul rand, si sa zici ca "uite ce devreme am venit" si de obicei sunt draguti si nu ii lasa pe altii inaintea ta.
Ca in 2006 in prima zi am fost ultima care a iesit din Piata Mare, si m-au pus in fata acolo unde astepti, dar ziua urmatoare au zic "hei, ai iesit ultima, du-te la coada" Neutral . Dar daca vorbesti cu ei de obicei te ajuta. Mr. Green Si cateodata mai gasesc si pene de chitara sau alte chestii pe jos si sunt draguti si te cauta si ti le dau tie. Very Happy

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by Magnolia on Tue Mar 15, 2011 8:46 pm

Foarte tare. Mr. Green De-abia asept.

Magnolia
Funniest User

Back to top Go down

Post by Rockeritza96 on Tue Mar 15, 2011 9:03 pm

Atunci cu o luna inainte sa stabilim locul si ora exacta ca sa ne intalnim la un suc, apoi dupa ce vedem cati suntem si facem cunostinta, mergem cu grupul la concert sa umplem primul rand. E prima data cand vin la Artmania Very Happy Eu as avea tren la 12 si la 15 ajung, dar daca stabilim alta ora pot vedea de alt tren mai devreme.Sa facem sa fie bine pt toata lumea pt ca suntem din toata tara care or sa vina, iar astia la CFR nu au tot timpul legaturi bune pt toata lumea. cheers Eu cred ca vin doar in ziua cu Tarja, apoi noaptea la 3 as avea tren...
Acum mai ramane sa o conving pe mama care nu ma lasa singura si nici ea nu vrea sa vina pe motivul banilor si nici nu prea vrea sa o asculte pe Tarja, dar rezolv eu problema asta...ii pun Tarja toata ziua pana se satura. Very Happy Doar sa nu patesc ca la Ozzy...nu vroia la concert, incercam sa o fac fana, dar a devenit fana dupa ce a trecut concertul iar acum regreta...

Rockeritza96
Boy And The Ghost

Number of posts : 126
Registration date : 2011-03-13

http://www.iris-fancluboficial.ro

Back to top Go down

Post by MissSwan on Tue Mar 15, 2011 9:49 pm

Unia wrote:^Aaa, nu, de fapt in Bucuresti in timpul concertului nu am prea fost organizati deloc. XD Adica, din fanclub, eram doar eu si Kinga si SweetLittleWords si October27 (tot din cauza biletelor), dar tot nu eram foarte aproape una de alta. Mai erau multi pe acolo care au reusit sa ajunga mai in fata, dar cred ca doar noi patru eram din fanclub. :? Dar probabil ca a aratat ca un fanclub, ca erau cei de pe forumul oficial care erau si ei cu noi, si din cauza ca avem un banner am atras cam multa atentie ( -> http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/149875_116465185082853_100001581151475_111152_4085728_n.jpg ). Cred ca asta iti amintesti, sau?

Dar oricum, cum nu vor fi locuri ne va fi mult mai usor sa fim toti in acelasi loc acum.

Am fost si eu la concertul din 2009, am avut loc in primul rand in partea stanga, dar am ajuns tarziu si n-am mai apucat sa ma alatur grupului. Razz S-ar putea sa fiu si eu in tara in perioada aia, dar inca nu stiu nimic sigur.

MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Post by EnsimmainenEnkeli on Tue Mar 15, 2011 9:59 pm

Unia wrote: Dar probabil ca a aratat ca un fanclub, ca erau cei de pe forumul oficial care erau si ei cu noi, si din cauza ca avem un banner am atras cam multa atentie ( -> http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/149875_116465185082853_100001581151475_111152_4085728_n.jpg ). Cred ca asta iti amintesti, sau?

da da da! faimosul banner. Very Happy ala il aveam in minte Very Happy

EnsimmainenEnkeli
Boy And The Ghost

Number of posts : 197
Registration date : 2009-11-11

Back to top Go down

Post by Kinga on Tue Mar 15, 2011 10:02 pm

Daa, bannerul! Mr. Green Si acum regret ca nu am mers si eu sa fac poza cu voi. Meh. XD
(SweetLittleWords nu a fost la concertul din Bucuresti, daca ma amintesc bine la inceput cu Silvia am stat acolo. Razz)

Vaaai, multi vrem in primul rand.. XD
Dar chiar ar fi tare sa ne intalnim mai devreme si sa ocupam locuri in fata pentru noi. Very Happy

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Post by EnsimmainenEnkeli on Tue Mar 15, 2011 10:05 pm

Magnolia wrote:Cam pe la ce ora trebuie sa ajung acolo ca sa fiu sigura ca stau in fata? scratch

personal la Nightwish am stat de la 3 jumate cu o prietena si am rezemat bara, dar nu s-a adunat lumea pana pe la 4 jumate :-? in orice caz am suferit rau de cald... dar macar i-am trimis pupici lui Emppu tot concertu (si sunt sigura ca m-a vazut) Smile)Smile)Smile) fie ce o fi, am de gand sa repet experimentul cu statu la coada de devreme, cum de altfel toata lumea vrea Very Happy
cu atatea discutii pe aici incep sa nu mai am rabdare :-w si unii dintre noi mai au si bacul. :-w. not helping. :-w

Kinga wrote:

Vaaai, multi vrem in primul rand.. XD
Dar chiar ar fi tare sa ne intalnim mai devreme si sa ocupam locuri in fata pentru noi. Very Happy

e larga piata si scena Smile) avem loc sa ne gramadim acolo. Very Happy

Last edited by EnsimmainenEnkeli on Tue Mar 15, 2011 10:08 pm; edited 1 time in total

EnsimmainenEnkeli
Boy And The Ghost

Back to top Go down

Post by Unia on Tue Mar 15, 2011 10:14 pm

MissSwan wrote:Am fost si eu la concertul din 2009, am avut loc in primul rand in partea stanga, dar am ajuns tarziu si n-am mai apucat sa ma alatur grupului. Razz S-ar putea sa fiu si eu in tara in perioada aia, dar inca nu stiu nimic sigur.

Da, pe tine nici nu te-am vazut deloc.

Kinga wrote:Vaaai, multi vrem in primul rand.. XD

Din fericire de data asta primul rand e destul de mare, deci incapem. Mr. Green Gasim si de data asta ceva cu care sa facem poza, daca nu cumva avem un banner WSR pana atunci. Mr. Green

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by SnakeCris on Tue Mar 15, 2011 11:53 pm

Vai, tre sa fac rost de bani de bilet, ma agitati cu discutiile astea xD
O sa mor naiba pana in august daca o tinem asa! Ahahahha

SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Registration date : 2009-06-10

http://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Post by LittlePhoenix on Wed Mar 16, 2011 12:23 pm

Am fost si eu in 2009 la concert,dar inca nu eram membra aici.Am stat undeva langa EnsimmainenEnkeli Razz

Cred ca ma duc si eu la Artmania,numai ca nu ma lasa parintii daca nu platesc eu biletul si totul.Ma ocup eu de asta cumva... Wink
M-as duce cu tren,care ajunge in Sibiu pe la 14:30...daca e prea tarziu,o sa caut ceva mai devreme
bounce De-abia asteeept! crazy

LittlePhoenix
Oasis

Number of posts : 310
Registration date : 2009-07-30

Back to top Go down

Post by Unia on Wed Mar 16, 2011 1:02 pm

LittlePhoenix wrote:Am fost si eu in 2009 la concert,dar inca nu eram membra aici.Am stat undeva langa EnsimmainenEnkeli Razz

Cred ca ma duc si eu la Artmania,numai ca nu ma lasa parintii daca nu platesc eu biletul si totul.Ma ocup eu de asta cumva... Wink
M-as duce cu tren,care ajunge in Sibiu pe la 14:30...daca e prea tarziu,o sa caut ceva mai devreme
bounce De-abia asteeept! crazy
Nu, 14:30 ar trebui sa fie ok, asta daca nu esti sadica si vrei sa stai sa mori de cald toata ziua pe acolo (ca mine). Razz

Vixi wrote:Vai, tre sa fac rost de bani de bilet, ma agitati cu discutiile astea xD
O sa mor naiba pana in august daca o tinem asa! Ahahahha

Si aaaaaa, ce vrei sa bei cand mergem la suc/bere? Mr. Green Cred ca ar trebui sa facem lista de acum. Laughing

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by LittlePhoenix on Wed Mar 16, 2011 1:21 pm

....mai vad Laughing

Apropo,ar fi chiar tare daca am face ceva special de ziua ei.Ma mai gandesc si eu,inca n-am nicio idee Neutral

LittlePhoenix
Oasis

Number of posts : 310
Registration date : 2009-07-30

Back to top Go down

Post by Kinga on Wed Mar 16, 2011 4:11 pm

Da, ar trebui sa organizam ceva, dar deocamdata nici eu nu am nici o idee. Razz

Unia wrote:Din fericire de data asta primul rand e destul de mare, deci incapem. Mr. Green
Sper. headbang
Gasim si de data asta ceva cu care sa facem poza, daca nu cumva avem un banner WSR pana atunci. Mr. Green
Yup. Sau pur si simplu facem poze. Razz

http://www.romanialibera.ro/actualitate/transilvania/artmania-asteapta-un-headliner-219600.html
Asta inseamna ca Sonata nu va fi headlinerul sambata? Stiu ca nu a fost scris nicaieri ca ei ar fi, dar ma gandeam ca ei sunt. scratch
(Si headlinerul festivalului astfel nu sunt nici ei, nici Tarja?)

Kinga
My Winter Storm

Back to top Go down

Post by SnakeCris on Wed Mar 16, 2011 5:50 pm

Unia, te baaaat! xD Numai Tarja am visat azi-noapte!

SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Registration date : 2009-06-10

http://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Post by Unia on Wed Mar 16, 2011 5:57 pm

^Aia era si ideea. (Edit: sa visezi, nu sa ma bati. XD)
Kinga wrote:http://www.romanialibera.ro/actualitate/transilvania/artmania-asteapta-un-headliner-219600.html
Asta inseamna ca Sonata nu va fi headlinerul sambata? Stiu ca nu a fost scris nicaieri ca ei ar fi, dar ma gandeam ca ei sunt. scratch
(Si headlinerul festivalului astfel nu sunt nici ei, nici Tarja?)

^Si eu am crzut ca Sonata Arctica sunt headliner, chiar daca nu au scris asta. Dar teoretic e ok si daca sunt penultimii in ziua aia, pentru ca anul trecut ultimele doua trupe au cantat ambele cate 90 minute. scratch Dar da, in ultimii ani headliner-ul festivalului a fost tot trupa care canta in a doua zi. Mai putin in 2007, cand WT au cantat in a doua zi (din trei). Deci sunt cateva sanse sa fie Tarja, si in articlolul ala scrie ca asa a fost "de obicei". Poate. scratch
Daca e adevarat ce scrie in articol, ca "Organizatorii festivalului vor hotărî curând cine va fi „cap de afiş" la ediţia din acest an.", atunci ar insemna ca inca nu se stie sigur care e sasea trupa (ceea ce ar fi un pic ciudat ca e destul de tarziu), si apoi in functie de care e ar putea depinde daca sunt ei sau Tarja. Dar cred ca, din moment ce au anuntat deja primele trupe acum 2 luni, ar trebui sa se stie deja care e sasea (chiar daca nu sunt toate contractele semnate sau alte detalii, dar sa stie in general). Deci poate articolul nu e oficial.

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by Kinga on Wed Mar 16, 2011 6:37 pm

Aha.. si mie mi se parea putin ciudat.
Daca se mai anunta o a treia trupa pt sambata, si Sonata vor canta la fel de mult atunci e ok si asa..
Dar nu cred ca este tarziu, in 2009 festivalul a fost in iulie si numai in aprilie au anuntat ca vin Nightwish. Dar totusi atunci erau zvonuri si mai devreme ca ei ar veni, acum nu prea se vorbeste nimic.
Eh.. vom afla si asta.. Razz

Kinga
My Winter Storm

Back to top Go down

Post by Unia on Wed Mar 16, 2011 7:39 pm

^Nu e tarziu sa anunte headlinerul, dar din articol reiese ca inca nu au nicio idee nici organizatorii care e a sasea trupa (cel putin asa l-am citit eu XD). Ca daca organizezi un festival nu incepi sa anunti trupe ca Tarja si Sonata Arctica, si anunti ca va mai fi un alt headliner fara sa stii cine e.

Bleh, adica ce ma chinui eu sa zic e ca, atunci cand anunti celelalte trupe (care sunt cat de cat/foarte cunoscute), stii deja cine e headliner-ul, chiar daca anunti asta mai tarziu. Si de aia mi se pare asa dubioasa partea aia din articol. XD

Unia
Admin

Back to top Go down

Post by Kinga on Wed Mar 16, 2011 7:46 pm

Aaah, ok. Am inteles gresit partea acela, scuze. Razz
Asa e..

Kinga
My Winter Storm

Back to top Go down

Post by EnsimmainenEnkeli on Thu Mar 17, 2011 9:05 am

Unia wrote:

Si aaaaaa, ce vrei sa bei cand mergem la suc/bere? Mr. Green Cred ca ar trebui sa facem lista de acum. Laughing

hai no' Smile) asta a fost cu titlu de ironie nu :-s ?????

putem sa-i facem un tort urias pe care scrie TARJA si MWS Ro.
sau sa ii luam un catel. Smile) am visat chestia asta de nenumarate ori!!! si mereu i-a placut!!! daca imi duc cainele la produs acum va avea varsta perfecta!!!! Very Happy
chiar asa. serios acum. i-ar placea un catel? (nu de la noi... bla bla. ar fi cam complicat) dar asa in general. in Falling awake se joaca cu unul Very Happy

EnsimmainenEnkeli
Boy And The Ghost

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 2:19 am

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 25 Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics