Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

+4
Sahistul
Kinga
nakhrul
MaraTurunen
8 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria) - Page 2 Empty Re: Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

Post by MaraTurunen Thu Sep 22, 2011 7:17 pm

hmm,nu ma asteptam la asemenea setlist,insa ma asteptam si la crimson deep la final-n-a fost sa fie,a incheiat cu i walk alone(toti erau in picioare si cantau cu tarja pe o ploaie super aiurea) la final s-a intors de 2-3 ori pe scena ca lumea tot striga si urla si "we want more" si etc si ne-a spus ca nu mai sunt melodii pregatite dar lumea tot urla.a inceput poporul sa plece si am ramas langa backstage unde vorbisem cu tarja pentru o poza si mi-a explicat ca vom face mai tarziu....am stat si stat si nimic.m-am enervat si am plecat la cealalta intrare in backstage unde mai erau persoane adunate care o strigau pe tarja si bateau in usile alea(in zadar).dupa vro 15 minute ascultand picaturile care'mi aterizau in cap am plecat iar la prima intrare Razz si acolo m-am intalnit cu un tip (de la tangra mega rock care m-a bagat la concert pe moca din cauza ca toata lumea a cumparat bilete ca la nebuni pana a fost sold out) si m-a recunoscut si m-a dus direct la Tarja.am intrat intr-o camera am inceput sa studiez,l-am intrebat pe Marcelo daca pot sa iau foaia cu TARJA TURUNEN de pe usa ca sa iau un autograf;am primit un raspuns afirmativ am primit autograful si am facut o poza.Tarja se mai uita pe la cadouri si era foarte fericita,apoi am mai facut o poza la cererea disperarii mele,i'am spus ca e foarte frumoasa si ca am cautat-o la artmania la 2 min dp concert si ca mi s-a spus ca plecase deja.am intrebat'o daca e adevarat si a zis un MAYBE surprinsa..ne-am luat in brate,l-am salutat iar pe tip(God bless him) si am plecat fericita cu 2 poze,autograf si afis-in nebunia din capu meu am uitat sa cer si un playlist.
Tinutele au fost superbe,in special rochia alba-un adevarat inger de femeie cu parul prins in coc,machiata cu negru ,rochie alba,pantofi albi si unghii sa zicem gri.
m-a surprins foarte placut cu Habanera si mi-au placut la nebunie Witch Hunt,Swanheart si The Reign(melodia mea de suflet).
nu stiu ce sa mai zic....am plecat de acasa total nepregatita,nici macar bilet nu aveam si am ajuns cea mai fericita.
urmatoarea aventura:Lyon,Franta,22 februarie 2012-de ziua mea si nu am de gand sa plec pana nu'mi aud urechile:
HAPPY BIRTHDAY TO YOU!
HAPPY BIRTHDAY TO YOU!
HAPPY BIRTHDAY,DEAR MARA!
HAPPY BIRTHDAY TO YOU!

jump
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria) - Page 2 Empty Re: Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

Post by Unia Thu Sep 22, 2011 7:42 pm

Bine ca ai reusit sa o vezi. Very Happy Am vazut setlistul, nu m-as fi asteptat la Witch-Hunt sau Swanheart, foarte tare. Very Happy
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria) - Page 2 Empty Re: Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

Post by Sahistul Thu Sep 22, 2011 10:38 pm

Misto aventuri Mara, felicitari! Razz
Sahistul
Sahistul
Oasis

Number of posts : 386
Location : Bucuresti
Registration date : 2011-07-16

Back to top Go down

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria) - Page 2 Empty Re: Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

Post by SnakeCris Fri Sep 23, 2011 1:00 pm

Supeeeeeeeeeer! Ma bucur tare mult ca ai reusit sa o vezi, mi-a parut rau ca nu ai putut la ARTmania! Bravo! >Very Happy<
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 33
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria) - Page 2 Empty Re: Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

Post by Unia Fri Sep 23, 2011 2:40 pm



OMG. I love you
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria) - Page 2 Empty Re: Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

Post by Sahistul Fri Sep 23, 2011 9:23 pm

O Doamne......fara cuvinte...
Sahistul
Sahistul
Oasis

Number of posts : 386
Location : Bucuresti
Registration date : 2011-07-16

Back to top Go down

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria) - Page 2 Empty Re: Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

Post by MaraTurunen Sat Sep 24, 2011 10:41 am

SnakeVixi wrote:Supeeeeeeeeeer! Ma bucur tare mult ca ai reusit sa o vezi, mi-a parut rau ca nu ai putut la ARTmania! Bravo! >Very Happy<
atunci am zis ca mor ca am stat dupa curu alora de la artmania in loc sa stau dupa Tarja Sad

EDIT- m-am razgandit la faza cu Lyon(credeam ca am niste neamuri pacolo care ma pot gazdui,dar sunt tocmai pe langa paris) si o sa ma duc in Sofia pe 26 ianuarie 2012.
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria) - Page 2 Empty Re: Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

Post by Rockeritza96 Sat Sep 24, 2011 4:13 pm

MaraTurunen wrote:
SnakeVixi wrote:Supeeeeeeeeeer! Ma bucur tare mult ca ai reusit sa o vezi, mi-a parut rau ca nu ai putut la ARTmania! Bravo! >Very Happy<
atunci am zis ca mor ca am stat dupa curu alora de la artmania in loc sa stau dupa Tarja Sad

EDIT- m-am razgandit la faza cu Lyon(credeam ca am niste neamuri pacolo care ma pot gazdui,dar sunt tocmai pe langa paris) si o sa ma duc in Sofia pe 26 ianuarie 2012.

Si la mine a fost cam aiurea la Sibiu - ma batea mama la cap sa nu ma tin dupa "turma" cand au mers toti la Tarja, apoi urla ca e soare si vreau sa fac insolatie si tot asa pana trebuia sa intru la concert (+ la concert venea incontinu sa vada daca nu am patit ceva Mad Mad - noroc ca la Tarja nu a mai venit sa ma viziteze in timpul concertului boogie ). Cand am urcat in tren am facut show pe acolo cu plansul... crying

La Sofia poate reusesc sa o conving pe mama sa mergem pe motiv ca peste o luna ar fi ziua mea si ce cadou poate fi mai frumos?! I love you Mai vorbim pana atunci.Nu stiu cu biletele cum se procedeaza si cum ies din tara ca nu am mai mers pana acuma in afara Romaniei...
Rockeritza96
Rockeritza96
Boy And The Ghost

Number of posts : 126
Age : 28
Location : Hunedoara
Registration date : 2011-03-13

http://www.iris-fancluboficial.ro

Back to top Go down

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria) - Page 2 Empty Re: Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

Post by Unia Sat Sep 24, 2011 5:16 pm

^Hartie semnata de la notar de la celalalt parinte, in care scrie ca e de acord sa iesi cu mama ta din tara.

I Could Have Danced:



Si Mr. Mozart. Mr. Green

Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria) - Page 2 Empty Re: Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

Post by Unia Fri Oct 07, 2011 4:48 pm

Watch the FULL concert, exclusively at Tarja UK. Find it in the media section on the Exclusive page.
Spread the link - this music needs to be shared!
Enjoy the show!

Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria) - Page 2 Empty Re: Beauty and the Beat, Plovdiv (Bulgaria)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum