Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iris

+8
wildchild
maria96
kuolema
nemo_gothic_boy
Black_Kitty
winter_rose_within
ambrozi
Unia
12 posters

Go down

Iris Empty Iris

Post by Unia Fri May 01, 2009 7:44 pm

Iris e una din putinele trupe din Romania care imi place. Smile
Am vazut trei concerte (o data la Sala Transilvania, o data la ARTmania 2007 si inainte de concertul cu Uriah Heep) si inca de cateva ori cand cantau prin Piata Mare sau chestii de genul dar nu am stat la tot sau nu eram prea in fata. Razz


Last edited by Unia on Fri May 08, 2009 3:47 pm; edited 1 time in total
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by ambrozi Fri May 01, 2009 9:21 pm

Bine ca a scapat Cristi de transplant iar acuma este OK!
Cred ca pana acuma la 6 concerte in brasov dintre care una in Vama Veche am asistat...nici n-am cuvinte la cum isi intampina maiales fanii dupa concert!
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by winter_rose_within Sat May 02, 2009 11:54 am

Iris e trupa mea preferata din Romania (e in familie...si tata e nebun dupa ei Laughing )
I-am vazut in Brasov, la Artmania, la Peninsula si in Tg Mures(alte concerte, pe langa festival).
Imi plac mult piesele cu Felicia Filip. Ce sa fac daca imi plac ambele genuri? Wink
winter_rose_within
winter_rose_within
Lost Northern Star

Number of posts : 13
Age : 33
Location : Brasov
Registration date : 2009-05-02

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by ambrozi Sat May 02, 2009 12:53 pm

winter_rose_within wrote:Iris e trupa mea preferata din Romania (e in familie...si tata e nebun dupa ei Laughing )
I-am vazut in Brasov, la Artmania, la Peninsula si in Tg Mures(alte concerte, pe langa festival).
Imi plac mult piesele cu Felicia Filip. Ce sa fac daca imi plac ambele genuri? Wink
LA brasov unde? Hidromecanica? Zarnesti?
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by ambrozi Thu May 14, 2009 11:41 am

Solistul trupei Iris, Cristi Minculescu, se recupereaza bine, in urma transplantului de ficat la care a fost supus in luna martie, la o clinica din Germania. Managerul trupei, Cosmin Nicoara, a declarat ca starea lui Minculescu este buna si ca solistul face gimnastica recuperatorie, care este foarte importanta.

Cristi Minculescu a fost supus, in luna martie, unei operatii de transplant de ficat la o clinica din Germania, donator fiind sotia sa, Rodica.

Artistul suferea de boala polichistica hepatica renala, o boala genetica, care se caracterizeaza prin aparitia de la nastere a unor chiste - pungi cu lichid - care evolueaza in timp, boala fiind progresiva, de la nastere.

Sursa: MetalHead

I'm so happy for him. Laughing bounce bounce bounce bounce
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by Black_Kitty Thu May 21, 2009 4:50 pm

Imi plac mult Iris, i-am vazut de multe ori. Ma bucur ca acum Cristi e bine, ca l-am vazut de aproape iarna trecuta cand am reusit sa-i cer si eu un autograf si m-am speriat de cat de rau arata Shocked Se vedea clar ca e bolnav, si in acelasi timp m-a impresionat cu cata pasiune canta.
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by nemo_gothic_boy Fri Aug 14, 2009 7:53 pm

IRIS - singura trupa rock din Romania pe care o mai ascult din cand in cand...
nemo_gothic_boy
nemo_gothic_boy
Lost Northern Star

Number of posts : 14
Age : 34
Location : Timisoara
Registration date : 2009-08-14

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by kuolema Fri Sep 11, 2009 6:31 pm

imi plac mult Iris am avut ocazia sa-i vad acu 3 ani ,au fost in Caransebes si duminica vin dinou la serbarile cetatii bounce bounce bounce
kuolema
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Age : 34
Location : Timisoara/Caransebes
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by maria96 Sat Sep 12, 2009 5:59 pm

Ma rog,au piese dragutze,dar eu nu sunt o mare fana Iris,eu nu prea ascult Razz Razz
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by wildchild Tue Sep 15, 2009 4:20 pm

iris e trupa rock romaneasca pe care o ascult cel mai mult. ma bucur ca e ok cristi. astept concertul din octombrie:X
wildchild
wildchild
Lost Northern Star

Number of posts : 15
Registration date : 2009-06-25

http://www.myspace.com/andreea_me

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by roxana_enache Mon Sep 21, 2009 3:43 pm

Hehe, si mie imi place mult Iris... Merg pe 8 octombrie la concert! Abia astept. yahoo boogie
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by wildchild Tue Sep 22, 2009 3:21 pm

da...me 2:D
stii la cat e intrarea?adica...ma gandesc ca e in jur de 6...6juma...pe biletu meu nu zice...:-??
wildchild
wildchild
Lost Northern Star

Number of posts : 15
Registration date : 2009-06-25

http://www.myspace.com/andreea_me

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by Magnolia Wed Sep 23, 2009 11:02 am

Bine, nu sunt fana, dar imi place. Totusi prefer Vita de Vie... Unii din preferatii mei din Romania. Rock on!
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by ambrozi Thu Sep 24, 2009 11:07 pm

Magnolia wrote:Bine, nu sunt fana, dar imi place. Totusi prefer Vita de Vie... Unii din preferatii mei din Romania. Rock on!
Asta da asociere!!!ce comparatie!!! care sa le aleg??? Adica tu compari vita-de-vie cu Iris??
Mai intelegeam Vita cu Luna Amara sau alte trupe moderne rock.
Mai intelegeam Iris cu Pheonix sau Pasarea Colibri..........dar nicidecum asa!
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by maria96 Fri Sep 25, 2009 2:38 pm

Magnolia wrote:Bine, nu sunt fana, dar imi place. Totusi prefer Vita de Vie... Unii din preferatii mei din Romania. Rock on!
si mie imi plac mai mult vita de vie,mama e inebunita dupa iris,nu eu.eu nu prea ascult trupe romanesti,cele straine ma satisfac mai mult decat cele romanesti. Razz Razz Razz
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by roxana_enache Sun Oct 11, 2009 3:06 pm

Vaaai, am fost la iris... acum pe 8 octombrie... a fost geniaaal!!! :love: "Buna seara prieteni..."... Laughing "Iar cand noi nu vom mai fi, va veti aminti, ca a fost odata... Iris..." :love: cica o sa se faca si un dvd dupa concert. Very Happy
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by roxana_enache Sun Oct 11, 2009 4:50 pm

O sa mai fie concerte iris pe 14 si 15 decembrie, la Teatrul National parca... Very Happy as vrea sa merg si atunci... poate il conving pe tata, e si ziua lui pe 15... ar fi perfect. bounce
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by Rockeritza96 Wed Mar 16, 2011 2:59 pm

Chiar ma gandeam sa fac un topic pt "Nationala de rock a Romaniei", dar ma bucur ca deja exista unul!Se vede unde esti inconjurata de iubitori de muzica buna, chiar daca este un forum pt Tarja asta nu inseamna ca nu trebuie amintite marile trupe Romanesti, din pacate cam putine.

Despre Iris as spune multe, mult prea multe.Alaturi de ei am trait cele mai frumoase momente din viata, am strans in suflet milioane de povesti, ei mi-au croit drumul catre muzica adevarata, nu exista zi in care sa nu-i ascult sau sa nu ma gandesc la ei.Nu sunt singura care spune ca ar vrea sa scrie o carte (s-a mai scris una) plina cu povesti de la concerte sau povestiri din viata fanilor.Cunoscand mai multi fani fiecare si povestea sa, mi-am dat seama ca o astfel de carte ar avea multe volume si ar da "lacrimi de roua" tuturor cititorilor.Cu siguranta IMPREUNA vom face si acest vis pentru aniversarea de 50 de ani de muzica rock, spectacol, bucurie...50 de ani de Iris pentru ca au fost, sunt si vor fi eterni.
Dupa parerea unei iubitoare de Iris (eu), este singura trupa care spre deosebire de restul trupele care au doar fani, Iris are fanataci.Nu am intalnit pana acum nicio trupa unde fanii sa pretuiasca atat de mult trupa, sa mearga ca mine "prin ploi si vant nebun" prin tara, uneori sa renunte la multe lucruri pt ei, sa mearga la concerte cu orice pret (pana si noptile prin gara devin amintiri frumoase Laughing ) .La Iris de multe ori imposibilul a devenit posibil.Toate astea datorita lui Cristi, care este stralucirea Irisului.Timp de 10 ani a cantat chinuit de durerea bolii mostenite, pe scena era un ZEU, in schimb in afara scenei i se citea durerea pe chip si de multe ori dupa o intalnire cu el, fanii mergeau plangand acasa.Dar nu s-a dat batut si a demonstrat ca este un adevarat zeu.In fata publicului nu a vrut sa se vada nicio durere ca si cum era perfect sanatos (stiu la ultimul concert inainte de operatie i se facuse rau la concert insa nu vroia ca lumea sa vada asta.I-au adus un scaun pe scena, iar ca sa nu dea dovada de slabiciune la fani, nici macar nu s-a atins de scaun!).
Datorita acestor lucruri au dat putere, bucurie, dar uneori si lacrimi fanilor, dar de multe ori lacrimi de bucurie.Nu stiu cum ar fi aratat viata mea fara ei.Pentru mine lucurile marunte au cea mai mare importanta si ma bucura cel mai mult.Aici ma refer la cuvintele frumoase de la Cristi care le-am primit si am stiu ca sunt doar pentru mine alaturi de imbratisari mari si calde, iar eu nu puteam spune mai multe decat sa le multumesc din toata inima.
De cate ori prind ocazia sa vorbesc despre aceasta "iubire alba fara de sfarsit" scriu cu suflet, iar nu toata lumea ma poate intelege, doar fanii numerosi cu care tin legatura si putem sa vorbim mai profund despre Iris.Iar la restul lumii vreau doar sa le deschid o poarta din cele 12 spre aceasta legenda numita Iris care nu trebuie uitata!

Iris 2vv2p03
Iris 14eao09
Rockeritza96
Rockeritza96
Boy And The Ghost

Number of posts : 126
Age : 28
Location : Hunedoara
Registration date : 2011-03-13

http://www.iris-fancluboficial.ro

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by Ozzy_Prince Tue Apr 19, 2011 6:59 pm

Cu siguranta cea mai buna trupa romaneasca, care poate fi comparata cu multe trupe din strainatate, poate chiar fiind mai buna decat acestea...din pacate nu am avut ocazia sa ii vad live, dar sper ca ii voi vedea!
Ozzy_Prince
Ozzy_Prince
Lost Northern Star

Number of posts : 10
Age : 26
Registration date : 2011-03-16

Back to top Go down

Iris Empty Re: Iris

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum