Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fani/e Tarja

+21
hartia
Winter Storm
maria96
Morphine
Sorana
ambrozi
Annah
stefan_mihalea
Suomi_Rocks
zabine
Black_Kitty
Sylvanitoo
Black Pearl
MissSwan
Lyris Youth
~SweetLittleWords~
Syrius
Kinga
Chiticot
october27
Unia
25 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

De cat timp esti fan(a) Tarja?

Fani/e Tarja Vote_lcap21%Fani/e Tarja Vote_rcap 21% 
[ 8 ]
Fani/e Tarja Vote_lcap18%Fani/e Tarja Vote_rcap 18% 
[ 7 ]
Fani/e Tarja Vote_lcap37%Fani/e Tarja Vote_rcap 37% 
[ 14 ]
Fani/e Tarja Vote_lcap11%Fani/e Tarja Vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Fani/e Tarja Vote_lcap11%Fani/e Tarja Vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Fani/e Tarja Vote_lcap2%Fani/e Tarja Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Total Votes : 38
 
 

Fani/e Tarja Empty Fani/e Tarja

Post by Unia Wed Nov 26, 2008 6:32 pm

De cat timp esti fan(a) Tarja?
Cum ai auzit prima oara de ea?
Ai devenit fan imediat sau a durat mai mult timp?
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by october27 Fri Nov 28, 2008 9:22 pm

De acum 3 ani... chiar din octombrie 2005. Imi pare rau ca nu am aflat de NW mai devreme, astfel aveam posibilitatea sa ma duc la concertele lor aici in 2004 si 2005...asa ca, nu voi mai vedea niciodata Tarja cu Nightwish. Damn sad. Sad
october27
october27
Boy And The Ghost

Number of posts : 114
Age : 32
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Chiticot Fri Nov 28, 2008 10:43 pm

Prima data am ascultat-o pe Tarja Turunen in anul 2004. Mi-a placut foarte mult vocea, muzica Nightwish era extraordinara. Incepand cu anul 2005 am inceput sa urmaresc cariera ei cu mai multa atentie. Imi pare rau ca nu am reusit sa vad nici un concert Nightwish cu Tarja ca solista... Sad
Chiticot
Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Age : 45
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Kinga Sat Nov 29, 2008 11:49 am

Pai depinde de la ce numim fan.
Prima data am auzit de Nightwish in 2004 sau 2005. Am cunoscut pe ei ca o trupa foarte buna, si pe Tarja ca o vocalista foarte buna. Chiar imi placea muzica lor, dar nu puteam zice ca sunt fana, deoarece nu urmaream cariera trupei, nu stiam mult despre ei, numai ascultam muzica.. In sensul acesta putem zice 2004, dar mai bine daca zic ca sunt fana a Tarjei de la sfarsitul anului '06, inceputul '07 deoarece de atunci am inceput sa urmaresc cariera ei etc. Cam atat despre mine. Si si eu regret ca am pierdut sansa de a vedea pe ea impreuna cu Nightwish. Sad Dar daca voi avea sansa sa vad pe ea solo, voi fi la fel de bucuroasa. Very Happy


Last edited by Kinga on Sun Nov 30, 2008 3:09 pm; edited 2 times in total

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Unia Sat Nov 29, 2008 5:00 pm

Eu ma uitam la un top 10 pe MTV prin martie/aprilie 2004 (de fapt butonam, ca nu ma uit la asa ceva Razz ) si am auzit Over The Hills And Far Away si am reactionat ceva de genul: affraid

Din fericire am reusit sa o vad pe Tarja de doua ori cu Nightwish, da' inca ma mai dau cu capul de pereti ca nu am aflat din timp despre concertul Noche Escandinava.. ma rog poate nu mi-ar fi placut atunci but still .. Neutral
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by october27 Sat Nov 29, 2008 5:55 pm

Au dat "Over the hills and far away" pe MTV?? Cum de s-a intamplat asta? Shocked
october27
october27
Boy And The Ghost

Number of posts : 114
Age : 32
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Unia Sat Nov 29, 2008 6:01 pm

^Mda, era un fel de top 10 metal. Si au mai dat de 2-3 ori la emisiunea aici, Rockzone sau asa ceva. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by october27 Sat Nov 29, 2008 6:07 pm

Habar n-aveam. Laughing
october27
october27
Boy And The Ghost

Number of posts : 114
Age : 32
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Syrius Sun Nov 30, 2008 2:43 am

Intr-adevar OTHFA pe Mtv suna a Zona Crepusculara direct Laughing
Tarja a fost un total hazard la mine, am descarcat de pe net intr-o noapte (pe la inceputul anului asta, nu imi mai amintesc exact cand, nu eram in perioada in care imi luam lecitina Razz ) o colectie de concerte, niste rip-uri cu o calitate destul de indoielnica. Colectie de altfel destul de pestrita, alaturi de concertu' pe care de fapt il cautasem (Muse, Absolution Tour) erau AC/DC, Bon Jovi, Black Sabbath, Garbage si Nightwish cu EOA. Cum ma aflam intr-o dispozitie oarecum insomniaca m-am pus in fata monitorului, castile pe urechi si le-am luat la rand cyclops O seara foarte linistita si palcuta de aftfel pana am ajuns la EOA, unde am intrat in rezonanta Shocked Vocea, combinatia de stiluri, muzica m-au facut sa ma opresc si de atunci tot stau Smile
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by ~SweetLittleWords~ Sun Nov 30, 2008 1:36 pm

pai eu sunt fana Tarja de 4 ani, de pe vremea cand era cu Nightwish. O admiram foarte mult... Iar Nightwish a fost pentru mine un meiu in care m-am maturizat Very Happy....Versurile lui Tuomas si vocea Tarjei m-au influentat mult.... revenind la subiect ... am devenit fana Tarja din cauza faptului ca imi placea la nebunie cum canta si pentur ca avea un stil anume pe scena.. era incredibila...dar si acum sunt fana si voi ramane Very Happy
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Lyris Youth Mon Dec 01, 2008 3:09 pm

ca sa fiu sincera pana acum nu m-am gandit de cand sunt fan Tarja si dupa un scurt calcul, m-a uimit rezultatul: de prin 2000... Shocked Pe vremea aia "vanam" video-urile cu Nightwish la TV si muzica lor la radio la emisiunile de specialitate. Primul video pe care l-am vazut cu ei a fost la o emisiune de-a lui Lenti, si era o inregistrare live de la "Gethsemane".
Adevarul este ca peste 50% din luarea deciziei sa ma apuc serios de muzica i-o datorez ei (stiu ca suna a cliseu, dar chiar asa este) si tot "din cauza ei" mi-am descoperit si calitatile native Cool
Sunt de parere ca membrii formatiei au facut o mare greseala cand au dat-o afara pe Tarja, iar modul prin care au decis sa-i comunice acest lucru si mesajul scrisorii, mi se par demne doar de oameni de cea mai joasa spetza. Nu vreau sa se supere cineva pe mine, dar aceasta este parerea mea.
Imi place foarte mult ce face acum, in cariera ei solo si toate colaborarile pe care le are cu muzicieni foarte mari nu fac decat s ama bucure enorm! Very Happy Sper sa o vad la noi cat mai curand!
Lyris Youth
Lyris Youth
Lost Northern Star

Number of posts : 20
Age : 38
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-01

http://myspace.com/lyris_youth

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by MissSwan Mon Dec 01, 2008 10:32 pm

fana Tarja? de cand i-am auzit pt a 3-a oara vocea Laughing si anume in 2003 ascultand varianta live a piesei "She is my Sin"... de atunci incolo n-a mai fost cale de intoarcere
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Black Pearl Mon Dec 01, 2008 11:19 pm

De vreo 3 ani. Sincera sa fiu, nu mi-a placut de la inceput. Insa apoi am ascultat-o mai cu atentie si m-am indragostit de vocea ei... Crying or Very sad cu toate ca n-o sa mi-o iert never ever... daca mi-ar fi placut de prima data as fi avut ocazia sa o vad live impreuna cu Nightwish Sad
Black Pearl
Black Pearl
Lost Northern Star

Number of posts : 11
Age : 31
Location : Away in time...
Registration date : 2008-11-30

http://www.nightwish.as.ro

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Sylvanitoo Tue Dec 09, 2008 12:07 am

Sa fiu sincer...pana la Tarja/Nightwish nu am ascultat rock niciodata...nici nu stiu ce ascultam...cam nimic...nu prea ascultam muzica Razz
Prima data in 2004 and vazut/auzit la televizor o parte din Over The Hills And Far Away...si m-a cucerit din prima...apoi tot la televizor am vazut clipul de la Nemo, dupa care am inceput sa 'caut' Nightwish Smile
Pot sa zic ca Over The Hills And Far Away a fost prima iubire...dupa care au urmat multeeeeeeee...

Sylvanitoo
The Reign

Number of posts : 38
Age : 35
Location : Mihai Viteazu(Cluj)
Registration date : 2008-12-08

http://myspace.com/linkx_g

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Black_Kitty Sat Dec 20, 2008 3:50 pm

In 2000 am ascultat Sleeping Sun si a fost dragoste la prima auditie. Apoi am inceput sa-i vanez la Studio-Rock si, cand am prins ceva tupeu, sa cer melodiile lor la emisiunile de specialitate.
Sunt de-acord cu Lyris, nu imi place ce s-a intamplat in octombrie 2005 si cu atat mai putin felul in care a avut loc respectiva treaba. Dar ma bucur ca i-am vazut live, a fost o experienta de neuitat. In legatura cu proiectele solo ale Tarjei, colaborari si cele doua albume, imi place mult ceea ce face, tot respectul. Abia astept sa o vad live Very Happy
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by zabine Thu Jan 01, 2009 3:25 pm

Am aflat de Tarja din intamplare acum 2 ani -2 ani jumate, de la october27. Pana atunci, sincer, nu stiam ce inseamna muzica rock. De fapt, creadeam ca toata muzica rock e ceva de genul doom/death metal Laughing Nici acum nu ma declar experta, dar am ceva cunostiinte de baza. Vocea Tarjei m-a lasat fara cuvinte Shocked .Am fost foarte surprinsa si de combinatia metal cu simfonic. :o dar de atunci ascult cu placere cantecele ei. Acum depinde, cum s-a mai afirmat, ce se intelege prin fan. De cand am auzit de Tarja ascult muzica ei pentru ca imi place la nebunie, dar despre viata ei nu stiu prea multe. A inceput sa ma intereseze ceva mai mult de cand a plecat de la Nightwish, dar nu sunt genul care sa se dea cu capul de pereti ca nu stie ce a mai facut cantareata favorita in ultima vreme. 👅
zabine
zabine
Lost Northern Star

Number of posts : 12
Age : 32
Registration date : 2008-12-21

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Suomi_Rocks Wed Apr 15, 2009 10:25 am

Ca sa fiu sincera... nu de foarte mult timp Embarassed

Povestea incepe cam asa:
Prima data am auzit Nemo, prin primavara lui 2006, la o prietena (pe vremea aceea eu nu ascultam rock). Ea mi-a zis "ia sa iti arat o melodie super, sa vezi ce voce are tipa asta". In fine, am ascultat melodia si am ramas cu gura cascata.
Ma rog... atunci am inregistrat decat refrenul cu playerul si am ascultat melodia in prostie toata seara urmatoare drunken
Apoi peste un an, intr-o tabara, m-am imprietenit cu o tipa, care asculta metal, si am intrebat-o ce formatii asculta. Mi-a zis cateva si a mentionat si Nightwish... eu i-am zis ca da, si eu am auzit de ei oarecum. Si mi-a mai zis ca acum nu prea mai asculta pentru ca au inlocuit-o pe vechea solista, Tarja, care era soprana, cu una care canta mai mult "pop" No
Cand am ajuns acasa mi-am amintit de Nightwish si am ascultat din nou Nemo de cateva ori, de data asta intreaga melodie.
Apoi am mai vazut la "related videos" OTHAFA. Am ascultat-o si atunci chiar mi-am zis... WOW, sunt geniali affraid. Apoi am gasit BBB si Amaranth... Ma intrebam oare ce s-a intamplat cu vocea aceea ?!?! Evil or Very Mad Am cautat pe Google si am gasit biografia formatiei, "scrisoarea" etc etc. De atunci am continuat sa ascult si Nightwish a devenit formatia mea preferata, iar Tarja, fara niciun dubiu, cantareata mea preferata pentru totdeauna!

silent


Last edited by suomi_rocks on Mon Aug 17, 2009 2:46 pm; edited 1 time in total
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by stefan_mihalea Thu Apr 16, 2009 11:19 pm

Ca si pentru altii, Nightwish a insemnat pasul catre admiterea rockului in viata. La mine Ghost Love Score a fost piesa "vinovata" (parca o stiam dintodeauna cand am auzit-o prima oara, eram pur si simplu in transa). Urmatorul pas a fost "Over the Hills and Far Away" ...si apoi am inceput sa ascult cam tot ce aveam cu ei, pentru ca imi placeau...devenisem "Nightwish forever".
De cand Tarja Turunen nu mai este la Nightwish, totul s-a rupt in 2 (DUPA PAREREA MEA): Nightwish nu are acum voce potrivita, iar Tarja nu mai are acea orchestratie. Am ramas cu sufletul alaturi de ambele parti, indiferent de minusurile care le au.
Razz
stefan_mihalea
stefan_mihalea
The Reign

Number of posts : 48
Age : 36
Location : Targoviste
Registration date : 2009-04-10

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Annah Sat Apr 18, 2009 7:18 pm

din 2002... atunci am auzit pt prima data piesa The Kinslayer.... si a fost de ajuns sa o aud o singura data... Smile
Annah
Annah
Boy And The Ghost

Number of posts : 144
Age : 31
Location : "Out in the middle of nowhere"
Registration date : 2009-04-11

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by ambrozi Sat Apr 18, 2009 7:46 pm

october27 wrote:Au dat "Over the hills and far away" pe MTV?? Cum de s-a intamplat asta? Shocked
Nu este prima data, am vazut de foarte multe ori difuzand video pe mtv
Am ales ultima optiune.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Sorana Mon Apr 20, 2009 8:59 am

Sunt fana Tarja de...well...o luna? Neutral Am descoperit NW pe la inceputul anului asta, apoi am inceput sa ascult si Tarja. Ascultasem Nemo si Over the hills and far away inainte sa devin fana, le-am vazut la TV si mi-au placut, dar nu atat de mult incat sa ma apuc sa le caut toata discografia. Apoi am auzit BBB , Amaranth si The islander pe un canal maghiar de rock , mi-au placut mult si am ascultat tot DPP-ul Smile Abia apoi am cautat cantece din vremea cand Tarja era solista, si mi-am dat seama ca they rock mai tare decat cele noi.
Ma bucur ca nu mi s-a intamplat cum s-a intamplat cu Within Temptation, ei au venit la Artmania in vara lui 2007 si eu am devenit fana prin toamna lui 2007 Neutral si am pierdut concertul. Anul asta sper din tot sufletul sa ajung la Tarja... daca nu, macar la Nightwish Smile
Sorana
Sorana
Boy And The Ghost

Number of posts : 180
Age : 30
Location : in your head
Registration date : 2009-04-19

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Fani/e Tarja

Post by Morphine Mon May 18, 2009 3:51 pm

De cand am aflat cine e solista Nightwish Smile)
Apoi.. dupa despartire.. am luat-o mai usor.. nu pentru ca nu imi mai place Tarja.. dar pentru ca.. ei.. habar nu am de ce..
Trebuie sa ma apuc din nou Razz
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by maria96 Thu May 28, 2009 3:23 pm

De vreo 4 ani Very Happy.Cum sa nu-mi placa Tarja?Atat de tare ma prind unele piese incat ma fac sa plang Very Happy Am facut si o poezie in care am scris ceea ce am simtit si ceea ce simt pentru Tarja din punct de vedere muzical.Cand aud vocea lui Annette imi vine sa schimb piesa.Mie nu-mi place Annette No Nightwish era mai altfel cu Tarja decat cu Annette.
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Winter Storm Sat Jun 20, 2009 10:54 pm

Hhhhmmm...de vreo 8 ani. Un coleg de birou ma tot batea la cap cu o melodie tare rau, omul fiind un iubitor al genului. Am acceptat, in cele din urma, sa ascult melodia, gandindu-ma "ce-ar putea sa-mi puna sa ma surprinda" si, recunosc, nu mi-a parut rau deloc: melodia in cauza era 'Walking In The Air'. Mi-a placut enorm vocea Tarjei, imediat ce am auzit-o. Atunci am descoperit rock-ul simfonic si sunt de parere ca e o combinatie unica si foarte reusita. Finnish Flag
Winter Storm
Winter Storm
Die Alive

Number of posts : 79
Age : 46
Location : Bucharest/Romania
Registration date : 2009-06-20

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by hartia Sun Jun 21, 2009 2:39 pm

Shocked nu am postat aici. undeva in jur de 7-8 ani Rock on! Tarja
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Fani/e Tarja Empty Re: Fani/e Tarja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum