Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Piercing-uri/Tatuaje

+17
victor_uzum
SnakeCris
doulfe
Rain
Magnolia
Morphine
Immortal_dark_rose
roxana_enache
serinia
stefan_mihalea
maria96
LadyMoon
diana17rock
ambrozi
Suomi_Rocks
hartia
Unia
21 posters

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by Suomi_Rocks Sat Oct 03, 2009 7:30 pm

Ador tatuajul asta. :love: (nu ca ar fi cine stie ce, dar daca mi-as face unul -desi putin probabil- pe asta l-as alege)
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Sat Oct 24, 2009 9:42 pm

@ magnolia: crezi ca oamenii isi fac artificii de genu doar de dragul de a fi mai sociali sau pentru a parea mai interesanti/ a atrage atentia?
fiecare om face ce vrea cu trupul sau, si daca tu te simti bine in pielea ta cu un astfel de lucru, atunci ti-l faci. sa stii ca multora un tatuaj sau un piercing le da mai multa incredere in sine.
la urma urmei, e nevoie de ceva curaj sa faci pasul asta.
pace
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by roxana_enache Sat Oct 24, 2009 11:15 pm

suomi_rocks wrote:Ador tatuajul asta. :love: (nu ca ar fi cine stie ce, dar daca mi-as face unul -desi putin probabil- pe asta l-as alege)

Are ceva special... Very Happy apropo de asta, si-ar face cineva tatuaj cu "tarja"? Very Happy
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Sun Oct 25, 2009 11:33 am

^ da, eu mi-as face. e o poza care imi place tare mult, si i-as cere tipului sa o infatiseze ca pe o venus. la urma urmei, pentru mine, tarja e intruchiparea frumosului si a elegantei. da,cu siguranta mi-as face
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by roxana_enache Sun Oct 25, 2009 8:26 pm

da, foarte bine ai spus. tarja chiar e o intruchipare a frumosului si a elegantei. :love: am vazut ca multi si-au tatuat doar numele ei, ca a fost si un concurs parca pe tema asta...
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Sun Oct 25, 2009 10:17 pm

sincer, eu nu mi-as face asa ceva doar de dragul de fi sunata, sau mai stiu eu ce. mie una nu mi-a placut concursul ala deloc.multi o adora si ar face orice sa ia legatura cu ea,si bininteles ca si-au facut tatuaje. mi se pare o forma de manipulare, imi pare rau sa o zic. eu mi-as face pentru mine, pentru ca e o legatura sufleteasca, sau mai stiu eu ce. un tatuaj e, la urma umeri, ceva personal, cu semnificatie intima. pace

EDIT: bine, poate asta era si o forma de recompensare a fanilor care au facut treaba asta, dar ganditi-va cati s-au tatuat de dragul de a fi sunati
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by Suomi_Rocks Mon Oct 26, 2009 8:35 am

Tarja wrote:Hi dear fans!

Some time ago we proposed a couple of contests. One of them, about “kids photos”.

It is obvious that we were not clear in the way we announced the contest. There was not any further explanation why I wanted to do it, so it might have gotten misunderstood.

Through the years I have received many letters and photos from happy parents showing their daughters that have been named Tarja after me. I even met some of them. The purpose of the contest was just to thank them for doing it and to show them my appreciation. Definitely it never crossed my mind to push anybody to name his or her daughter as Tarja to win a contest

This contest might have not been a good idea in any way, so I decided just to cancel this contest right away.

But the second contest about the Tattoos is still fine (and fun for me) and I will announce and call the winners next week. Once again, I never meant to force you to do a Tarja tattoo...

So if you have a tattoo, please send your photo. If you don’t have one, you definitely do not need to do one

I hope you all are fine.

With love, Tarja

Hm... nu cred ca a fost intentia ei (cel putin constient) sa faca pe cineva sa isi tatueze numele ei, sau poza. Asa cum ai zis si tu, a vrut sa ii rasplateasca intr-un fel pe cei care au facut deja asta.
Sau probabil la vremea aia nu se gandea ca ar fi cineva atat de obsedat incat sa isi faca un tatuaj pentru a primi un telefon de la ea. Cei cativa care poate au facut-o aveau probabil asta in minte si asteptau doar momentul potrivit... scratch

Spunea la un moment dat cineva ca, atunci cand a intalnit-o pe Tarja, i-a zis sa ii dea un autograf pe mana, pentru ca vrea sa si-l tatueze. Tarja s-a uitat ciudat la ea si a intrebat-o daca e sigura si daca nu ar vrea sa se gandeasca mai bine..
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by roxana_enache Mon Oct 26, 2009 9:48 am

hartia wrote:sincer, eu nu mi-as face asa ceva doar de dragul de fi sunata, sau mai stiu eu ce. mie una nu mi-a placut concursul ala deloc.multi o adora si ar face orice sa ia legatura cu ea,si bininteles ca si-au facut tatuaje. mi se pare o forma de manipulare, imi pare rau sa o zic. eu mi-as face pentru mine, pentru ca e o legatura sufleteasca, sau mai stiu eu ce. un tatuaj e, la urma umeri, ceva personal, cu semnificatie intima. pace

EDIT: bine, poate asta era si o forma de recompensare a fanilor care au facut treaba asta, dar ganditi-va cati s-au tatuat de dragul de a fi sunati

da, normal, si eu mi-as face tatuajul pentru mine, pentru ca e are o importanta pentru mine, nu de dragul unui premiu sau ceva... iar de concursul ala am spus, pentru ca mi-am adus aminte de el referitor la tatuaje cu tarja.
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by Magnolia Mon Oct 26, 2009 9:14 pm

Pai, da bibi, dar nu mi se pare ca te ajuta cu ceva. scratch Nu vreau sa sune ca si cum as face morala pe aici, ca nu asta vreau, dar are sens sa induri ata, doar pentru un desen, care dupa ceva vreme oricum crd ca nu ti se pare la fel de frumos????

Dar e treaba fiecaruia, desigur. Peace

Si chiar ai de gand sa iti faci chestia aia pe deget??? affraid
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Mon Oct 26, 2009 9:18 pm

un tatuaj poate simboliza o prietenie, o amintire. sunt atatia oameni care se tatueaza in amintirea unor persoane dragi, atatia oameni care se regasesc intr-un simbol (o floare, de ex), sau mai stiu eu ce. nah, fiecare cu parerea lui, dar eu cred ca un tatuaj poate fi un lucru extraordinar, mai ales daca simbolizeaza ceva important, sau daca transmite un mesaj. Peace


Last edited by hartia on Tue Jan 19, 2010 11:44 pm; edited 1 time in total
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by Magnolia Mon Oct 26, 2009 9:23 pm

Daaa. Poate ca ai dreptate. Intr-un fel. Dar eu sunt mai... mai nu stiu cum sa zic. Mad
Ma rog, esentialul este ca inca nu imi doresc nici tatuaj nici piercing. Cred ca driiga mea ar face infarct daca m-ar vedea. :rofl:
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Sat Nov 14, 2009 2:07 am

oficial, am renuntat la toate Crying or Very sad am ramas cu ciactricile. mi-e atat de dor de ele Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Tue Jan 19, 2010 11:45 pm

well, i'm back in business. am unul in limba, l-am refacut pe cel din incheietura, si am doua in ureche afro
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by victor_uzum Wed Jan 20, 2010 10:48 am

hartia wrote:well, i'm back in business. am unul in limba
Si? Nu vorbesti peltic, din cauza lui?!... Razz

Sper sa nu te impiedice sa bei ciocolata... No

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Wed Jan 20, 2010 10:50 am

^ multumesc pentru grija. sunt fata mare, ma descurc Cool
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Sat Apr 10, 2010 3:53 pm

sunt putin indecisa... m-am hotarat sa-mi fac un tatuaj pentru a-mi acoperi niste cicatrici.
si am ales animal print leopard. nu o sa fie mare, doar cat sa acopere cicatricile.
dar nu sunt sigura. opinions? suggestions? scratch
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by Unia Sat Apr 10, 2010 5:02 pm

^Eu aş zice să te hotărăşti singură şi să nu întrebi pe nimeni, mai ales când e vorba de un tatuaj, pentru că te putem influenţa. Dacă mulţi zic că e naşpa, atunci s-ar putea să nu îl mai faci, dar dacă zic mulţi că e o idee bună s-ar putea să te influenţeze să îl faci, şi apoi să îţi pară rău. Dacă tu eşti convinsă că îl vrei şi nu îţi pare rău că l-ai făcut peste un timp, nu contează ce zic alţii. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Sat Apr 10, 2010 5:05 pm

^ tocmai ca nu sunt sigura, dar as vrea sa imi acopar cicatricile, si singurul mod in care o pot face, e un tatuaj. dar nu sunt sigura de leopard print.
inainte ma gandeam la un corset rosu/mov cu negru in jurul incheieturii, dar nu vreau ceva care sa atraga atentia foarte tare (tata nu trebuie sa il vada Razz )
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by Unia Sat Apr 10, 2010 5:12 pm

Păi exact atunci când nu eşti sigură te laşi cel mai uşor influenţată. Dacă nu eşti sigură mai bine nu îl faci, şi te mai gândeşti, poate îţi vine altă idee de care vei fi sigură şi atunci ştii. scratch
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Sat Apr 10, 2010 5:15 pm

pai tocmai, ca ma gandam ca asta nu o sa atraga foarte tare atentia... oh, what the hell... in cel mai rau caz, nu o sa-mi mai placa, cum ai zis si tu, si atat Laughing
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by diana17rock Sat Apr 10, 2010 5:32 pm

roxana_enache wrote:
suomi_rocks wrote:Ador tatuajul asta. :love: (nu ca ar fi cine stie ce, dar daca mi-as face unul -desi putin probabil- pe asta l-as alege)

Are ceva special... Very Happy apropo de asta, si-ar face cineva tatuaj cu "tarja"? Very Happy


eu cred ca mi-as face..dar autograf sa fie..si intr-un loc unde sa nu iasa prea mult in evidenta Very Happy
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by LadyMoon Sat Apr 10, 2010 6:51 pm

hartia: vrei ceva de genul asta?
Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Leopar10
Mai bine te mai gandesti. Dupa parerea mea, mai bine ti-ai face un desen mai micut.. Leopard printul arata de parca ai avea niste pete pe piele.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Sat Apr 10, 2010 7:20 pm

ceva de genul. dar mult mai mic si mai restrans. intr-adevar arata ca niste pete. dar odata ce spatiul dintre pete e colorat galben/portocaliu/ culoarea blanii leopardului, arata altfel. dar deocamdata, o sa am petele astea (cat mai stau in casa alor mei :rofl: )

EDIT: ca sa fie cat mai putin vizibil, ma gandeam ca partea cu negru sa o colorez maro, iar interiorul, tot cu ceva deschis
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by Magnolia Sat Apr 17, 2010 9:14 am

^Nu doare? blush Mie mi-ar fi frica. Razz Stie cineva daca doare sa iti faci gaura in partea de sus a urechii? (nu stiu cum se zice blush)
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by hartia Sat Apr 17, 2010 10:01 am

cartilaj. nu doare, doar ca te gandesti tu ca doare, si atunci te panichezi. have fun, sa ne arati si noua
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Piercing-uri/Tatuaje - Page 3 Empty Re: Piercing-uri/Tatuaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum