Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

+13
roxana_enache
Annah
Rain
Immortal_dark_rose
ambrozi
Unia
Suomi_Rocks
doulfe
kuolema
maria96
hartia
SnakeCris
LadyMoon
17 posters

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by LadyMoon Tue Aug 02, 2011 10:27 pm

Problema cu vopseaua sintetica este ca trebuie sa ma vopsesc mereu odata ce am inceput si nu prea am cum sa ma fac in fiecare luna. O sa incerc cu un nuantator care tine 28 de spalari, dar nu prea am gasit nuante frumoase.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by MissSwan Tue Aug 02, 2011 11:22 pm

Nu inteleg. De ce sa fie nevoie sa te vopsesti mai des cu vopsea permanenta decat cu nuantator? Tine mai mult decat nuantatorul si nu trebuie sa te vopsesti lunar decat daca vrei o nuanta mult diferita de culoarea naturala, dar asta e valabil si in cazul nuantatorului, radacinile se vad oricum (si le poti vopsi doar pe ele cand se vad, nu e nevoie sa reaplici pe tot parul). Si daca ti-e frica ca nu scapi de ea, nu e cazul, pur si simplu cand te-ai plictisit, te vopsesti cu o nuanta cat mai asemanatoare cu nuanta ta naturala si gata problema.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by maria96 Thu Aug 04, 2011 12:27 pm

ok,ce imi puteti spune despre placa? o prietena mi-a zis ca trebuie sa aplici un ser pe par altfel ti-l arzi Neutral eu mi-l indrept pentru ca imi e putin cret and I really hate myself when I am curly ^_^
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Unia Thu Aug 04, 2011 12:36 pm

^Eu il intindeam cam o data pe saptamana cu placa (si il mai corectam inca o data sau de doua ori la cateva zile cand se strica), si foloseam serul ala foarte rar pentru ca uitam de el. Razz Si intr-un an (nu il intindeam chiar in fiecare saptamana, dar aproape tot timpul) nu am observat nicio schimbare. Dar poate si depinde, ca eu am parul foarte gros si mult. Probabil ca daca nu il intinzi chiar foarte des, si folosesti totusi serul, just in case, ar trebui sa fie ok.
SI sigur sunt si multe tratamente si alte chestii dubioase care ajuta. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by maria96 Thu Aug 04, 2011 12:59 pm

Si parul meu e destul de gros,dar daca il intind cum trebuie sa drept dar nu am ser din ala Sad(
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by LadyMoon Thu Aug 04, 2011 1:25 pm

Cand am avut parul tuns scurt a trebuit sa mi-l indrept aproape in fiecare zi. Asta a durat cam 6 luni si nu mi s-a distrus, desi nu am un par rpea rezistent si nici n-am folosit niciun ser.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Magnolia Mon Aug 08, 2011 2:32 pm

Eu folosesc ceva spraz de par, din ala Heat Protect, de la Syoss, de fiecare data cand imi intind parul si e foarte bun. Smile
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Rockeritza96 Mon Aug 08, 2011 5:30 pm

Eu il intind rar cand merg la evenimente importante (cam pe la concerte), insa de cateva luni am uitat de ea....Cand ma faceam odata pe saptamana am observat ca-mi cadea parul mai mult la pieptanat si la spalat fata de inainte cand nici nu aveam placa. Neutral Asa ca am renuntat...
Cand merg la Tarja nu stiu daca sa-l mai intind sau nu pt ca adoua zi sunt la mare si in primul rand nu as vrea sa o mai car dupa mine, iar daca nu o car se strica parul dupa o zi-doua.Plus ca e si soarele puternic care il usuca si nu stiu cat de bine e sa-l mai prajesc si eu cu placa....
Rockeritza96
Rockeritza96
Boy And The Ghost

Number of posts : 126
Age : 28
Location : Hunedoara
Registration date : 2011-03-13

http://www.iris-fancluboficial.ro

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by MaraTurunen Wed Aug 10, 2011 2:10 pm

eu m-am vopsit azi blonda si nu mi-a placutd e nicio culoare,asa ca mi-am luat saten inchis(culoarea mea naturala) si mi-a iesit
Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 DSC07045

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 DSC07043
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Rockeritza96 Wed Aug 10, 2011 5:19 pm

MaraTurunen wrote:eu m-am vopsit azi blonda si nu mi-a placutd e nicio culoare,asa ca mi-am luat saten inchis(culoarea mea naturala) si mi-a iesit
Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 DSC07045

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 DSC07043

ce par luuuung ai Shocked
Rockeritza96
Rockeritza96
Boy And The Ghost

Number of posts : 126
Age : 28
Location : Hunedoara
Registration date : 2011-03-13

http://www.iris-fancluboficial.ro

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by MaraTurunen Wed Aug 10, 2011 5:23 pm

tocmai ce l-am tuns Razz
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by LadyMoon Wed Aug 17, 2011 1:58 pm

Unia wrote:Edit: am gasit o poza: http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/155176_125349160861122_100001581151475_159369_3358670_n.jpg
E din decembrie (adica aproape 4 ani de la vopsit), si se vede ce diferenta mare e intre parul de sus si cel de jos.
Acum am vauzt si eu ca ai pus poza asta. Nu mi se pare, ti s-a amestecat chiar bine, nu se vede ca si cum ti-ai fi lasat radacinile sa creasca.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Unia Wed Aug 17, 2011 2:04 pm

^Mda, nu arata chiar atat de rau, oricum e foarte greu sa il faci chiar uniform, dar mie nu imi placea ca batea spre portocaliu in partea de jos. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by LadyMoon Wed Aug 17, 2011 2:08 pm

Pare mai mult decolorat de la soare decat vopsit. Cand ti-ai lasat parul sa creasca, se vedea foarte mult diferenta dintre cel vopsit cu henna si radacini?
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Unia Wed Aug 17, 2011 2:32 pm

Pai nu prea, la inceput il tot vopseam maro peste, si diferenta nu se prea vedea pentru ca era o nuanta apropiata, mai ales la inceput l-am tot vopsit peste si nu se vedea portocaliul. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by LadyMoon Wed Aug 17, 2011 2:42 pm

Cred ca o sa incerc henna macar o data si vad ce iese. Wink
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Unia Wed Aug 17, 2011 5:52 pm

Hmm bine, dar eu as testa un pic pe varfuri inainte, sa vezi exact ce culoare iese. Nu poti sa stii niciodata cum se face peste culoarea ta naturala, si asa ai o idee. XD
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by LadyMoon Wed Aug 17, 2011 11:41 pm

Da, o sa fac testul ala cu smocu' de par inainte. Wink
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Cu ce ne distrugem (sau nu) parul - Page 5 Empty Re: Cu ce ne distrugem (sau nu) parul

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum