Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

+14
Immortal_dark_rose
SnakeCris
kuolema
doulfe
hartia
Rain
diana17rock
maria96
LadyMoon
victor_uzum
Suomi_Rocks
Magnolia
Unia
ambrozi
18 posters

Page 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan Sat Mar 20, 2010 12:08 am

Nu exista forum care sa nu aiba useri cu 0 postari. Sunt multi oameni care activeaza pe un forum doar prin citirea acestuia, si cred ca e ok atata timp cat stergem userii care nu au mai dat pe aici timp de 3 luni. Nu mi se pare nici o problema in a-i lasa pe cei care desi sunt interesati de ce se scrie pe aici si intra cat de cat regulat, nu vor (nu au timp, chef etc) sa posteze. Eu asta cred, Unia si Kinga, voi ce parere aveti?
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by Kinga Sat Mar 20, 2010 12:21 am

MissSwan wrote:Nu exista forum care sa nu aiba useri cu 0 postari. Sunt multi oameni care activeaza pe un forum doar prin citirea acestuia, si cred ca e ok atata timp cat stergem userii care nu au mai dat pe aici timp de 3 luni. Nu mi se pare nici o problema in a-i lasa pe cei care desi sunt interesati de ce se scrie pe aici si intra cat de cat regulat, nu vor (nu au timp, chef etc) sa posteze. Eu asta cred, Unia si Kinga, voi ce parere aveti?
Eu sunt de acord. Sunt si fane care vor sa fie "up to date" cu intamplarile, dar nu sunt interesati de a fi membrii activi unui forum, ceea ce mi se pare normal, deci nu cred ca e o problema daca cineva nu posteaza des/deloc pe forum. (Numai ca forumul acesta e accesibil si vizitatorilor neinregstrati, deci nu sunt nevoiti sa inregistreze... scratch)

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan Sat Mar 20, 2010 12:27 am

Acum uitandu-ma pe lista celor cu 0 postari vad ca sunt f multi care chiar nu au intrat pe forum din 2009, unii si din 2008. Eu credeam ca toti userii care nu sunt activi mai mult de 3 luni sunt stersi. Sau e vba doar de cei care s-au inscris in fanclub? Ce facem ii stergem si pe acestia pana la urma? confused2
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by Rain Sat Mar 20, 2010 10:01 am

Eu chiar nu vad rostul in a-ti face un cont pe un forum daca singura ta intentie e sa-l citesti. Forumul asta nu e privat, ca sa fie vizibil doar celor inregistrati, deci nu cred ca are rost sa avem atatia membri care n-au fost activi niciodata. Daca pe cei care nu mai sunt activi de 3 luni ii stergem, de ce sa nu-i stergem si pe acestia? Si daca chiar ar fi cineva inregistrat pe forum si l-ar citi regulat dar nu ar posta niciodata, n-ar trebui sa-i vedem numele unde scrie "users online"?Eu pana acum n-am vazut online pe nimeni care sa nu fi postat cate ceva deci sunt de parere ca userii astia cu 0 posturi nu intra niciodata pe forum si votez sa-i stergem.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by Unia Sat Mar 20, 2010 11:01 am

MissSwan wrote:Acum uitandu-ma pe lista celor cu 0 postari vad ca sunt f multi care chiar nu au intrat pe forum din 2009, unii si din 2008. Eu credeam ca toti userii care nu sunt activi mai mult de 3 luni sunt stersi. Sau e vba doar de cei care s-au inscris in fanclub? Ce facem ii stergem si pe acestia pana la urma? confused2
Pai am intrebat-o prin 2008 pe Melanie ce sa fac in cazul in care unii nu mai sunt activi, si a zis sa ii sterg din lista de membri (de la www.winterstormromania.eu.tp -> Fans). Useri de pe forum nu am sters deloc, si cand i-am sters de pe pagina aceea le-am trimis si un mail, si le-am zis ca accountul de pe forum va ramane activ, si ca, daca vor sa redevina membri, trebuie doar sa se intoarca pe forum. S-a mai intamplat cateodata ca unii useri care si-au facut accountul pe forum sa inceapa sa posteze abia dupa un timp, dar mai rar (de exemplu victor_uzum, daca nu ma insel).
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan Sat Mar 20, 2010 11:07 am

Ok, in cazul asta cred ca putem sa-i lasam. Pana la urma asa se intampla pe toate forumurile si nu deranjeaza pe nimeni. Peace
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by Suomi_Rocks Sat Mar 20, 2010 11:16 am

MissSwan wrote:Si am adaugat butonul de citari multiple: cand vreti sa citati mai multe posturi intr-un raspuns apasati la fiecare butonul respectiv iar apoi "post reply" si va vor aparea direct posturile dorite, ca sa nu mai fie nevoie sa editati atunci cand vreti sa mai citati un alt post. Cam atat deocamdata (cred).
Chiar ma miram ce s-a intamplat. Laughing (nu sunt la calculatorul meu acum si ma gandeam ca poate are el ceva de nu aparea chestia cu "citation multiple". rolleyes

Unia wrote:S-a mai intamplat cateodata ca unii useri care si-au facut accountul pe forum sa inceapa sa posteze abia dupa un timp, dar mai rar (de exemplu victor_uzum, daca nu ma insel).
Si eu cam tot la fel am facut. whistle M-am inregistrat prin martie, dar mi se pare ca am inceput sa postez prin aprilie, sau cand s-a confirmat ca Tarja vine in Romania (dar eu am inceput in forta, nu mai rar lmao )

A, si e tare ideea cu upgradarea, dar stergerea membrilor forum-ului... nu cred ca este impetuos necesar. scratch
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan Sat Mar 20, 2010 11:31 am

Suomi_Rocks wrote:
MissSwan wrote:Si am adaugat butonul de citari multiple: cand vreti sa citati mai multe posturi intr-un raspuns apasati la fiecare butonul respectiv iar apoi "post reply" si va vor aparea direct posturile dorite, ca sa nu mai fie nevoie sa editati atunci cand vreti sa mai citati un alt post. Cam atat deocamdata (cred).
Chiar ma miram ce s-a intamplat. Laughing (nu sunt la calculatorul meu acum si ma gandeam ca poate are el ceva de nu aparea chestia cu "citation multiple". rolleyes

Am schimbat butonul de citare multipla. Mi-am dat seama azi ca era in franceza! lmao Mi s-a parut mie aseara ca ceva e in neregula, dar am zis ca e oboseala de vina... whistle
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by Suomi_Rocks Sat Mar 20, 2010 2:31 pm

MissSwan wrote: Mi-am dat seama azi ca era in franceza! lmao Mi s-a parut mie aseara ca ceva e in neregula, dar am zis ca e oboseala de vina... whistle
Aaaaa, nici eu nu imi dadusem seama. :rofl:
Ma si miram de cand este "citation". Laughing ( furculision Laughing )
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by Magnolia Sat Mar 20, 2010 10:23 pm

Am si eu o intrebare: care sunt beneficiile (toate) a versiunii pe care vrea MissSwan sa o puna? Smile
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan Sat Mar 20, 2010 11:02 pm

Dadusem un link mai in urma cu ce are phpBB3 fata de phpBB2. Problema este ca pana la urma nu putem face upgrade-ul. Site-ul de hosting fiind free, depindem de ei si de ce variante vor sa puna. Se pare ca ei folosesc o varianta proprie a phpBB3, care nu contine toate optiunile variantei originale. Suntem undeva intre. rolleyes
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by Magnolia Sun Mar 21, 2010 8:17 am

MissSwan wrote:Dadusem un link mai in urma cu ce are phpBB3 fata de phpBB2. Problema este ca pana la urma nu putem face upgrade-ul. Site-ul de hosting fiind free, depindem de ei si de ce variante vor sa puna. Se pare ca ei folosesc o varianta proprie a phpBB3, care nu contine toate optiunile variantei originale. Suntem undeva intre. rolleyes

E bine si asa. Razz
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by Chiticot Mon Mar 22, 2010 9:00 am

Foarte interesant a fost cand m-am logat pe forum sa primesc felicitari pentru implinirea varstei de 31 de ani. Daca mai asteptati patru luni puteati sa ma felicitati pentru 32 de ani Laughing
Chiticot
Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Age : 45
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan Mon Mar 22, 2010 10:46 am

Chiticot wrote:Foarte interesant a fost cand m-am logat pe forum sa primesc felicitari pentru implinirea varstei de 31 de ani. Daca mai asteptati patru luni puteati sa ma felicitati pentru 32 de ani Laughing

lmao Am adaugat optiunea si cred ca recupereaza sau ceva... O sa ma mai uit o data in setari sa vad daca nu cumva e ceva in neregula... rolleyes Pe pagina principala acolo la zile de nastere nu apari, deci altundeva e problema...
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by victor_uzum Thu Mar 25, 2010 10:18 am

Auzi, mi se pare ca au cam disparut niste replici de aici!... Cum naiba puteau fi off-topic niste replici din sectiunea "Loc de dat cu capu'"?!?...... Mi se pare cam aiurea...

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan Thu Mar 25, 2010 10:31 am

Prin Loc de dat capul se intelege un loc in care sa te plangi de diverse lucruri (pt restul avem La o vorba, unde fiecare poate discuta orice, de-aia l-am facut si sticky). In momentul in care discutia degenereaza de la a ne plange de ceva, la o cu totul alta treaba, nu vad ce rost mai are. Si inainte sa sterg mesajele de genul, astept o zi-doua sa se termine discutia. Nu mai replicase nimeni nimic asa ca am presupus ca discutia s-a incheiat si putem trece la altele cat de cat on-topic.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by victor_uzum Thu Mar 25, 2010 10:43 am

Imi pare rau, dar nu mi se pare normal. Cand cineva se plange de ceva, e normal ca ceilalti sa discute despre asta, sa-i dea sfaturi, posibile solutii, sa-l incurajeze, etc. Daca in acest topic exista doar plangerile, nu ii mai vad rostul...

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan Thu Mar 25, 2010 10:47 am

Stai putin, ce sfaturi si solutii erau in discutia ta cu Wishmaster? lmao N-am sters nimic care sa fie chiar legat de sfaturile pe care restul membrilor le-au dat celor care au scris aici cu diverse probleme. Dar aici vorbim despre o discutie in care incepusera sa se puna pariuri pe tine sau pe el... sincer, nu mai avea nici o legatura cu nimic... Si ca sa ma refer la cele mai recente discutii, dupa cum se vede nu am sters nimic din discutia despre ce a patit kuolema la genunchi, sau ce a scris ieri doulfe... pt ca aveau legatura cu scopul acestui topic, dar altfel? Cred ca imi pot da seama cand o discutie degenereaza si in mesajele pe care le-am sters eu nu se punea problema de nici un sfat sau solutie. Si cu asta inchei.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by victor_uzum Thu Mar 25, 2010 11:22 am

MissSwan wrote: Dar aici vorbim despre o discutie in care incepusera sa se puna pariuri pe tine sau pe el... sincer, nu mai avea nici o legatura cu nimic...
Pentru noi doi si pentru cei care puneau pariuri, discutia avea relevanta. Pentru ca un mesaj sa fie off-topic, el trebuie sa fie irelevant (din punctul de vedere al sectiunii) pentru toti membrii Forumului. Daca o parte dintre ei sunt implicati in respectiva discutie, nu mai e off-topic, mai ales ca titlul sectiunii e destul de permisiv...

Si aici inchei si eu.

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...


Last edited by victor_uzum on Thu Mar 25, 2010 11:38 am; edited 1 time in total
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan Thu Mar 25, 2010 11:33 am

Nu, pt ca un mesaj sa fie off-topic, el trebuie sa fie off-topic si atat. Nu conteaza ca sunt 2 sau 5 care discuta in topicul respectiv. Atata timp cat nu are legatura cu scopul topicului in sine devine off-topic. De aici, si numele cat se poate de clar. Si de aici, si topicurile gen La o vorba, care iti permit sa discuti absolut orice. In momentul in care se creaza un topic numit Loc de dat cu capul, se pretinde ca discutiile sa intre in aceasta sfera. Cand ele degenereaza si nu mai au legatura cu intentia topicului, ele devin off-topic indiferent de cati membri participa la ele. Off-topic se calculeaza fata de titlul subiectului nu fata de numarul membrilor care participa la discutie. Sectiunea Off-topic inseamna Off-topic cu privire la Tarja si la restul subiectelor care au o sectiune speciala aici pe forum. De aceea in aceasta sectiune avem diferite topicuri, altfel aveam unul singur unde fiecare posta ce-i trece prin cap. Daca ne aflam in sectiunea off-topic asta nu inseamna ca daca o discutie degenereaza la orice topic mesajele sunt ok, atata timp cat 2 sau mai multi participa la acea discutie. Ei se pot f bine muta la topicul La o vorba, in momentul in care discutia degenereaza. Cand nu o fac, eu las mesajele cateva zile (cum am mai explicat), in momentul in care nimeni nu mai posteaza, consider discutia incheiata si mesajele sunt sterse. Nu inteleg de ce chiar trebuie sa explic si sa justific niste notiuni atat de simple care sunt respectate pe alte forumuri.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by victor_uzum Thu Mar 25, 2010 11:48 am

1. Daca limitezi discutiile dintr-o pagina EXCLUSIV la tematica paginii, Forumul n-o sa fie niciodata atractiv. Trebuie sa permiti si replici care nu eu neaparata legatura cu subiectul, ci cu persoanele care discuta. Evident, daca discutiile se intind aiurea si depasesc un anumit numar de replici, atunci ele trebuie mutate in sectiunea de vorbarie fara rost;
2. Replicile dintre mine si Vlad aveau, toate, legatura cu prima mea replica (in care ma plangeam de ceva), deci nu erau off-topic. Eu despre ele vorbeam, nu despre cele cu pariurile. Abia prima replica a hartiutzei, cea in care a facut referire la pariuri, a marcat inceputul discutiei off-topic.

Sa-nteleg ca vei sterge si replicile dintre noi doi, schimbate in ultima ora si jumatate, considerandu-le off-topic?

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan Thu Mar 25, 2010 1:37 pm

Atunci nu inteleg de ce mai punem titluri la topicuri, de ce mai facem sectiuni, de ce avem topicuri pt discutii off-topic. Fiecare sa vorbeasca despre ce vrea unde vrea, si eu chiar nu ma mai bag de acum incolo, sincer! Ca sa nu se mai apuce toata lumea sa-mi sara in cap fiindca incerc sa fac ce se presupune ca face un moderator. Moderez si alte forumuri unde se pare ca lumea poate respecta niste reguli fara sa li se para ceva iesit din comun, si fara sa-mi scoata ochii la fiecare pas pt niste lucruri pe care le fac intr-o calitate care mi-a fost oferita, avandu-se incredere in judecata mea. Si cu asta, basta!
Fie cum zici tu!
N-o sa le sterg pt ca nu sunt off-topic, pana la urma te plangeai de ceva, nu?
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by victor_uzum Thu Mar 25, 2010 2:09 pm

MissSwan wrote:N-o sa le sterg pt ca nu sunt off-topic, pana la urma te plangeai de ceva, nu?
Corect! In prima replica ma plangeam de ceva, insa restul replicilor au devenit principiale (dezbateam regulile off-topic-ului); conform regulilor tale, ar trebui sa le stergi.

Intentia mea nu era sa te superi pe mine, ci sa semnalez ceva care mie mi se pare incorect. La urma urmei, de asta e un Forum, nu? Sa dezbatem.

Lumea va fi descurajata sa mai posteze, pentru ca se va gandi de trei ori daca replica e sau nu on topic.

Friends?... eyelashes

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by MissSwan Thu Mar 25, 2010 2:28 pm

S-a transformat din a te plange tu de ceva, in a ma plange eu de ceva.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by victor_uzum Thu Mar 25, 2010 2:37 pm

MissSwan wrote:S-a transformat din a te plange tu de ceva, in a ma plange eu de ceva.
Razz Friends?... Hug

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari - Page 5 Empty Re: Noutati/Probleme/Sugestii/Intrebari

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum