Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

+14
EnsimmainenEnkeli
roxana_enache
maria96
hartia
Syrius
Black_Kitty
Annah
ambrozi
Morphine
MissSwan
Kinga
october27
~SweetLittleWords~
Unia
18 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Unia Fri Dec 12, 2008 6:15 pm

O aveti? Ati citit-o?

Eu am comandat-o vara trecuta de pe nightwish.com, a durat doua luni pana am primit-o, chiar cu doua zile inainte sa merg la lansarea oficiala si sa o semneze Marco. Smile

Am citit-o de doua ori pana acum, cred ca o mai citesc odata in curand. Daca trec peste partea cu mean-Tarja-comments, mi se pare chiar interesanta, am aflat multe chestii noi pe care nu le stiam si e una din cartile mele preferate ever. study
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by ~SweetLittleWords~ Fri Dec 12, 2008 10:07 pm

da Very Happy.. si eu am comandat-o toamna asta... ( eu si Kinga) Razz... si da si eu am citit-o si mi se pare foarte interesanta... am aflat niste chestii chiar foarte ciudate dar mi-a placut Very Happy
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by october27 Fri Dec 12, 2008 11:35 pm

Sunt inca la primul capitol...nu am timp sa o citesc, mai ales ca am facut rost de ea in format PDF. Mi se pare cam scumpa sa o comand - de fapt shippingul e cel mai scump, (si in plus, comand chestii de pe net care stiu ca o sa imi placa, si nu sunt asa de sigura de cartea asta. )
october27
october27
Boy And The Ghost

Number of posts : 114
Age : 32
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Kinga Sat Dec 13, 2008 11:53 am

Am citit. Mie a durat max o saptamana pana cand a ajuns aici. :o
Ca carte biografica nu imi place. Dupa parerea mea o carte de acest gen trebuie sa fie cat se poate de obiectiva, dar noh... Rolling Eyes
Dar nu regret deloc ca am cumparat. Citind aceasta carte s-a cam schimbat parerea mea despre unii. Si nu in favoare aceluia, al cui ar fi trebuit, stiind sub al cui aripi a fost scrisa cartea.. Ah.. nu conteaza. Cu un cuvant, am aflat ca nu pierd nimic daca aleg in 100% numai o parte. Si am ales. Cool
Thanks Nw. Wink [/opinion]

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Unia Sat Dec 13, 2008 7:31 pm

october27 wrote:Sunt inca la primul capitol...nu am timp sa o citesc, mai ales ca am facut rost de ea in format PDF. Mi se pare cam scumpa sa o comand - de fapt shippingul e cel mai scump, (si in plus, comand chestii de pe net care stiu ca o sa imi placa, si nu sunt asa de sigura de cartea asta. )

Mda, eu am platit shipping-ul mai mult decat cartea propriu-zisa. Neutral
Apropo, tocmai am vazut un newsletter de pe bestial.ro - acum cartea e valabila si acolo, la pretul de 75 de lei + transport (care e vreo 8 lei), daca te intereseaza pe tine sau pe altcineva :arrow: http://bestial.ro/product.php?prod=14417 Smile
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by MissSwan Sun Dec 14, 2008 8:22 pm

mi-a luat-o o prietena anul trecut de la ArtMania cu tot cu semnatura lui Marco ( Very Happy ) si mult mai ieftina (parca 45 RON). am citit-o atunci, mi-a placut enorm si mi-a pastrat pozitia de 50-50% in ceea ce priveste despartirea. am citit-o in aeroportul din varsovia in 2 reprize Laughing planuiesc sa o recitesc... si ce-am aflat despre "domnul" de la Aquarius... bleah Suspect
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Once upon a Nightwish- biografia oficiala

Post by Morphine Sun May 17, 2009 1:37 pm

Am cautat pe nightwish.com dar nu am gasit nimic.. si nu ai nici o idee cum asi putea sa fac rost de ea :-<
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Kinga Sun May 17, 2009 1:47 pm

^E aici: click Wink

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Once upon a Nightwish- biografia oficiala

Post by Morphine Sun May 17, 2009 1:55 pm

Tnx xD
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by ambrozi Sun May 17, 2009 2:24 pm

Au ales o coperta frumoasa: front page chiar Tarja and behind the boys. Wink
Ma asteptam sa coste mult mai mult, avand in vedere ca End Of An Era costa mai mult.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Kinga Sun May 17, 2009 2:27 pm

ambrozi wrote:Au ales o coperta frumoasa: front page chiar Tarja and behind the boys. Wink
Nu uita ca asta e doar coperta. Razz

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by ambrozi Sun May 17, 2009 2:29 pm

Kinga wrote:
ambrozi wrote:Au ales o coperta frumoasa: front page chiar Tarja and behind the boys. Wink
Nu uita ca asta e doar coperta. Razz
Wow, I knew that, dar prima impresie conteaza, ca in cazul meu.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Unia Sun May 17, 2009 4:11 pm

Morphine wrote:Am cautat pe nightwish.com dar nu am gasit nimic.. si nu ai nici o idee cum asi putea sa fac rost de ea :-<

Cred ca o poti comanda si de pe bestial.ro, momentan nu mi se incarca site-ul, dar acum cateva saptamani cel putin mai era acolo. Oricum e mai ieftina decat 20 de euro si transportul e 8 lei, nu 25 de euro, cat am platit eu. Razz

EDIT: Aici: http://www.bestial.ro/magazin-43-c%C4%83r%C5%A3i-14417-once_upon_a_nightwish_%E2%80%93_the_official_biography.html
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Unce upon a Nightwish

Post by Morphine Mon May 18, 2009 3:57 pm

Tnx Tnx Tnx Tnx... am gasito pe bestial.. de fapt tocmai am comandato Very Happy
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by ambrozi Mon May 18, 2009 9:22 pm

Morphine wrote:Tnx Tnx Tnx Tnx... am gasito pe bestial.. de fapt tocmai am comandato Very Happy
Pe bestial ca costa?
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Unia Tue May 19, 2009 2:12 pm

ambrozi wrote:
Morphine wrote:Tnx Tnx Tnx Tnx... am gasito pe bestial.. de fapt tocmai am comandato Very Happy
Pe bestial ca costa?

75 RON. Tot cam cat de nightwish.com, dar acolo mai platesti si transportul vreo 20 euro.
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by ambrozi Tue May 19, 2009 6:22 pm

Unia wrote:
ambrozi wrote:
Morphine wrote:Tnx Tnx Tnx Tnx... am gasito pe bestial.. de fapt tocmai am comandato Very Happy
Pe bestial ca costa?

75 RON. Tot cam cat de nightwish.com, dar acolo mai platesti si transportul vreo 20 euro.
Si transportul de pe bestial? Sau este inclus?
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Unia Tue May 19, 2009 6:24 pm

8 RON. Deci 83 in total.
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by ambrozi Tue May 19, 2009 6:25 pm

E o diferenta mare Razz
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Annah Sat May 30, 2009 8:44 pm

Ei, bine.., si ati citit-o? Eu mai am 100 de pagini, si cred ca e chiar impresionant ce scrie in ea. Mie cel putin mi-a schimbat f mult parerea despre Tuomas (in bine)... totusi poate ca e putin colorata si acea poveste, dar whatever...
Annah
Annah
Boy And The Ghost

Number of posts : 144
Age : 31
Location : "Out in the middle of nowhere"
Registration date : 2009-04-11

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Black_Kitty Sun May 31, 2009 1:51 pm

Am citit-o acuma. Ce sa zic... muream daca nu stiam ca baietii beau de sting si ca trebuie sa se care unii pe altii in camera, pentru ca nu o nimeresc singuri de beti ce sunt, sau ca trebuie sa vina cineva din personalul hotelului sa le arate unde e butonul de start la telecomanda televizorului... In alta ordine de idei, partea cu muzica propriu-zisa ocupa foarte putin loc, ma asteptam la mai mult pe tema asta. Totul se invarte in jurul lui Tuomas, domnul "muzica mea, versurile mele, eu i-am adunat pe toti, daca nu eram eu cine stie ce se alegea de ei etc". Iar Tarja e tavalita inca din primele randuri, se da de inteles ca e o fetita mica si proasta care nu stie decat sa faca mofturi si sa se bosumfle daca nu e in centrul atentiei. Si ma enerveaza vesnicele depresii ale domnului Holopainen... cum ceva nu-i convine, gata el nu mai vrea trupa, el opreste tot, iar restul trupetzilor afla asta din orice alte surse inafara de el. Chiar nu ma mir ca Tarja s-a saturat si ea la un moment dat si a zis gata. Si ce nevoie avea NW de atatia manageri, care fiecare lucra in stilul lui si vorbea pe limba lui? Normal ca asta duce la certuri si dezbinari. Ma rog, pe scurt m-a cam plictisit, mai bine citeam altceva mai interesant in timpul ala...
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Kinga Sun May 31, 2009 6:07 pm

^Sunt de acord. Mi-a fost destul de greu sa nu ma enervez citind anumite lucruri. Sincera sa fiu m-am si enervat cateodata dar pana am ajuns la sfarsit am dat seama ca pur si simplu nu are rost. Neutral Daca stiloul ar fi fost in mana mea as fi scris o care total diferita. (Si chiar nu ma refer acum la punctul de vedere al unui fan Tarja) Pur si simplu dupa parerea mea despre Nightwish ar fi fost posibil sa fie scrisa o carte mult mai interesanta si mai complexa. Eu m-am asteptat la ceva diferit.

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by ambrozi Sun May 31, 2009 8:25 pm

^^^ ma speriati.....
Sa inteleg ca in mare parte este vorba numai de tuomas?
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Kinga Sun May 31, 2009 8:29 pm

Pai cartea se incepe cu copilaria lui...despre aceasta perioada al celorlalti (afara de micuta wannabe-in-spotlight-Tarja) nu prea auzim mult. Deci da, este cam "Tuimascentrica". xD
Normal ca este vorba despre viata formatiei, dar pentru mine acesta nu a fost o biografie adevarata...

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by ambrozi Sun May 31, 2009 8:33 pm

Kinga wrote:Pai cartea se incepe cu copilaria lui...despre aceasta perioada al celorlalti (afara de micuta wannabe-in-spotlight-Tarja) nu prea auzim mult. Deci da, este cam "Tuimascentrica". xD
Normal ca este vorba despre viata formatiei, dar pentru mine acesta nu a fost o biografie adevarata...
Pey parca cartea se numea "....Nightwish", nu Tuomas....hmmm, sa vad.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala Empty Re: Once Upon A Nightwish - Biografia Oficiala

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum