Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

+3
hartia
MissSwan
Unia
7 posters

Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by Unia Tue Jun 22, 2010 9:40 pm

Trupa Guns n' Roses va canta anul acesta in Romania. Axl Rose si colegii lui vor veni la Bucuresti in septembrie, pentru primul lor concert in tara noastra. Evenimentul va face parte din turneul "Chinese Democracy", care a inceput in 2001.

Din 1985, pana in prezent, trupa a vandut peste 110 milioane de albume in toata lumea, iar hiturile precum "Sweet Child o' Mine", "Don't cry" si "November rain" le-au adus o faima mai mare decat s-ar fi asteptat vreodata, anunta

http://www.metalhead.ro/stiri/Concert_Guns_N_Roses_in_septembrie_la_Bucuresti_anunta_Antena_1-aid-86746-l-1


Last edited by Unia on Thu Jul 01, 2010 2:10 pm; edited 1 time in total
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by MissSwan Tue Jun 22, 2010 9:51 pm

Din 1985, pana in prezent, trupa a vandut peste 110 milioane de albume in toata lumea, iar hiturile precum "Sweet Child o' Mine", "Don't cry" si "November rain" le-au adus o faima mai mare decat s-ar fi asteptat vreodata


Doamne cine scrie articolele astea...
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by hartia Tue Jun 22, 2010 10:21 pm

in puii mei! si abia imi luasem bilet la maiden Laughing off, ce inseamna sa nu fii pe banii tai. da' fac eu cumva pirat
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by victor_uzum Wed Jun 23, 2010 11:22 am

Guns n’ Roses este posibil să suţină un concert în România în toamna acestui an, pe 26 septembrie.
Trupa Guns n’ Roses se va află cu turneul “Chinese Democracy” în Europa şi sunt zvonuri că americanii se vor opri şi la Bucureşti pentru un concert mult aşteptat. Conform site-ului www.last.fm concertul din România va avea loc pe 26 septembrie 2010.

Guns N’ Roses, (abreviată ca GN’R) este o formaţie americană de hard rock, formată în Los Angeles, California în 1985, având vândute un număr estimat la 90 milioane albume în lume. Numele formaţiei provine din unirea a două grupuri foarte importante de la Hollywood, L.A Guns şi Hollywood Rose.

Trupa este cunoscută pentru piese precum: “Sweet Child O’Mine”, “Knocking On Heaven’s Door”, “Don’t Cry” sau “November Rain”.

Grupul era format din cântăreţul Axl Rose, chitariştii Tracii Guns şi Izzy Stradlin, basistul Ole Beich, şi bateristul Rob Gardner.

Încă nu se cunoaşte organizatoul acestui concert, dar revenim cu detalii despre venierea Guns N’ Roses la Bucureşti.

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by Unia Thu Jul 01, 2010 2:10 pm

D&D EAST ENTERTAINMENT ofera publicului o alta premiera absoluta pentru Romania! Dupa mega - concerte care au zguduit Capitala ca AC/DC si Tuborg Green Fest presented by Sonisphere Festival (Metallica, Rammstein, Manowar, Accept, etc) sau evenimente muzicale de exceptie, ca Eric Clapton & Steve Winwood, a venit randul celor de la GUNS N’ROSES sa ajunga la Bucuresti.

Dupa ani de asteptare, fanii vor avea parte de o intalnire cu unul dintre cei mai adulati vocalisti rock din toate timpurile – AXL ROSE, in data de 21 septembrie, la Romexpo.

Inscrie-te la METALHEAD Daily Rocks, serviciul de newslettere personalizate, si primesti zilnic pe mail stiri si concerte conform setarilor tale si cu artistii tai preferati si informatii despre concert atunci cand apar !
Cumpara Bilete - Click Aici

De-a lungul anilor, GUNS N’ROSES a vandut peste 100 de milioane de albume in intreaga lume, dintre care peste 76 de milioane numai in America.

Fiecare album GUNS N’ROSES a intrat in topul Billboard, in multe topuri europene, dar si in cele din Asia si America de Sud. Cel mai bine vandut disc al grupului este “Appettite For Destruction” cu peste 38 de milioane de exemplare vandute la nivel mondial. In discografia grupului figureaza sase albume de studio, trei EP-uri si un album live, dar si multe alte compilatii.

Biletele se vor pune in vanzare de joi 1 iulie in exclusivitate prin Eventim si se vor putea cumpara din magazinele Germanos, Orange, Vodafone, librariile Humanitas si Carturesti si online pe www.eventim.ro.

Vor exista trei categorii de bilete:

VIP – tribuna, cu preturi intre 266,3 lei si 298,2 lei, in functie de pozitionare
Golden Circle – in fata scenei, la pretul de 191,7 lei
Normal Circle – la pretul de 127,8 lei

“Chinese Democracy World Tour” ajunge in premiera si in Romania, pe 21 septembrie 2010, la Romexpo, iar D&D EAST ENTERTAINMENT va invita sa vedeti live una dintre cele mai populare formatii rock din ultimele trei decenii.
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by hartia Wed Sep 15, 2010 3:19 pm

cred ca merg bounce numai sa am cu cine
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by hartia Tue Sep 21, 2010 12:06 pm

mbuuun. cine merge? Very Happy
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by White_Raven Tue Sep 21, 2010 8:21 pm

Sunt MAI MULT decat suparata, iritata, ofticata ca ratez concertul care are loc ACUM, cu Axl, DJ Ashba and the others!!
De ceeee? X__________X
Sunt la o autostrada distanta de Guns N' Roses....
White_Raven
White_Raven
Boy And The Ghost

Number of posts : 101
Age : 32
Location : Pitesti
Registration date : 2010-09-14

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by Magnolia Wed Sep 22, 2010 6:50 am

^Daca era Slach era chiar mai bine. Razz Dar si eu sunt in aceiasi situatie. Damn you scoala. Evil or Very Mad
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by hartia Wed Sep 22, 2010 11:01 am

ok, a fost cineva? Crying1
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by LadyMoon Wed Sep 22, 2010 3:47 pm

Magnolia wrote:^Daca era Slach era chiar mai bine. Razz Dar si eu sunt in aceiasi situatie. Damn you scoala. Evil or Very Mad
Eu bani sa fi avut si chiuleam. Laughing Numai la scoala nu m-am gandit eu..
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by Magnolia Wed Sep 22, 2010 8:09 pm

^Eh, eu nu...Parintii... whistle
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by LadyMoon Wed Sep 22, 2010 9:30 pm

Nici la aia nu m-am gandit. Laughing Singura mea problema (ca de obicei) a fost banii, ca in rest ma descurcam eu. Mad
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by hartia Sun Sep 26, 2010 2:11 pm

well, am auzit ca a fost destul de naspa fighting
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie Empty Re: Guns N Roses - Bucuresti, 21 septembrie

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum