Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ce carti citim? Carti preferate

+37
Sahistul
White_Raven
ice_angel
Ancient reign
victor_uzum
kuolema
mywinterstorms
tarja.turunen37
OceanSoul
roxana_enache
Rain
Magnolia
diana17rock
serinia
SnakeCris
LittlePhoenix
LadyMoon
Winter Storm
Suomi_Rocks
Morphine
maria96
doulfe
zabine
cjal3x
hartia
angel_from_darkness_666
Sorana
ambrozi
Sylvanitoo
Chiticot
Black Pearl
MissSwan
Kinga
Lyris Youth
~SweetLittleWords~
Unia
october27
41 posters

Page 10 of 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Thu Apr 08, 2010 3:48 pm

^Le-am citit si eu pe toate trei. Mi-au placut,dar sunt un pic imitate dupa Tolkien. whistle
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Mon Apr 26, 2010 12:08 pm

Emma & Knightley de Rachel Billington - o continuare la Emma de Jane Austen. Imi place, e fidela stilului. Mr. Green
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by hartia Mon Apr 26, 2010 2:11 pm

ati citit careva "mana stanga a lui dumnezeu"? nu mai stiu cine a scris-o, dar din cate imi dau seama e un bestseller, dar ma intreb daca e scrisa in stilul superficial, ca sa-i zic asa, a lui s. meyer, sau daca chiar merita
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Wed Apr 28, 2010 8:29 pm

Essays in Love de Alain de Botton - o carticica fermecatoare! :love:
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Wed May 05, 2010 11:09 pm

Jane Eyre de Charlotte Bronte - era si timpul sa ma apuc de ea, o poveste superba pe care o stiam in linii generale din ecranizari, insa ca de obicei, nimic nu se compara cu cartea! :love:
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Thu May 06, 2010 7:31 pm

^Eu am citit-o vara trecuta si pot spune ca este cartea mea preferata din toate timpurile. O poveste minunata....I love you
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by LadyMoon Thu May 20, 2010 9:01 pm

M-am apucat de Harry Potter, sunt la cartea a 3a. Pana acum ziceam ca sigur e nasoala, insa pana acum mi-am luat cartea dupa mine peste tot, mare parte am citit in pauze la scoala. Smile Nu-mi vine sa cred ca a fost comparata cu Twilight.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Kinga Thu May 20, 2010 9:34 pm

^Awww... Eu le-am citit prima carte acum vreo 10 ani (omg.. niciodata nu ma gandeam la asta, pare asa de mult. O.O), si am fost destul de (ok, foarte) obsedata de ele. Razz A treia a fost preferata mea. Mr. Green
Tin minte ca in clasa a patra, eram inainte de examenul de lb. germana, si in acelasi zi a fost primiera filmului 3, si eu dimineata in loc sa ma concentrez la examen, ma stresam daca voi putea sa merg la film sau nu. XD

Oh, si cum sa uit asta... I I love you Snape.
(Ok, am plecat. Laughing)


Last edited by Kinga on Fri May 21, 2010 2:19 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : typo, ca in general...)

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by LadyMoon Thu May 20, 2010 10:42 pm

Da, si mie imi place de el, e preferatul meu dintre profesori. Razz
Eu de fapt citesc cam tarziu cartea asta, colegii mei au incpeut sa citeasca Harry Potter de pe la vreo 10 ani, da' eu nu, ca e naspa. Probabil ca daca o citeam cand eram mai mica si eu as fi devenit obsedata, desi nici acum nu prea imi vine s-o las din mana. Smile
aseara am stat sa termin cartea a 2a pana la 2 noaptea si azi am avut teza la romana. mai am 4 carti, nu stiu ce ma fac la mate' saptamana viitoare Laughing


Last edited by LadyMoon on Sat May 22, 2010 2:08 pm; edited 1 time in total
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Rain Fri May 21, 2010 2:17 pm

Bine macar ca tu te-ai apucat de ea...Eu sunt aproape singura din clasa care n-a citit Harry Potter si nici n-am de gand s-o citesc.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Fri May 28, 2010 9:42 am

Eu am citit toate Harry Potter incepand din clasa a I-a. Laughing Si eram foarte obsedata de ele, le-am citit pe fiecare cel putin de 3 ori. Laughing Preferata mea a fost 5.

Acuma citesc Seniorii Razboiului de Gerarg Klein. Mai nou sunt obsedata de cartile SF. Am terminat in vreo doua zile "Furnica Electrica" si "Cele Trei Stigmate Ale Lui Palmer Eldritch" de Phillip K. Dick si acuma m-am apucat de asta. Very Happy
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Thu Jun 17, 2010 12:28 am

Fanny Hill or Memoirs of a Woman of Pleasure de John Cleland - unul dintre primele romane erotice din literatura engleza (sec. XVIII). Comparand cu ce inseamna erotic astazi, e tare inocent! Si haios. O lectura clasica. Mr. Green
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Ancient reign Tue Jul 06, 2010 1:04 pm

Mie imi plac cartile istorice.
Acum,recent am citit
Nimic nou pe frontul de vest - geniala

In rest:
Agonie si Extaz - Irwin Stone ( viata lui Michelangelo )
Uragan asupra Europei - Vintila Corbul ( Europa inaintea izbucnirii primului razboi mondial )
Arde Reichstagul - Edoard Calic ( procesul in care un comunist olandez este invinuit ca ar fi incendiat Reichstagul,ceea ce este o minciuna - nazistii au facut-o )
Cea mai lunga zi - Ziua Z - Cornelius Ryan (debarcarea in Normandia)
Un pod prea indepartat - Cornelius Ryan ( operatiunea Market Garden)
Cruciada in Europa - D.W.Eissenhower ( al2lea razboi mondial)

etc. Imi expira orele la net cafee xDD

Ancient reign
The Reign

Number of posts : 44
Age : 31
Location : TIMISOARA
Registration date : 2010-07-06

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Suomi_Rocks Tue Jul 06, 2010 1:21 pm

Eu săptămâna trecută am tras de mine şi am citit ultimul volum din La Medeleni. Laughing Primele două le-am citit mai demult, prin clasa a VI-a cred, dar nu şi ultimul, că îmi spusese cineva că Olguţa moare. Shocked Sătptămâna trecută, însă, m-am adunat şi am reuşit să citesc. A fost naşpa, am plâns cum nu am mai plâns la nicio carte sau film. Laughing Dar, per ansamblu, este o operă superbă, mi-a plăcut mult.

Acum aştept să îmi împrumute cineva Ultimul templier.

Şi tot pe lista de aşteptare sunt Roşu şi Negru (Stendhal) şi câteva chestii care ne trebuie pentru şcoală, de Slavici şi Marin Preda. Rolling Eyes
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Tue Jul 06, 2010 8:50 pm

Am terminat With no one as whitness de Elizabeth George... e roman politist si mi-a placut foarte mult. Very Happy STARRED REVIEW
Issues of racism within the police are brought to the fore when the ritualistic murder of a teenage boy is linked to the deaths of three other youths. It’s clear there’s a serial killer at work, and New Scotland Yard is called in to solve the case and quell accusations of police prejudice. Detective Inspector Thomas Lynley has his hands fullúú––not only with finding the murderer but also with ensuring that volatile Barbara Havers doesn’t further damage her career. Then there’s the matter of keeping an eye on a tabloid reporter and a profiler whom intractable Assistant Commissioner Hillier has foisted on the team. Veteran thriller writer George, an American, is as at home with the social dynamics of the seedier parts of London as she is with the multidimensional personalities of Lynley and his colleagues (Winston Nkata, in particular, really comes into his own here). This is a riveting installment in a superb series––far more than just plain good. It’s also a turning point for the series as George makes some bold, surprising decisions that permanently change the lives of the characters her fans have come to know.
-- Booklist
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by diana17rock Tue Jul 06, 2010 9:42 pm

Ancient reign wrote:Mie imi plac cartile istorice.
Acum,recent am citit
Nimic nou pe frontul de vest - geniala

In rest:
Agonie si Extaz - Irwin Stone ( viata lui Michelangelo )
Uragan asupra Europei - Vintila Corbul ( Europa inaintea izbucnirii primului razboi mondial )
Arde Reichstagul - Edoard Calic ( procesul in care un comunist olandez este invinuit ca ar fi incendiat Reichstagul,ceea ce este o minciuna - nazistii au facut-o )
Cea mai lunga zi - Ziua Z - Cornelius Ryan (debarcarea in Normandia)
Un pod prea indepartat - Cornelius Ryan ( operatiunea Market Garden)
Cruciada in Europa - D.W.Eissenhower ( al2lea razboi mondial)

etc. Imi expira orele la net cafee xDD

'agonie si extaz' mi-a placut mult
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Wed Jul 07, 2010 8:37 am

^Si mie. :love:
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by hartia Wed Jul 07, 2010 8:40 am

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Calomnii-mitologice-paler-octavian
asta citesc momentan. il ador pe tipul asta drunken
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Wed Jul 07, 2010 8:46 am

Recitesc O scrisoare pierduta pentru scoala. Very Happy
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Ancient reign Thu Jul 08, 2010 8:19 pm

Calomnii Mitologice am citit si eu ^^
E foarte faina,contine o gramada de lucruri interesante.
N-am putut sa o las jos din mana o.O

SPOILER: Spunea undeva ca la batranete si-a propus 3 lucruri,si doar unul nu-l respecta: se repeta mult. Se poate observa cu usurinta asta si in cartile lui Smile))

Ancient reign
The Reign

Number of posts : 44
Age : 31
Location : TIMISOARA
Registration date : 2010-07-06

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by hartia Thu Jul 08, 2010 9:35 pm

^ o fi din cauza batranetii. si am senzatia ca ar fi trebuit sa-i citesc pe toti cei pe care ii citeaza pentru a-l putea intelege pe deplin, si sa am cunostintele lui pentru a putea fi de acord sau nu cu ceea ce spune. dar tot il ador
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Sat Jul 10, 2010 9:43 am

Deci vreau neaparat sa ma apuc de Emma (Jane Austen) bounce
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by MissSwan Thu Sep 09, 2010 10:18 pm

^ Ai citit-o pana la urma? Mr. Green

Sparkling Cyanide de Agatha Christie - sunt iar in faza mystery. Very Happy Mi-a placut.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Magnolia Fri Sep 10, 2010 7:30 am

^Am inceput-o ieri. Nu am avut timp saptamana trecuta ca am fost plecata dar acum m-am apucat si imi place mult. Very Happy
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Unia Tue Sep 28, 2010 3:59 pm

De curand m-a apucat si pe mine cu Agatha Christie. In ultima saptamana sau asa am citit (de fapt am ascultat cand am mers cu cainele la plimbare) Death in The Clouds, Death on the Nile, si Halloween Party. Cel mai mult mi-a placut Death on the Nile dintre astea 3, ce bine ca mai am cel putin cateva zeci de citit. bounce
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Ce carti citim? Carti preferate - Page 10 Empty Re: Ce carti citim? Carti preferate

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum