Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

+21
Chagrin
Rain
EnsimmainenEnkeli
roxana_enache
LittlePhoenix
diana17rock
Nightwish Tarja
LadyMoon
Immortal_dark_rose
SnakeCris
hartia
Black_Kitty
Suomi_Rocks
~SweetLittleWords~
Sorana
ambrozi
Kinga
Morphine
MissSwan
Unia
maria96
25 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by maria96 Fri May 15, 2009 4:35 pm

Daca l-as intalni pe membrul preferat al NW:
1) Embarassed ma inrosesc
2)Daca vine spre mine inima incepe sa-mi bata cu o putere ametitoare.
3)Ma stapanesc si vb cu el in finlandeza sau engleza.
4)Ii spun,totusi ca are un talent super si ca e chipes,chiar e.
In esenta dak l-as intalni m-as emotiona si nu stiu daca as putea sa-i vorbesc de emotie. Embarassed
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by Unia Fri May 15, 2009 4:43 pm

L-am mutat in sectiunea despre Tarja si Nightwish. Razz

I-am intalnit pe toti, Nightwish si Tarja, si pe aproape toti din formatia ei. In 2005 a fost prima data, eram un pic cam timida pentru ca nu prea stiam la ce sa ma astept (si aveam 14 ani), dar m-am descurcat. Si in 2007, cand stiam ca o voi vedea pe Tarja in cateva ore/minute si ca pot sa vorbesc ca lumea cu ea m-am simtit destul de ciudat (singurul moment din viata despre care pot sa spun asta) dar mi-am revenit in secunda in care am vazut-o si a venit sa ne pupe si sa ne intrebe ce mai facem etc. De atunci am mai vazut-o (in total de 6 ori) si pot sa zic ca daca as intalni-o pe Tarja sau pe oricine altcineva acum, nu as mai avea niciun fel de emotii, as fi doar foarte entuziasmata. bounce
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by maria96 Fri May 15, 2009 4:48 pm

Unia wrote:L-am mutat in sectiunea despre Tarja si Nightwish. Razz

I-am intalnit pe toti, Nightwish si Tarja, si pe aproape toti din formatia ei. In 2005 a fost prima data, eram un pic cam timida pentru ca nu prea stiam la ce sa ma astept (si aveam 14 ani), dar m-am descurcat. Si in 2007, cand stiam ca o voi vedea pe Tarja in cateva ore/minute si ca pot sa vorbesc ca lumea cu ea m-am simtit destul de ciudat (singurul moment din viata despre care pot sa spun asta) dar mi-am revenit in secunda in care am vazut-o si a venit sa ne pupe si sa ne intrebe cum ne cheama. De atunci am mai vazut-o (in total de 6 ori) si pot sa zic ca daca as intalni-o pe Tarja sau pe oricine altcineva acum, nu as mai avea niciun fel de emotii, as fi doar foarte entuziasmata.
i envy you...cum de i-ai intalnit? eu abia cand o sa am vreo 18 ani am sa-i pot sa-i intalnesc pentru ca atunci o sa-mi pot forma drumul in viata.
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by Unia Fri May 15, 2009 4:51 pm

^ In septembrie 2005 a fost sesiune de autografe in Bucuresti, in 2007 am cumparat un bilet care includea cina cu Tarja si backstage, si in restul de 4 dati am vazut-o dupa concerte.
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by maria96 Fri May 15, 2009 5:14 pm

Unia wrote:^ In septembrie 2005 a fost sesiune de autografe in Bucuresti, in 2007 am cumparat un bilet care includea cina cu Tarja si backstage, si in restul de 4 dati am vazut-o dupa concerte.
ai toate motivele din lume sa fii invidiata.
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by Unia Fri May 15, 2009 5:16 pm

Nu as zice asta, e vorba doar de noroc, poti sa o intalnesti pe Tarja dupa orice concert. Si sunt multi care au intalnit-o de foarte multe ori. Wink
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by MissSwan Fri May 15, 2009 6:15 pm

I-am intalnit si eu pe toti in 2005 la sesiunea de autografe, am avut emotii initial dar apoi mi-au trecut. Grupul nostru a intrat ultimul si i-am luat Tarjei un buchet de flori si baietilor cate o sticla de vin, toti au fost super draguti cu noi. Apoi dupa concert, in timp ce mergeam spre iesirea din Tineretului prin spatele Polivalentei, vedem un tip f inalt care ne face semne sa venim, dupa cativa pasi am observat ca era Ewo, iar cand am ajuns la iesire, Tuomas, Marco si Jukka erau acolo cu alti cativa fani, am vbit cu Tuomas, i-am multumit pt Creek Mary's Blood in premiera si l-am intrebat daca i-a placut vinul (asta dupa ce am obs ca in timpul concertului a baut vreo 2 sticle jumate din cele 4 Laughing ) si a zis "Yeah, the wine was great. I'm not very sober right now" Laughing Laughing Laughing Iar inainte sa plecam mi-am facut curaj si l-am intrebat "Can I have a hug?", la care el a fost f dragut, a zambit si a rasp "Yes, of course"... si asa m-a luat Tuomas in brate Razz tin sa mentionez ca mirosea excelent Razz da, cam asta a fost, o zi pe care n-o s-o uit prea curand Mr. Green
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Ce asi face?

Post by Morphine Sat May 16, 2009 3:12 pm

Pai.. eu nu am fost la nici un concert Tarja sau Nightwish.. dada.. inca mica.. :p dar incerc sa ma duc la conceru Nightwish de anu asta.. nu stiu cum asi reactiona.. poate ca prima data asi spune ca nu e adevarat .. apoi miasi da seama asi incepe sa ma balbai si nu asi fi in stare sa leg trei cuvinte.. anyway.. engleza mea nu e geniala Smile) Finnish Flag prefer finlandeza :X oricum nici pe ea nu o stiu
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by Kinga Sat May 16, 2009 3:46 pm

Numai cu Tuomas m-am intalnit. Era dupa concert, deci nu prea puteam vorbi cu el. Am primit 2 autografe.
Atat de bine m-am simtit cand a zambit pentru mine. Mr. Green (lol.. vorbesc ca un "typical drooling fangirl", eh.. never mind XD)

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by MissSwan Sat May 16, 2009 4:34 pm

Kinga wrote:Atat de bine m-am simtit cand a zambit pentru mine. Mr. Green (lol.. vorbesc ca un "typical drooling fangirl", eh.. never mind XD)

Stai linistita nu esti singura, Tuomas are in general calitatea asta de a trezi asemenea reactii Razz
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Care ar fi prima reactie daca teai intalni cu membrul preferat al Nw?

Post by Morphine Mon May 18, 2009 7:36 pm

Mai sus.. cred ca am apasat pe ceva buton si sa trimis Smile) Deci mi se pare suuuper 8-> Eu nasi fi in stare de asa ceva Neutral Sunt cam rusinoasa de felu meu.. si cred ca asi sta in spate decat sai cer o imbratisare..chiar daca am visat ca il imbratisare pe Jukka :X:X:)) ce visatoare sunt.. Sad
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by Unia Mon May 18, 2009 7:40 pm

^L-am sters eu, e un buton "edit" in dreapta sus, de unde poti sa modifici daca ai gresit ceva, sau poti sa stergi de pe alt buton daca nu mai e vreun post dupa al tau.
Cred ca daca il vezi pe Jukka poti sa il intrebi. Razz Adica, pare ciudat la inceput, dar dupa ce ii vezi cateva secunde (cel putin la mine asa se intampla, si cu alti membrii din alte formatii) ai senzatia ca ii cunosti (oarecum), si nu mai e asa greu sa vorbesti cu ei. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Care e prima ta reactie daca tiai intalni membrul preferat al Nw sau pe Tarja

Post by Morphine Mon May 18, 2009 7:43 pm

Oow... doamne.. cred ca o sa mor.. adica o sa merg la concertul lor.. aham.. o sa imi pregatesc cu o saptamana un discurs Smile) App.. ms din nou pentru ajutor Smile
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by MissSwan Mon May 18, 2009 7:46 pm

Laughing Nici eu n-as fi crezut ca as avea curajul sa-l intreb pe Tuomas daca pot sa-l iau in brate, sunt f timida de fel, cel putin pana cunosc pe cineva mai bine, n-am crezut pana in momentul in care m-am auzit punandu-i intrebarea... a fost o chestie total spontana, n-am gandit-o, si imi pare bine pt ca daca stateam sa ma gandesc nu cred ca mai aveam tupeul Razz
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by ambrozi Mon May 18, 2009 9:20 pm

Daca il vad pe Tuomas: raman incremenita...l-as forta sa fca o poza cu mine Twisted Evil
la fel si pe ceilalti membri. Pe Jukka l-as lua si as fugi cu el Very Happy
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by Sorana Fri May 22, 2009 6:04 pm

^^ Idem. Eu am impresia ca seamana cu mine in cateva privinte si asta ma face sa ma simt mai ok stiind ca persoanele introvertite si singuratice si care nu spun mereu pe fata ce gandesc pot ajunge undeva, si chiar undeva departe.poate am si eu vreo sansa sa supravietuiesc:)

Eu cred ca m-as pierde daca l-as vedea pe unul dintre ei sau pe Tarja, apoi as sari in sus de bucurie si (sper) mi-as recapata rasuflarea si m-as duce la el/ea.autograf and stuff Smile
Sorana
Sorana
Boy And The Ghost

Number of posts : 180
Age : 29
Location : in your head
Registration date : 2009-04-19

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by maria96 Thu May 28, 2009 2:37 pm

eu nu mi-as pregati un discurs special,cred ca doar daca vad ochii lui Tuomas,vai are niste ochi asa frumosi Embarassed ,mi se blocheaza respiratia Very Happy


Last edited by maria96 on Sat Jun 06, 2009 5:26 pm; edited 1 time in total
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by ~SweetLittleWords~ Thu May 28, 2009 3:40 pm

pai uhm...defapt l-am intalnit pe Tuomas Very Happy.. eram la concert la Debrecen anu asta... si aa dupa cncert i-am asteptat pe membrii trupei...eram cu Kinga... si stiu ca am mers mai devreme cu vreo 5 ore ca sa recunoastem locul ptr ca aveam sa mergem singure si na.. s anu ne pierdem... si am mers si la moemtn dat amc rezut ca il vazusem pe Tuomas... si m-am oprit si am inceput sa urlu si era cat pe ce sa fug si Kinga mi-a zis sa stau sa nu plec... asta una

apoi seara dupa concert, dupa cum am mai zis, i-am asteptat pe membrii trupei si deja se facea tarziu si nimeni nimic.... defapt il astepta pe Tuomas.. ca pe Anette nu prea Razz:P ( dar daca venea nu ma supara dar nici daca nu o venit nu era o problema)...so.. deja era vreo 2 noaptea ( recusera 2 ore de la concert si noi afara in frig).. however ne pronim noi spre hotel gandindu-ne ca nu mai vine si ca n-o sa avem autografe si toate alea Very Happy.. si cand dintr-o data auzim urlete d ela autocar si faze de genu....in momentul ala m-am oprit.. inima imi batea cu putere dupa aia ma zis ca cine stie ce farsa sau mai stiu eu... mergem in continuare si din nou dar acum mai puternic... si atunci am luat-o la fuga... si Doamne cand l-am vazut la un metru in fata mea... nici nu mai gandeam limpede.. doar zambeam si sufletul imi radia de fericire Very Happy....si mai urlam din cand in cand.... Razz:P:P
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by Suomi_Rocks Thu May 28, 2009 10:29 pm

Shocked Shocked Shocked
eu am emotii numai cand ma gandesc ca o sa o vad pe tarja din public Embarassed I love you
da..stiu...e pentru prima oara cand o vad, dar o sa mai am ocazii (sper!!!!!!!!!!!)
daca ar fi sa o intalnesc fata in fata m-as inrosi toata, m-as balbai si nu as putea sa leg 2 cuvinte in engleza, ce sa mai zic de finlandeza pale Rolling Eyes
desi am vazut ca in general este o persoana foarte relaxata si cred ca mi-ar disparea emotiile foarte repede Smile


Last edited by suomi_rocks on Fri Jun 12, 2009 10:03 pm; edited 1 time in total
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by Black_Kitty Fri May 29, 2009 7:16 pm

As zice hello.
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by maria96 Thu Jun 18, 2009 2:35 pm

Pai e foarte simplu:daca Emppu s-ar aprorpia de mine sau daca Tuomas m-ar privi in ochi mi s-ar bloca respiratia Very Happy
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by hartia Thu Jun 18, 2009 5:31 pm

cred ca i-as stramge ferm mana, si as felicita-o pentru tot ce a reusit sa faca, dupa care, desigur, mi-as iesi din minti affraid Tarja
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by SnakeCris Fri Jun 19, 2009 5:49 pm

Eu il ador pe Maaaaaaarrrrcccoooo!!! Very Happy
Mi-ar placea sa stau de vorba cu el despre muzica si sa imi dea niste sfaturi. Si cu Tarja la fel cred.
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 34
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by Immortal_dark_rose Mon Jul 20, 2009 4:16 pm

Daca as vedea-o pe Tarja, prima oara as ramane incremenita apoi m-as duce sa vorbesc cu ea, sa-i cer un autograf , sa fac o poza...Same 4 the guys...Dar daca as vedea-o pe Anette sincer cred ca nici n-as baga-o in seama..

Immortal_dark_rose
Boy And The Ghost

Number of posts : 149
Age : 28
Location : Ploiesti
Registration date : 2009-04-12

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by LadyMoon Mon Jul 20, 2009 5:01 pm

Daca as intalni-o pe Tarja mi-as iesi din minti, m-as calma si i-as cere un autograf si as face o poza cu ea, iar daca m-as intalni cu baietii as face acelasi lucru. Cu Anette nu stiu, probabil as ruga-o sa faca poza. Laughing
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja? Empty Re: Care e prima ta reactie daca ti-ai intalni membrul preferat al trupei NW sau pe Tarja?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum