Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anette Olzon

+24
doulfe
Magnolia
SnakeCris
Annah
serinia
nemo_gothic_boy
Rain
kuolema
maria96
Immortal_dark_rose
Sorana
Syrius
hartia
LadyMoon
diana17rock
Suomi_Rocks
october27
MissSwan
victor_uzum
Morphine
Chiticot
Kinga
Unia
ambrozi
28 posters

Page 13 of 16 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Fri Oct 23, 2009 7:00 pm

Dupa ce am vazut videoclipul am cateva observatii:
1. Anette canta mult mai bine decat arata
2. As fi vrut sa-i vad mai mult impreuna, nu doar sa se plimbe separat si sa-i filmeze cand pe unul cand pe altul
3. Imi plac efectele speciale, mai ales cand se imprastie cladirea aia ca nisipul boogie (dar asta ar fi cam singurul lucru care imi place)
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Black_Kitty Sat Oct 31, 2009 6:59 pm

Ok nu-mi vine sa cred ca spun asta, pentru ca nu-mi place nici Anette, nici Lauri, dar... suna bine duetul affraid Adica suna foarte bine... someone slap me Neutral
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Sat Oct 31, 2009 8:06 pm

De ce sa te palmuim? nu vorbim aici decat de prost canta anette ingeneral, ci de cat de prost cand ca solista NW. Duetul asta e chiar e bun.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Black_Kitty Sat Oct 31, 2009 8:21 pm

Ceream sa fiu palmuita ca sa-mi revin, ca Anette nu-mi place deloc, si The Rasmus nici atat Laughing E ciudat sa-mi placa un duet facut de doi vocalisti care nu-mi plac Shocked
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Suomi_Rocks Sat Oct 31, 2009 8:37 pm

Black_Kitty wrote:Ceream sa fiu palmuita ca sa-mi revin, ca Anette nu-mi place deloc, si The Rasmus nici atat Laughing E ciudat sa-mi placa un duet facut de doi vocalisti care nu-mi plac Shocked
La fel si eu. Am ramas destul de surprinsa cand am ascultat melodia, si instinctul meu a fost sa o mai ascult o data. Si inca o data. Neutral
Si in general nu am o parere foarte buna despre aptitudinile vocale ale lui Anette, dar trebuie sa recunosc faptul ca se descurca binisor in proiectele ei extra-Nightwish (ca sa spun asa). Laughing

Desi, ca sa fiu sincera, October and April mi-a placut decat in primele zile, o ascultam incontinuu. Acum insa ma plictiseste (mai ales daca ma uit si la videoclip, care imi da o stare de somnolenta crunta Laughing ).
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Sat Oct 31, 2009 9:19 pm

Mie nu prea imi place refrenul. Ma refer aici la melodie nu la versuri, care imi plac destul de mult.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Suomi_Rocks Sat Oct 31, 2009 9:21 pm

Rain wrote:Mie nu prea imi place refrenul. Ma refer aici la melodie nu la versuri, care imi plac destul de mult.
Ilar, mie exact refrenul mi se pare ca "invioreaza" putin melodia. Smile
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Black_Kitty Sat Oct 31, 2009 11:30 pm

suomi_rocks wrote:
Black_Kitty wrote:Ceream sa fiu palmuita ca sa-mi revin, ca Anette nu-mi place deloc, si The Rasmus nici atat Laughing E ciudat sa-mi placa un duet facut de doi vocalisti care nu-mi plac Shocked
La fel si eu. Am ramas destul de surprinsa cand am ascultat melodia, si instinctul meu a fost sa o mai ascult o data. Si inca o data. Neutral
Si in general nu am o parere foarte buna despre aptitudinile vocale ale lui Anette, dar trebuie sa recunosc faptul ca se descurca binisor in proiectele ei extra-Nightwish (ca sa spun asa). Laughing

Desi, ca sa fiu sincera, October and April mi-a placut decat in primele zile, o ascultam incontinuu. Acum insa ma plictiseste (mai ales daca ma uit si la videoclip, care imi da o stare de somnolenta crunta Laughing ).

Laughing Mie imi place, suna ok... totusi prefer sa ascult WASP Razz
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Magnolia Sun Nov 01, 2009 2:00 pm

Mie mi s-a parut ok cantecul ala. Nu ma prea omor eu dupa The rasmus, dar e ok. Very Happy
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by maria96 Mon Nov 02, 2009 4:14 pm

da,pai cantecul e frumos
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Kinga Mon Nov 02, 2009 4:38 pm

suomi_rocks wrote:Desi, ca sa fiu sincera, October and April mi-a placut decat in primele zile, o ascultam incontinuu. Acum insa ma plictiseste (mai ales daca ma uit si la videoclip, care imi da o stare de somnolenta crunta Laughing ).
La fel si la mine. E genul de piesa care imi place la primele ascultari, dar dupa acela nici nu-mi vine sa-l pun in playlist. Razz

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Mon Nov 02, 2009 5:07 pm

da pentru ca e frumoasa dar cam plictisitoare. n-are aproape nimic care sa schimbe putin registrul, o nota ma inalta sau o parte mai ritmata. imi place vocea lui anette(aici), dar daca vorbim de dueturi, imi place mai mult cel cu pain. Razz
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by ~SweetLittleWords~ Sat Nov 07, 2009 7:21 pm

spre surprinderea mea si a majoritatii ( cred) vocea lui Anette suna peste asteptari de bine in "October and April".... nu vreau sa fac referinte la videoclip ca nu are rost..dar asa ca si sound, chiar daca e putin monotona, vocea ei suna surprinzator de bine ptr o tipa care a urlat 2 ani de zile pe toate scenele din lume :-?? ..

that's my opinion....
si acum, in legatura, cu acel album nou care "nu va fi metal, dar va fi rock"... nu stiu ce sa zic, sincer ma astept la ce e mai rau din partea ei... inteleg ca o sa aiba piese ptr timbrul ei vocal dar..tot mii frica de cum va suna.....plus ca nu imi place idei unui album solo..dar fie..daca baietii nu au nimic impotriva....
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Sat Nov 07, 2009 7:58 pm

bine ca nu a zis "nu va fi rock va fi pop".....de curand am mai ascultat niste melodii de pe DPP si nu pot sa spun ca sunt absolut groaznice.....poate ca un album solo nu e un lucru chiar asa de rau, s-ar putea sa nu vrea sa se desparta de trupa, ci doar sa demonstreze ce poate de una singura....pentru ca in NW e comparata mereu cu tarja, pe albumul solo va fi doar ea.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by ~SweetLittleWords~ Sun Nov 08, 2009 4:33 pm

hmm daa.... spui tu ceva interesant acolo....
pai DPP-ul inregistrat in studio suna chiar bine...adica mie imi place....ceea ce nu imi place este New Nightwish live...si aici intervine vocea lui Anette clar!... pe album suna chiar foarte bine dar live e jalnic NeutralNeutral...
si acuma cu albumul asta is foarte curioasa...tot ce sper e s anu faca si turneu la el ca apoi nightwish cu siguranta va fi numai o trupa d einteres, de facut bani Neutral
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Magnolia Mon Nov 09, 2009 8:30 pm

~SweetLittleWords~ wrote:hmm daa.... spui tu ceva interesant acolo....
pai DPP-ul inregistrat in studio suna chiar bine...adica mie imi place....ceea ce nu imi place este New Nightwish live...si aici intervine vocea lui Anette clar!... pe album suna chiar foarte bine dar live e jalnic NeutralNeutral...
si acuma cu albumul asta is foarte curioasa...tot ce sper e s anu faca si turneu la el ca apoi nightwish cu siguranta va fi numai o trupa d einteres, de facut bani Neutral

Am vazut-o si eu live, si dupa ce a asurzit toata piata mare cu Wishmaster si Nemo, a trecut la tortura suprema: Romanticide. Apoi Amaranth. Mad affraid in fine, live e sub toata critica.
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Mon Nov 09, 2009 9:54 pm

si eu am vazut un video pe you tube cu romanticide. nu post sa cred ca a cantat piesa aia! dar cel mai mult m-a enervat cand am auzit dead boy's poem, varianta anette. e clar ca nu poate sa puna la fel de multa emotie ca tarja in cantecul asta. sunt unele piese pe care nu le poate canta, oricat de mult s-ar stradui, dar mie personal nu mi se pare chiar asa de rea la piesele ei.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Tue Nov 10, 2009 4:18 pm


asta e de la artmania, dar mai sunt o groaza de alte concerte in care l-a cantat. am impresia ca nu-i tot cantecul, dar era cea mai buna inregistrare si cred ca ajunge doar atat Razz
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by maria96 Tue Nov 10, 2009 6:44 pm

I feel like I'm dying....
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Suomi_Rocks Sat Nov 21, 2009 9:59 pm

Metalhead:
Dupa cum probabil ati aflat si vizionat, The Rasmus au filmat un videoclip pentru piesa October & April alaturi de solista Annete Olzon (Nightwish), o filmare din spatele scenei fiind disponibila mai jos.

Solistul formatiei The Rasmus, Lauri Ylonen, a declarat pentru presa ca prima oara a dorit o colaborare cu Tarja Turunen, pe vremea cand aceasta activa in formatia Nightwish, insa la refuzul acesteia s-a gandit la Anette Olzon care a acceptat din prima.

Anette Olzon a mai colaborat si inainte cu formatia The Rasmus, pentru albumul Black Roses.

Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Unia Sat Nov 21, 2009 10:35 pm

Eu inteleg intr-un fel de ce Tarja i-a refuzat pe The Rasmus. Adica nu am nimic cu ei, dar Tarja chiar nu s-ar potrivi cu stilul lor, nu mi-as putea imagina-o pe Tarja cantand October and April. Si, cum a zis si Tarja, sunt anumite voci cu care se poate combina vocea ei, si chiar cred ca ar suna ciudat cu Lauri. Razz
Si dupa ce am ascultat piesa asta de mai multe ori, chiar cred ca e draguta si imi place cum suna Anette. Dar din pacate e una din alea pe care nu le pot asculta de mai multe ori, deja ma plictisesc dupa ce am ascultat 3/4. Si videoclipul ar fi putut fi o idee foarte buna, imi plac culorile si imaginile din background, dar lipseste ceva, mi se pare prea mult sa folosesti 2 imagini timp de 4 minute.
Si chiar nu pot sa ma abtin sa zic asta, dar mi se pare ca partea cu "I won't have black hair again, I'm sorry, but it was only for Nightwish" se cam contrazice cu "I'm Pippi Longstocking [..] I do whatever I feel like". Adica partea cu parul sugereaza ca ei nu ii prea placea sa fie bruneta, mai ales ca si inainte de Nightwish era blonda.. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Sun Nov 22, 2009 4:54 pm

sunt perfect de acord cu unia, nici eu nu cred ca vocea lui lauri sa-r potrivi cu vocea tarjei, mai ales ca suna foarte bina impreuna cu anette. cat despre videoclip, am mai spus, foarte bine realizat, imi plac efectele speciale, dar lipseste un story-line, e cam sec sa o arate pe anette dupa-aia pe lauri, dupa-aia iar pe anette s.a.m.d.
si mie imi placea mult mai mult cum ii statea bruneta. Razz
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by victor_uzum Mon Nov 30, 2009 2:32 pm

On Saturday, November 28th NIGHTWISH vocalist Anette Olzon performed the song 'October And April' with THE RASMUS on MTV3 Finland's Ne Salmiset.

As previously reported, Olzon has been in Stockholm, Sweden working with writing partners Johan Glössner and Stefan Örn on her as-yet-untitled solo album which should emerge in late 2010. She recently issued the following update:

"Finally at my hotel after a long day in the studio again. Our goal to do one song per day works and one more song is demo recorded. Today we used an old old organ on the song and its sounds so nice. Real old instruments makes the songs so special. It was really windy both at home and here in Stockholm today and its for sure autumn now. The studio is lying in the middle of a forest and by a lake and the atmosphere is super. When I look out from the windows, I see the lake and all the colours in the trees are now red, yellow and brown. I'll try and take some photos for you tomorrow so you can see the surroundings."



Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Mon Nov 30, 2009 10:05 pm

wow, anette ce machiaj! singurul lucru care imi vine in minte acum e : is she a barbie girl? Shocked
nici freza lui lauri nu ma incanta mai tare.....
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Anette Olzon

Post by Dy:) Tue Dec 01, 2009 12:03 pm

Pai.. Lauri are freze mai.. ciudate.... dar Netty? waw.. Smile Dar nu conteaza.. Uitati-va! E fan Rasmus.. adorabil.. Smile)))
Dy:)
Dy:)
I Walk Alone

Number of posts : 6
Age : 28
Location : Unde fumul si ceata conduc spre amintiri
Registration date : 2009-12-01

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 13 Empty Re: Anette Olzon

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 16 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum