Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tarja live in Bucuresti - Live Reports

+14
NothingTheKiD
Argo
Kinga
Syrius
victor_uzum
hartia
diana17rock
Chiticot
LadyMoon
Suomi_Rocks
SnakeCris
MissSwan
pet
Unia
18 posters

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Syrius Wed Jun 24, 2009 1:50 pm

http://www.justlive.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=238:tarja-&catid=49:cronici&Itemid=93 (nu cred ca a fost postat)

Concertul a fost senzational, o vedeam pentru prima data si desi ma asteptam la mult (mai ales dupa cat material am vazut din concertele de pana acum) chiar a reusit sa imi depaseasca asteptarile. Sonorizarea mi s-a parut buna, chiar foarte buna dupa ce am deschis cateva clipuri filmate mai din spate. Mike si Doug m-au impresionat, carismatici, profesionisti si foarte "in the moment" atunci cand canta. In loculul lui Kiko parca l-asi fi preferat pe Alex.
Publicul insa a fost teribil de moale, ideea unei sali cu scaune clar nu este cea mai fericita, sper ca data viitoare sa gasesasca un compromis fericit intre o sonorizare buna si o sala care se preteaza la muzica rock/metal. Sper macar sa fi plecat incantati acasa chiar daca nu s-au exteriorizat cine stie. Oricum pana acum cronicile citite par foarte pozitive.
Ce s-a intamplat dupa (plecare ei) am vazut ca a luat mare amploare, mai ales pe forumul oficial. Personal nu m-am simitit lezata ca nu am reusit sa am o poza sau o semnatura, poate pentru ca o vedeam pentru prima oara, poate pentru ca m-am dus pana la Bucuresti inainte de toate sa o aud cantand si sa o vad pe scena, lasand la o parte faptul ca sunt convinsa ca vor mai fi ocazii. Inteleg pana la un punct frustrarea celor care erau la 'n' incercare de a obtine un autograf, ce nu am inteles pana la urma a fost lipsa de intelegere a unora si chiar de gandire logica. De un 1 si mai bine probabilitatea ca Tarja sa dea dupa concerte autografe si sa faca poze cu cei care o asteapta acolo (indiferent ca au fost 5 sau 100 de pers) se invarte probabil in jur de 90%; daca nu a facut-o in celelalte 10% (inclusiv Romania) ma face ai degraba sa cred ca a exista o motivatie serioasa. Din ce am vazut eu pana acum Tarja poate face multe greseli, dar gafele stupide nu sunt specialitatea ei, iar pacalirea fanilor si strecurarea pe alta usa (care era fereastra in final din ce inteleg) clar ar fi una. Greseala lor (Tarja, Marcelo) este ca nu au venit sa anunte ca nu va iesit din "X" motiv sau daca au facut-o, sa se asigure ca Securitatea ne-a transmis mesajul. Daca ar fi facut-o multa drama s-ar fi disipat si finalul asta nu ar fi umbrit un concert excelent.

P.S. Iar pentriu cei care postati pe forumul oficial, mai domoliti tonul, sunt perfect deacord ca Romania e ceea ce e, ca oamenii sunt de o calitate indoielnica dar un pic de discretie cand vine vorba de a ne spala rufele in public nu ar strica.

P.S.2. Unia si Kinga imi pare bine ca v-am cunoscut. Aveti cate ceva in comun sunt simpatice si timide; ma asteptam pe undeva la Unia, dar Kinga chiar m-a surprins stiindu-i posturile argumentaive, documentate si elaborate. Razz. Sper ca data viitoare sa fim un pic mai organizati, sa nu ploua si sa reusim sa ne vizualizam mai bine cu totii cyclops

Nu a filmat nimeni piesa noua? sau vreun link cv unde sa o pot auzi... If You Belive paremise????
https://www.youtube.com/watch?v=j90mNWJPhBk


Last edited by Syrius on Wed Jun 24, 2009 3:40 pm; edited 2 times in total
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by victor_uzum Wed Jun 24, 2009 2:18 pm

Mi-ar fi placut tare mult sa cante BOY AND THE GHOST in intregime, nu in compilatie...

Si mi-ar fi placut la nebunie sa cante SIREN (pacat ca nu are cu cine...)

Syrius wrote:Personal nu m-am simitit lezata ca nu am reusit sa am o poza sau o semnatura, poate pentru ca o vedeam pentru prima oara, poate pentru ca m-am dus pana la Bucuresti inainte de toate sa o aud cantand si sa o vad pe scena, lasand la o parte faptul ca sunt convinsa ca vor mai fi ocazii

Excelent spus! Am vrut si eu sa scriu exact acelasi lucru. Am fost acolo, cu totii, inainte de toate, pentru a o auzi, admira si pentru a avea doua ore extraordinare in compania Tarjei. Probabil ca are niste motive pentru care atatia fani nu au reusit sa o vada dupa concert. Time will tell.

Sper sa scrie pe blog despre concert. Am avut senzatia ca s-a simtit bine si a pus mult suflet in prestatie. E adevarat ca mereu pune suflet, dar acum parca a fost ceva special. Stie ca e iubita mult aici, in Romania.

P.S. PE mine m-au controlat la intrare de camere sau aparate foto. De aceea nici nu le-am luat. Nu m-ar fi lasat sa intru cu ele. Dar am pozele facute de voi, care sunt super.

Tarja You'll NEVER Walk Alone!
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Kinga Wed Jun 24, 2009 2:54 pm

Syrius wrote:P.S.2. Unia si Kinga imi pare bine ca v-am cunoscut. Aveti cate ceva in comun sunt simpatice si timide; ma asteptam pe undeva la Unia, dar Kinga chiar m-a surprins stiindu-i posturile argumentaive, documentate si elaborate. Razz. Sper ca data viitoare sa fim un pic mai organizati, sa nu ploua si sa reusim sa ne vizualizam mai bine cu totii cyclops
Asta inseamna ca am gura mare doar indirect? Razz
Si eu ma bucur ca am avut sansa sa ne intalnim. Mr. Green

Personal nu m-am simitit lezata ca nu am reusit sa am o poza sau o semnatura, poate pentru ca o vedeam pentru prima oara, poate pentru ca m-am dus pana la Bucuresti inainte de toate sa o aud cantand si sa o vad pe scena, lasand la o parte faptul ca sunt convinsa ca vor mai fi ocazii
+1 thumb up

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Syrius Wed Jun 24, 2009 3:01 pm

Kinga wrote:Asta inseamna ca am gura mare doar indirect? Razz Si eu ma bucur ca am avut sansa sa ne intalnim. Mr. Green

Sau ca ai un mare potential in ceea ce priveste scrisul si Hemingway better watch out pirat
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by victor_uzum Wed Jun 24, 2009 3:51 pm

Syrius wrote:Publicul insa a fost teribil de moale, ideea unei sali cu scaune clar nu este cea mai fericita, sper ca data viitoare sa gasesasca un compromis fericit intre o sonorizare buna si o sala care se preteaza la muzica rock/metal.

Uite ce a scris Tarja recent, pe blog, despre doua dintre concertele ei in Argentina:

"Especially the last two shows in La Trastienda were great, because the audience was seated and they could follow every little details of our show. For me it was nice to see their expressions closer and to feel their love."

E adevarat ca o sala fara scaune, cu audienta in picioare si cu fanii dezlantuiti cheers e mai spectaculoasa, dar uite ca Tarjei ii merge la suflet si o atmosfera mai moale dar conectata la substanta spectacolului conceput si creat de catre ea.

Au fost, intr-adevar, multi oameni mai retinuti in a se exterioriza si a se implica in show-ul deosebit la care am luat parte, dar eu cred ca, per total, a iesit foarte bine si toata lumea a castigat doua ore de vis.

Tarja You'll NEVER Walk Alone!
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Unia Wed Jun 24, 2009 4:06 pm

Kinga wrote:
Syrius wrote:P.S.2. Unia si Kinga imi pare bine ca v-am cunoscut. Aveti cate ceva in comun sunt simpatice si timide; ma asteptam pe undeva la Unia, dar Kinga chiar m-a surprins stiindu-i posturile argumentaive, documentate si elaborate. Razz. Sper ca data viitoare sa fim un pic mai organizati, sa nu ploua si sa reusim sa ne vizualizam mai bine cu totii cyclops
Asta inseamna ca am gura mare doar indirect? Razz
Si eu ma bucur ca am avut sansa sa ne intalnim. Mr. Green

Same here. bounce
By the way, nu ar trebui sa postezi niste poze? Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Syrius Wed Jun 24, 2009 4:17 pm

Si eu si Argo am facut cateva poze inainte si dupa concert. Eu una cel putin cand a inceput concertul, desi plecasem de acasa cu idea sa "shootez" cel putin 22255 de poze, m-am razgandit, am incercat sa nu imi distrag atentia de la ce se intampla pe scena...traieste momentu' absoarbe tot, nu rata nimic Laughing va fi suficient timp si pentru poze. In ceea ce priveste pozele dinainte, am sa le postez, trebuie insa sa imi recuperez mai intai iphonu' dat prin straini. Sper ca maine.

victor_uzum wrote:Uite ce a scris Tarja recent, pe blog, despre doua dintre concertele ei in Argentina:

"Especially the last two shows in La Trastienda were great, because the audience was seated and they could follow every little details of our show. For me it was nice to see their expressions closer and to feel their love."

E adevarat ca o sala fara scaune, cu audienta in picioare si cu fanii dezlantuiti cheers e mai spectaculoasa, dar uite ca Tarjei ii merge la suflet si o atmosfera mai moale dar conectata la substanta spectacolului conceput si creat de catre ea.

Au fost, intr-adevar, multi oameni mai retinuti in a se exterioriza si a se implica in show-ul deosebit la care am luat parte, dar eu cred ca, per total, a iesit foarte bine si toata lumea a castigat doua ore de vis.

Da sunt convinsa ca a iesit bine si ascultand cateva din gramada de clipuri video am remarcat tacerea aproape reverentioasa care era in sala, la noi asta se traduce cu "le-a placut, altfel se apucau sa schimbe impresii despre vreme". Pana la urma Tarja, care totusi nu vine aici pentru prima data si de la un public (cel finlandez) destul de asemnator cu cel roman cred ca stie sa ne citeasca mult mai bine. Personal nu pot sa nu fiu un pic invidioasa pe atmosfera pe care au reusit sa o genereze bulgarii anul trecut in Sofia (chiar nu aveam pretentii de San Paolo Laughing)
Ma intreb ce e mai greu de facut sa dezlantui un roman/finlandez/austriac sau sa reduci la tacere un brazilian/argentinian/mexican Laughing


Last edited by Syrius on Wed Jun 24, 2009 4:31 pm; edited 3 times in total
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Unia Wed Jun 24, 2009 4:18 pm

A, ok, ma refeream la cele dinainte de concert. bounce
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Argo Wed Jun 24, 2009 4:52 pm

Luni am vazut-o pe Tarja prima data. A fost perfect!!!! Este intr-adevar cea mai talentata, carismatica si implicata persoana !!! Concertul a fost de vis si desi a durat aproape 2 oare am avut senzatia ca a fost asa de scurt! Suna si arata senzational si se comporta exemplar cu fanii! "She is the one! She is the voice"
Atmosfera a fost buna, desi trebuie sa recunosc ca ma asteptam la ceva mai mult entuziasm din partea publicului.
Parerea mea este ca toata formatia este buna si implicata, m-a impresionat in special Mike (teribil de profesionist) si Dog. A fost cea mai frumoasa seara din viata mea si pentru asta trebuie sa le multumesc lor!
Am citit discutiile si parerile voastre . . si eu sunt trista ca nu am putut sa o mai vad la final dar asta nu va umbri senzationala seara.
In mod sigur a existat un motiv foarte intemeiat daca nu a iesit la noi! Da am stat in "ploaie" - ( nu prea mai ploua) dar asa ne-am cunoscut si noi mai bine!
Maria este dulce - a facut multe fotografii cu fanii. Chiar si Kiko a facut!
Noua melodie este wowww si faptu ca a cantat-o prima data la noi ar tb sa ne faca sa ne dam seama ca suntem importanti pentru ea.
Unia, Kinga si Naicool ma bucur ca v-am cunoscut, sper sa ne vedem si in viitor! Sunteti cu adevarat deosebiti!

Argo
I Walk Alone

Number of posts : 8
Registration date : 2009-04-26

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by NothingTheKiD Wed Jun 24, 2009 6:06 pm

Eu am văzut multe feţe pe acolo dar sincer să fiu nu am recunoscut pe nimeni Wink) - poate că nu m-am uitat eu unde trebuie. A mai stat cineva de aici în primul sau al doilea rând (cele de dinaintea scaunelor)?

Anyway, ca să răspund la o întrebare pusă earlier, eu o să fiu la ArtMANIA, dar doar în ziua a doua, so... no MDB for me xD.
NothingTheKiD
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Age : 31
Location : Turnu-Magurele, Romania
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Syrius Wed Jun 24, 2009 6:10 pm

Eu am fost in randul 2 pe mijloc. Degeaba ne uitam in jur, relativ putini aveam poze postate ca sa ne recunoastem, trebuia sa ne trambitam nicknameu' poate atunci aveam o sansa Laughing
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by NothingTheKiD Wed Jun 24, 2009 6:16 pm

Ăsta mi-s eu. Nu râdeţi de faţa mea *blush* - în apărarea mea... nu dormisem de 24 de ore.

https://2img.net/h/oi39.tinypic.com/211vr7m.jpg - cel din stânga, cu părul prins.


Last edited by NothingTheKiD on Wed Jun 24, 2009 6:17 pm; edited 1 time in total
NothingTheKiD
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Age : 31
Location : Turnu-Magurele, Romania
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by LadyMoon Wed Jun 24, 2009 6:16 pm

O da, eu eram cretina aia din randu' 4 cam pe unde erau tobele cu maieu alb cu o pisica pe el. Sigur o sa ma recunoasca cineva! Laughing Laughing
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Syrius Wed Jun 24, 2009 6:33 pm

Eu zic sa ne linistim, nici unii dintre noi nu cred ca arata mai bine decat niste rate plouate dupa concert, caldura in sala si un pic de burnita dupa, asa ca de improspatare. Iar ca si manifestari, cred ca aici suntem in siguranta, putin probabil ca cei de pe scaune si de la loje sa frecventeze locuri atat de periculoase Basketball
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Unia Wed Jun 24, 2009 6:35 pm

NothingTheKiD wrote:Ăsta mi-s eu. Nu râdeţi de faţa mea *blush* - în apărarea mea... nu dormisem de 24 de ore.

https://2img.net/h/oi39.tinypic.com/211vr7m.jpg - cel din stânga, cu părul prins.

Hmm cred ca te recunosc. Tu esti ala care mi-a zis sa stau jos cand canta Wisdom Of Wind? Razz

Data viitoare va trebui sa avem neaparat ecusoane si numerele tuturor ca sa ne recunoastem, eu chiar credeam ca ne vom intalni toti, dar sunt multi pe care nu i-am vazut deloc. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by NothingTheKiD Wed Jun 24, 2009 6:55 pm

N-am zis nimănui să stea jos. Mai degrabă făceam semne ălora din spate să se ridice la Kinslayer Smile)
NothingTheKiD
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Age : 31
Location : Turnu-Magurele, Romania
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Unia Wed Jun 24, 2009 6:59 pm

NothingTheKiD wrote:N-am zis nimănui să stea jos. Mai degrabă făceam semne ălora din spate să se ridice la Kinslayer Smile)
A, ok, atunci te confund. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by NothingTheKiD Wed Jun 24, 2009 7:09 pm

Mai aveam şi un rucsac în spate, mă rog, pentru cam o oră, pe urmă l-am pus jos. If that helps Wink). Rucsac verde chiar Smile).
NothingTheKiD
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Age : 31
Location : Turnu-Magurele, Romania
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Syrius Wed Jun 24, 2009 7:17 pm

Cred ca primele randuri sau intors la cei din spate la Kinslayer ca sa se ridice Smile
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Suomi_Rocks Wed Jun 24, 2009 10:26 pm

NothingTheKiD wrote:Ăsta mi-s eu. Nu râdeţi de faţa mea *blush* - în apărarea mea... nu dormisem de 24 de ore.

https://2img.net/h/oi39.tinypic.com/211vr7m.jpg - cel din stânga, cu părul prins.

Hey, cel din dreapta nu se numeste Tibi? Il cunosc, sta vis-a-vis de blocul meu lol!

Unia wrote:
Data viitoare va trebui sa avem neaparat ecusoane si numerele tuturor ca sa ne recunoastem, eu chiar credeam ca ne vom intalni toti, dar sunt multi pe care nu i-am vazut deloc. Razz
Eram cea cu un tricou mov si suvite albastre Razz Atunci dupa concert, cand eram inca pe "holul" acela, ti-am dat banii pentru album si te-ai uitat cam " Suspect ", nu cred ca stiai cine sunt lol!
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by NothingTheKiD Wed Jun 24, 2009 11:30 pm

Da, e Tibi. A fost cu mine la concert, şi cu un alt prieten de la mine din oraş. A fost parteneru' meu de strigat Smile)
NothingTheKiD
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Age : 31
Location : Turnu-Magurele, Romania
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Suomi_Rocks Wed Jun 24, 2009 11:43 pm

NothingTheKiD wrote:Da, e Tibi. A fost cu mine la concert, şi cu un alt prieten de la mine din oraş. A fost parteneru' meu de strigat Smile)
Shocked Nu sunteti voi astia? La inceputul concertului am facut cateva poze publicului, iar cand am descarcat pozele si le-am vazut mai mari si clare, v-am zarit acolo cyclops
Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 100_2710
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Black_Kitty Thu Jun 25, 2009 2:28 am

Mai... unde ati fost toti? Am vazut-o numa pe Arina Neutral Si cred ca si pe Doulfe.
Ma rog... in ce priveste cronica de concert, as avea foarte multe de zis. Mai ales ca am si alte chestii de adaugat, pe langa concertul propriu-zis (care a fost perfect). Banuiesc ca unii ati vazut ce s-a discutat pe forumul oficial. Da, am fost trimisa la conferinta de presa de revista Heavy Metal Magazine si mi s-a spus ca pot sa fac un interviu cu Tarja, dar nenea de la intrare mi-a zis ca nu e timp. Ok, am inteles, nu m-am crizat pe chestia asta, in schimb am inceput sa ma crizez cand mie si celorlalte doua fete de la revista ni s-a spus ca nu exista acreditari pentru noi, deoarece revista nu mai exista. (ba da exista... ca dovada, va recomand numarul pe iulie, unde veti gasi o cronica de concert completa. Sau daca vreti, o voi posta aici). Individul a fost foarte arogant cu noi, ne-a ras efectiv in fata cand i-am zis ce revista reprezentam. Ma intreb daca a ras si cand a primit telefon de la Lenti Chiriac, dupa ce noi l-am anuntat ca avem probleme. Faza e ca tipul foarte brusc si-a amintit ca revista exista, ba chiar ne-a gasit si pe lista, si ca a facut schimb de mailuri cu mine, si din arogant si vesel cum era, a devenit bland ca un mielusel si foarte serviabil. Insa tot nu am primit ecusoanele de presa, deci daca ne intreba cineva ce e cu noi acolo, nu am fi putut sa-i demonstram ca facem parte din presa. Si nu mi s-a parut normal nici faptul ca tipul nu s-a uitat in buletinele noastre cand am intrat la conferinta de presa. Dar trecand peste penibilitati, concertul a fost foarte frumos, iar Tarja, superba ca de obicei.
Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 DSC_0061
Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 DSC_0372
Si Maria a fost foarte draguta. Pe baieti nu i-am prins, nu aveam chef sa zburd de colo-colo ca sa-i agat pentru poze.
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by NothingTheKiD Thu Jun 25, 2009 8:24 am

Da, noi eram ăia. Heh, you're lucky c-ai făcut totuşi o poză cu Tarja, Black_Kitty. Şi da, organizarea a cam lăsat de dorit... dar până la urmă, lucrul pentru care am venit în principal a fost un concert incediar, şi asta am şi primit Very Happy
NothingTheKiD
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Age : 31
Location : Turnu-Magurele, Romania
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Unia Thu Jun 25, 2009 10:14 am

suomi_rocks wrote:
Unia wrote:
Data viitoare va trebui sa avem neaparat ecusoane si numerele tuturor ca sa ne recunoastem, eu chiar credeam ca ne vom intalni toti, dar sunt multi pe care nu i-am vazut deloc. Razz
Eram cea cu un tricou mov si suvite albastre Razz Atunci dupa concert, cand eram inca pe "holul" acela, ti-am dat banii pentru album si te-ai uitat cam " Suspect ", nu cred ca stiai cine sunt lol!
Tricou mov si suvite albastre? Suspect
Nu-mi aduc aminte, poate daca postezi vreo poza. Razz
Edit: Am vazut una pe forumul oficial, acum stiu cine esti. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 2 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum