Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tarja live in Bucuresti - Live Reports

+14
NothingTheKiD
Argo
Kinga
Syrius
victor_uzum
hartia
diana17rock
Chiticot
LadyMoon
Suomi_Rocks
SnakeCris
MissSwan
pet
Unia
18 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Black_Kitty Thu Jun 25, 2009 11:49 am

NothingTheKiD wrote:Da, noi eram ăia. Heh, you're lucky c-ai făcut totuşi o poză cu Tarja, Black_Kitty. Şi da, organizarea a cam lăsat de dorit... dar până la urmă, lucrul pentru care am venit în principal a fost un concert incediar, şi asta am şi primit Very Happy

Da asa e, dar ghici cine o sa-si ia suturi ca nu a luat interviul Laughing
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by NothingTheKiD Thu Jun 25, 2009 12:24 pm

Din câte am citit şi pe forumul oficial, nu a fost vina ta... deşi chiar nu ştiu cât o să conteze asta... oricum, sincer nu mă miră neseriozitatea din Românica noastră... era chiar prea NEAŞTEPTAT să nu se întâmple ceva de genul ăsta...
NothingTheKiD
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Age : 31
Location : Turnu-Magurele, Romania
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by hartia Thu Jun 25, 2009 12:43 pm

@ black_kitty: ce interviu?
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Black_Kitty Thu Jun 25, 2009 12:53 pm

hartia wrote:@ black_kitty: ce interviu?

Trebuia sa fac un interviu pentru Heavy Metal Magazine. Mi s-a spus ca totul e aranjat, dar ca trebuie sa merg la conferinta de presa. Pe bune ca nu aveam chef sa merg, pentru ca asta insemna sa plec cu o zi mai repede de acasa. Dar am facut-o. Si acolo s-a ras de mine si de colegele mele.
@NothingTheKid, n-o sa mi se intample nimic, Lenti e foarte intelegator si stie care a fost problema, asta e partea buna. Dar e treaba in sine, adica e enervant sa pleci de-acasa mai repede si dupa aia sa vezi ca ai facut-o degeaba. Da, am intalnit-o pe Tarja, deci n-a fost tocmai degeaba. Dar cand mai vin si unii (nu dau nume) pe forumul oficial si se iau de mine ca ce cautam acolo, ca era pentru citez "the mutherfucking press", normal ca ma enervez si mai tare decat eram deja. Si imi pare rau ca nu v-am intalnit pe voi. Sau poate eram prea capsata ca sa mai vad ce e in jur. Daca ati vazut o chestie albastra care facea ca toti dracii, eu eram aia. Scuze daca am repezit pe careva.


Last edited by Black_Kitty on Thu Jun 25, 2009 1:00 pm; edited 1 time in total
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by hartia Thu Jun 25, 2009 12:54 pm

weeiii... No
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Chiticot Thu Jun 25, 2009 2:36 pm

Black_Kitty wrote:
hartia wrote:@ black_kitty: ce interviu?

Trebuia sa fac un interviu pentru Heavy Metal Magazine. Mi s-a spus ca totul e aranjat, dar ca trebuie sa merg la conferinta de presa. Pe bune ca nu aveam chef sa merg, pentru ca asta insemna sa plec cu o zi mai repede de acasa. Dar am facut-o. Si acolo s-a ras de mine si de colegele mele.
@NothingTheKid, n-o sa mi se intample nimic, Lenti e foarte intelegator si stie care a fost problema, asta e partea buna. Dar e treaba in sine, adica e enervant sa pleci de-acasa mai repede si dupa aia sa vezi ca ai facut-o degeaba. Da, am intalnit-o pe Tarja, deci n-a fost tocmai degeaba. Dar cand mai vin si unii (nu dau nume) pe forumul oficial si se iau de mine ca ce cautam acolo, ca era pentru citez "the mutherfucking press", normal ca ma enervez si mai tare decat eram deja. Si imi pare rau ca nu v-am intalnit pe voi. Sau poate eram prea capsata ca sa mai vad ce e in jur. Daca ati vazut o chestie albastra care facea ca toti dracii, eu eram aia. Scuze daca am repezit pe careva.

Urat, foarte urat din partea lor. Si urate si comentariile acelea de pe forumul oficial No
Chiticot
Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Age : 45
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Black_Kitty Thu Jun 25, 2009 2:42 pm

Eh pe forumul oficial sunt ca de obicei acele personaje care cica stiu tot si isi imagineaza ca lor li se permite orice, doar pentru ca au o anumita functie in cadrul forumului. Faptul ca ar trebui sa-i respecte si ei pe ceilalti membri iese din discutie, si faptul ca facand parte dintre organizatorii concertului ii obliga sa dea niste explicatii decente si nu sa ii trateze cu aroganta pe cei care au platit bilete (da, am platit bilet cu 1 mil jumate, l-am cumparat in martie, abia cu cateva zile inainte de concert am primit acreditare) nu le trece prin cap. Si protejatii respectivelor persoane isi dau niste aere de parca ar fi sub protectia Papei de la Roma... Gata tac ca iar incep.
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Syrius Thu Jun 25, 2009 3:14 pm

Comentariile multora de pe forumul oficial au fost deplasate imo, si ne-au pus intr-o lumina si mai proasta daca se putea..
Daca lumea vroia sa se scandalizeze si sa balacaresca organizarea, oamenii, Romania etc o puteau face aici mai degraba decat intr-un forum (mai precis o sectiune) la care are acces toata lumea. Si ne mai intrebam dupa de ce cei din afara ne privesc cum ne privesc.

Si subscriu la aroganta care se degaja din posturile unora. Deranjanta.


Last edited by Syrius on Thu Jun 25, 2009 11:53 pm; edited 1 time in total
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by NothingTheKiD Thu Jun 25, 2009 5:54 pm

Am observat şi eu aroganţa şi superioritatea cu care vorbeau unii, care se dădeau cunoscători pe-acolo... păcat că unii dintre ei erau chiar români... dar mă rog. Ce-a fost a fost, and complaining about it won't change things... deşi înţeleg frustarea majorităţii (printre care şi eu, că şi eu am aşteptat o oră juma' degeaba)
NothingTheKiD
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Age : 31
Location : Turnu-Magurele, Romania
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Black_Kitty Thu Jun 25, 2009 8:31 pm

Eu nu ma plang de faza cu asteptatul, eu am stat ca sa socializez, si nici n-am stat prea mult pentru ca prietena mea se simtea rau si a trebuit sa plecam. De fapt imi pare rau ca n-am plecat mai repede, ma simt vinovata fata de ea ca s-a imbolnavit. Dar aici organizatorii (care erau groaznic de dezorganizati) trebuiau sa vina si sa spuna fratilor nu mai stati, Tarja e suparata/obosita/n-are chef de voi/trebuie sa plece, asa ca mergeti acasa nu stati in ploaie. Poate chiar personajele care vin si se iau de noi cu atitudinea de eu stiu tot trebuiau sa-si miste existenta pana acolo si sa ne spuna sa plecam ca n-are sens sa stam. Iar in legatura cu firma de paza, nu stiu unde i-au gasit, dar atata nesimtire si proasta crestere ma face sa cred ca au ales cei mai ieftini bodyguarzi pe care ii puteau gasi. Numai eu sunt de parere ca Tarja merita ceva mai mult de atat? Neutral
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by hartia Thu Jun 25, 2009 8:47 pm

ar trebui sa le fie rusine. si-au batut joc nu numai de fani, ci se de tarja. nu merita nimeni un asemenea tratament. niste misogini
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Immortal_dark_rose Thu Jun 25, 2009 9:28 pm

unia, eu eram fata aia creata care te-a intrebat lla sfarsit daca o sa ne dea autografe, ceva. nu cred ca m-ai recunoscut:)

Immortal_dark_rose
Boy And The Ghost

Number of posts : 149
Age : 28
Location : Ploiesti
Registration date : 2009-04-12

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by wildchild Thu Jun 25, 2009 9:40 pm

nu am stat sa citesc restul parerilor...o sa zic numai impresia mea
concertul in sine a fost bestial. a fost mai bine decat ma asteptam...la adresa ei am de spus in amre de bine...vocea dementiala ca de obicei, garderoba la fel...melodiile:X:X
dar
paza a fost chiar aiurea...
am stat in fata scenei si ne-au pus sa ne indepartam de langa scena de parce venisem sa facem crima nu pt concert...
spre surprinderea mea nu a fost plina sala... iar la loje si sus in spate lumea statea pe scaune...la una din loje era o tipa blonda care se sprijinea in mana stanga de parca mai avea un pic si adormea...
dar ma rog...
ultimul lucru "contra" e faptul ca tarja nu a iesit pe aceiasi usa ca restul trupei...erau fani acolo care asteptau autografe...
ma rog...
all in all concertula fost superb...si-l astept pe urmatorul
wildchild
wildchild
Lost Northern Star

Number of posts : 15
Registration date : 2009-06-25

http://www.myspace.com/andreea_me

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Chiticot Fri Jun 26, 2009 9:20 am

In spatele meu erau doua persoane care nu au facut altceva decat sa comenteze tot concertul. Iar inainte de "bis" au stat un minut si au decis sa plece "hai ca e gata, nu mai vine". Mai bine ca au plecat Very Happy. In fata mea erau doua persoane care la un moment dat s-au intors foarte iritati de frenezia cu care bateam din palme noi cei din spate in timp ce Tarja canta Nemo Suspect
Chiticot
Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Age : 45
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Syrius Fri Jun 26, 2009 11:21 am

Le-ati stricat momentul zen Laughing
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Unia Fri Jun 26, 2009 11:55 am

Immortal_dark_rose wrote:unia, eu eram fata aia creata care te-a intrebat lla sfarsit daca o sa ne dea autografe, ceva. nu cred ca m-ai recunoscut:)

Nu te-am recunoscut. Razz
Si m-ai derutat putin, stiu sigur ca ai zis "sesiune de autografe" si am zis ca nu, abia peste ceva timp m-am gandit ca ai intrebat daca iese la noi. Dar anyway ti-am dat raspunsul bun. Razz
Trebuia sa imi zici de tricou, il aveam la mine. Wink
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by wildchild Fri Jun 26, 2009 4:43 pm

Chiticot wrote:In spatele meu erau doua persoane care nu au facut altceva decat sa comenteze tot concertul. Iar inainte de "bis" au stat un minut si au decis sa plece "hai ca e gata, nu mai vine". Mai bine ca au plecat Very Happy. In fata mea erau doua persoane care la un moment dat s-au intors foarte iritati de frenezia cu care bateam din palme noi cei din spate in timp ce Tarja canta Nemo Suspect

in fata mea erau 3 matahale ca sa le zic asa...la un moment dat una din ele s-a intors si a zis ca daca ne place cum canta Tarja sa taceam[noi cantam si aplaudam pacolo...asta nu-i convenea probabil]...de atunci de cate ori mai tipam, o faceam la el in ureche:). mai intai trebuia sa se uite la el cum sta ca o statuie in fata altora si se baga in cadru cand vrea cineva sa faca poze inainte sa comenteze la alti...
wildchild
wildchild
Lost Northern Star

Number of posts : 15
Registration date : 2009-06-25

http://www.myspace.com/andreea_me

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Syrius Fri Jun 26, 2009 9:31 pm

Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by MissSwan Sat Jun 27, 2009 9:42 am

Wow, de la metalhead nu ma asteptam la ceva asa de pozitiv. Foarte tare, ma bucur! bounce
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Syrius Sat Jun 27, 2009 3:54 pm

Eu ma asteptam in cel mai fericit caz la review caldut in nici un caz elogios. Ma bucur Smile
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Syrius Tue Jun 30, 2009 3:13 am

Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by okadooir Sun Jul 05, 2009 3:27 pm

LadyMoon wrote:Super! Ale noastre n-au iesit asa de bine. O sa le pun si eu mai incolo! Very Happy



PLs trimiteti-,i sie pozele ... Eu am fost la munci si nuam nici o poza de la concert.
okadooir
okadooir
Lost Northern Star

Number of posts : 15
Age : 40
Location : bucuresti
Registration date : 2009-07-05

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by LadyMoon Sun Jul 05, 2009 3:33 pm

okadooir wrote:
LadyMoon wrote:Super! Ale noastre n-au iesit asa de bine. O sa le pun si eu mai incolo! Very Happy



PLs trimiteti-,i sie pozele ... Eu am fost la munci si nuam nici o poza de la concert.
Pai inca n-am facut rost de ele si din cate am inteles au iesit neclare, deci nu mai are rost sa le pun.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Tarja live in Bucuresti - Live Reports - Page 3 Empty Re: Tarja live in Bucuresti - Live Reports

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum