Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tarja & Marcelo

+14
Black_Kitty
diana17rock
Rain
kuolema
Unia
maria96
Midnight.shadow
LittlePhoenix
Syrius
ambrozi
Suomi_Rocks
LadyMoon
Kinga
hartia
18 posters

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by ambrozi Sun Aug 23, 2009 8:27 pm

Chiar nu as vedea deloc dc trebuie sa ii dau credibilitate lui Marcello, si poate nici lui Tuomas, dar daca gandesti bine: Marcello a fost cel care a provocat acele intamplari care drept urmare a devenit un "motiv".
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by maria96 Sun Aug 23, 2009 8:42 pm

ambrozi wrote:
Marcello a fost cel care a provocat acele intamplari care drept urmare a devenit un "motiv".
Exact asta nu ma lasa sa cred ca Marcello is trustable.
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Unia Mon Aug 24, 2009 9:43 am

maria96 wrote:
ambrozi wrote:
Marcello a fost cel care a provocat acele intamplari care drept urmare a devenit un "motiv".
Exact asta nu ma lasa sa cred ca Marcello is trustable.
Pai asta e exact ce nu inteleg eu. Toata lumea zice ca Marcelo a facut ceva, ca din cauza lui au dat-o afara din Nightwish. Chiar daca ar fi asa, nu inseamna ca a facut nimic intentionat, pana la urma e managerul ei si probabil ca a incercat sa faca tot ce i se parea mai bine. Si chiar daca ar fi incurajat-o sa ceara mai multi bani, asta nu inseamna ca urmarea ca ei sa o dea afara pentru asta.
Si daca nu il credeti pe Marcelo, prin urmare nu o credeti nici pe Tarja: "I don't recognize myself at all from the way they described me. They mentioned mean things about me, but the fact that they involved Marcelo, my husband, crossed the line. He is the man I love, my friend and has been my biggest support over the last years."
Asta, sau, cum am zis inainte, o subestimati enorm pe Tarja. Cat de proasta ar trebui sa fie ca sa fie cu cineva aproape 10 ani si sa nu isi dea seama de intentiile lui, cand atatia fani care nici nu il cunosc pe el, pe Tarja, pe Tuomas, s-au prins imediat? Rolling Eyes
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Rain Mon Aug 24, 2009 10:19 am

sunt total de acord cu tine, unia. toata lumea considera ca marcelo e persoana vinovata in povestea asta cu despartirea tarjei de nightwish, dar eu cred ca exact opusul si anume ca trupa e vinovata. Cand Tarja s-a casatorit cu Marcelo, era evident ca nu va mai pute sa petreaca asa mult timp cu baietii si lor probabil nu prea le convenea asta. Poate erau convinsi ca in calitate de trupa trebuie sa stea mereu impreuna si nu le convenea cand Tarja calatorea singura impreuna cu Marcelo, sau cand sa caza separat in turnee(motive de altfel amintite si in scrisoare). Pentru mine e clar ca Tuomas vroia o persoana care sa se dedice trupei si nu o "diva" care este urmarita pretutindeni de sotul sau. Intr-un fel si marcelo are o parte de vina, pentru ca mereu venea cu Tarja in turnee si nu o lasa singura niciodata, dar pentru mine asta evidentiaza ca o iubeste cu adevarat. Si cine stie, poate ca lui tuomas chiar nu ii placea de Marcelo. Adica, cu alte cuvine, poate daca marcelo era un rocker inrait cu care sa poata sa bea si sa glumeasca impreuna sau sa schimbe pareri despre muzica lucrurile ar fi stat altfel.
In concluzie, eu cred ca trupa trebuia sa discute despre treburile astea cu Tarja, dar ei au ales sa o dea afara. a fost singura solutie ce au gasit-o. Oricum eu il respect pe marcelo pentru i-a stat alaturi tarjei si sper sa o faca in continuare. Totusi, intr-o lume in care toti artisti divorteaza si se casatoresc intr-o veselie, de ce nu am putea spera ca Tarja si Marcelo sa fie unul din fericitele cupluri care traiesc impreuna o viata? eu cred ca ar fi mult mai bine decat sa ne imaginam povesti de telenovela, cu sabotaje si iubiri neimpartasite.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by kuolema Mon Aug 24, 2009 11:24 am

^exact asta e si parerea mea,membrii trupei s-au purtat ca niste copii de gradinitata!Mi se pare absolut normal ca Tarja sa vrea sa petreaca mai mult timp cu Marcelo decat cu formatia,nu inteleg ce e asa de greu de crezut!si nu consider ca Tarja s-a transformat intr-o "Diva",nici pe departe....de ce e diva ca nu bea cot la cot cu membri trupei,ca poate nu merge la petreceri cu ei sau mai stiu eu ce rahaturi dinastea..
Si acum din raspunsurile lui Marcelo(am scos ce nu era important) uitati-va si voi cu era relatia dintre Tarja - Nw :
"18) my question would be, if tarja and tuomas were friends in some
time, what was their relationship like? and at the same time, what
was her relationship with the other band members?

I am sure that you wouldn't imagine a member of any band giving an
interview saying something like: "We are only a group of musicians
that barely know each other."Probably nobody will get into that details and then is much easier to
express in the same way than in my examples that: "we are good
friends." But in this case about Nightwish, is important to see how deep their
friendship really was. Many things have been said already in name of "friendship".
Friendship is for Tarja and me a deeper feeling, a place for mutual
trust and support. The way she keeps her relations with her friends
is very, very far away from the kind of relation she ever had with
Tuomas.I see her calling her friends very frequently. Even when we are in
Argentina. Same way around.Unfortunately I can quote a few more examples of the same kind to
complete the picture.We got to know Marco's apartment only because the Tour bus stopped at
his door to pick him up one time.
We never got to know Jukka's previous or new home. Even though one
time we needed to meet him in Joensuu to exchange some papers, we did
it in a car parking instead of having a coffee at his place. The way
old friends would do.I went to Tuomas twice because of an interview and because it was the
location of a party at the beginning of Once tour, but never as a
guest beside business.No band member knew Tarja's place where she lived in Helsinki around
one year or even at Kuopio where she lived for around 4 years. By the
way, Tuomas also lived in Kuopio at the same time because of his
University studies. Only Emppu came once to our home in Kuusankoski in the last 3 years.
In the last 10 years, only one time the band's guitar player visit
the place where Tarja was living. About the other "friends", nobody
ever did.
Can I ask then: if I have "spoiled" their close friendship during the
last 5 years, who did it before?"

Pe scurt daca sunt si printre noi care nu inteleg engleza sau nu au inteles exact mesajul Tarja si membri nu erau prieteni prea buni in 10 ani de zile pe Tarja nu a vizitat-o decat Emppu si aia o singura data,nici ea nu a mai fost la altcineva in vizita decat la Tuomas de cateva ori pt niste interviuri...in final Marcelo intreaba daca el le-a stricat prietenia in ultimi 5 ani atunci cine a facut-o inainte!!!!
kuolema
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Age : 34
Location : Timisoara/Caransebes
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by hartia Mon Aug 24, 2009 3:49 pm

nu trebuie sa ii invinovatim pe baieti pentru faptul ca nu s-au vizitat. poate nici tarja nu a stiut sa se apropie de ei. din cate am citit eu, tarja si tuomas erau foarte buni prieteni, abia acum citesc ce a scris marcelo si "aflu" ca nu erau prieteni buni defapt confused
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Unia Mon Aug 24, 2009 4:21 pm

Pai si Tuomas a zis "People who don`t talk with each other for a year do not belong in the same band."
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Rain Mon Aug 24, 2009 4:56 pm

Da, poate ca totusi nu Marcelo a separat-o pe tarja de NW, ci pur si simplu s-au indepartat treptat. Cred ca Marcelo a fost doar cel care a facut ca totul sa iasa la iveala(ma refer la faptul ca nu mai erau in aceleasi relatii ca la inceput). Ce vreau sa spun este ca Tarja se simte foarte bine in carierea solo si poate ca si fara marcelo tot ar fi parasit trupa la un moment dat. Insa pentru ca intre timp a aparut marcelo, toata lumea a dat vina pe el pentru ca dezbina trupa.
Ca sa nu ma indpartez prea mult de la subiect, mai adaug si ca in opinia mea Tarja si Marcelo par sa se iubeasca cu adevarat si sa se bucure de viata mai mult decat o faceau cand Tarja era cu Nightwish
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by ambrozi Tue Aug 25, 2009 9:04 pm

Unia wrote:
maria96 wrote:
ambrozi wrote:
Marcello a fost cel care a provocat acele intamplari care drept urmare a devenit un "motiv".
Exact asta nu ma lasa sa cred ca Marcello is trustable.
Pai asta e exact ce nu inteleg eu. Toata lumea zice ca Marcelo a facut ceva, ca din cauza lui au dat-o afara din Nightwish. Chiar daca ar fi asa, nu inseamna ca a facut nimic intentionat, pana la urma e managerul ei si probabil ca a incercat sa faca tot ce i se parea mai bine. Si chiar daca ar fi incurajat-o sa ceara mai multi bani, asta nu inseamna ca urmarea ca ei sa o dea afara pentru asta.
Si daca nu il credeti pe Marcelo, prin urmare nu o credeti nici pe Tarja: "I don't recognize myself at all from the way they described me. They mentioned mean things about me, but the fact that they involved Marcelo, my husband, crossed the line. He is the man I love, my friend and has been my biggest support over the last years."
Asta, sau, cum am zis inainte, o subestimati enorm pe Tarja. Cat de proasta ar trebui sa fie ca sa fie cu cineva aproape 10 ani si sa nu isi dea seama de intentiile lui, cand atatia fani care nici nu il cunosc pe el, pe Tarja, pe Tuomas, s-au prins imediat? Rolling Eyes
Dar Tarja si Marcello sunt aceeasi persoana? daca Tarja a spus chestia aia, asta inseamna ca pe mine ma convins cu totul ca Marcello is a saint? no way. Eu consider ca afirmatia ce a zis-o, este ca sa ii mai apere imaginea lui barbasu', ca prea toti il atacau.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Unia Tue Aug 25, 2009 9:07 pm

^Nu am zis ca sunt aceeasi persoana, dar ea a zis de multe ori asa ceva prin interviuri, nu doar atunci. Si daca cineva nu il crede pe el (dupa ce si Tarja confirma ceva) inseamna ca nu o crede nici pe ea.
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by ambrozi Tue Aug 25, 2009 9:10 pm

Unia wrote:^Nu am zis ca sunt aceeasi persoana, dar ea a zis de multe ori asa ceva prin interviuri, nu doar atunci. Si daca cineva nu il crede pe el (dupa ce si Tarja confirma ceva) inseamna ca nu o crede nici pe ea.
Nu este adevarat ce spui. Din moment ce alte persoane spun asta, si nu oricare persoane, ea cam degeaba comenteaza ca nu este adevarat ce se aude de barbasu' pentru ca este firesc ca pe deoparte sa fie oarba in unele chestii sau ma rog, trece cu vederea, pentru ca e barbasu, il iubeste si cam este normal sa tina cu el si chiar daca ar gresi el, ea crezi ca ar recunoaste public? evident ca nu, pentru ca isi strica imaginea in primul rand ei si in al2lea rand lui.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Unia Tue Aug 25, 2009 9:22 pm

Nu m-am referit la asta, e chiar normal ca, si daca el face vreo greseala, Tarja nu se grabeste sa zica asta intr-un interviu si ca ii ia apararea. Sigur a facut si el macar o greseala in tot timpul asta, si nici nu m-as astepta ca Tarja sa zica ceva despre asta.
Ma refeream la ce a zis Maria, la partea cu "sabotatul". Oricat de mult l-ar iubi Tarja, pana la urma tot s-ar prinde si ar face ceva daca e atat de rau cum zice ea; daca el nu ar iubi-o si ar incerca sa faca ceva intentionat. Si vroiam sa zic ca, din moment ce atat Tarja cat si Marcelo zic mereu ca se iubesc, ca sunt fericiti etc. de ce sa nu ii credem? Nici macar Tuomas nu a insinuat asa ceva.
De aia de obicei nici nu zic nimic cand unii spun ca Nightwish au dat-o afara din vina lui, ca el a schimbat-o si chestii de genul, macar cand unii zic asa ceva se iau dupa scrisoarea lui Tuomas, oricat de adevarata e sau nu, cel putin el a zis in mod public asa ceva. Dar cand incep sa zica de sabotaj, sau altele pentru care chiar nu au absolut nicio dovada, chiar sta sa citesc asa ceva fara sa zic nimic. Daca ar fi macar ceva, chiar si un o remarca mai sarcastica in Once Upon A Nightwish, care sa sugereze asta, ar putea fi interpretabil, dar chiar nu e nimic.
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Kinga Tue Aug 25, 2009 10:40 pm

Oameni buni, mi se pare ca unii cateodata intentionat cautati greselile oamenilor.

Primele acuzatii eu am auzit din partea trupei. Marcelo a vrut doar sa apere pe Tarja (si pe el insusi), si ce ar fi fost ciudat ar fi fost daca nu face asta. Deci chiar nu inteleg de ce cateva propozitii dintr-o scrisoare clarifica totul si pune stamplia "The bad guy" pe Marcelo. Eu nu am auzit un cuvant rau despre Nightwish din gura lui pana cand trupa nu a publicat scrisoarea renumita.
Btw, parca vad ca in cazul in care ar fi tinut gura inchisa si ar fi iesit din imagine, tot ar fi fost o problema. Whatever...

Pe de alta parte;.ce fel de respect merita un om care dupa 15 ani de prietenie nu are curajul sa steie in fata prietenului/colegului folositi oricare cuvant vreti, si sa zica "Scuze, nu mai pot lucra cu tine."? Si cate credibiliate merita un om care cand cineva vrea sa paraseasca trupa lui nu o lasa, ci din potriva o da afara? Sunt destule lucruri ce as putea enumera care s-au intamplat din cauza lui Tuomas, si eu nu as da mai multa credibilitate pentru el decat pentru Marcelo. Si daca zici ca Marcelo e "the maffia guy", atunci e clar ca nu esti obiectiva, ci din potriva dai maxima credibilitate pentru Tuomas.

Nu zic ca tot ce zice Marcelo sau Tarja e sfant. Dar chiar exagerati cu opusul.


PS: Din cate vad acest topic s-a schimbat din "Tarja si Marcelo" in "Marcelo Cabuli contra Statele Unite". Razz

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by maria96 Wed Aug 26, 2009 3:47 pm

Kinga wrote:
PS: Din cate vad acest topic s-a schimbat din "Tarja si Marcelo" in "Marcelo Cabuli contra Statele Unite". Razz
De ce? confused
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Rain Wed Aug 26, 2009 5:25 pm

maria96 wrote:
Kinga wrote:
PS: Din cate vad acest topic s-a schimbat din "Tarja si Marcelo" in "Marcelo Cabuli contra Statele Unite". Razz
De ce? confused

Pentru ca se presupune sa ne dam cu parerea despre relatia Tarjei cu Marcelo, iar noi am inceput sa ne certam in legatura cu cat de sinceri sunt marcelo, tuomas sau tarja.
eu personal chiar nu inteleg de unde ti-a venit ideea cu sabotajul, ca eu una nu m-am gandit niciodata la una ca asta
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by maria96 Wed Aug 26, 2009 6:37 pm

Rain wrote:
maria96 wrote:
Kinga wrote:
PS: Din cate vad acest topic s-a schimbat din "Tarja si Marcelo" in "Marcelo Cabuli contra Statele Unite". Razz
De ce? confused

Pentru ca se presupune sa ne dam cu parerea despre relatia Tarjei cu Marcelo, iar noi am inceput sa ne certam in legatura cu cat de sinceri sunt marcelo, tuomas sau tarja.
eu personal chiar nu inteleg de unde ti-a venit ideea cu sabotajul, ca eu una nu m-am gandit niciodata la una ca asta
a fost ceea ce mi-a venit pe moment dupa ce am citit scrisoarea lui Tuomas catre Tarja. scratch
Si inca un lucru:desi e vina mea pentru ce a ajuns topicul asta,eu doar mi-am spus parerea.
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by ambrozi Thu Aug 27, 2009 12:02 am

Nu e vina nimanui, aici nu e vorba de vina cuiva, este ceva absolut firesc ca de la o discutie sa genereze alta, dar desigur, intr-o care oare masura.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by diana17rock Sat Aug 29, 2009 11:53 am

m..pentru mine atata timp cat tarja e fericita cu el, nu am nimic impotriva lui..
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Black_Kitty Wed Sep 09, 2009 9:13 pm

Nightwish aveau probleme cu mult inainte sa apara Marcelo in peisaj. Era cat pe ce sa se destrame de vreo doua ori inainte de 2000. Si ar fi ok sa nu mai credem chestii spuse de Tuomas, doar pentru ca sunt spuse de Tuomas. E om, nu zeu, si ce spune nu e neaparat 100% adevarat. Bineinteles, asta e valabil si pentru Tarja. Si da, Tarja e cea care facea promovarea albumelor NW, ea era cea care facea cele mai multe plimbari, dadea cele mai multe interviuri si poza ei era cea care aparea peste tot. Tuomas si restul erau si ei pe-acolo, asa de umplutura. Normal ca dadeau si ei interviuri si isi faceau si ei treaba, dar Tarja era imaginea trupei. De aia se si numea "the front-woman". Intotdeauna vocalul unei trupe este si imaginea ei, intotdeauna vocalul este in centrul atentiei si cel mai cunoscut si indragit membru al trupei. Nimic paranormal. Faza cu scrisoarea?... puerila. Daca intr-adevar erau prieteni, vorbeau fata in fata. Scrisoarea a fost o strategie de a atrage fanii de partea trupei, pentru ca se stia clar ca majoritatea dintre ei o iubesc pe Tarja, si la o eventuala plecare a ei, toti ar fi urmat-o. In schimb, daca tie ca fan ti se spune ca idolului tau nu-i pasa de tine si e interesat doar de bani, parca iti cam vine sa-ti bagi picioarele, scuzati expresia.
Si revenind la relatia Tarjei cu Marcelo. Lasand interviurile la o parte, se vede pe ea ca e fericita. Fata radiaza pur si simplu. Banuiesc ca asta ati vazut toti. Si ce se mai zice, ca Marcelo a transformat-o in diva? Cei care ati intalnit-o puteti sa spuneti sus si tare ca nu asa se comporta o diva. O diva te ia in brate asa pur si simplu, doar pentru ca ii zambesti, fara macar sa te intrebe cum te cheama? O diva vine dupa concert sa faca baie de multime asa, fara o liota de bodyguarzi dupa ea, care sa tina fanii departe? Ok la Bucuresti nu am avut ocazia sa vedem asta, o fi fost si ea obosita, e si ea om, mai are si momente cand nu are chef de galagie. E normal. Noi avem chef de orice si oricine, oricand? Nu prea cred. Si oricum, cand mergem la un concert si platim un bilet, noi platim strict pentru spectacol, artistul nu e obligat sa vina sa vorbeasca cu noi.
Nu stiu cum e Marcelo ca om, l-am intalnit o singura data si mi s-a parut foarte ok. Putin cam timid si cam tacut, dar prietenos si gata sa raspunda la intrebari. In orice caz, daca e sa ma bazez pe interviuri, Tarja nu mi se pare deloc schimbata fata de perioada Nightwish. Normal ca e mai matura, au trecut totusi ceva ani la mijloc, dar nu o vad ca pe o diva. Deci nu, nu cred ca omul ala a schimbat-o si ca a provocat scandalul din 2005. El a avut doar ghinionul sa existe. Trebuia sa fie si un tap ispasitor.
Si nu cred ca relatia Tarjei cu Marcelo ne-ar fi interesat asa de mult daca nu exista o anumita scrisoare. Nimeni nu intreba de Marcelo inainte de 21 octombrie 2005.
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by kuolema Wed Sep 09, 2009 9:20 pm

total deacord cu tine,daca Marcelo era dupa bani si faima ce credeti ca nu exista deja un duet Tarja and Marcelo?si dak nu ar avea voce traiasca calculatoru k orice se poate...eu zic ca omu asta chiar tine la ea....iar Tuomas nu are decat sa si ia scrisoarea cretina si sa si-o bage in...... 👼 ......cosu de gunoi Razz
kuolema
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Age : 34
Location : Timisoara/Caransebes
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Suomi_Rocks Wed Sep 09, 2009 9:28 pm

@ Black Kitty: Nu cred ca mai are rost sa mai adaug ceva, am mai postat deja pe aici de cateva ori, dar sunt de acord cu tot ceea ce ai spus bounce
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by roxana_enache Wed Sep 09, 2009 9:58 pm

Hmm... Greu de spus... Eu mi-am cumparat cartea Nightwish, cu povestea lor... De acolo practic reiese ca Tarja a fost influentata de Marcelo si ca ea i-a permis lui sa ia deciziile pentru ea. Tuomas spunea ca Marcelo avea o influenta puternica asupra ei... Tarja era de acord cu orice decizie luata de sotul ei, iar tot din carte am inteles ca acesta cauta sa scoata cati mai multi bani din fiecare concert, ca in timpul turneelor ei calatoreau separat de restul trupei. Practic asta i-a dus pe baieti la decizia pe care au luat-o de a o da afara, pentru ca ar fi simtit ca Tarja era interesata mai mult de bani si nu de sentimente, de ceea ce transmitea muzica... + ca in timp ce se aflau in avion la un moment dat si se indreptau spre Toronto, ea i-ar fi spus ca ar putea parasi trupa oricand, iar cuvintele astea l-au afectat foarte tare pe Tuomas. Oricum... repet... astea sunt din carte... Nu stiu daca este adevarul... Mie mi-ar fi placut ca Tarja si Tuomas sa fie impreuna, pentru ca am senzatia ca se completeaza si... adevarul este ca nu il plac prea tare pe Marcelo, poate de asta sunt mai subiectiva. Dar ce am scris mai sus e strict din carte.

Tarja I love you

Hug!
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by kuolema Wed Sep 09, 2009 10:13 pm

da pai sa fim seriosi ca si Tarja e femeie si are nevoile ei..... Wink ...are si ea nevoie de timp in care sa stea cu barbatu ei doar no sa stea toata ziua dupa baieti din formatie,si la faza din avion...sa fim seriosi ce nu zice omu la nervi,dar Tuomas se lasa afectat de prea multe chesti.Stiu ca multa lume il prefera pe Tuomas in locul lui Marcelo(si mie mi-ar fi placut sa vad o relatie intre Tarja si Tuomas)dar mai important e sa fie Tarja fericita!Iar daca omu asta reuseste sa o faca pe Tarja sa radieze de fericire atunci bravo lui!
kuolema
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Age : 34
Location : Timisoara/Caransebes
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Kinga Wed Sep 09, 2009 10:20 pm

Roxana, oricand poti edita mesajele tale. L-am corectat. Smile

Eu nu dau 100% credibilitate pentru carte. Si "It's the same old song.. that's playing again." Razz
Am mai zis parerea mea, deci nu o repet, dar sunt de acord cu Black_Kitty.

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Black_Kitty Wed Sep 09, 2009 11:17 pm

Roxana, tot in cartea Nightwish este parerea lui Emppu despre Marcelo, si Emppu spune ca Marcelo era singurul caruia ii pasa ca trupa sa aiba o cazare umana, masa, dusuri, cabine de schimbat. De asemenea el citea de zece ori un contract pentru a gasi dedesubturile. In schimb, cei de la King Foo erau preocupati sa existe destula bautura. Normal ca au fost si greseli, e imposibil sa nu existe greseli la organizarea managementului unei trupe care devine una de succes atat de repede, si unde pe deasupra exista vreo trei manageri, fiecare cu stilul lui de a lucra. Iar cartea Nightwish... nu stiu ce sa zic, mi se pare mie, sau in toata cartea, de la inceput pana la sfarsit, Tarja este descrisa ca o fetita mofturoasa si prostuta care poate fi invartita oricum si care nu stie decat sa faca fitze, Marcelo ca un mafiot pus numai pe rele, iar Tuomas ca geniul absolut? Sa nu uitam de la cine a pornit ideea cu cartea, in primul rand. Nu luati de bun tot ce scrie in carte Wink
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 2 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum