Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tarja & Marcelo

+14
Black_Kitty
diana17rock
Rain
kuolema
Unia
maria96
Midnight.shadow
LittlePhoenix
Syrius
ambrozi
Suomi_Rocks
LadyMoon
Kinga
hartia
18 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by diana17rock Thu Sep 10, 2009 7:46 pm

ai spus-o perfect! Very Happy Kippis
+1
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Chiticot Fri Sep 11, 2009 9:36 am

De acord cu Black_Kitty! Smile

Cartea nu am citit-o, tocmai pentru ca nu cred in ea si cu sguranta m-as enerva vazand cum unii sunt umpluti cu noroi, iar altii ridicati in slavi.
Multumesc Black_Kitty pentru cele spuse din carte, mai precis ce a spus Emppu. Si eu cred ca Marcello e un manager mai bun decat Ewo et Co. Se obsera acest lucru si dupa problemele pe care spune Anetta ca le-a avut (cele cateva vorbe spuse in interviuri).
Chiticot
Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Age : 45
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by maria96 Mon Sep 14, 2009 12:26 pm

Eu am citit cartea(slava cerului k am terminat-o) tot nu mi-am schimbat parerea despre Marcelo,inca Razz
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Unia Mon Sep 14, 2009 12:31 pm

maria96 wrote:Eu am citit cartea(slava cerului k am terminat-o) tot nu mi-am schimbat parerea despre Marcelo,inca Razz
Asta nu e tocmai cea mai buna metoda ca sa iti schimbi parerea.. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by maria96 Mon Sep 14, 2009 12:37 pm

Unia wrote:
maria96 wrote:Eu am citit cartea(slava cerului k am terminat-o) tot nu mi-am schimbat parerea despre Marcelo,inca Razz
Asta nu e tocmai cea mai buna metoda ca sa iti schimbi parerea.. Razz
imi dai un sfat pentru una dintre metode ca sa-mi schimbi parerea despre el,sefa? Rolling Eyes Rolling Eyes
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Kinga Mon Sep 14, 2009 12:38 pm

^Citeste raspunsurile care le-a dat fanilor in '06, daca nu iti ajung afirmatiile Tarjei. Wink


Last edited by Kinga on Mon Sep 14, 2009 12:40 pm; edited 1 time in total

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Suomi_Rocks Mon Sep 14, 2009 12:39 pm

Kinga wrote:Citeste raspunsurile care le-a dat fanilor in '06. Wink
Mi-ai luat vorba. Razz
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by maria96 Mon Sep 14, 2009 12:40 pm

Kinga wrote:Citeste raspunsurile care le-a dat fanilor in '06. Wink
le-am citit,tot nu mi s-a schimbat mare lucru din parerea despre el...
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Unia Mon Sep 14, 2009 12:40 pm

^Pai vreau sa zic ca daca citesti cartea, Marcelo nu e descris altfel decat l-a descris Tuomas in scrisoare (ca si Tarja). Cel putin mie se pare ca raspunsurile alea la intrebarile fanilor pe care le-a dat sunt mult mai relevante, pentru ca le-a scris el si nu altcineva. Razz
Edit: Prea tarziu.. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Kinga Mon Sep 14, 2009 12:46 pm

maria96 wrote:
Kinga wrote:Citeste raspunsurile care le-a dat fanilor in '06. Wink
le-am citit,tot nu mi s-a schimbat mare lucru din parerea despre el...
Atunci nu te pot ajuta... dar nu cred ca ai destule motive sa ai o opinie negativa atat de stabila despre el. Ca iti e antipatic tipul e altceva, aia nu e o problema, dar sa-l judeci ai nevoie de mai mult decat o scrisoare de la Mr.Holopainen.

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by maria96 Mon Sep 14, 2009 12:48 pm

Kinga wrote:
maria96 wrote:
Kinga wrote:Citeste raspunsurile care le-a dat fanilor in '06. Wink
le-am citit,tot nu mi s-a schimbat mare lucru din parerea despre el...
Atunci nu te pot ajuta... dar nu cred ca ai destule motive sa ai o opinie negativa atat de stabila despre el. Ca iti e antipatic tipul e altceva, aia nu e o problema, dar sa-l judeci ai nevoie de mai mult decat o scrisoare de la Mr.Holopainen.
pai,atunci cred ca o sa le mai citesc once more eram cam obosita cand le-am citit Mad Mad
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by kuolema Mon Sep 14, 2009 2:15 pm

@maria96 : stiu ca am mai spuso dar nu judeca lumea dupa aparenta,nu ai cum sa sti ce fel de om e daca nu il cunosti,stiu ca e usor sa-l judeci prin ochii altora dar nu o fa!Doar pt ca Tuomas e mai deschis si e mare poet nu inseamna ca in viata de zi cu zi e dragut,amintesteti ca si vrajitoarea le-a dat turta dulce lui Hänsel şi Gretel si dupaia a vrut sa-i manance Razz
kuolema
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Age : 34
Location : Timisoara/Caransebes
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by maria96 Mon Sep 14, 2009 7:40 pm

kuolema wrote:@maria96 : stiu ca am mai spuso dar nu judeca lumea dupa aparenta,nu ai cum sa sti ce fel de om e daca nu il cunosti,stiu ca e usor sa-l judeci prin ochii altora dar nu o fa!Doar pt ca Tuomas e mai deschis si e mare poet nu inseamna ca in viata de zi cu zi e dragut,amintesteti ca si vrajitoarea le-a dat turta dulce lui Hänsel şi Gretel si dupaia a vrut sa-i manance Razz
povestea cu hansel si gretel nu are nicio legatura...
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Suomi_Rocks Mon Sep 14, 2009 9:17 pm

^Cred ca a vrut sa dea doar un exemplu pentru ceea ce a scris mai devreme, si anume ca "nu ar trebui sa judeci lumea dupa aparente". Wink
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty MARCELO da in judecata oamenii din spatele cartii ONCE UPON A NIGHTWISH

Post by victor_uzum Fri Nov 20, 2009 10:46 am

Tarja Turunen a fost concediata din Nightwish de mai bine de 4 ani, dar drama din jurul tristei intamplari continua. Sotul Tarjei, Marcelo Cabuli, impreuna cu alte trei persoane, au dat in judecata editura care a publicat cartea autobiografica a trupei ("once Upon a Nightwish").

Au fost trimise citatii pe numele editurii (Like Kustannus Oy), a directorului economic Päivi Isosaari, precum si al autorului cartii, Marko Ollila.

Conform celor spuse de Marcelo, multe dintre afirmatiile din carte, legate de el si de afacerile lui, sunt complet false.

Päivi Isosaari, de la Like Kustannus, sustine insa cartea publicata in 2006: "Ei bine, am citit cartea, am fost de acord cu ea, am trimis-o spre publicare, si de aceea mi-o asum si o apar"

Cartea a criticat vehement modul in care Cabuli a lucrat cu Nightwish. Conform cartii, Marcelo, care deja era sotul Tarjei, a fost partial motivul ruperii dintre Nightwish si Tarja Turunen.


Original text:

"Tarja Turunen was fired from Nightwish over 4 years ago but the drama around it keeps on going. Now Tarja's husband Marcelo Cabuli and 3 other men are suing parties behind Nightwish book for slander.

The indictment has been sent to Like Kustannus Oy (publishing house) and to it's CEO Päivi Isosaari and also to the author of the book, Marko Ollila.

According to Marcelo Cabuli, the views written in the book about him and his businesses are completely false.

Päivi Isosaari from Like Kustannus however stands behind the book that was released 2006.

"Well I did read the text and I authorized it to be published and therefore I stand behind the book.", Isosaari speaks in finnish newspaper Ilta-Sanomat.

The book criticised very strongly how Cabuli operated in Nightwish. According the book, Cabuli who at the time was already Tarja Turunen's husband, was partially the reason behind the break-up between Nightwish and Tarja Turunen."

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by LadyMoon Fri Nov 20, 2009 6:53 pm

Eu sunt de acord cu Marcelo, cartea aia chiar e penibila. Rolling Eyes Dar sa-i dea in judecata dupa atata timp, mai ales cand toata lumea a trecut peste tot ce a fost..
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by hartia Sat Nov 21, 2009 12:27 am

nu stiu de ce am senzatia ca scandalul asta nu o sa se termine niciodata... desi the show must go on. after all, ce farmec mai avea daca nu isi gaseau nod in papura? haideti sa fim seriosi. in 4 ani de zile, ar fi putut face ceva in privinta cartii. bine, nu vreau sa ma arunc in afirmatii, si de asta o sa ma abtin sa comentez. nu vreau sa stiu ce a fost instruita tarja sa declare presei, sunt curioasa sa stiu ce gandeste. ca orice sotie, trebuie sa apere imaginea sotului ei, dar sunt curioasa daca e si ea de acord, intr-o oarecare masura, cu tampeniile care sunt scrise acolo? nu am citit-o, si poate ar fi mai bine sa nu ma pronunt, dar nu ma pot abtine Twisted Evil
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Suomi_Rocks Sat Nov 21, 2009 8:05 am

Nu cred ca este locul cel mai potrivit de unde sa citez, dar am gasit niste postari destul de relevante, in opinia mea, pe forumul oficial NW:

Î: 'But did it take him 3 years to read the book?'
Dar i-au luat 3 ani sa citeasca [virgula] cartea?

R: 'Building a case takes a long time to prepare. This is afterall all going to be taken up in front of a court of law. I'm sure Marcello has build up a whole lot of evidence during this time. I also believe that he let the time pass so Tarja could get a fair chance to be respected among fans again and let the whole chaos around 2005 pass a bit. If he would have gone to attack right after the book was released, I guess the whole thing would have exploded in the media etc.
If the author of the NW book has been lying about Marcello not paying salarys correctly, I think he's in his every right to sue the guy. I can only imagine what those accusations in that book has meant for his company. And I doubt it's positive.
I really don't get why this is such huge news still because this clearly has nothing to do with NW itself.'
Alcatuirea unui caz cere mult timp de pregatire. In cele din urma, se va ajunge in fata unui tribunal. Sunt sigur(a) ca Marcelo a adunat destul de multe dovezi in tot acest timp. Cred, de asemenea, ca a lasat ca timpul sa treaca pentru ca Tarja sa poata avea sansa sa fie respectata din nou printre fani si ca haosul din 2005 sa treaca putin. Daca ar fi trecut la atac imediat dupa ce cartea ar fi fost lansata, imi imaginez cum totul ar fi explodat in presa, etc.
Daca autorul cartii NW a mintit in legatura cu faptul ca Marcelo nu platea salariile corespunzator, cred ca are tot dreptul sa il dea in judecata pe tip. Imi inchipui ce au insemnat acele acuzatii pentru compania lui. Si ma indoiesc ca sunt pozitive.
Chiar nu inteleg de ce asta a devenit o asa mare stire, pentru ca in mod clar nu are de-a face cu NW in sine.


'But I think it is a shame to drag Tarja into this affair. There has, after all, after the whole hazzle, been absolutely quiet from her side and she had not said much about NW. So I doubt that this has anything do with her wanting revenge. She could have sued them long time ago for defamation but she never did. She even admitted to some of the things being said.'
Dar cred ca este pacat sa o implicam pe Tarja in treaba asta. In cele din urma, dupa toata aceasta zapaceala, a fost absoluta liniste din partea ei si nu a spus multe despre NW. Asa ca ma indoiesc ca toate acestea au ceva de-a face cu "razbunarea" ei. Ar fi putut sa ii dea in judecata de mult timp, pentru defaimare, dar nu a facut-o. Ba chiar a admis unele lucruri spuse.
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by roxana_enache Sat Nov 21, 2009 9:55 am

Mi se pare ciudat ca dupa atata timp... la urma urmei au trecut 4 ani... lucrurile se uita... si cum a zis hartia, sunt si eu tare curioasa sa aflu ce gandeste Tarja de fapt... ce parere are ea legata de toata treaba asta...

P.s. Cand a fost publicata stirea asta?
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by maria96 Sat Nov 21, 2009 11:52 am

roxana_enache wrote:Mi se pare ciudat ca dupa atata timp... la urma urmei au trecut 4 ani... lucrurile se uita... si cum a zis hartia, sunt si eu tare curioasa sa aflu ce gandeste Tarja de fapt... ce parere are ea legata de toata treaba asta...

P.s. Cand a fost publicata stirea asta?
si eu tare as vrea sa stiu ce gandeste Tarja.....adik nu cred ca ea nu ar vrea sa-i apere imaginea lui Marcelo Suspect
eu am citit cartea(cu mare greu intr-adevar) dar noi de unde sa stim cine are dreptate?
eu cred ca daca se ajunge la un proces se va lasa cu urmari naspa(de exemplu daca se retrage cartea de pe piata editura poate trebuie sa plateasca ceva despagubiri,daca ceea ce scrie in carte e adevarat(desi ma-ndoiesc) inseamna ca Marcelo vrea sa-si apere imaginea)
e ceea ce cred,dar nu sunt sigura ca e adevarat,eu doar am zis asa.... Rolling Eyes
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by roxana_enache Sat Nov 21, 2009 8:19 pm

da, adevarul e undeva la mijoc...
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by OceanSoul Sun Nov 22, 2009 10:38 am

roxana_enache wrote:da, adevarul e undeva la mijoc...
asta ar insemna ca Marcelo vrea sa-si apere imaginea ca sa nu dea prost la reflectoare pt ceea ce e scris in carte(bv Marcelo,dar oricum acum da mai prost la reflectoare ca oricand)
Deci,inseamna ca ceea ce e scris in carte e pe o parte adevarat? Suspect
OceanSoul
OceanSoul
My Little Phoenix

Number of posts : 70
Age : 33
Location : Napoli
Registration date : 2009-11-15

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by maria96 Sun Nov 22, 2009 1:23 pm

OceanSoul wrote:
roxana_enache wrote:da, adevarul e undeva la mijoc...
asta ar insemna ca Marcelo vrea sa-si apere imaginea ca sa nu dea prost la reflectoare pt ceea ce e scris in carte(bv Marcelo,dar oricum acum da mai prost la reflectoare ca oricand)
Deci,inseamna ca ceea ce e scris in carte e pe o parte adevarat? Suspect
poate e adevarat,mai stii? confused
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by roxana_enache Sat Nov 28, 2009 8:29 am

nu mai ei stiu... Razz
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by maria96 Sat Nov 28, 2009 10:47 am

roxana_enache wrote:nu mai ei stiu... Razz
da,corect :o
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Tarja & Marcelo - Page 3 Empty Re: Tarja & Marcelo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum