Fani/e Tarja

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Go down

De cat timp esti fan(a) Tarja?

21% 21% 
[ 8 ]
18% 18% 
[ 7 ]
37% 37% 
[ 14 ]
11% 11% 
[ 4 ]
11% 11% 
[ 4 ]
2% 2% 
[ 1 ]

Total Votes : 38

Re: Fani/e Tarja

Post by Winter Storm on Sat Jun 20, 2009 10:54 pm

Hhhhmmm...de vreo 8 ani. Un coleg de birou ma tot batea la cap cu o melodie tare rau, omul fiind un iubitor al genului. Am acceptat, in cele din urma, sa ascult melodia, gandindu-ma "ce-ar putea sa-mi puna sa ma surprinda" si, recunosc, nu mi-a parut rau deloc: melodia in cauza era 'Walking In The Air'. Mi-a placut enorm vocea Tarjei, imediat ce am auzit-o. Atunci am descoperit rock-ul simfonic si sunt de parere ca e o combinatie unica si foarte reusita. Finnish Flag

Winter Storm
Die Alive

Number of posts : 79
Registration date : 2009-06-20

Back to top Go down

Post by hartia on Sun Jun 21, 2009 2:39 pm

Shocked nu am postat aici. undeva in jur de 7-8 ani Rock on! Tarja

hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Post by kuolema on Sat Aug 15, 2009 2:04 pm

in 2002 intro noapte am adormit cu tv-ul aprins(obijnuiesc si aku sa fac asta) si nici nu mai stiu pe ce canal am vazut(in oricecaz pe ceva nemtesc) da m-am trezit, am vazut ceva din videoclip si am adormit iar.Cert e ca dimineata imi suna melodia in cap nu stiam cine o canta,cum se numeste, doar ca e una mai "grasuta"( Laughing ) intr-o roche rosie si e ceva cu sleeping-weeping dupa 2 sap de cautare am dat de melodie si de acolo a inceput tot! Smile

kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Guest on Sat Aug 15, 2009 2:47 pm

Din august 2007, in urma unui concert in St. Petersburg "Tribute To Old Nightwish", atunci p-u prima data am auzit piesele lor, si imediat la reintoarcerea acasa, de pe net am scos toata discografia lor, nu stiam ink de plecarea Tarjei din trupa deoarece nu stiam pur si simplu de NW pina atunci, dar ajungind la DPP, am observat ca e cv nu inregula, interesinduma ce s-a intimplat, am aflat totul... si de atunci ascultam numai piesele de pina la DPP, iar din 2008, pot spune k am revenit la viata, MWS a aparut exact intr-un moment dramatic din viata mea, iar vocea zeitei, e un remediu cum nu se poate mai bun in asa momente...

Guest
Guest

Back to top Go down

Post by Rain on Sat Aug 15, 2009 8:27 pm

Prima oara cand am auzit de Nightwish a fost cand am vazut clipul de la Over the hills and far away la TV(cred ca in2004 dar nu-mi aduc aminte exact)si am ramas imprsionata de vocea puternica a Tarjei, chiar daca nu ascultam rock pe atunci(aveam 9-10 ani). Apoi am luat o data un numar din revista Diverta si acolo era o rubrica "istorie rock", unde cei prezentati erau Nightwish. Atunci am citit prima data despre ei-desi nu stiam cine sunt si ii consideram nste ciudati, mai ales pe marco-si despre conciederea Tarjei printr-o scrisoare. Eu pe vremea aia n-aveam comp, mi-am luat abia anul trecut si de atunci ma devnit un fan devotat NW(pentru ca puteam cauta astfel melodiile lor mai vechi). Oricum eu consider ca sunt fan Tarja de cand am ascultat-o prima oara, pentru ca cum am mai spus, nu mai tineam minte mare lucru din melodie, doar mi-aduceam aminte ca ma imprsionanse vocea ei. Microphone
THE END

Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Post by diana17rock on Sat Aug 29, 2009 12:00 pm

m..la mine e simplu si trist!
am descoperit nw cand s-au despartit! auzisem de ei si mai devreme..prin 2004 cand imi zicea tata ca se duce la concertul lor..eram prea mica atunci si nu ascultam muzica cine stie ce. apoi..intr-o seara vad pe nu stiu ce canal tvr? :?: ca tarja nu mai e cu nw am ramas Shocked . apoi pur si simplu am mai ascultat nw pe youtube..si mi-a placut din ce in ce mai mult..etc

diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Post by roxana_enache on Thu Sep 17, 2009 12:33 pm

Am votat de 6-7 ani... Very Happy Aveam 13 ani cand am ascultat pentru prima oara Nightwish... bounce

roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Post by Sponsored content Today at 10:20 pm

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Back to top