Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mutatul/ studii in alte tari

+12
Magnolia
roxana_enache
LittlePhoenix
LadyMoon
Winter Storm
Suomi_Rocks
hartia
ambrozi
Morphine
doulfe
MissSwan
Unia
16 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Mutatul/ studii in alte tari - Page 3 Empty Re: Mutatul/ studii in alte tari

Post by maria96 Tue Oct 27, 2009 12:32 pm

Unia wrote:Finlandaaa.. Very Happy
Am vazut niste locuri perfecte cand am fost pe acolo, de exemplu in Helsinki e un fel de insula, Suomenlinna, la care nu poti ajunge decat cu barca, si intre ele erau niste insule foarte mici, pe care nu era decat o casa, un fel de garaj, si un loc pentru barca.. Sau in Tampere, e o zona, Pyynikki si e ca un fel de deal, sus sunt case si strazi si e destul de mic, si daca cobori, pe amandoua partile sunt doua lacuri. Si daca te uiti de sus in jos arata tot ca un fel de insula.. :love:
e frumos acolo!si la faza cu barca,nechibzuia de mine!era sa-i dau un bilet in adancul apei aparatului foto!
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Mutatul/ studii in alte tari - Page 3 Empty Re: Mutatul/ studii in alte tari

Post by Magnolia Mon Nov 30, 2009 5:25 pm

Raman la ce am spus mai sus, dar tarile nordice merita vizitate cu siguranta. Asa ca nu exclud Finlanda, Suedia, Norvegia... Si de fapt cred ca mi-ar placea sa merg peste tot, si de mutat eu oricum ma car de aici cand am peste 18 ani, asta e sigur. Laughing happy
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Mutatul/ studii in alte tari - Page 3 Empty Re: Mutatul/ studii in alte tari

Post by Rain Mon Nov 30, 2009 10:13 pm

si eu mi-am propus sa ma mut din tara, daca nu reusesc sa fac facultatea in alta tara, atunci dupa ce termin imi caut un job in alta tara. si inca visez la austria.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Mutatul/ studii in alte tari - Page 3 Empty Re: Mutatul/ studii in alte tari

Post by MissSwan Tue Mar 02, 2010 9:52 pm

maria96 wrote:Eu m-as duce in Finlanda,dar problema e ca acolo e mult mai frigut ca la noi cyclops

Nu e mare diferenta. Vara e mult mai placut ca la noi, pt ca rareori trec temperaturile de 30 de grade. Iarna nu este neaparat cu mult mai friguroasa, in ultima vreme si noi avem destul de multe zile cu -15 grade. Sg chestie e ca iarna cuprinde si martie aici. In rest mari diferente eu nu vad. Iarna zilele sunt mai scurte ca la noi, dar si vara zilele sunt mai lungi, asa ca exista un echilibru perfect.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Mutatul/ studii in alte tari - Page 3 Empty Re: Mutatul/ studii in alte tari

Post by MissSwan Wed Mar 10, 2010 11:02 pm

In afara de Suedia, mi-ar placea sa stau macar cativa ani in Anglia si Franta. Sunt atat de multe locuri de vazut in aceste 2 tari, incat nici o vacanta nu pare a fi de ajuns. Asa ca mai bine cativa ani in fiecare. Laughing Chiar ma tenteaza dupa ce termin cu master-ul si lucrez cativa ani aici in Suedia sa capat niste experienta, sa-mi caut un job in Anglia pt cativa ani. Apoi de ce nu, in Franta. Am observat ca oricat de mult iubesc un loc, parca n-am stare, si vreau sa ma mut prin diverse alte tari pt perioade determinate. Cred ca pana imbatranesc, voi avea ceva tari la activ. Dar n-as parasi Europa decat pt vacante.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Mutatul/ studii in alte tari - Page 3 Empty Re: Mutatul/ studii in alte tari

Post by kuolema Wed Mar 10, 2010 11:53 pm

sa fiu al naibi dak imi dau seama de ce vreti toate in Finlanda.... Rolling Eyes ...sa fie oare din cauza ca stim noi cine s-a nascut acolo? sau e reducere la branza si vreti si voi? Suspect
Nu ca eu nu asi vrea sa ma mut acolo,dar na ....
kuolema
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Age : 34
Location : Timisoara/Caransebes
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Mutatul/ studii in alte tari - Page 3 Empty Re: Mutatul/ studii in alte tari

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum