Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A treia activitate: Interviu cu Tarja

+4
Kinga
Magnolia
victor_uzum
Unia
8 posters

Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Unia Mon Nov 23, 2009 4:11 pm

A treia activitate organizata de fanclubul Winter Storm este: "Interview with Tarja".

Postati in acest topic cate o intrebare/membru* pana sambata seara, 28.11. ora 24:00, si de duminica pana luni seara, 30.11. putem sa votam cea mai buna intrebare.

Intrebarea cu cele mai multe voturi ii va fi trimisa Tarjei, dar si urmatoarea, in cazul in care si alt fanclub trimite o intrebare similara.

*Cand postati intrebarea, postati si numele care vreti sa apara in cazul in care este aleasa, indiferent daca este numele vostru sau un username, dar nu uitati sa il precizati.
**Fiecare dintre cei care posteaza o intrebare trebuie sa fie membru al fanclubului Winter Storm Romania.
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty QUESTION FOR TARJA

Post by victor_uzum Mon Nov 23, 2009 5:50 pm

VICTOR UZUM, Bucuresti, Romania:

Which of the world's greatest soprano singers (Maria Callas, Joan Sutherland, Brigit Nilsson, Monserrat Caballe, Renee Flemming, Renata Tebaldi, etc) has influenced you most during your Sibelius Akatemia training period and what do you think about Romania's great voices like Angela Gheorghiu, Ileana Cotrubas, Felicia Filip or Hariclea Darclee (Puccini's muse for the Vissi d'Arte from Tosca, a special creation for her astonishing voice)?

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Magnolia Mon Nov 23, 2009 9:32 pm

Magnolia, Sibiu

What is in your opinion the most important part in making music and what are the most important and vital thing for a musician?
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by victor_uzum Wed Nov 25, 2009 5:19 pm

A aparut si pe Metal from Finland:

"Starting today (23 Nov), a new activity for members of the official "Winter Storm" fanclubs is up: "Interview with Tarja" - the fans can send a question for Tarja, one of them will be chosen for each fanclub and answered by her. The deadline for this activity is the 1st of December. All fans sending questions have to be members of the fanclub from their country.

For more information, or to participate in this project, please check the fanclub from your country.

Tarja Turunen has set "What Lies Beneath" as the working title of her new solo CD, tentatively due in early 2010. She says, "With [2007's] 'My Winter Storm', I chose the name of the album in the early stages and that helped me to create the concept for the album. With the new album, I decided to do it the same way, so I searched for an inspiring title and all the songs are one way or another related to it."

Source: www.myangelsdream.eu.tp"
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Kinga Thu Nov 26, 2009 6:41 pm

Ma tot gandeam, si nu prea gaseam nici o intrebare potrivita... adica sunt a gramada de intrebari ce as intreba, dar nu in cazul in care doar 1 poate fi ales. Razz
Deci am ramas la asta:


Is there any chance that you'll have some "Press Conference for Fans" - like the one which you had done in Argentina -, or something similar in other countries as well in the future? (Kinga)

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Kinga Sat Nov 28, 2009 10:11 am

^Aceasta intrebare a mai fost intrebata de la ea. A zis ca se simte foarte onorata de cuvintele presedintelui, dar despre Eurovision eu cred ca nici nu vrea sa auda. Razz Inca si pe vremea acela a avut probleme cu trupa, deoarece ei nu ii placea idea sa participe in ceva ca Eurovision, si nici piesa Sleepwalker nu prea o suporta din cauza asta. Deci nu cred ca va partipa la acest concurs vreodata din nou.
Sper ca nu e o problema ca ti-am raspuns eu. Embarassed

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by diana17rock Sat Nov 28, 2009 1:51 pm

ma gandeam sa intreb despre duetul de pe noul album...daca va fi cu o voce feminina sau masculina..si daca ar putea sa ne zica si la cine s-a gandit ar fi perfect..sa-mi ziceti si mie daca s-a mai pus intrebarea asta..daca nu..o scriu in engleza si cu numele..etc..tot ce trebuie
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by maria96 Sat Nov 28, 2009 2:12 pm

eu tare mi-as dori sa stiu cam ce sound va avea noul album,mai soft,mai heavy,cate dueturi va avea,daca vor fi ceva bonus-track-uri(partea mea favorita la un album)
da ea nu participa la eurovision deloc????
(Maria)
daca as putea sa aflu vre-o cale prin care sa-i transmit ultima poezie care am facut-o insipirata de ea...oh,mama No
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by OceanSoul Sat Nov 28, 2009 2:18 pm

maria96 wrote:eu tare mi-as dori sa stiu cam ce sound va avea noul album,mai soft,mai heavy,cate dueturi va avea,daca vor fi ceva bonus-track-uri(partea mea favorita la un album)
da ea nu participa la eurovision deloc????
(Maria)
daca as putea sa aflu vre-o cale prin care sa-i transmit ultima poezie care am facut-o insipirata de ea...oh,mama No
cred ca ar trebui s-o postezi Wink
OceanSoul
OceanSoul
My Little Phoenix

Number of posts : 70
Age : 33
Location : Napoli
Registration date : 2009-11-15

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by maria96 Sat Nov 28, 2009 2:46 pm

OceanSoul wrote:
maria96 wrote:eu tare mi-as dori sa stiu cam ce sound va avea noul album,mai soft,mai heavy,cate dueturi va avea,daca vor fi ceva bonus-track-uri(partea mea favorita la un album)
da ea nu participa la eurovision deloc????
(Maria)
daca as putea sa aflu vre-o cale prin care sa-i transmit ultima poezie care am facut-o insipirata de ea...oh,mama No
cred ca ar trebui s-o postezi Wink
crezi,poate ar trebui sa editez intrebarile si sa spun si poezia,Mariana,esti un geniu!
dar este voie sa pun si poezia acolo?(asta era pt moderatori) Mr. Green
deci,editez,daca nu va suparati 👼

Maria,Nasaud

What news will bring the next album 'What Lies Beneath'?The sound will be more soft or more heavy?Will it have bonus-tracks?
I hope you won't mind,but here I wrote a poem,it's inspired by you.
The title is: 'The Opera'

How wonderful the soprano's songs are
They have a special magic
That magic is emotion
They have special lines
The lines are feelings.

Even if I thought I will never listen old classic songs
Now I see she gives them a special charm,
That charm is her voice
She makes them alive
The thing what makes them alive is emotion.

Even if I'm sad,when I listen her songs her songs,they make me smile
What other songs can make feel better when in my soul is dark,
If not her reign,if not her great divide
Where I can calm down my angry soul if not in her oasis,
There could be hundreds of storms,none of them is not the same spectacular like her winter storm.


bine,stiu ca n-are nicio sansa poezia mea sa ajunga la ea,dar am visat aseara ca eu i-o citesc...dar n-o sa se intample decat la anu',dar o sa astept Rolling Eyes
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Kinga Sat Nov 28, 2009 3:14 pm

Doar Unia a primit mail de la Melanie, deci nu stiu toate regulile, dar asta va fi un interviu. Nu cred ca de data asta poti sa trimiti poezia. Dar destul de frecvent sunt organizate proiecte pentru ea, cand putem sa trimitem ce vrem. Eu zic sa astepti pana urmatorul proiect de genul acesta. Smile

Tarja a zis de multe ori ca albumul va fi mai heavy. A vorbit despre un duet, daca ma amintesc bine zicea ca va fi o voce masculina, dar atunci inca nu era sigur.

Maria, nu inteleg exact intrebarea ta despre Eurovision. Cum am mai zis, ea nici in trecut nu a vrut sa participe in acest concurs, deci in viitor eu chiar nu cred ca va face din nou. Pe de alta parte, Tarja e o nume destul de mare, in Eurovision deobicei participa artisti care nu sunt renumiti inca. (Si eu sunt extrem de fericita ca nu avea/ nu are in gand sa participe. Razz)

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by maria96 Sat Nov 28, 2009 3:19 pm

Kinga wrote:Doar Unia a primit mail de la Melanie, deci nu stiu toate regulile, dar asta va fi un interviu. Nu cred ca de data asta poti sa trimiti poezia. Dar destul de frecvent sunt organizate proiecte pentru ea, cand putem sa trimitem ce vrem. Eu zic sa astepti pana urmatorul proiect de genul acesta. Smile

Tarja a zis de multe ori ca albumul va fi mai heavy. A vorbit se despre un duet, daca ma amintesc bine zicea ca va fi o voce masculina, dar atunci inca nu era sigur.

Maria, nu inteleg exact intrebarea ta despre Eurovision. Cum am mai zis, ea nici in trecut nu a vrut sa participe in acest concurs, deci in viitor eu chiar nu cred ca va face din nou. Pe de alta parte, Tarja e o nume destul de mare, in Eurovision deobicei participa artisti care nu sunt renumiti inca. (Si eu sunt extrem de fericita ca nu avea/ nu are in gand sa participe. Razz)
si nu stii cand se face urmatorul proiect?

Doamne da sa fie cat mai repede nu pot astepta pana in Septembrie la anu' ca s-o intalnesc sa i-o dau Crying or Very sad
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Kinga Sat Nov 28, 2009 3:29 pm

@Maria, de obicei aceste proiecte au fost organizate pentru ziua ei/Craciun/etc, deci nu cred ca in curand... + cel mai important lucru e sa fie in turneu, deoarece altfel nu prea ai cum sa i-o dai, si deoarece pt Craciun anul acesta nu am organizat una, cred ca trebuie sa asteptam pana la inceputul turneului WLB.

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by maria96 Sat Nov 28, 2009 3:31 pm

Kinga wrote:@Maria, de obicei aceste proiecte au fost organizate pentru ziua ei/Craciun/etc, deci nu cred ca in curand... + cel mai important lucru e sa fie in turneu, deoarece altfel nu prea ai cum sa i-o dai, si deoarece pt Craciun anul acesta nu am organizat una, cred ca trebuie sa asteptam pana la inceputul turneului WLB.
oh Crying or Very sad
trebuie sa gasesc alta intrebare
e asa de nedrept,in sfarsit o poezie care sa-mi placa si mie e aproape prima data cand imi place o poezie scrisa de mine si eu n-am nicio sansa Crying or Very sad
daca ar fi sa compun acuma una as scrie Mad nici nu vreau sa ma gandesc ce Mad
ok,ok
dar eu tot vreau sa stiu de bonus-track-uri Twisted Evil


Last edited by maria96 on Sat Nov 28, 2009 3:35 pm; edited 1 time in total
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Kinga Sat Nov 28, 2009 3:33 pm

Intrebarea despre noul album e ok. Doar ca a fost intrebata destul de des, si nu cred ca va da mai multe detalii. Dar cine stie... Smile

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Suomi_Rocks Sat Nov 28, 2009 4:40 pm

Dupa indelungi cugetari, am ajuns la doua intrebari ( si acestea destul de greu, pentru ca tot ce era mai interesant a fost intrebata deja ). Dar sunt cam random... nu as muri daca nu as sti raspunsurile... intelegeti ce vreau sa spun. Neutral

Deocamdata le spun in romana, iar daca e cazul o si pun in engleza pe cea care e mai potrivita. Asta e un fel de ciorna. Laughing

Deci: prima ar fi daca pe WLB va avea personaje ca pe MWS (vai, ma zapacesc abrevierile astea Laughing ), ca tot se discuta asta pe aici la un moment dat. Si, a doua, daca ar mai lua in considerare posibilitatea sa mai faca duete/colaborari cu Toni, fratele ei. What a Face (desi asta am impresia ca a mai fost intrebata).
Si din nou, nu sunt cine stie ce. Eu as vrea chestii concrete: data lansarii albumului, ce concerte, cand incepe turneul, titluri de melodii, dar nu prea o pot intreba asta, din motive lesne de inteles. Razz
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by diana17rock Sat Nov 28, 2009 5:16 pm

eu sunt foarte CURIOOOOOOOAAAAAAAAASAAA despre coperta albumului..desi nu cred ca s-a gandit nici ea pana acum... si despre single ar mai fi o intrebare..:-?
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Unia Sat Nov 28, 2009 7:55 pm

M-am tot gandit de luni la o intrebare, si din lipsa de o idee mai buna o sa o postez pe asta:

Could you tell us a funny story that happened during one of the tours of My Winter Storm (something that you haven't mentioned in the blog or interviews yet)?

Si m-am mai gandit la ceva, ar trebui sa prelungesc termenul-limita pentru voturi pana maine la 12, in caz ca a uitat cineva sau se mai gandeste inca, presupun ca e mai usor/repede sa ne hotaram pe care dintre intrebari sa o votam decat sa ne gandim la ce am vrea sa intrebam. Razz

@Maria: ramane intrebarea cu bonus track-urile?
@Wishmaster: si la tine ramane cea cu Eurovisionul/presedinta sau nu pentru ca a fost deja raspunsa?
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Suomi_Rocks Sat Nov 28, 2009 9:39 pm

Unia wrote:Si m-am mai gandit la ceva, ar trebui sa prelungesc termenul-limita pentru voturi pana maine la 12
^Termenul limita pentru voturi? Credeam ca putem sa votam de maine pana luni seara. scratch

EDIT: Si intrebarea mea ramane aceasta:

Maybe a bit early to ask, but do you think that What Lies Beneath is going to have its representative characters, as My Winter Storm had? Regarding to the title, is there any chance that we would see a Tarja-siren, for example? =)

^Sa ma corectati daca nu se intelege ce am scris sau daca am facut vreo greseala, stiu ca engleza mea nu e foarte buna inca. Razz
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Unia Sun Nov 29, 2009 10:44 am

Ups, am vrut sa zic ca ar trebui sa lasam propunerile de intrebari pana azi la 12, si sa votam de azi pana maine seara. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

A treia activitate: Interviu cu Tarja Empty Re: A treia activitate: Interviu cu Tarja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum