Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cea mai proasta piesa Nightwish

+29
Chagrin
ice_angel
tarja.turunen37
roxana_enache
Magnolia
kuolema
SnakeCris
Rain
diana17rock
LadyMoon
Midnight.shadow
Morphine
maria96
hartia
Annah
Sorana
ambrozi
stefan_mihalea
Suomi_Rocks
dmLucia
Chiticot
Black_Kitty
~SweetLittleWords~
Syrius
MissSwan
Kinga
Sylvanitoo
october27
Unia
33 posters

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by Suomi_Rocks Mon Aug 16, 2010 10:22 pm

Magnolia wrote:Heei, vorbiti pe mess? Laughing Mai stiu pe cineva.
Nu, nu ştiu încă dacă ne cunoaştem... Razz

Dar revenind la subiect... Cea mai proastă piesă Nightwish: Master Passion Greed! Whip
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by Magnolia Mon Aug 16, 2010 10:23 pm

^Aha, nu observasem ca are locatia in prfil, si credeam ca vorbiti. Smile
de acord: master passion greed. ...
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by ice_angel Mon Aug 16, 2010 10:33 pm

oh haideti.. cum puteti ura piesa aia? e singura pe care s-a deranjat sa o scrie Tuo pt Marcelo Smile)
ice_angel
ice_angel
My Little Phoenix

Number of posts : 67
Age : 31
Location : Turnu Magurele
Registration date : 2010-08-16

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by ~SweetLittleWords~ Mon Aug 16, 2010 10:35 pm

mie sincer imi place Master Pasion Greed Razz.. o trebuit eu sa ma bag, bineinteles... scuzati ca am stricat lantul "trofic" Smile) dar mie imi place si nu ma refer [neaparat] la mesaj ci ca si piesa...e heavy, e nebuna, si imi da asa o senzatie ca imi vine sa sparg tot in calea mea ... ma ajuta sa scp de tensiune uneori deci imi place Very Happy

adevarul e ca cele mai prost "notate" sa zic asa melodii NW in topul meu sunt toate de pe Dpp ( defapt sunt doua sau trei exceptii dar chiar si asa) dar cum vorbim de Tarja in Nightwish ma gandesc ca se refera la Old Era....si totusi, dupa atatia ani de NW ( sunt vreo 5 deja cel putin) nu pot suporta aia cu Pharaon sails the Orion ( asa era? Razz)..deci aici inca n-o pot inghiti... in rest absolut toate imi plac Very Happy
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by Rain Tue Aug 17, 2010 7:52 am

Ce-mi place la Master passion greed e ca vocea e numai a lui Marco. Ar trebui sa va placa, doar canta Anette, nu? Totusi imi place ca e mai heavy desi nu e chiar stilul Nightiwish, dar deja dupa un an de ascultat Nightwish cu Anette si DPP, chiar nu cred ca mai exista vreo piesa care sa nu-mi placa. Mie chiar imi place cum suna Anette in variantele de studio si ascult destul de des "Whoever brings the night", "7 day to the wolves", "For the heart i once had" si altele. Deci pentru mine nu exista o "cea mai proasta piesa Nightiwish."
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by Suomi_Rocks Tue Aug 17, 2010 8:16 am

Eu nu (mai) am nimic cu Dark Passion Play în mod deosebit... aşa cum nu îmi place Master Passion Greed, nu îmi place nici Devil And The Deep Dark Ocean, deci nu neapărat din cauza semnificaţiilor.
While Your Lips Are Still Red şi The Escapist (în afară de refren), de exemplu, îmi plac mai mult chiar şi decât unele melodii cu Tarja, deci cred că sunt destul de obiectivă... Razz

Simţeam nevoia să spun asta. Razz
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by Magnolia Tue Aug 17, 2010 9:00 am

Rain wrote:Totusi imi place ca e mai heavy desi nu e chiar stilul Nightiwish, dar deja dupa un an de ascultat Nightwish cu Anette si DPP, chiar nu cred ca mai exista vreo piesa care sa nu-mi placa. Mie chiar imi place cum suna Anette in variantele de studio si ascult destul de des "Whoever brings the night", "7 day to the wolves", "For the heart i once had" si altele. Deci pentru mine nu exista o "cea mai proasta piesa Nightiwish."


Sunt de acord. Dupa ce am ascultat DPP de asa multe dati a inceput sa imi placa Anette. Atata timp cat nu deschide gura pe scena imi place chiar mult. Cu MPG am ceva ptr ca pur si simplu nu imi place piesa, nu ptr ca e de pe DPP. Mad
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by Chagrin Tue Oct 18, 2011 9:48 am

pentru mine nu exista piese de la Nightwish care sa-mi displaca.. le iubesc pe toate afro
Chagrin
Chagrin
Boy And The Ghost

Number of posts : 188
Age : 33
Location : in the sheltering shade of the forest...
Registration date : 2011-10-14

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by Pen' Vicious Wed Nov 23, 2011 7:39 pm

Asta e o intrebare de baraj or what? Sincer, toate melodiile de la Nightwish in care canta Tarja erau like "wtf? Who cares about God? I have him right here even if it's in a woman.". Totul s-a schimbat drastic de cand a aparut Anette in peisaj, sincer. Recunosc ca am ascultat like toata discografia lor, dar sunt diferente destul de mare. Nu tin cu niciun din formule pt ca as intra in conflict si cu o tabara si cu cealalta. Totusi, nu am una care sa-mi displaca.
Pen' Vicious
Pen' Vicious
I Walk Alone

Number of posts : 9
Age : 30
Location : London. UK
Registration date : 2011-11-23

http://obs-for-passion.blogspot.com

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by lucib Wed Nov 23, 2011 11:25 pm

Ever Dream, in varianta falsata de Anette Olzon (nu ma pretind critic calificat, dar in comparatie cu originalul Tarjei, interpretarea ei vocala nu are profunzime si atinge unele tonalitati nelalocul lor).
lucib
lucib
My Little Phoenix

Number of posts : 72
Location : Cluj, RO
Registration date : 2011-11-23

http://fotografiecluj.blogspot.ro/

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by Sahistul Wed Nov 23, 2011 11:28 pm

Cam orice suna fals in varianta Anette, in antiteza cu originalul Tarja....
Sahistul
Sahistul
Oasis

Number of posts : 386
Location : Bucuresti
Registration date : 2011-07-16

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by Cristina. Fri Nov 30, 2012 11:40 pm

La inceput am fost foarte sceptica cu privire la piesele de pe DPP, dar in timp m-am obisnuit. Nu doar ca m-am obisnuit, ci, ascultand albumul de vreo 3 ori m-am indragostit de-a dreptul Mr. Green Si pe cand am inceput si-o iubesc si pe Anette, *DANG* pleaca si ea Sad . Mie una, DPP mi se pare un album mai reusit decat Imaginaerum. De la Nightwish, singura melodie care categoric NU O SUPORT este Sleepwalker. Chiar acum cateva zile am luat discografia Nightwish de la A la Z si am constatat asta. Inafara de Sleepwalker, imi plac toate. Piesele mele preferate (the old era) ar fi Over the hills and far away, Bless the child, Dead to the world si Wish i had an angel. :love:
Cristina.
Cristina.
Lost Northern Star

Number of posts : 18
Location : Tarnaveni
Registration date : 2012-11-30

Back to top Go down

Cea mai proasta piesa Nightwish - Page 4 Empty Re: Cea mai proasta piesa Nightwish

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum