Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

+25
Black_Halo
Sahistul
FairyLady
msarzea
diana17rock
maria96
Lorraine
Ozzy_Prince
White_Raven
Rockeritza96
MaraTurunen
MissSwan
kuolema
EnsimmainenEnkeli
SnakeCris
Magnolia
Lu'
Chiticot
Rain
Suomi_Rocks
LadyMoon
LittlePhoenix
ice_angel
Kinga
Unia
29 posters

Page 11 of 24 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Next

Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Unia Mon Jul 04, 2011 1:17 pm

Eram curioasa cam cati vom fi si am inceput sa fac o lista, stiu ca o parte inca nu stiu sigur daca vin sau nu, sau inca nu au postat aici (pe prima lista i-am trecut doar pe cei care au postat deja ca vin sigur):

Cine vine
Lu'
MaraTurunen
Chiticot
Kinga
Magnolia
Msarzea
EnsimmainenEnkeli
Vixi
Sin
Diana17rock
White_Raven
Ozzy_Prince
Rockeritza96
FairyLady
LittlePhoenix
Rain
~SweetLittleWords~

Cine s-ar putea sa vina
Kuolema
Suomi_Rocks
LadyMoon
Ice_Angel
Lorraine

Sper ca nu am uitat pe cineva sau am trecut la categoria gresita. Razz

A, si apropo, stie cineva cati au fost lameet and greet-ul cu Epica?


Last edited by Unia on Sat Jul 09, 2011 9:26 pm; edited 4 times in total
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Mon Jul 04, 2011 3:14 pm

Unia wrote:Eram curioasa cam cati vom fi si am inceput sa fac o lista, stiu ca o parte inca nu stiu sigur daca vin sau nu, sau inca nu au postat aici (pe prima lista i-am trecut doar pe cei care au postat deja ca vin sigur):

Cine vine
Lu'
MaraTurunen
Chiticot
Kinga
Magnolia
Msarzea
EnsimmainenEnkeli
Vixi
Sin
Diana17rock
White_Raven
Ozzy_Prince
Rockeritza96

Cine s-ar putea sa vina
Kuolema
LittlePhoenix
Suomi_Rocks
Rain
LadyMoon
Ice_Angel
Lorraine

Sper ca nu am uitat pe cineva sau am trecut la categoria gresita. Razz

A, si apropo, stie cineva cati au fost lameet and greet-ul cu Epica?

Pai s-a facut o lista cu primii 40 care s-au inscris,dar se pare ca au fost mai putini asa ca au anuntat ca vor intra pana la nr 40,chiar daca nu s-au inscris.acum de fapt nu stiu cati au fost,dar foarte putini mai ales ca timpul nu a fost suficient...au facut cateva poze si i-au dat afara
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by FairyLady Mon Jul 04, 2011 5:43 pm

si eu vin la artmania impreuna cu msarzea Very Happy
FairyLady
FairyLady
The Reign

Number of posts : 26
Age : 31
Registration date : 2011-06-12

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by LittlePhoenix Mon Jul 04, 2011 6:51 pm

Eu ma duc sigur. Smile
LittlePhoenix
LittlePhoenix
Oasis

Number of posts : 310
Age : 31
Location : Miercurea Ciuc
Registration date : 2009-07-30

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Rain Tue Jul 05, 2011 10:02 am

Eu vin sigur. Nu-mi vine sa cred ca mai e (aproape) o luna. Abia astept sa va intalnesc
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Wed Jul 06, 2011 3:22 pm

Unia,cum facem ecusoanele?Very Happy
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Unia Wed Jul 06, 2011 3:27 pm

Pai ar putea sa le faca o singura persoana (sau mai multe, ma rog), si apoi sau sa le trimita fiecaruia, sa si le printeze si sa le faca ei (dar asa ar putea fi mai complicat), sau sa le printeze tot persoana aia si sa le dea tuturor cand ne intalnim, asa am sti sigur ca nu le uitam pe acasa sau ca le avem toti. Razz

A, si apropo, am facut un banner cu WSR si l-am folosit in Serbia, dar nu trebuie neaparat sa il folosim tot pe asta, l-am facut mai mult pentru ca speram sa fie careva din Romania care sa il vada. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Wed Jul 06, 2011 3:40 pm

pai sa le faca cineva si sa le aduca la concert,sa nu le uitam acasa cum ai zis tu Very Happy

arata-ne banneru
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Unia Wed Jul 06, 2011 3:45 pm

Nu am o poza mai buna de atat: https://2img.net/h/oi53.tinypic.com/11ukkci.jpg

E cam simplu, nu mi-a iesit exact cum vroiam si parca e 1.5m/2m sau ceva de genul.
Dar putem face altul, sau inca unul, mie mi-e totuna pentru ca l-am facut mai mult pentru celalalt concert. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Wed Jul 06, 2011 3:48 pm

e frumos.putem sa mai facem unul si sa ne luam pe amandoua mai ales ca suntem destul de multi cei care merg si asa o sa fie bannerele in dreptul tuturor:D
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Unia Wed Jul 06, 2011 3:50 pm

Da, mai putem face, daca il avem pe asta si il punem pe gardul ala din fata nu ocupa decat vreo 4-5 persoane, deci mai avem mult loc. Very Happy
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Wed Jul 06, 2011 3:51 pm

da:d.oricum o sa ocupam mijlocul randului din fata.mai facem unul tot de 2 m asa macar
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Kinga Wed Jul 06, 2011 7:35 pm

Ecusoanele as putea sa le fac eu, daca e ok sa printeze fiecare pt ea. Poate mai ma duc undeva, inainte sa ajung la Sibiu, deci nu as vrea sa am toate la mine si sa le pierd sau sa le stric. Sau pot sa le fac eu, si altcineva le va imprima.
Dar daca e cineva care vrea sa le faca, si si sa le aduca atunci nu vreau sa complic lucrurile. Razz

Poate mi se pare doar mie, dar cred ca ar fi mai bine daca fiecare am avea ecusoanele la noi de la inceput. Asa ne-am putea recunoaste unul pe altul mai usor. Sau nu stiu.

Si daca facem inca un banner, cum am face? Tot cineva singur sau altcumva?

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Magnolia Wed Jul 06, 2011 8:26 pm

Kinga wrote:Ecusoanele as putea sa le fac eu, daca e ok sa printeze fiecare pt ea. Poate mai ma duc undeva, inainte sa ajung la Sibiu, deci nu as vrea sa am toate la mine si sa le pierd sau sa le stric. Sau pot sa le fac eu, si altcineva le va imprima.
Dar daca e cineva care vrea sa le faca, si si sa le aduca atunci nu vreau sa complic lucrurile. Razz

Poate mi se pare doar mie, dar cred ca ar fi mai bine daca fiecare am avea ecusoanele la noi de la inceput. Asa ne-am putea recunoaste unul pe altul mai usor. Sau nu stiu.

Si daca facem inca un banner, cum am face? Tot cineva singur sau altcumva?
Sunt de acord, ar fi mai bine sa avem ecusoane de la inceput, pentru ca asa am fi siguri ca ne recunoastem si nu ramane nimeni pe dinafara. Atunci ar trebui sa facem fiecare cate unul, sau cum?
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Kinga Wed Jul 06, 2011 8:37 pm

Pai daca vreti pot sa le fac eu pe toate, si va trimit pozele pe care doar le scoateti pe imprimanta.
Numai sa stiu ce sa fie pe ele. Numele/nick-ul (ceea ce, daca ramanem asa, puteti sa scrieti aici sau sa-mi trimiteti intr-un PM, asa cum vreti sa apara), logoul clubului, poate o poza cu Tarja?

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Magnolia Wed Jul 06, 2011 9:09 pm

^Da ceva in genul asta ar fi chiar bine. Numele, username-ul si logo-ul suna bine. Mr. Green
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by EnsimmainenEnkeli Wed Jul 06, 2011 11:24 pm

iei. \:d/ ecusoane. Very Happy sa ne spui doar cand sa iti trimitem datele.
EnsimmainenEnkeli
EnsimmainenEnkeli
Boy And The Ghost

Number of posts : 197
Age : 31
Location : Glasgow, United Kingdom
Registration date : 2009-11-11

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Kinga Thu Jul 07, 2011 8:27 am

Pai oricand, daca ramane asa. Numai sa fie ok pt toti. Very Happy

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Unia Thu Jul 07, 2011 3:51 pm

^Ar fi bine asa. Very Happy Cred ca ar fi bine sa fie si numele si usernameul pe ecuson, daca sunt doar numele, nu stim cu cine vorbim, si daca sunt doar username-urile e tot derutant, daca striga cineva "Heeeeeei, Ozzy_Prince!" Razz

Transilvania Tattoo Expo, cea mai mare conventie internationala de tatuaje din Romania, revine la Sibiu intre 12 si 14 august.

- prin parteneriatul cu Artmania Festival, Transilvania Tattoo Expo completeaza oferta turistica a rockerilor veniti din toate colturile tarii pentru un weekend rock in Sibiu

Ajunsa la cea de-a treia editie, Transilvania Tattoo Expo, cea mai importanta convenie internationala din Romania, vine in acest an cu o schimbare totala la fata. Vechiul decor, Sala Transilvania, a fost abandonat in favoarea unui spatiu central, mult mai potrivit unei conventii de tatuaje. Timp de trei zile, la Cercul Militar, unii dintre cei mai buni artisti tatuatori din lume ii vor lasa amprenta pe trupurile amatorilor, cu piercinguri si tatuaje unicat.

Editia din acest an aduce la Sibiu cel mai bun line-up de artiti sositi vreodata in Romania pentru o conventie de tatuaje. John Montgomery, Robert Hernandez sau Victor Portugal sunt deja legende printre tatuatorii din intreaga lume. si vin la Sibiu pentru un spectacol total de imaginaie si culoare.

Convenia va fi deschisa vineri si sambata, intre orele 12 si 22 iar duminica intre orele 12 si 20. In baza parteneriatului cu Festivalul Artmania, accesul platitorilor de bilete si abonamente la Artmania Festival va fi permis gratuit la Transilvania Tattoo Expo, in limita spatiului disponibil.

Biletele de intrare costa pentru aceasta editie 15 lei pentru o zi si 30 lei abonamentul pentru toate cele trei zile de festival.

Amatorii de tatuaje au ansa de a-si intipari pe piele tatuaje realizate de cei mai buni artisti ai genului la preurile practicate in studiourile din Romania.

La sfarsitul fiecarei zile, organizatorii vor acorda premii celor mai buni artisti, premii impartite pe mai multe categorii. Artistii pot participa la concurs indeplinind cateva conditii, ca tatuajul sa fie terminat la momentul prezentarii pe scena, ca tatuatorul sa sa fie inregistrat cu un stand la conventie si sa fie prezent in timpul decernarii premiilor. La categoria „Best of Day” participa exclusiv tatuajele realizate in ziua respectiva. Pentru mai multe detalii vizitati http://www.tattooexpo.ro.

Programul Transilvania Tattoo Expo:

Vineri
- Best of Day
- Best of Traditional

Sambata
- Best Of Black and Grey
- Best Of Color
- Best Of Realistic
- Best of Day
- Best of Horror

Duminica
- Best Of Large
- Best Of Small
- Best Of Day
- Best Of Show

Pentru mai multe detalii :
Adda – 0746/162633
0269/434666
registration@tattooexpo.ro
Transilvania Tattoo Expo 2011

Asta e foarte tare. Very Happy Pentru ca daca sunt multi care se plictisesc la amiazi/dupa-amiaza, se duc acolo, si nu stau in Piata Mare sa ocupe loc in primul rand. Very Happy
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by msarzea Thu Jul 07, 2011 7:29 pm

Si mie imi suan bine username, nume si logo Very Happy iti putem trimite acum un PM cu datele ?Very Happy
msarzea
msarzea
The Reign

Number of posts : 38
Age : 31
Location : Bucharest
Registration date : 2011-06-17

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Kinga Thu Jul 07, 2011 7:38 pm

Da. Very Happy

Ah, si sa fie simplu (fundal alb) sau ceva mai colorat sau mai inchis la culoare?

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by msarzea Thu Jul 07, 2011 7:52 pm

Eu cred ca pe un fundal alb ar fi totul mult mai lizibil Very Happy
msarzea
msarzea
The Reign

Number of posts : 38
Age : 31
Location : Bucharest
Registration date : 2011-06-17

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by FairyLady Thu Jul 07, 2011 7:54 pm

si ar iesi in evidenta numele Very Happy
FairyLady
FairyLady
The Reign

Number of posts : 26
Age : 31
Registration date : 2011-06-12

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Kinga Thu Jul 07, 2011 8:05 pm

Ok. Atunci fac un exemplu sau ceva, si astept pm-urile. Very Happy

Aaah, si inca o intrebare, sa fie verticala sau orizontala?
Adica sa fie asa http://www.ofix.ro/images/P/6-28.jpg sau asa http://www.offi.ro/uploads/products/ecuson_orizontal.jpg ?

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 30
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by msarzea Thu Jul 07, 2011 8:07 pm

un vot pentru vertical. hai sa vedem ce iese la "alegeri" Very Happy
msarzea
msarzea
The Reign

Number of posts : 38
Age : 31
Location : Bucharest
Registration date : 2011-06-17

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 11 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 24 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum