Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

+25
Black_Halo
Sahistul
FairyLady
msarzea
diana17rock
maria96
Lorraine
Ozzy_Prince
White_Raven
Rockeritza96
MaraTurunen
MissSwan
kuolema
EnsimmainenEnkeli
SnakeCris
Magnolia
Lu'
Chiticot
Rain
Suomi_Rocks
LadyMoon
LittlePhoenix
ice_angel
Kinga
Unia
29 posters

Page 14 of 24 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Next

Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Sahistul Thu Jul 21, 2011 8:07 pm

Din pacate, nu merg cu masina mea si nici nu conduc...Sad
Sahistul
Sahistul
Oasis

Number of posts : 386
Location : Bucuresti
Registration date : 2011-07-16

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Thu Jul 21, 2011 8:30 pm

Sad ghinionu meu
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Rockeritza96 Fri Jul 22, 2011 11:26 pm

MissSwan wrote:
Chiticot wrote:Stie cineva ce alte evenimente se mai organizeaza in Sibiu cu ocazia Festivalului Artmania, in afara de concerte? Voi petrece aproape trei zile in oras si vreau sa stiu ce altceva mai pot face. Multumesc! Smile

O zi cel putin o poti dedica vizitarii orasului. Mie imi place la nebunie Sibiul. Ah si neaparat sa mancati la Hermania. Ciorba de bivolita si cam orice altceva mai au este... yum... Si la Crama Sibiana. Razz Ce pofta mi s-a facut, trebuie sa mai ajung in Sibiu neaparat si cat de curand. Hungry

Eu vin cu o zi mai repede in Sibiu sa mai vizitez si dupa concert am plecat la tren spre Bucuresti (nu ma intrebati ce caut in Bucuresti, dar asa am legaturile spre mareee).Iar in ziua concertului pot sa vin la orice ora, fiind in Sibiu de o zi.

Unia wrote:L-am trimis tuturor. Sa imi ziceti daca am uitat cumva pe cineva. Razz

Ozzy_Prince a trimis? Ca si mine, nici ea nu a mai intrat de ceva timp aici. Embarassed Daca nu am grija eu de ea sa-i amintesc sa trimita.
Rockeritza96
Rockeritza96
Boy And The Ghost

Number of posts : 126
Age : 28
Location : Hunedoara
Registration date : 2011-03-13

http://www.iris-fancluboficial.ro

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Fri Jul 22, 2011 11:32 pm

O sa ajung vineri pe la 10 in Sibiu,insa nu stiu ce treaba o sa am.oricum ne intalnim
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Black_Halo Sun Jul 24, 2011 12:05 pm

Buna! Vine cineva din Galati...ca poate ne intalnim Very Happy
Black_Halo
Black_Halo
Lost Northern Star

Number of posts : 10
Registration date : 2010-09-06

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Unia Sun Jul 24, 2011 1:56 pm

Este un articol destul de lung in Zile si Nopti, nu prea este nimic nou in afara de faptul ca incep concertele la ora 19, deci presupun ca in zilele alea nu vor canta deloc trupe din Romania in Piata Mare. Vor fi niste concerte prin Piata Mica sau alte locatii. A, si scria ca vor fi si alte evenimente, printre care si Meet And Greet-uri, dar nu scria daca e vreun concurs sau daca intra toti sau nimic de genul asta.


A, si facem si noi masti? Prima oara au fost cei din Mexico, au facut masti pentru fanclub si le-au dat si celor in primul rand, si le aveau pe fata cand a inceput Tarja sa cante, pentru prima piesa, si au zis ca ei i-a placut mult ideea.
Winter Storm Argentina was in the front row with masks a la Anteroom of Death! Tarja went backstage to cry (because of the emotion) and ended up coming out with an Argentinian football t-shirt with the number 10 and her name! [...]

I think that the masks are just AWESOME! Guys, we at Winter Storm Mexico had this idea and we think that is is just an incredible thing that more Winter Storms are doing it. It would be really great if, once that Tarja restarts her WLB final tour, we all try to do this and always receive her with our masks on, in every country! I think she would just love it!
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/42/wsml.jpg/
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by LittlePhoenix Sun Jul 24, 2011 3:19 pm

E buna ideea asta cu mastile,putem face si noi.

Apropo,nu mai e mult pana festivalul,ar trebui sa decidem daca ii facem/cumparam ceva pentru ziua ei sau nu...
era vorba de un tricou si de o torta...so?


Last edited by LittlePhoenix on Sun Jul 24, 2011 3:52 pm; edited 1 time in total
LittlePhoenix
LittlePhoenix
Oasis

Number of posts : 310
Age : 31
Location : Miercurea Ciuc
Registration date : 2009-07-30

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by SnakeCris Sun Jul 24, 2011 3:48 pm

Super ideea cu mastile! Le putem face imediat din ceva carton mai subtire.
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 33
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Sun Jul 24, 2011 4:54 pm

Mi se pare ok sa facem mastile daca asa vreti toti,dar daca incepe cu dark star nu mai e acelasi farmec:D.putem sa facem si ceva cu stele si in functie de melodie ne mobilizam Twisted Evil si apoi folosim si mastile la alta melodie

apropo Kinga,acu am observat pe ecuson ca ai scris in engleza official fan club si apoi in romana România.Lasam asa? Razz
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Unia Sun Jul 24, 2011 5:07 pm

^Mda, acum ca zici asa, nici nu m-am gandit ca atunci incepea cu AOD. Dar cred ca e mai complicat daca nu facem de la inceput, si daca asteptam sa cante AOD sau ceva anume, si ne trezim ca nu canta. Si atunci e si mai complicat sa le explicam celorlalti din cealalta parte a randului sa le puna la un moment dat, si daca e la inceput e o surpriza mai mare sa ne vada pe toti deodata, decat daca in mijlocul concertului le tot punem pe rand, si unii uita sa le puna, sau le pierd intre timp, sau chestii de genul. Si la inceput sunt si fotografi in fata noastra, ar fi tare sa avem poze cu toti din primul rand cu masti (sau macar cei pe care ii convingem) Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Sun Jul 24, 2011 5:11 pm

facem cum vreti atunci Razz sa ne gandim la un model mai special si ne apucam de treaba (eu zic sa ne facem negre,nu ca ceilalti) a! si era farmec total daca aveam toti bani sa luam dreamer's box si sa purtam mastile de acolo. Twisted Evil hell,yes!
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Unia Sun Jul 24, 2011 5:15 pm

Nu stiu daca e o idee buna sa fie altfel decat albe, mai ales ca va fi intuneric si oricum se vede greu de pe scena, daca sunt negre o sa se vada ca niste ochelari de soare. Razz Albe cred ca ies mult mai bine in evidenta, dar nu stiu sigur. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Sun Jul 24, 2011 5:19 pm

hmm atunci cel mai sigur poate sa fie o culoare gen rosu,verde,portocaliu,roz,albastru mai deschis,galben Razz ...si daca ar fi sa alegem cred ca ar fi rosu sau albastru.sa vedem ce zice fiecare Very Happy
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Rockeritza96 Sun Jul 24, 2011 6:49 pm

Unia wrote:Este un articol destul de lung in Zile si Nopti, nu prea este nimic nou in afara de faptul ca incep concertele la ora 19, deci presupun ca in zilele alea nu vor canta deloc trupe din Romania in Piata Mare. Vor fi niste concerte prin Piata Mica sau alte locatii. A, si scria ca vor fi si alte evenimente, printre care si Meet And Greet-uri, dar nu scria daca e vreun concurs sau daca intra toti sau nimic de genul asta.


A, si facem si noi masti? Prima oara au fost cei din Mexico, au facut masti pentru fanclub si le-au dat si celor in primul rand, si le aveau pe fata cand a inceput Tarja sa cante, pentru prima piesa, si au zis ca ei i-a placut mult ideea.
Winter Storm Argentina was in the front row with masks a la Anteroom of Death! Tarja went backstage to cry (because of the emotion) and ended up coming out with an Argentinian football t-shirt with the number 10 and her name! [...]

I think that the masks are just AWESOME! Guys, we at Winter Storm Mexico had this idea and we think that is is just an incredible thing that more Winter Storms are doing it. It would be really great if, once that Tarja restarts her WLB final tour, we all try to do this and always receive her with our masks on, in every country! I think she would just love it!
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/42/wsml.jpg/

Din cate observ in poza, toti aveau pana si tricoul cu fan-clubul la fel.La noi nu stiu daca vom avea parte de asa ceva.Probabil ca sunt care vin cu tricouri cu Tarja (sau Nightwish), insa nu vor fi toate la fel.
Nu stiu cata importanta are sa avem si tricouri, dar arata chiar bine. Very Happy

Eu de exemplu mi-am gasit in Hunedoara doar cu NIGHTWISH - A JOURNEY AWAY si apare poza lui Tarja (probabil stiti tricoul).
Rockeritza96
Rockeritza96
Boy And The Ghost

Number of posts : 126
Age : 28
Location : Hunedoara
Registration date : 2011-03-13

http://www.iris-fancluboficial.ro

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Sun Jul 24, 2011 6:53 pm

eu o sa vin intr-un maiou cu ea,cred ca o sa fie cald,oricum o sa am la schimb probabil si altceva.mastile sunt importante
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Sahistul Sun Jul 24, 2011 9:57 pm

Interesanta ideea cu mastile, cred ca i-ar face placere Tarjei. Si eu s-ar putea sa vin intr-un tricou cu ea.
Sahistul
Sahistul
Oasis

Number of posts : 386
Location : Bucuresti
Registration date : 2011-07-16

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Unia Sun Jul 24, 2011 11:04 pm

Da, e mult prea cald pentru tricouri negre, si poate nici nu le vrem toti, de exemplu eu am purtat destul de des tricouri pentru cativa ani, si acum m-am saturat de ele si nu le mai prea suport. Si oricum nu se vede aproape nimic de pe scena (de aia am zis si de masti albe), mai este si gardul ala inalt, si le mai si intra lumina aia in ochi incat nici se vede ce purtam. Razz
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by SnakeCris Mon Jul 25, 2011 4:31 am

Eu sigur nu o sa vin in tricou cu ea. Si incercati sa nu va mai complicati atat si cu mastile, alb e ok. Parerea mea.
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 33
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Magnolia Mon Jul 25, 2011 9:00 pm

Eu o sa vin probabil in tricou cu Manowar, in nici un caz cu Tarja. Neutral Dar ideea cu mastile e ok.
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by msarzea Tue Jul 26, 2011 7:53 am

Cum propuneti sa facem mastile? confused (ca eu una nu ma pricep)
msarzea
msarzea
The Reign

Number of posts : 38
Age : 31
Location : Bucharest
Registration date : 2011-06-17

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by MaraTurunen Tue Jul 26, 2011 11:30 am

nu vreti sa cumparam cate una in genu?(daca tot nu se pricep toti si nu e nici scumpa) http://www.masticarnaval.ro/shop-masca-de-epoca-cu-maner-produs-313.html
MaraTurunen
MaraTurunen
Poison

Number of posts : 427
Age : 30
Location : ploiesti
Registration date : 2010-10-07

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by EnsimmainenEnkeli Tue Jul 26, 2011 12:05 pm

iii... e omu la tara doua zile si deja e pusa tara la cale :love: s-a decis ceva clar in legatura cu mastile??? :love: si eu vreau masti!!! (btw - which means by the way - eu vin cu o rochie neagra scurta.)
EnsimmainenEnkeli
EnsimmainenEnkeli
Boy And The Ghost

Number of posts : 197
Age : 31
Location : Glasgow, United Kingdom
Registration date : 2009-11-11

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by SnakeCris Tue Jul 26, 2011 4:09 pm

Mara, chiar fain ce ai gasit tu acolo, dar eu una as prefera sa mi-o fac singura asa ca nu mi se pare complicat Very Happy Un pic de carton, un pic de dantelutza, niste sclipici si gata Smile
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 33
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Rockeritza96 Tue Jul 26, 2011 8:07 pm

SnakeVixi wrote:Mara, chiar fain ce ai gasit tu acolo, dar eu una as prefera sa mi-o fac singura asa ca nu mi se pare complicat Very Happy Un pic de carton, un pic de dantelutza, niste sclipici si gata Smile

Chiar sunt frumoase, doar ca nu stiu taxa pentru transport cat este (de exemplu la cei de la gotica.ro e cam mare 20 de lei Neutral ).Oricum vreau si eu sa incerc sa-mi fac una singura, desi aveam pe acasa una pe rosu stralucitor, doar ca asa se intampla, cand imi trebuie nu o gasesc... Mad
Rockeritza96
Rockeritza96
Boy And The Ghost

Number of posts : 126
Age : 28
Location : Hunedoara
Registration date : 2011-03-13

http://www.iris-fancluboficial.ro

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by msarzea Tue Jul 26, 2011 8:16 pm

Eu am o masca de la balul de absolvire (am avut tema carnaval venetian) si este gri cu model auriu.merge? Very Happy
msarzea
msarzea
The Reign

Number of posts : 38
Age : 31
Location : Bucharest
Registration date : 2011-06-17

Back to top Go down

TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011 - Page 15 Empty Re: TARJA - ARTMANIA FESTIVAL 2011

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 24 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum