Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vampires

+5
Unia
FairyLady
LadyMoon
Magnolia
msarzea
9 posters

Go down

Vampires Empty Vampires

Post by msarzea Fri Jun 17, 2011 7:36 pm

Stiu ca toata lumea s-a saturat de Twilight Saga si bla bla dar ce parere aveti despre primele si adevaratele povesti cu vampiri ale lui Anne Rce , Cronicile vampirilor : Interviu cu un vampir , Lestat , Regina damnatilor ?

Eu una le ador si am reusit sa imi "molipsesc" si cativa prieteni cu ele :d

Astept pareri Smile
msarzea
msarzea
The Reign

Number of posts : 38
Age : 31
Location : Bucharest
Registration date : 2011-06-17

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by Magnolia Fri Jun 17, 2011 8:49 pm

Nu m-am dat niciodata in vant dupa carti/filme cu vampiri, dar Anne Rice mi-a placut destul de mult. Si filmul meu preferat cu vampiri este un Anime mai vechi, clasic in Japonia, Vampire Hunter D (merita vazut, chiar si pentru cei care nu sunt fani Anime). :love:
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by LadyMoon Fri Jun 17, 2011 9:48 pm

Mi-am luat si eu azi Interviu cu un vampir. Cred ca o s-o termin dupa cscap de examene saptamana viitoare dar, din cat am citit din ea, pare interesanta. O sa-mi fac o parere dupa ce o citesc pe toata.
Am mai citit si Twilight, care e un bestseller ieftin, Dracula de Bram Stoker care mi-a placut pana a inceput sa devina ridicola (de la partea aia in care vampirul pleaca in Anglia Rolling Eyes ) si Domnisoara Christina de Eliade, care mi-a placut foarte mult (stiu ca e mai mult vorba de un strigoi, dar tot aia).
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by FairyLady Sun Jun 19, 2011 8:09 pm

Mie Interviu cu un vampir mi s-a parut geniala si am vazut si filmul care este foarte bun. Respecta cartea destul de bine (are mici chestii adaugate pe ici pe colo, dar se potrivesc), iar Tom Cruise in rolul lui Lestat este perfect. Very Happy
FairyLady
FairyLady
The Reign

Number of posts : 26
Age : 31
Registration date : 2011-06-12

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by Unia Tue Jun 21, 2011 6:41 pm

Am citit si eu cronicile vampirilor acum vreo 7-8 ani, cred, si aproape pe toate, si mi-au placut, mi-a placut si filmul Interviu cu un vampir (mai putin partea cu Brad Pitt, pe care nu il suport XD ), dar Queen of The Damned nu mi-a prea placut.

Acum nu stiu daca as putea sa le mai citesc, pentru ca m-am cam saturat de vampiri, dar poate imi trece peste un timp cand nu vor mai fi asa populari. Singurele care imi mai plac acum sunt True Blood/Sookie Stackhouse, pentru ca e diferit de majoritatea (sau, cel putin, de cele care am avut rabdare sa le vad/citesc pana m-am plictisit). Razz

Aaaa, si cand eram mica citeam "Micul vampir" de Angela Sommer-Bodenburg, care mi-au placut foaaaaaaaarte mult, dar acum nu mai am decat trei din cele 10 (?) carti si am incercat sa le comand de pe net anul trecut, dar nu le mai aveau in stoc. Sad
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by MissSwan Tue Jun 21, 2011 9:16 pm

^ De acord cu Southern Vampire Mysteries/True Blood. Imi plac la nebunie si te tin cu sufletul la gura. Anne Rice tot n-am apucat sa citesc inca dar e pe lista. Imi place si The Vampire Diaries, dar am inteles ca in cazul asta serialul este mult peste carti. Twilight n-as citi nici pe bani. lmao Mai sunt cateva serii care imi fac cu ochiul: Black Dagger Brotherhood si Anita Blake in mod special.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by Unia Thu Jun 23, 2011 8:16 am

^Si eu am vrut sa citesc Anita Blake la un moment dat, din review-urile pe care le-am citit parea ok. Si auzisem de Vampire Diaries, dar credeam ca e exact una din cartilea alea gen Twilight. Razz Si aaaa recunosc ca am citit Twilight cand au aparut, si atunci mi s-au parut ok, dar era inainte sa inceapa toata chestia cu vampirii, si desi nu imi plac cartile cu adolescenti in general, a fost ok sa le citesc atunci, ca pe niste carti care nu erau prea speciale, ca erau foarte usoare si se citeau repede. Dar apoi au inceput toti cu Twilight, si au facut filmele si intre timp nu le mai suport nici eu deloc. XD
Unia
Unia
Admin

Number of posts : 2952
Age : 33
Location : Finland
Registration date : 2008-11-25

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by MissSwan Thu Jun 23, 2011 12:01 pm

^ N-as sti sa-ti zic exact de stilul cartilor The Vampire Diaries. Eu momentan am vazut doar serialul si imi place enorm, e din ce in ce mai bun cu fiecare episod. Incepuse cam dubios dar de pe la jumatatea sez 1 e genial. Am momente cand imi place chiar mai mult ca True Blood (ma enerveaza schimbarile prea mari fata de carti, in special in relatia Eric/Sookie). Laughing Dar am inteles de la persoane care au citit si cartile si urmaresc si serialul, ca ar fi mult sub serial stilul cartilor. Imi place fff tare Damon, jucat de Ian Somerhalder, e exact genul meu de vampir. Razz
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by LadyMoon Sun Jun 26, 2011 5:34 pm

Am vazut interviu cu un vampir si am si terminat de citit cartea. Mi-au placut amandoua, dar filmul mi s-a parut mai bun decat cartea.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by msarzea Thu Jul 07, 2011 8:21 pm

Nu stiu ce sa zc despre Vampire Diaries pentru ca nu m-a incantat primul episod , asa k nu am continuat sa ma uit. True Blood insa , mi s epare genial , chiar te tine cu sufletul la gura [si mie imi place reatia dintre Eric si Sookie Very Happy, Alexander Skarkgard arata 8->] si abia astept ep 3 din sez 4. Daca mai aveti sugestii despre carti/filme/seriale cu vampiri le astept cu mare drag.

Legat de animeuri +vampiri , am vazutVampire Knight si mi s-a parut destul de buna povestea , mai ales ca se complica extraordinar la sfarsit.
msarzea
msarzea
The Reign

Number of posts : 38
Age : 31
Location : Bucharest
Registration date : 2011-06-17

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by Magnolia Thu Jul 07, 2011 8:28 pm

Eu nu sunt mare fana a chestiilor cu vampiri in general pentru ca a ajuns sa mi se opara un cliseu. Toate povestile cu vampiri sunt mai mult sau mai putin la fe daca ma intrebati pe mine. Laughing
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by MissSwan Thu Jul 07, 2011 9:28 pm

^ Nah, chiar nu sunt toate la fel.

Alte carti n-am mai citit, in afara de Dracula care mi-a placut, dar filme si seriale le-am vazut cam pe toate. La seriale imi mai place fff tare Being Human (varianta britanica desigur, cea americana e oribila, nu stiu de ce s-au deranjat sa o faca) si Buffy, un adev clasic, haios, cu personaje geniale (Spike :love:).
Filme: Dracula cu Gary Oldman bineinteles, The Lost Boys, seria Underworld, Låt den rätte komma in (am auzit ca si varianta americana e buna, Let the Right One In, nu l-am vazut inca), From Dusk till Dawn, Interview with the Vampire, chiar si Queen of the Damned (mai mult pt muzica si Vincent Perez), nici Blade n-au fost rele.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by msarzea Fri Jul 08, 2011 9:41 pm

Si mie mi-a palcut seria Underworld. CLasic vampires & werewolves
msarzea
msarzea
The Reign

Number of posts : 38
Age : 31
Location : Bucharest
Registration date : 2011-06-17

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by maria96 Mon Jul 25, 2011 10:48 am

ma rog,in opinia mea,Twilight nu e asa de reusit,filmele nu sunt iesite din comun...Vampire Diaries imi place mult,dar cartea si serialul nu prea se leaga,in schimb actorii sunt buni (Ian Somerhalder :love: especially)
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by SnakeCris Mon Jul 25, 2011 2:43 pm

^ I hear ya sister.
SnakeCris
SnakeCris
Minor Heaven

Number of posts : 847
Age : 33
Location : Between Heaven and Hell
Registration date : 2009-06-10

https://www.facebook.com/SnakeCris

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by The Peacekeeper Sat Jan 28, 2012 10:55 pm

Am citit prima parte din Cronicile Vampirilor de Anne Rice. Smile Mi-a placut desi la un moment dat "tragea" de poveste....

A doua parte n-am avut rabdare s-o citesc. Mi s-a parut foarte plictisitoare.

Twilightu' e o parodie la povestile cu vampiri... cu tot cu full cast and crew. lol

The Peacekeeper
Boy And The Ghost

Number of posts : 153
Age : 36
Location : Bucuresti
Registration date : 2012-01-26

http://ravennightwish.deviantart.com/

Back to top Go down

Vampires Empty Re: Vampires

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum