Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anette Olzon

+24
doulfe
Magnolia
SnakeCris
Annah
serinia
nemo_gothic_boy
Rain
kuolema
maria96
Immortal_dark_rose
Sorana
Syrius
hartia
LadyMoon
diana17rock
Suomi_Rocks
october27
MissSwan
victor_uzum
Morphine
Chiticot
Kinga
Unia
ambrozi
28 posters

Page 14 of 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by Magnolia Tue Dec 01, 2009 12:29 pm

Lauri arata cam emo acolo. Laughing Ma referam la freza. afro
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by victor_uzum Wed Dec 02, 2009 1:53 pm

Rain wrote:wow, anette ce machiaj! singurul lucru care imi vine in minte acum e : is she a barbie girl? Shocked
Dy:) wrote:dar Netty? waw.. Smile Dar nu conteaza.. Uitati-va! E fan Rasmus.. adorabil.. Smile)))
Ladies and Gents, Welcome to the '80s!... Let's Disco with Nightwish!...

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Anette Olzon

Post by Morphine Wed Dec 02, 2009 6:55 pm

Stiti..? De fapt e treaba ei cum se machiaza.. Smile) Adica daca eu as vrea sa ies pe strada cu trei funze si o pana.. ar fi ok pt mine atata timp cat mas simti bine Smile)
Dar pentru ca suntem fani Tarja si ca normal ar trebui sa nu ne planca Nettie: Anette's makeup sucks
*own opinion: peace!
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by hartia Wed Dec 02, 2009 7:41 pm

@ rain: barbie girl??? eu indraznesc sa ma gandesc la altceva, dar nu indraznesc sa spun Razz
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Anette Olzon

Post by Morphine Wed Dec 02, 2009 9:29 pm

Acuma sincer.. mie mi s epare ca Anette e total pe langa metal. Nici macar nu canta metal. Nightwish a ajuns la pop-rock combinat cu heavy metal? creed.. In orice caz numa ce a fost nu.. Si nu cred ca ea vrea sa isi creeze o imagine "metal". Mai de graba Rasmus style :>
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by Suomi_Rocks Wed Dec 16, 2009 2:00 pm

Fragment din ultima postare pe blog a lui Anette, despre cum a primit (in sfarsit) slujba in Nightwish:

Then, a couple of years ago I felt like my life wasnt fulfilled and I knew I had to pursue my dream once more, before I got to old;=) I started looking for jobs everywhere, applying for musical roles, bands etc and it was at this time I heard about NW and the firing of Tarja. And as you might know, the time to get that job took 1.5 years and that was also full of both happiness but also despair. I even got turned down at first and I can tell you, I was so heartbroken. I cried and cried and didnt understand anything. It took me about one month to turn that sadness into what I always get after feeling a bit sad about my situation: I get stubborn and I say to myself: hey, what´s this mourning about??? do you want to be the singer in NW? Then start convincing them that they made a mistake.
And I started to email them again and you know what happened: after 1,5 years of sleepless nights, stress, worry, self-asteeem going up and down along the way, not being able to plan my future before I knew.... I got the job. I got the job!
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by victor_uzum Wed Dec 16, 2009 2:06 pm

suomi_rocks wrote:I even got turned down at first and I can tell you, I was so heartbroken.
Au stiut baietii ce au stiut, la inceput!... :rofl: Pacat ca n-au fost consecventi!... Sad

suomi_rocks wrote:I cried and cried and didnt understand anything.
Nu ca acum ar intelege ceva... pale

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by Chiticot Wed Dec 16, 2009 3:39 pm

suomi_rocks wrote:Fragment din ultima postare pe blog a lui Anette, despre cum a primit (in sfarsit) slujba in Nightwish:

Then, a couple of years ago I felt like my life wasnt fulfilled and I knew I had to pursue my dream once more, before I got to old;=) I started looking for jobs everywhere, applying for musical roles, bands etc and it was at this time I heard about NW and the firing of Tarja. And as you might know, the time to get that job took 1.5 years and that was also full of both happiness but also despair. I even got turned down at first and I can tell you, I was so heartbroken. I cried and cried and didnt understand anything. It took me about one month to turn that sadness into what I always get after feeling a bit sad about my situation: I get stubborn and I say to myself: hey, what´s this mourning about??? do you want to be the singer in NW? Then start convincing them that they made a mistake.
And I started to email them again and you know what happened: after 1,5 years of sleepless nights, stress, worry, self-asteeem going up and down along the way, not being able to plan my future before I knew.... I got the job. I got the job!

Credeam ca era doar un zvon chestia cu respingerea intr-o prima faza si cu faptul ca ea a tot insistat sa fie angajata. Exact asa cum a spus si Victor, pacat ca nu au fost mai consecventi baietii de la Nw. Sad Tot ce sper e sa isi fi dat seama ce greseala au facand angajand-o pe ea si nu pe alta concurenta, care poate ar fi cantat mult mai bine si ar fi avut o alta atitudine.
Chiticot
Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Age : 45
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by hartia Fri Dec 18, 2009 2:33 am

poi s-a cam rugat de ei sa o ia in trupa "And I started to email them again" (cine stie cate mailuri a trimis Laughing )
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by diana17rock Fri Dec 18, 2009 1:24 pm

din cate am inteles a fost respinsa pentru ca are copil. Neutral
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by Immortal_dark_rose Tue Dec 22, 2009 6:47 pm


Immortal_dark_rose
Boy And The Ghost

Number of posts : 149
Age : 28
Location : Ploiesti
Registration date : 2009-04-12

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by victor_uzum Wed Dec 23, 2009 11:13 am

Ma, in poza asta fata nu-i urata, dar parul ei devine din ce in ce mai alb. Cre'ca de la iarna suedeza... :albino:

Oricum, daca aparea in anii '80, pe scena muzicala, Samy Fox si Sandra aveau in Anette o concurenta serioasa!... Sau o dusmanca babana, cum ar zice rromanii nostri ascultatori de manele boogie Pe bune, cred ca mamica ei a intarziat un picut... happy2

Tarja You'll NEVER Walk Alone!...
victor_uzum
victor_uzum
Calling Grace

Number of posts : 913
Age : 44
Location : Bucharest
Registration date : 2008-12-08

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by Magnolia Wed Dec 23, 2009 11:16 am

^Un picut cam mult. Razz
Da mai, eu nu stiu ce tot aveti voi, mie chiar imi place poza. Chestia cu paiete pe care o poarta e geniala. Laughing
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by maria96 Wed Dec 23, 2009 5:12 pm

:rofl: :rofl: :rofl: bn,bn poza aia ma amuza total,da' crek k si-a facut-o ea intr-un club....
acum sunt de acord cu barbie!
ce amuzanta e! :rofl:
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by maria96 Wed Dec 23, 2009 6:14 pm

Wishmaster1992 wrote:Mda... ce mai, ea cinta "metal" si se imbraca in niste haine...a la Britney... thumb down thumb down thumb down thumb down
nici nu se poate numi metal ce canta ea,in unele cazuri No
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by hartia Fri Dec 25, 2009 11:09 pm

sa-mi mai spun o data parerea despre ea? Laughing
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by hartia Wed Dec 30, 2009 10:51 am

tacerea ar putea spune multe. poate i se pregateste vreo "surpriza". poate se apuca de o cariera solo si paraseste ea nw. dar ar fi aiurea pt trupa daca ar fi ea care pleaca si ei nu zic nimic, ca si cand ar ramane cu ochii in soare. mai bine ii dau ei o palma decat sa le dea ea. parerea mea Razz
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Wed Dec 30, 2009 10:57 am

eu cred ca se simt cam aiurea acum dupa ce deja au dat afara o soilsta. sa zicem ca impotriva Tarjei aveau motive solide, legate de cum s-a schmbat ea din cazua lui marcelo(chira daca unele lucruri par exagerate), suna ciudata sa dea afara o solista pe motiv ca nu canta bine, dupa ce ei au ales-o. ar putea parea ca nimic nu-i multumeste pe baietii astia.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by kuolema Wed Dec 30, 2009 11:02 am

prevad un viitor foarte sumbru pt nw,cred ca cel mai bine e sa o ia fiecare pe drumul lui sau sa o dea afar pe britney si sa ia pe cineva cu adevart talentat!
kuolema
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Age : 34
Location : Timisoara/Caransebes
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Anette Olzon

Post by Morphine Wed Dec 30, 2009 11:36 am

Anette e talentata.. dar nu pentru Nightwish.. nici mie nu mi s epare ca o sa fie totul rox pentru Nightwish in viitor.. Adica.. Anette a .. stricat putin din istoria NW.. parerea mea e ca decat sa se strice si mai rau.. mai bine se despart.. Oricum, vor ramane mult timp o trupa uimitoare.
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by hartia Wed Dec 30, 2009 5:24 pm

@ rain: pare un motiv mult mai plauzibil sa concediezi pe cineva dintr-o trupa pe motiv ca nu canta bine (cu toate ca tu ai ales-o) decat... pentru ce au dat-o afara pe tarja Suspect ? pe tarja au dat-o afara din cauza nemultumirile imparatului mustelor (nu e atac la persoana), iar pe anette o tin de rusinea lumii scratch
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by hartia Thu Dec 31, 2009 1:23 am

mey, eu zic sa o terminam cu topic-ul asta. sunt atatea trupe despre care putem vorbi, atatea topicuri cu trupe interesante si noi totusi ne canalizam atentia spre nettie. c'mon people. oricum nu merita osteneala. aici e de barfa si normal ca ne place, dar uitam de adevaratele valori ale muzicii. eu una o sa ma tin departe de topicul asta doua saptamani, ca o forma de protest Peace Peace
nu ma intrebati de ce fac asta, nici eu nu stiu scratch
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by maria96 Fri Jan 01, 2010 4:39 pm

intru si eu in grupul tau de protest! clown
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 27
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Anette Olzon

Post by Morphine Sat Jan 02, 2010 1:19 pm

Opinia mea: Anette e o cantareata foarte buna.. ca nu pentru Nightwish.. asta e alta poveste.. si in plus.. stiti? Tuomass e.. destul de talentat, si a avut de luat o decizie grea. Credeti ca el nu regreta ca Nightwish si-a pierdut din fani, farmec si stil cu Anette? Dar poate Anette a fost pentru el o cale de scapare.. adica daca ar fi ales o cantareata ca Tarja, eu cred ca i-ar fi adus aminte de ea.. In plus.. atmosfera creata de trupa e importanta.. si am vazut ca la Artmania oamenii chiar s-au distrat =] In plus.. am citit pe aici pe undeva ca Anette strica trupa. Asta e evident.. dar Tuomass, Emppu, Juka si Marko tot acolo sunt. Deci, Nightwish rocks. Si Anette rocks.. in felu' ei.
PS: de ce nu ne straduim sa vedem si partile ei bune? Chiar daca evident sunt mai putine Laughing
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by Rain Sat Jan 02, 2010 1:33 pm

^ exact asta ziceam si eu mai demult. o parte din trupa s-a dus odata cu Tarja dar au ramas versurile lui tuomas, vocea lui marco, emppu (cu toate lucrurile care ne plac la el Razz) si jukka. si mie chiar nu mi se pare ca anette canta rau pisele ei. adica daca lasam la o parte ideile de genu "trupa nu mai e la fel", "a distrus spiritul nightwish" ea nu face o treba chiar atat de ingrozitoare...poate cu timpul nu va mai canta piesele Tarjei pentru ca va avea alte piese buna pe care sa le cante, totusi sunt doar la primul album cu ea. sincer, eu chiar mai ascult din cand in cand DPP si chiar imi plac unele melodii, de exemplu TPATP mi se pare foarte buna.
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Anette Olzon - Page 14 Empty Re: Anette Olzon

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum