Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Machiaj, parfumuri si cosmetice

+5
LadyMoon
hartia
MissSwan
Magnolia
Suomi_Rocks
9 posters

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Tue May 10, 2011 8:06 pm

Nu o cred ca e o problema daca o faci in moderatie. Depinde si de tenul tau. Daca ai o piele frumoasa nu merita sa te dai cu fond de ten. Dar anticearcanul e foarte practic. Mr. Green
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Tue May 10, 2011 9:39 pm

^ Corect. Fondul de ten si fardurile isi au si ele rostul lor, la ocaziile si in cantitatile potrivite desigur (nu mi se pare ok/necesar sa te machiezi ca sa te duci la supermarket de ex). Si apoi e important sa te demachiezi corect, sa folosesti creme si produse de ingrijire. Altfel normal ca machiajul iti va afecta tenul in timp.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Tue May 10, 2011 10:24 pm

Sa revenim, Arina, any suggestions pt o crema de fata hidratanta pt piele tanara? eyelashes

Si ceva contra cosurilor, si un set de farduri in nuante naturale bune si la preturi ne-astronomice. Rolling Eyes
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by hartia Tue May 10, 2011 10:42 pm

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 24869710
@ magnolia: asta mi-a prescris derma, isi face treaba o vreme. acum urmeaza sa fac un tratament cu homeopate, tot pentru acnee. bine, depinde cat de afectat iti este tenul. good luck Razz
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Tue May 10, 2011 11:05 pm

^That looks somehow creepy. Dar pare ok. Smile
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by hartia Tue May 10, 2011 11:07 pm

^ e mai bine sa nu ti-l iei decat daca ti-l recomanda derma. pentru ca eu am primit si o crema de zi pe langas. si daca o iei, si te ustura pielea, nu e buna, deci ar fi ca si cand ai da banii degeaba Smile
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Tue May 10, 2011 11:29 pm

^Aha, ok. Smile Mersi.
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Tue May 10, 2011 11:46 pm

Crema hidratanta pt piele tanara: f bune sunt oricare dintre gamele dermo-cosmetice care se gasesc in farmacii: Vichy, Avene, La Roche-Posay, Eucerin (toate au game pt ten mixt sau gras). De asemenea gama Anti Blemish Solutions de la Clinique (contine de toate de la gel pt spalat pana la crema si tratament sos pt uscarea cosurilor - gama asta ar fi recomandarea mea principala, dar daca sunt prea scumpe sunt f bune si cele mentionate inainte). Si produsele L'Occitane pt ten mixt/gras. La fel si gama care se vinde prin teleshopping, imi scapa complet numele. E bine sa folosesti si un exfoliant de 2-3 ori pe saptamana pt a curata mai in profunzime.
Bianca are dreptate, crema aceea e antibiotic si e ok doar cu recomandare pt ca e pt tratarea acneei ca boala care persista si dupa pubertate. Ceea ce nu cred ca e cazul tau, ai o problema legata de varsta care poate fi tratata cosmetic.

Farduri in culori naturale, bune si la preturi ok, gasesti la Revlon, in special gama ColorStay Quad EyeShadow, combinatiile Starlight, Copper Spice, Coffee Bean, Neutral Khakis, Sandstorm, Blushed Wines, In the Buff si Nude Elements. La fel si Bourjois, set de 3 Smoky Eyes in Mordore Chic sau Nude Ingenu. Nu-ti recomand L'Oreal, arata bine dar nu sunt rezistente si se strang in pliurile pleoapei.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Wed May 11, 2011 12:34 am

Mersi mult. Din alea L'Oreal am avut si eu, si am observat ca se strang asa urat, si n-am eu bani de dat pe baze de machiaj smechere.

(Si nici n-am somn la ora asta.) Mad
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by LadyMoon Thu May 12, 2011 12:40 pm

Eu am scapat de cosuri cu Zineryt si m-am dus de foarte multe ori si la cosmetica sa-mi curete fata. Wink
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Sun May 15, 2011 9:46 pm

Vreun sfat pentru un spray antiperspirant BUN? Si vreau sa zic BUN. indifferent
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Sun May 15, 2011 10:40 pm

In primul rand, desi f eficiente trebuie renuntat la cele care contin aluminiu, sunt extrem de periculoase si pe termen lung sunt una dintre cauzele principale ale cancerului la san. Din pacate exista putine deodorante fara aceasta substanta si si mai putine care sa fie eficiente. Din ce am folosit eu cel mai bine m-am impacat cu stick-ul gel de la Forever (o firma gen Amway cu produse pe baza de aloe) si unul dintre roll-on-urile de la Vichy (capac albastru, celelalte tipuri contin aluminiu).
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by hartia Mon May 16, 2011 12:28 am

de la forever am avut un stick (nu gel) si nu mi-a fost de niciun folos, desi a fost destul de scump- calitativ vorbind
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Mon May 16, 2011 12:42 am

E normal ca va exista transpiratie mai multa decat in cazul celor cu aluminiu, pt ca tocmai asta e ingredientul care blocheaza. Insa nu miroase, deci nu pot spune ca sunt deranjata, nici nu transpir mult oricum. Acum depinde ce e mai important, sanatatea pe termen lung sau sa ai axila perfect uscata.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Mon May 16, 2011 7:35 am

^Mersi, o sa ma uit dupa aluminiu.
Eu foloseam Garnier, sprayurile alea care cica tin 48 de ore... vezi sa nu.
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Rockeritza96 Mon May 16, 2011 6:38 pm

Magnolia wrote:Nu o cred ca e o problema daca o faci in moderatie. Depinde si de tenul tau. Daca ai o piele frumoasa nu merita sa te dai cu fond de ten. Dar anticearcanul e foarte practic. Mr. Green

Problema este ca si eu cam exagerez cu fondul de ten (iar acum ma dau numai cu pudra) pentru ca am cosuri.Am incercat tot felu de solutii si tot nu dispar, asa ca incerc sa le maschez cu fond de ten/pudra si observ ca de la fondul de ten se usuca si se vindeca cosurile mai repede decat cu solutiile de curatare pt cosuri cumparate de la farmacie. Shocked
Nu stiam ca este anticearcan, o sa intreb...mi-ar fi de folos cand ajung undeva dupa un drum lung, un tren de noapte ceva, si am cearcane de parca nu am dormit de 3 zile....
Rockeritza96
Rockeritza96
Boy And The Ghost

Number of posts : 126
Age : 28
Location : Hunedoara
Registration date : 2011-03-13

http://www.iris-fancluboficial.ro

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Mon May 16, 2011 7:44 pm

^Anticearcanul bun e perfect pentru mine, fiindca eu am cearcane permanente. ... Acum am unul Maybelline, ceva Dream Matte concealer Mousse, care e mai mult corector. E ok. Smile
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Rockeritza96 Mon May 16, 2011 10:12 pm

Magnolia wrote:^Anticearcanul bun e perfect pentru mine, fiindca eu am cearcane permanente. ... Acum am unul Maybelline, ceva Dream Matte concealer Mousse, care e mai mult corector. E ok. Smile

Cearcane permanente am si eu, insa cand sunt si obosita se vad si mai tare.Stiu cum pateam cand eram plecata din oras la concerte, imi puneam fond de ten toata ziua sa nu se vada cearcanele, dar tot se vedeau ca si cum nu puneam. ...
Rockeritza96
Rockeritza96
Boy And The Ghost

Number of posts : 126
Age : 28
Location : Hunedoara
Registration date : 2011-03-13

http://www.iris-fancluboficial.ro

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Mon May 16, 2011 10:48 pm

Pe langa produse de camuflare gen anticearcan problema trebuie si tratata. In primul rand hidratare zilnica (2l de apa) si folosirea cremei pt ochi care e absolut necesara pt a mentine pielea frumoasa si a preveni aparitia ridurilor (zona ochilor e prima care se rideaza). Ajuta si clasicele felii de castravete (preferabil reci) si mastile cu gel (tot reci).
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Tue May 17, 2011 7:59 am

^Si eu care speram ca nu va fi nevoie de crema de ochi la 14 ani. lmao
Ce fel de masca cu gel?
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Tue May 17, 2011 8:57 am

Sa stii ca nu strica deloc, zona ochilor trebuie hidratata la fel ca si restul fetei, ba chiar mai mult, desigur nu din aceea anti rid pt femei de 50 de ani. Laughing Ci mai degraba una anti-puffiness/dark circles, de ex Vichy Aqualia Thermal Roll-On Yeux sau Avene Soothing Eye Contour Cream.
Mastile cu gel arata cam asa (unele au si decupat pt ochi)
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Gel_Eye_Masks
Sigur se gasesc si in Romania la farmacii sau la raioanele de cosmetice din hipermarketuri.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by LadyMoon Tue May 17, 2011 1:18 pm

MissSwan wrote:Pe langa produse de camuflare gen anticearcan problema trebuie si tratata. In primul rand hidratare zilnica (2l de apa) si folosirea cremei pt ochi care e absolut necesara pt a mentine pielea frumoasa si a preveni aparitia ridurilor (zona ochilor e prima care se rideaza). Ajuta si clasicele felii de castravete (preferabil reci) si mastile cu gel (tot reci).
Pot cumva sa scap de cearcane daca asa sunt trasaturile mele? Am pielea normala, nu e vanata, decat ca am "santurile" alea de care mi s-a zis ca nu am cum sa scap. Neutral
Ce tratamente stiti pentru unghiile care se exfoliaza? Si ce pot sa fac sa am pielea mai alba (am un fix cu chestia asta.. Laughing )?
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Rockeritza96 Tue May 17, 2011 2:13 pm

LadyMoon wrote:
MissSwan wrote:Pe langa produse de camuflare gen anticearcan problema trebuie si tratata. In primul rand hidratare zilnica (2l de apa) si folosirea cremei pt ochi care e absolut necesara pt a mentine pielea frumoasa si a preveni aparitia ridurilor (zona ochilor e prima care se rideaza). Ajuta si clasicele felii de castravete (preferabil reci) si mastile cu gel (tot reci).
Pot cumva sa scap de cearcane daca asa sunt trasaturile mele? Am pielea normala, nu e vanata, decat ca am "santurile" alea de care mi s-a zis ca nu am cum sa scap. Neutral
Ce tratamente stiti pentru unghiile care se exfoliaza? Si ce pot sa fac sa am pielea mai alba (am un fix cu chestia asta.. Laughing )?

Pentru unghii am auzit de la cineva ca e bun amestecul de apa calda si lamaie stoarsa. scratch Nu am incercat, deci nu stiu daca are efect.
Pentru pielea alba am vazut la farmacie ceva sa te dai, era intr-o cutiuta. Din nou nu am incercat asa ceva insa intamplator am vazut cand imi cautam ceva pentru cosuri.Si la TV am auzit ca ar fi bun bicarbonatul de sodiu.
Te mai documentezi inainte de a incerca ceva. Very Happy
Rockeritza96
Rockeritza96
Boy And The Ghost

Number of posts : 126
Age : 28
Location : Hunedoara
Registration date : 2011-03-13

http://www.iris-fancluboficial.ro

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Tue May 17, 2011 2:22 pm

LadyMoon wrote:
MissSwan wrote:Pe langa produse de camuflare gen anticearcan problema trebuie si tratata. In primul rand hidratare zilnica (2l de apa) si folosirea cremei pt ochi care e absolut necesara pt a mentine pielea frumoasa si a preveni aparitia ridurilor (zona ochilor e prima care se rideaza). Ajuta si clasicele felii de castravete (preferabil reci) si mastile cu gel (tot reci).
Pot cumva sa scap de cearcane daca asa sunt trasaturile mele? Am pielea normala, nu e vanata, decat ca am "santurile" alea de care mi s-a zis ca nu am cum sa scap. Neutral
Ce tratamente stiti pentru unghiile care se exfoliaza? Si ce pot sa fac sa am pielea mai alba (am un fix cu chestia asta.. Laughing )?

Complet n-o sa scapi de ele, asa am si eu, insa se pot ameliora cat de cat cu metodele de care am spus mai sus. Niste tratamente pt unghii am recomandat pe una din paginile anterioare. Si unghiile tinute in ulei de masline caldut 15-30 min de 2-3 ori pe sapt. Albirea pielii nu este recomandata decat daca ai probleme serioase, gen pete etc. Pur si simplu ca sa nu te prinda soarele deloc, foloseste mereu creme cu factor ridicat (50 sau mai mult) de protectie solara pe zonele expuse.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Thu May 19, 2011 7:21 am

MissSwan wrote:Sa stii ca nu strica deloc, zona ochilor trebuie hidratata la fel ca si restul fetei, ba chiar mai mult, desigur nu din aceea anti rid pt femei de 50 de ani. Laughing Ci mai degraba una anti-puffiness/dark circles, de ex Vichy Aqualia Thermal Roll-On Yeux sau Avene Soothing Eye Contour Cream.
Mastile cu gel arata cam asa (unele au si decupat pt ochi)
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Gel_Eye_Masks
Sigur se gasesc si in Romania la farmacii sau la raioanele de cosmetice din hipermarketuri.
Laughing Ce tare arata mastile alea. Ma duc sa imi iau si eu una. Si o sa imi iau... o crema de ochi contra cearcanelor? scratch
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 6 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum