Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Machiaj, parfumuri si cosmetice

+5
LadyMoon
hartia
MissSwan
Magnolia
Suomi_Rocks
9 posters

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Fri Aug 20, 2010 11:33 am

Sunt in faza mov. Vreau asta:
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Chanel12 :love:
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by hartia Fri Aug 20, 2010 11:44 am

^ foarte tare. si eu am ceva cu movul acum. anul trecut as fi ucis pentru orice era rosu, acum asta bounce
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Fri Aug 20, 2010 11:47 am

^Imi place f mult nuanta aia, si chiar as vrea sa o am sau macar ceva asemanator, pentru ca am ceva cu unghiile mov in ultima vreme. Laughing
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Fri Aug 20, 2010 1:10 pm

^ Aici ai noroc, cam toate firmele au nuante frumoase de mov.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Suomi_Rocks Mon Aug 23, 2010 6:29 pm

Magnolia wrote:^Imi place f mult nuanta aia, si chiar as vrea sa o am sau macar ceva asemanator, pentru ca am ceva cu unghiile mov in ultima vreme. Laughing
Daa drunken

Apropo, voi ce fond de ten recomandaţi? Eu folosesc Affinitone Mineral de la Maybeline, sau Accord Parfait Mineral de la L'Oreal (am ceva cu fondul de ten mineral Razz ), dar mă interesează şi alte sugestii. Very Happy
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by hartia Mon Aug 23, 2010 6:52 pm

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Founda10
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Mon Aug 23, 2010 10:41 pm

Suomi_Rocks wrote:
Magnolia wrote:^Imi place f mult nuanta aia, si chiar as vrea sa o am sau macar ceva asemanator, pentru ca am ceva cu unghiile mov in ultima vreme. Laughing
Daa drunken

Apropo, voi ce fond de ten recomandaţi? Eu folosesc Affinitone Mineral de la Maybeline, sau Accord Parfait Mineral de la L'Oreal (am ceva cu fondul de ten mineral Razz ), dar mă interesează şi alte sugestii. Very Happy

Eu as sugera o investitie mai serioasa in fondul de ten. Dintre toate produsele de machiaj e cel mai important sa fie de f buna calitate. Ideal ti-as recomanda ceva de la Dior, Chanel sau Clinique. La preturi mai accesibile, f bune sunt cele de la firmele "de farmacii", gen Vichy, Avene, La Roche Posay. De asemenea, cele de la Revlon.

Eu acum il am pe acesta si sunt mai mult decat multumita.
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Christian-dior-diorskin-forever-extreme-wear-flawless-makeup-spf-light-beige984
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Tue Aug 24, 2010 7:53 am

MissSwan wrote:
Suomi_Rocks wrote:
Magnolia wrote:^Imi place f mult nuanta aia, si chiar as vrea sa o am sau macar ceva asemanator, pentru ca am ceva cu unghiile mov in ultima vreme. Laughing
Daa drunken

Apropo, voi ce fond de ten recomandaţi? Eu folosesc Affinitone Mineral de la Maybeline, sau Accord Parfait Mineral de la L'Oreal (am ceva cu fondul de ten mineral Razz ), dar mă interesează şi alte sugestii. Very Happy

Eu as sugera o investitie mai serioasa in fondul de ten. Dintre toate produsele de machiaj e cel mai important sa fie de f buna calitate. Ideal ti-as recomanda ceva de la Dior, Chanel sau Clinique. La preturi mai accesibile, f bune sunt cele de la firmele "de farmacii", gen Vichy, Avene, La Roche Posay. De asemenea, cele de la Revlon.

Eu acum il am pe acesta si sunt mai mult decat multumita.
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Christian-dior-diorskin-forever-extreme-wear-flawless-makeup-spf-light-beige984

Eu am unul Revlon f bun, pe care il folosesc rar, de obicei numai daca fac poze pentru ca am multe puncte pe fata si nu imi place cum ies in poze. Embarassed
Si mi-am luat astea:
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 03280810
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 39256110
Si sunt chiar bune, desi le folosesc de asemenea destul de rar, in general folosesc rimel transparent. Very Happy
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by hartia Tue Aug 24, 2010 9:07 am

apropo de puncte pe fata, tenul meu e ingrozitor. am fost pe la cosmetica, insa nu am rezistat din cauza durerii. urmeaza sa merg peste cateva saptamani la o clinica, dar voiam sa stiu ce recomandati home made sau nu in materie de ingrijire a tenului.
am folosit asta o perioada
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 I_334810
insa imi e destul de greu sa fac rost de ea. de pe net nu o comand, din cauza taxelor
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Tue Aug 24, 2010 9:43 am

Si eu am tenul mixt spre gras si ma mai confrunt din cand in cand cu probleme. F importanta este exfolierea, urmata de o masca purificatoare, si apoi de o crema matifianta, eventual si un ser pt inchiderea porilor. Cel mai multumita am fost de acestea.
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Clarins-one-step-gentle-exfoliating-cleanser-skin-types178392Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Clarins_pure_and_radiant_mask_2017_newMachiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Clarins_ultra_matte_rebalancing_lotion-300x300Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Clarins_pore_monimizing_serum_2018_new
De asemenea, pt curatarea fetei sunt excelente produsele dermo-cosmetice din farmacii: L'Occitane, Vichy, Eucerin, Avene, La Roche-Posay, Neutrogena. Si gama Pureness de la Shiseido.

Sunt si locuri pe net unde taxele nu sunt mari. Incearca pe http://ro.strawberrynet.com/main.aspx?region=RO&CurrId=RON sau pe amazon.co.uk.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by hartia Tue Aug 24, 2010 1:07 pm

^ mmm.. arata bine. o sa ma gandesc sa investesc ceva mai serios in chestiile astea.
pe lista mea urmeaza demachiantul. orice fel de demachiant as folosi, in cateva zile, ma umplu de cosuri. asa ca am renuntat, si, in loc sa ma demachiez, ma spal pe fata cu solutii de genul
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Garnie10
totusi, nu cred ca fac bine ce fac. swannie, help Angel 2
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Tue Aug 24, 2010 1:20 pm

^ Ca idee e bine, laptele demachiant e indicat doar persoanelor cu tenul uscat/normal spre uscat. In rest, pers cu tenul mixt sau gras trebuie sa foloseasca un demachiant de genul wash/cleanser, ca cel de la Clarins pe care ti l-am aratat mai sus si cel de la Garnier care l-ai pus tu. Problema cu Garnier e ca nu prea sunt de calitate. Pana reusesti sa-ti permiti ceva gen Clarins/Vichy etc, iti recomand sa folosesti Neutrogena, nu sunt scumpe, dar mult mai de calitate decat Garnier. De ex, gama aceasta, dar daca nu se gaseste in Ro, oricare din gamele pt ten mixt gras sunt ok.

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Neutronega-pink-grapefruit-scrubMachiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 2808157396_4bdc784da9Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Neutrogena-Pink-Grapefruit-Face-Wash

De asemenea, ochii trebuie demachiati separat cu un demachiant special. Ti-l recomand pe cel Waterproof de la Nivea (chiar daca nu folosesti machiaj waterproof).

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Nivea-Visage-Gentle-Waterproof-Eye-Make-up-Remover
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by hartia Tue Aug 24, 2010 2:02 pm

cat de delicios arata alea roz Razz o sa le caut cu siguranta, mai ales ca, dupa cum spuneai si tu, neutrogena e o marca accesibila bounce
cat despre nivea, am citit lucruri nu tocmai placute. la fel despre the body shop si... inca o marca, dar nu mai stiu care era. cum ca ar contine ceva prostii care favorizeaza ceva afectiuni la nivelul pielii.
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Suomi_Rocks Tue Aug 24, 2010 2:04 pm

MissSwan wrote:Eu as sugera o investitie mai serioasa in fondul de ten. Dintre toate produsele de machiaj e cel mai important sa fie de f buna calitate. Ideal ti-as recomanda ceva de la Dior, Chanel sau Clinique. La preturi mai accesibile, f bune sunt cele de la firmele "de farmacii", gen Vichy, Avene, La Roche Posay. De asemenea, cele de la Revlon.
De la Vichy a avut mama, l-am încercat şi eu, dar nu prea îmi place textura...deşi acoperă bine. Razz Eventual o să îl încerc pe cel de la Dior, mulţumesc de sugestie. Very Happy ...dar la Accord Parfait Mineral nu renunţ Laughing , nu este foarte scump, însă nici cheap şi îmi place mult.

Ah, cremă exfoliantă, şi eu sunt în căutarea celei ideale. Nu recomand nimic de la Nivea Young sau Garnier. Razz
Luasem de la Plafar de curând una cu miere şi sâmburi de caise, mi s-a părut destul de bună.

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Adina

Cât despre demachiant, acum folosesc asta:

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Yves-rocher-2-en-1-demaquillant-tonique-_403809_Principale_ML

Pure Calmille de la Yves Rocher, e cu extract de muşeţel şi e foarte delicat cu pielea (eu am tenul foarte foarte sensibil şi mult timp am avut probleme cu demachiantul).
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Tue Aug 24, 2010 2:37 pm

hartia wrote:cat de delicios arata alea roz Razz o sa le caut cu siguranta, mai ales ca, dupa cum spuneai si tu, neutrogena e o marca accesibila bounce
cat despre nivea, am citit lucruri nu tocmai placute. la fel despre the body shop si... inca o marca, dar nu mai stiu care era. cum ca ar contine ceva prostii care favorizeaza ceva afectiuni la nivelul pielii.

Eu folosesc demachiantul ala de la Nivea de vreo 3 ani de zile si n-am avut nici o problema. La fel cu Body Shop, am produse de la ei, toate f ok si eco environmentally friendly.

Suomi_Rocks wrote:
MissSwan wrote:Eu as sugera o investitie mai serioasa in fondul de ten. Dintre toate produsele de machiaj e cel mai important sa fie de f buna calitate. Ideal ti-as recomanda ceva de la Dior, Chanel sau Clinique. La preturi mai accesibile, f bune sunt cele de la firmele "de farmacii", gen Vichy, Avene, La Roche Posay. De asemenea, cele de la Revlon.
De la Vichy a avut mama, l-am încercat şi eu, dar nu prea îmi place textura...deşi acoperă bine. Razz Eventual o să îl încerc pe cel de la Dior, mulţumesc de sugestie. Very Happy ...dar la Accord Parfait Mineral nu renunţ Laughing , nu este foarte scump, însă nici cheap şi îmi place mult.


Vezi ca Vichy au mai multe game de fond de ten, este f probabil ca cel pe care l-ai incercat sa nu se fi potrivit cu ce ai tu nevoie: http://www.vichyconsult.ro/aerateint-pure (scroll in partea de jos). La fel si cu Dior, studiaza gamele si alege-l pe cel care se potriveste tenului tau cel mai bine. E posibil sa nu fie cel pe care il am eu si e pacat sa dai atatia bani si sa nu ti se potriveasca. Daca zici ca ai tenul mai sensibil, ti-as recomanda unul din acestea 2:

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 507208_fpx.tif?bgc=255,255,255&wid=327&qlt=90,0&layer=comp&op_sharpen=0&resMode=bicub&op_usm=0.7,1.0,0Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Christian-dior-diorskin-airflash-cameo976

Sau Clinique - sunt anti-alergenice si fara parfum si alte adaosuri.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by hartia Tue Aug 24, 2010 2:38 pm

caise :love: cred ca e o placere sa-l aplici doar din cauza aromei.
de la yves rocher am mai mult parfumuri, cel cu miros de liliac nu imi place, pentru ca miroase doar a liliac (silvia, citisem ca il ai si tu). produsele lor sut foarte aromate, oarecum dulci. ador gelul de dus cu boabe de cafea, pentru ca are un iz puternic, iar eu sunt innebunita dupa cafea happy3
imi cade parul in prostie, din cauza vopselei probabil, si acum folosesc asta
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Im_1-110
la cum ma gandesc eu, swannie o sa sfasie in mii de bucati orice speranta imi pun eu in masca asta, but it's ok happy2
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Tue Aug 24, 2010 2:48 pm

^ :rofl: Pai sa stii ca nu prea e eficienta. Gerovital/Aslavital au tratamente bune impotriva caderii parului: http://farmec.ro/produse?c=Par&start=0 . La fel si Vichy. De asemenea, gamele de salon gen L'Oreal Professionel sau Kerastase.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Suomi_Rocks Tue Aug 24, 2010 3:13 pm

hartia wrote:ador gelul de dus cu boabe de cafea, pentru ca are un iz puternic, iar eu sunt innebunita dupa cafea happy3
Şi eu îl am, nu sunt fană a cafelei, dar miroase foarte bine. Laughing

Şi merci pentru sugestii, Arina! Chiar o să mă uit...
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Tue Aug 24, 2010 3:50 pm

Cu placere. Smile

Ah si Bianca, impotriva caderii parului, incearca sa folosesti o vopsea fara amoniac si o perie de par de buna calitate. Ambele se gasesc de la Revlon. Ajuta f mult.

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Revlon_colorsilk_ammonia-free_permanent_hair_color_main_logo_imageMachiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 76131812833_220x220_a

Si pt cine se vopseste saten, de la deschis la inchis, super bun este acest balsam: Pantene Pro-V Brunette Expressions

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Pantene_prov_brunette_expressions_color_enhancing_conditioner
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by hartia Tue Aug 24, 2010 4:01 pm

arata bine peria aia, si-mi cam face cu ochiul. trebuie sa vad unde gasesc asa ceva prin cluj.
si acum.. tobe
am incercat, n-am reusit. vreau sa-mi fac asta(freza)
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Sister10
sugestii?Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Puppy_10
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Tue Aug 24, 2010 4:36 pm

^ In Bucuresti vopsele si perii de par de la Revlon se gasesc in Cora si in Unirea, deci tot ceva asemanator prin Cluj (vad ca e Cora si in Cluj Thumbs Up )

Pt ce vrei tu acolo, iti trebuie un pieptene pt tapat, fixativ si o ceara de par cu putere de fixare f puternica, tot ceva din gamele de salon de la L'Oreal sau Wella.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by hartia Tue Aug 24, 2010 4:41 pm

^ vazusem filmuletul asta

si parea ataaat de simplu.. poate ca trebuie sa-mi fie si parul tuns cumva pirat
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Wed Aug 25, 2010 10:16 am

Are cineva o idee buna despre o crema sau o solutie pentru curatat porii si idepartarea impuritatilor? Eu foloseam asta dar nu sunt prea multumita pentru ca face cosuri. Neutral
Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Beauty10

Vazusem asta la magazin acum cateva zile si ma gandeam sa il incerc, pentru ca in general am incredere in Elmiplant. Ce ziceti? http://www.elmiplant.com/ro/Curatare/Lotiune-Astringenta
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by MissSwan Wed Aug 25, 2010 10:46 am

^ Vezi ca am vbit ieri chiar despre subiectul asta. Sunt o multime de sugestii. Poti sa incepi cu Neutrogena pana ti le poti permite pe cele mai scumpe.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Magnolia Wed Aug 25, 2010 10:48 am

Mersi, nu vazusem postarile de ieri. Mr. Green
Magnolia
Magnolia
Funniest User

Number of posts : 1744
Age : 27
Location : Romania: Sibiu
Registration date : 2009-09-15

Back to top Go down

Machiaj, parfumuri si cosmetice - Page 2 Empty Re: Machiaj, parfumuri si cosmetice

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum