Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

+41
alex1982
Sahistul
suzy.horror
FairyLady
dudu666
OceanSoul
victor_uzum
EnsimmainenEnkeli
SnakeCris
Magnolia
roxana_enache
kuolema
nikolaus
Rain
LittlePhoenix
Midnight.shadow
oana17a
rockthepeople
LadyMoon
okadooir
Winter Storm
hartia
Suomi_Rocks
Black_Kitty
Chiticot
NothingTheKiD
Morphine
maria96
diana17rock
Argo
Sorana
Mugur de fluier
Annah
~SweetLittleWords~
stefan_mihalea
Syrius
ambrozi
MissSwan
Unia
Kinga
Nightwish Tarja
45 posters

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Se va intoarce Tarja in Nightwish?

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_lcap23%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_rcap 23% 
[ 13 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_lcap26%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_rcap 26% 
[ 15 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_lcap21%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_rcap 21% 
[ 12 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_lcap2%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_lcap16%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_lcap11%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_lcap1%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Total Votes : 57
 
 

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Chiticot Mon Jun 22, 2009 9:37 am

Winter Storm wrote:[dupa atatia ani de munca impreuna, ea a primit o scrisoare de adio. Pacat! Imi aduc aminte ca in acea conferinta de presa care a urmat despartirii, asta a fost motivul pentru care a plans: faptul ca nu au fost in stare sa ii spuna in fata ca totul s-a terminat. Finnish Flag

Corect! Dupa cate se pare, Tuomas are o problema cand vine momentul sa concedieze oamenii (prietenii): nu are curajul sa o faca privindu-i in ochi, o face pe ascuns thumb down
Chiticot
Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Age : 45
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by okadooir Tue Jul 07, 2009 11:56 am

Unia wrote:Eu am votat pentru "n-ar trebui".
Chiar as fi dezamagita daca s-ar intoarce acum in Nightwish.
Tarja are acum formatia ei, e destul de cunoscuta, e mult mai fericita acum... nu cred ca se va intampla niciodata si chiar sper sa nu se intoarca. Da, perioada de glorie Nightwish a fost cu Tarja, dar perioada de glorie a Tarjei abia acum incepe... Smile

Este foarte adevarat ca perioada de glorie a ei abia incepe. Chiar si fara ei a facut un album solo super cool
okadooir
okadooir
Lost Northern Star

Number of posts : 15
Age : 40
Location : bucuresti
Registration date : 2009-07-05

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by LadyMoon Tue Jul 07, 2009 12:05 pm

Nici nu are cum sa se mai intoarca. Ea are cariera ei, iar ei pe-a lor. Totusi, mi-ar placea sa faca pace intre ei. Very Happy
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by hartia Tue Jul 07, 2009 12:43 pm

probabil exista deja o pace "mutuala". insa eu nu mi-i mai pot imagina pe toti stand in jurul aceleasi mese. ce rost ar mai avea in afara de for good old times' sake?
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by LadyMoon Tue Jul 07, 2009 3:40 pm

hartia wrote:probabil exista deja o pace "mutuala". insa eu nu mi-i mai pot imagina pe toti stand in jurul aceleasi mese. ce rost ar mai avea in afara de for good old times' sake?
Stiu, dar mi-ar place sa-i vad pe toti impacati la aceeasi masa fara sa "se lupte" in cantece (bye bye beautiful...). Si nu cred ca sunt sigura care s-a gandit la chestia asta.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ambrozi Tue Jul 14, 2009 12:30 am

hartia wrote:^ de acord. mai ales dupa ce a fost umilita, si dupa ce s-au spus minciunile si cuvintele alea in scrisoare...
Ce minciuni? :?: :?: :?:
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Kinga Tue Jul 14, 2009 7:12 am

^Tuomas a zis ca au fost nevoiti sa zica cateva minciuni in parcursul anului 2005 ca sa "tina" Tarja in trupa pana la sfarsitul turneului.
Dar nu sunt sigura daca hartia la asta s-a referit.

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by rockthepeople Thu Jul 30, 2009 5:07 pm

Eu sincer....nu vreau sa se intoarca in Nightwish...pentru ca o fost foarte urat ceea ce o facut ei...dar cand o aud pe Anette (cantareata pop X( ) cum strica melodiile Tarjei...OF

rockthepeople
Lost Northern Star

Number of posts : 18
Registration date : 2009-07-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by hartia Thu Jul 30, 2009 7:36 pm

@ kinga si ambrozi: da, minciunile sau "minciunile" alea Razz scuze, nu am fost pe faza Embarassed

cum a zis kinga. cum ca tuomas ar fi incercat sa mascheze anumite certuri ca sa tina trupa unita, iar mai apoi a folosit totul impotriva tarjei. pana si scrisoarea mi s-a parut ipocrita, dar asta e un subiect deja "fumat"- ca sa zic asa
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by oana17a Thu Aug 06, 2009 5:37 pm

Cred ca ar face un bine trupei daca s-ar intoarce.Vocea lui Anett nu se potriveste cu NW.La inceput mi-a paraut rau dar am inceput sa ma obisnuiesc.Asta e.

oana17a
I Walk Alone

Number of posts : 6
Registration date : 2009-08-06

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Midnight.shadow Thu Aug 06, 2009 8:47 pm

As vrea sa se intoarca, Nightwish ar fi Nightwish
Asta insa nu se poate intampla deoarece si-ar calca peste mandrie.
Midnight.shadow
Midnight.shadow
The Reign

Number of posts : 45
Registration date : 2009-08-06

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by LittlePhoenix Thu Aug 06, 2009 8:55 pm

Eu zic ca s-a intamplat ce s-a intamplat,trebuie sa acceptam situatia.(dupa parerea mea)imagineaza ca tu esti Tarja,n-ar fi mai placut daca oamenii ar accepta ca ai cariera solo?Sau ai vrea sa auzi zilnic ca cum era vechea nightwish,si era mult mai bun etc.dupa un timp o sa-ti fie de ajuns ca oamenii se ocupa cu trecutul si nu cu prezentul care e acum mai important pentru tine.


Last edited by LittlePhoenix on Wed Apr 28, 2010 8:22 pm; edited 1 time in total
LittlePhoenix
LittlePhoenix
Oasis

Number of posts : 310
Age : 31
Location : Miercurea Ciuc
Registration date : 2009-07-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Midnight.shadow Thu Aug 06, 2009 8:57 pm

Eh...in locul Tarjei nu m-as intoarce. Dar ca fan Nightwish as dori ca ea sa vina inapoi.
Midnight.shadow
Midnight.shadow
The Reign

Number of posts : 45
Registration date : 2009-08-06

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by LadyMoon Thu Aug 06, 2009 9:52 pm

LittlePhoenix wrote:Eu zic ca s-a intamplat ce s-a intamplat,trebuie sa acceptam situatia.(dupa parerea mea)imagineaza ca tu esti Tarja,n-ar fi mai placut daca oamenii ar accepta ca ai cariera solo?Sau ai vrea sa auzi zilnic ca cum era vechea nightwish,si era mult mai bun etc.dupa un timp o sa-ti fie de ajuns ca oamenii se ocupa cu trecutul si nu cu prezentul care e acum mai important pentru tine.
cred ca am multe greseli Very Happy corecteaza-ma te rog Smile
Asta este si parerea mea. Tarja e mult mai mult decat NW. La cele mai multe comentarii despre concertele ei se aduce vorba de Nightwish... Ce a facut ea in NW a fost superb, dar ce va face in continuare nu va fi mai prejos. Wink
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Kinga Thu Aug 06, 2009 10:15 pm

thumb up

Mi-e dor de ea in Nightwish. Dar nu-mi lipseste trupa cand vine vorba de ea. (Si cativa oameni m-ar omori deoarece am zis asta. Cool )

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Syrius Thu Aug 06, 2009 11:23 pm

Nu esti singura thumb up
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Rain Fri Aug 07, 2009 9:34 am

Cred ca daca Tarja ar fi din nou cu nightwish as fi cel mai fericit om de pe planeta....si totusi....daca as fi in locul tarjei nu cred ca as mai vrea sa ma intorc....dupa atatia ani sa o dea afara printr-o scrisoare....e asa cum se spune: lucrurile bune nu sunt facute sa dureze o vesnicie
Rain
Rain
Minor Heaven

Number of posts : 816
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Registration date : 2009-08-06

http://solemnhour.deviantart.com/

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ambrozi Fri Aug 07, 2009 12:06 pm

LadyMoon wrote: Tarja e mult mai mult decat NW. )
Explica-mi te rog fraza asta.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by LadyMoon Fri Aug 07, 2009 1:44 pm

Scuze, probabil nu m-am exprimat eu corect. Embarassed Voiam sa spun ca (scuzati cacofonia, n-am stiut cum s-o evit) cariera lui Tarja nu se rezuma doar la ceea ce a facut ea in Nightwish.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by LittlePhoenix Fri Aug 07, 2009 2:32 pm

LadyMoon wrote:Scuze, probabil nu m-am exprimat eu corect. Embarassed Voiam sa spun ca (scuzati cacofonia, n-am stiut cum s-o evit) cariera lui Tarja nu se rezuma doar la ceea ce a facut ea in Nightwish.

Agree. Smile Nightwish era numai o parte(una dintre cele mai reusite)din cariera ei.(Nu zic ca n-a meritat sa canta 9 ani acolo)
LittlePhoenix
LittlePhoenix
Oasis

Number of posts : 310
Age : 31
Location : Miercurea Ciuc
Registration date : 2009-07-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Mai spera cineva ca Tarja se va reintoarce in Nightwish???

Post by nikolaus Tue Aug 18, 2009 10:28 pm

Sper ca da. Parerea mea este ca in prezent Nightwish este o trupa cu orchestratie de exceptie dar cu solista la pamant, iar Tarja o solista de exceptie cu orchestratie slaba.

nikolaus
I Walk Alone

Number of posts : 5
Registration date : 2009-05-07

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by kuolema Tue Aug 18, 2009 10:38 pm

sincer in locul ei eu nu m-asi mai intoarce...dak nu au stiut sa o aprecieze atunci cand a fost acolo aku nu au decat sa planga dupa ea!!!!
kuolema
kuolema
Most Interesting

Number of posts : 1044
Age : 34
Location : Timisoara/Caransebes
Registration date : 2009-08-14

http://13blizzards.blogspot.com/

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Kinga Tue Aug 18, 2009 11:44 pm

kuolema wrote:sincer in locul ei eu nu m-asi mai intoarce...dak nu au stiut sa o aprecieze atunci cand a fost acolo aku nu au decat sa planga dupa ea!!!!
Ai dreptate. Nici eu nu as intoarce.

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by okadooir Fri Aug 21, 2009 4:54 pm

Kinga wrote:
kuolema wrote:sincer in locul ei eu nu m-asi mai intoarce...dak nu au stiut sa o aprecieze atunci cand a fost acolo aku nu au decat sa planga dupa ea!!!!
Ai dreptate. Nici eu nu as intoarce.

Ai foarte mare dreptate. Si in al-2-lea rand are un mare succes in cariera ei solo
Tarja
okadooir
okadooir
Lost Northern Star

Number of posts : 15
Age : 40
Location : bucuresti
Registration date : 2009-07-05

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by roxana_enache Fri Sep 11, 2009 11:33 am

Am votat "putin probabil". Sa explic si de ce. Very Happy
Nightwish nu o sa mai fie la fel, iar daca i s-ar propune sa se intoarca nu cred ca Tarja ar mai accepta, avand in vedere ca deja si-a construit o cariera solo si ii merge foarte bine asa, avand mai multa libertate decat intr-un grup...
Oricum, mie mi-ar placea la nebunie ca Nightwish sa redevina ceea ce a fost... si o sa visez la asta in continuare, la urma urmei speranta moare ultima. Smile

Rock on!
roxana_enache
roxana_enache
Our Great Divide

Number of posts : 543
Age : 34
Location : Bucharest, Romania
Registration date : 2009-09-07

http://mademoisellesauvage.deviantart.com

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 5 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum