Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

+41
alex1982
Sahistul
suzy.horror
FairyLady
dudu666
OceanSoul
victor_uzum
EnsimmainenEnkeli
SnakeCris
Magnolia
roxana_enache
kuolema
nikolaus
Rain
LittlePhoenix
Midnight.shadow
oana17a
rockthepeople
LadyMoon
okadooir
Winter Storm
hartia
Suomi_Rocks
Black_Kitty
Chiticot
NothingTheKiD
Morphine
maria96
diana17rock
Argo
Sorana
Mugur de fluier
Annah
~SweetLittleWords~
stefan_mihalea
Syrius
ambrozi
MissSwan
Unia
Kinga
Nightwish Tarja
45 posters

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Se va intoarce Tarja in Nightwish?

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_lcap23%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_rcap 23% 
[ 13 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_lcap26%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_rcap 26% 
[ 15 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_lcap21%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_rcap 21% 
[ 12 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_lcap2%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_lcap16%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_lcap11%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_lcap1%Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Total Votes : 57
 
 

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty ...

Post by Morphine Thu May 14, 2009 7:55 pm

Mie mi se apre destul de ok Tarja pe cont propriu.. chiar daca motivul pentru care a fost data afara "este bine intemeiat", cred ca oricine cu o voce ca a ei ar merita o a doua sansa.. Dar, cum a declarat in numeroasele interviuri, este mult mai fericita. Poate ca asi vrea sa se intoarsca.. mai mult ca sigur, pentru ca oricum Nightwish au pierdut aducand-o pe Anette.. nu zic ca nu are voce.. dar sa recunoastem.. Anette a adus odata cu venirea ei in trupa un alt stil.. Nightwish nu mai e ce a fost.. si nici nu va mai fi. Deci Anette si Tarja .. fiecare au un stil propriu si voci foarte bune.. dar totusi, fiind fan "old era" asi prefera ca Tarja sa revina.. We love you :X Tarja
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Mugur de fluier Fri May 15, 2009 9:48 am

Chiar credeti ca ar fi contat prea mult daca vreunul dintre ceilalti membri s-ar fi opus concedierii ?
Atata vreme cat Tuomas este "creierul" formatiei , chiar daca ar fi fost de alta parere , cred ca nici nu au incercat sa o spuna . Nu este vorba de teama ci de interes personal. Trebuie sa fiti de acord ca , totusi , este vorba de bani multi si , deci imaginati-va ca Tuomas le-a spus intr-o zi : Bai eu nu mai pot s-o suport , cand o vad , mi se blocheaza inspiratia bla,bla,bla.
Acum , despre faptul ca ea declara ca este "fericita" acum ; ce ar putea sa spuna ? Dupa cosmarul prin care a trecut ( felul in care a fost concediata echivaleaza cu un sut in fund ) a vazut ca se poate descurca si singura , mai ales ca majoritatea fanilor vechi ii iau apararea , deci se poate spune ca e fericita ( mai realist ar fi sa spuna ca e multumita )

Mugur de fluier
Lost Northern Star

Number of posts : 22
Location : Bucuresti
Registration date : 2009-04-21

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Mai spera cineva ca Tarja se va reintoarce in Nightwish??

Post by Morphine Mon May 18, 2009 7:28 pm

Sti.. cred ca daca vreun membru sar fi opus lar fi concediat si pe el Smile) glumesc bineinteles Very Happy Nu cred ca ar fi contat.. si chiar daca cineva sar fi opus.. nu cred ca parerea lui sar fi ridicat la nivelul opiniei lui Tuomas.. si daca stam sa ne gandim.. nimeni daca ar fi fost in locul lui Marco sau a lui Emppu de exemplu nu sar fi impotrivit pentru ca poate ar fi existat riscul ca Tuomas sa paraseasca Nightiwh, cum a declarat intrun interviu; ca el poate parasi oricand trupa.. si un pianist.. sau ma rog.. si un compozitor ca el nu sunt usor de gasit. Si poate ca decizia pe care au luato a fost intemeiata..asta mi se pare o chestie mai personala.. si nu vreau sa intru in detalii pentru ca asta este problema lor. Dar consider ca trebuie sa fim de acord cu decizia luata de ei Smile
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ~SweetLittleWords~ Wed May 20, 2009 2:52 pm

pai practic Emppu s-a impus... Emppu a fost singurul care a fost de ambele parti ale baricadei!! chiar si dupa ce s-au despartit stiu ca ( unul dintre Tarja sau emppu) au zis ca Empuu a sunat-o pe Tarja si a invitat-o la o cafea sau ceva de genu....

Jukka si Tuomas tot timpul au fost pe aceasi lungime de unda.... Jukka l-a sustinut pe Tuomas si invers... Mraco.. ei bine Marco e cam deacrod cu ceea ce zic baietii... poate ca pe Marco l-a suparat faza din 2001 atunci inainte de WishMaster cand Tarja a vrut sa paraseasca trupa am zis POATE... nu stiu ce sa zic.... dar baietii au fost cam pro... toti!! am zis mai putin Emppu care era neutru.. ( saracutul spiridus blond Smile)Razz)

oricum si Traja a avut partea ei de vina!!!! si Tuomas a avut partea lui de vina.. si Marcelo.. e un ..... Neutral....Eu tind sa cred ca ruptura asta in Nightwish era oricum de inevitabila.... o data si o data tot se termina cu Tarja in Nightwish.. .si asta numa din cauza orgoliosilor (Tarja si Tuomas) si idioteniei lui Marcelo Neutral... acum nu mai avem ce face...niciodata nu va mai fi Nightwish-ul vechi... si nimeni nu il va putea inlocui...


Last edited by ~SweetLittleWords~ on Wed May 20, 2009 5:00 pm; edited 1 time in total
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ambrozi Wed May 20, 2009 3:20 pm

^^^Ai perfecta dreptate in tot, absolut tot ce ai spus.
Sunt in totalitate de acord cu tine.
saracutul spiridus blond
foarte tare spus... :X:X:X:X:X:X:X:X:X:X
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ~SweetLittleWords~ Wed May 20, 2009 3:37 pm

^ multumesc mult!!.. ma bucur sa vad ca mai am sustinatori Very Happy...

in orice caz,e parerea mea si nimeni niiodata nu o sa mi-o schimbe.. ( poate am mai zis asta) nici daca Marcelo mi s-ar pune ingenunchi si m-ar rugasa il cred ca nu a fost vina lui =))=))=)) toti trei au fost de vina desi nu in egala masura.. insa toti trei puteau face ceva ca sa se opuna acestei ruputir... dar nu cre ca ar fi rezistat pana azi Nightwish...nu cred....un conflict, ceva tot trebuia sa existe... in End of an Era se vedea atmosfera din trupa ( mai ales in documentar).... se vedea clar ca toti sunt constransi de situatie... si de problemele din inauntrul trupei Neutral... adevarul era ca nu radiau de fericire.....

asta cred eu...Nightwish au fost, nu mai sunt dar vor exista tot timpul in isotria Symphonic Metalului... clar!! eu au dat tonul si au fost etalonul ( na ca si rimeaza Razz)


Last edited by ~SweetLittleWords~ on Sat May 23, 2009 4:57 pm; edited 1 time in total
~SweetLittleWords~
~SweetLittleWords~
Boy And The Ghost

Number of posts : 107
Age : 30
Location : Cluj- Napoca
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by NothingTheKiD Sun May 24, 2009 10:55 pm

Yeah well, nu ştiu exact dacă mi-ar plăcea sau nu să o văd pe Tarja back la Nightwish... într-un fel da, într-un fel nu. Aş da orice să aud Ever Dream cântat de Tarja, să aud Dark Chest of Wonders cântat de Tarja, dar nah... măcar o să-i văd pe NW la Sibiu, chiar şi cu Anette (who has improved a lot recently, to be honest). Am votat 'nu', pentru că Tarjei îî merge bine şi acum, şi celor de la Nightwish la fel. Vorba dirigului meu: "Dragostea cu sila se numeşte viol." - adică, dacă ei nu s-ar simţi bine, nu cred că ar trebui să facă asta doar pt fani, oricât de mult mi-ar plăcea (părerea mea). Plus că ar mai fi chestia cu Anette, care, whatever her faults, nu a greşit cu nimic încă pentru a fi dată afară fără motiv.
NothingTheKiD
NothingTheKiD
My Little Phoenix

Number of posts : 63
Age : 31
Location : Turnu-Magurele, Romania
Registration date : 2009-05-23

http://last.fm/user/NothingTheKiD

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by MissSwan Mon May 25, 2009 9:18 am

Easy now... Daca v-ati uita la End of Innocence ati observa ca Tuomas regreta f tare ce s-a intamplat cu Sami, si cred ca in adancul sufletului regreta si cum s-a desfasurat situatia cu Tarja, desi nu cred ca ar recunoaste-o vreodata din cauza mandriei.
MissSwan
MissSwan
Best Post Content

Number of posts : 1654
Age : 37
Location : Sweden
Registration date : 2008-11-30

http://myspace.com/miss_swan_

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ambrozi Mon May 25, 2009 3:26 pm

MissSwan wrote:Easy now... Daca v-ati uita la End of Innocence ati observa ca Tuomas regreta f tare ce s-a intamplat cu Sami, si cred ca in adancul sufletului regreta si cum s-a desfasurat situatia cu Tarja, desi nu cred ca ar recunoaste-o vreodata din cauza mandriei.
Aici iti dau dreptate totala, mandria il face sa nu isi arate cine este cu adevarat.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Sorana Mon May 25, 2009 5:18 pm

Eu sunt de parere ca lucrurile nu mergeau de mult timp bine intre ei, nu e doar vina lui Tuomas, el a facut ceea ce credea ca e mai bine pentru trupa. Ma rog, nu mai zic nimic despre modul in care a facut-o, cred ca majoritatea sunteti de acord ca faza cu scrisoarea a fost o greseala.
Sorana
Sorana
Boy And The Ghost

Number of posts : 180
Age : 29
Location : in your head
Registration date : 2009-04-19

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ambrozi Mon May 25, 2009 9:03 pm

Sorana wrote:Ma rog, nu mai zic nimic despre modul in care a facut-o, cred ca majoritatea sunteti de acord ca faza cu scrisoarea a fost o greseala.
Da, aici sunt si eu pe deoparte de acord cu faza cu scrisoarea, desi trea sa zica totul vered-n fatza.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Chiticot Tue May 26, 2009 8:38 am

Nu sunt nici eu de acord cu felul in care a fost data afara Tarja. Mai devreme sau mai tarziu ea tot pleca de la Nightwish, dar macar poate se desparteau in termeni buni. Nu ar fi trebuit sa fie data afara printr-o scrisoare publica in care sa fie infierati si ea si sotul ei... Si de ce? Pentru ca fanii Nightwish sa nu-si piarda interesul fata de trupa sau sa nu plece odata cu Tarja. Asa s-a intamplat in 1992 cu Iron Maiden cand a plecat Bruce Dickinson iar noul solist nu s-a ridicat deloc la inaltimea lui (dar ei s-au despartit in termeni buni Smile ).
Chiticot
Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Age : 45
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Black_Kitty Fri May 29, 2009 6:02 pm

Nu. Si as fi groaznic de dezamagita daca s-ar intoarce. Oricum face treaba foarte buna pe cont propriu.
Black_Kitty
Black_Kitty
Boy And The Ghost

Number of posts : 137
Age : 37
Location : Timisoara, Romania
Registration date : 2008-12-20

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by ambrozi Tue Jun 02, 2009 5:10 pm

Chiticot wrote:Nu sunt nici eu de acord cu felul in care a fost data afara Tarja. Mai devreme sau mai tarziu ea tot pleca de la Nightwish, dar macar poate se desparteau in termeni buni.
niciodata nu se poate pretinde frumosul. Ai zis bine mai devreme sau mai tarziu, avand in vedere discursurile ce le facea Tarja.
ambrozi
ambrozi
Poison

Number of posts : 489
Age : 36
Location : in the midle of deamons war
Registration date : 2009-04-18

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Suomi_Rocks Wed Jun 03, 2009 8:22 am

Ma rog...ce spun acum nu are nicio legatura cu cele spuse mai sus, ci cu primele pagini ale topicului...

Am vazut ca multi dau vina pe Marcelo, ca a schimbat-o pe Tarja. La un moment dat cineva spunea "nu este ciudat ca Tarja s-a schimbat imediat dupa ce s-a casatorit cu Marcelo?". In opinia mea, este normal sa se fi schimbat (in bine sau in rau, asta e interpretabil). Nu cred ca dupa o casatorie poti ramane exact acelasi om...Cred ca aceasta "schimbare" nu i se datoreaza strict lui Marcelo, ci maturizarii in sine. Eu nu am nimic cu el, mi se pare un tip foarte de treaba si cred ca Tarja este fericita cu el

Cat despre Tuomas... A avut si el partea lui de vina. Nu cred ca tot ceea ce a scris in scrisoarea aceea este 100% adevarat (sau este, dar in opinia lui). Despre modul in care a procedat, nici nu mai are rost sa ma pronunt, mi se pare total neprofesional Mad

Revenind la subiectul topicului. Mie imi plac separati si Tarja, si Nightwish deopotriva. Totusi, "magia" aceea nu se produce decat atunci cand sunt impreuna... Din acest punct de vedere as vrea ca Tarja sa se intoarca. Pe de alta parte, ea este mai fericita acum (cel putin asa zice, dar si pare astfel), si, presupunand ca s-ar intoarce, nu cred ca sunt sanse ca totul sa redevina exact cum a fost. Dupa cum spunea si Tarja "poate candva voi putea ierta aceasta, dar niciodata nu voi uita". Desi cred ca acum si baietii si Tarja s-au maturizat si ar sti acum cum sa-si impuna parerile si sa evite greselile din trecut (dar acestea sunt pure presupuneri de'ale mele). Deci, nu cred ca vreau sa se intoarca, nu ar fi bine pentru niciunul dintre ei Razz
Suomi_Rocks
Suomi_Rocks
Most Helpful / Friendly

Number of posts : 1827
Age : 29
Location : Alexandria
Registration date : 2009-03-03

http://www.hi5.com/friend/profile/displaySameProfile.do?userid=1

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Kinga Wed Jun 03, 2009 3:25 pm

suomi_rocks wrote:si, presupunand ca s-ar intoarce, nu cred ca sunt sanse ca totul sa redevina exact cum a fost.
thumb up Sund de acord. Uitati-va numai la schimbarile ce au existat intre perioada WM - CC, sau CC - Once (aici nu era chiar atat de mare), dar din 2005 mult timp a trecut, multe lucruri s-au schimbat, si, si in cazul in care ei ar fi o trupa din nou, acela nu ar fi la fel cum a fost. Deoarece, cum vad, stilul lui Tuomas s-a schimbat, vocea Tarjei la fel, si intodeauna ar exista semnul intrebarii asupra lor. "Nu joc ei oare doar o piesa de teatru?" *sigh*

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by diana17rock Thu Jun 18, 2009 5:11 pm

Syrius wrote:Ar putea incepe cu "..Scuza-ma ca nu am venit sa iti spun in fata ca vreu sa pleci din Nightwish.."; sau " Scuze ca am jucat teatru aproape un an intreg.." (Tuomas a spus cu gura lui ca decizia de a o da afara s-a luat undeva in decembrie); sa sa nu mai zic "Scuze pentru cometariile mai putin neavenite vis-a-vi de de personalitatea ta, sotul tau etc".

decizia de a o da afara a fost luata in momentul in care tarja le-a spus baietilor ca urmatorul album va fi ultimul cu ea... tarja a simtit tensiunea dintre ei si a vrut sa plece. Dar baietii, ca niste..scuze...imorali...au dat-o ei primii afara printr-p scrisoare PUBLICA...mi se pare un lucru foarte urat..puteau rezolva asta intre ei..mai ales ca nu tot ce e in scrisoarea aia e adevarat. si acum serios vorbind...daca eu personal as fi intr-o trupa...nu as da trupa pe sotul meu pe care il iubesc.

oricum..toate lucrurile astea au trecut...si sper sa nu mai se revina asupra lor. Finnish Flag Kippis

Kinga wrote:Ea a vrut sa plece, dar baietii nu au lasat-o. Wink

nu au lasat-o??? cand tarja le-a spus ca vrea sa plece (simtind tensiunea dintre ei ) si vrand sa anunte media, ei nu au acceptat vrand sa tina secret.. din acel moment au "pus la cale" cum s-o dea afara pe tarja..si tot odata sa o faca de ras dupa parerea mea..


Kippis Finnish Flag Rock on!

ambrozi wrote:
maria96 wrote:Tarja facea super-treba cu NW si mie imi place la nebunie piesa "Phantom of the opera" si Tuomas a dat-o afara de capul lui?????????????????????? Shocked Pai,ceilalti membrii macar au stiut de chestia asta?oricum ea canta mai bine decat Annette.Vai,dar oare ce s-ar fi intamplat daca Tarja ramanea?
Vai, ma fac ca nici nu am vazut ce ai intrebat. Normal ca ceilalti baiaeti au vrut!!!!!! affraid
Si in scrisoare scrie despre asta! Tuomas nu lua hotarari de capul lui ca apoi, inafara sa o shicheze pe Tarja, sa ii shocheze si pe restul membrilor.

poate ca ideea a fost a lui tuomas ,iar ceilalti au semnat-o...dar dupa cum se vedea in concerte si chiar si tarja a recunoscut, ea si empuu au fost cei mai apropiati..si pot sa pun pariu ca empuu s-a vazut nevoit sa semneze, pt. ca toti au semnat..si se certau si mai rau...
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Syrius Thu Jun 18, 2009 7:11 pm

Nu l-a strans nimeni cu usa, pur si simplu a ales. Imi e foarte greu sa gasesc clementa fata de niste oameni care au mintit si zambit cu ipocrizie zi de zi (macar Tuomas nu a mai vorbit cu ea Rolling Eyes) timp de aproape 1 an stiind foarte bine ce urmeaza si ca va fi data afara cu alai.
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by diana17rock Thu Jun 18, 2009 7:13 pm

Syrius wrote:Nu l-a strans nimeni cu usa, pur si simplu a ales. Imi e foarte greu sa gasesc clementa fata de niste oameni care au mintit si zambit cu ipocrizie zi de zi (macar Tuomas nu a mai vorbit cu ea Rolling Eyes) timp de aproape 1 an stiind foarte bine ce urmeaza si ca va fi data afara cu alai.

da..dar totusi trebuie sa recunoastem ca tarja era apropiata de empuu...restu..don't care...
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by hartia Thu Jun 18, 2009 7:21 pm

mi se pare super ca era macar o persoana care o sustinea ⭐ intr-adevar, cred si emppu si-ar fi riscat locul in trupa daca nu semna. mi se pare lamentabila faza, dar cam trebuie sa i se cante in struna lui tuomas din cate am observat, ca e pretentios rau. uneori, se poarta de parca ar fi trupa lui. fara aportul celorlalti, ar fi pe nicaieri. sunt de acord ca face o treaba minunata cu versurile, dar pana si geniile trebuie sa aiba o limita in ceea ce priveste asteptarile Neutral
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Kinga Thu Jun 18, 2009 7:24 pm

Dar Nightwish este trupa lui. =P Nu stiu ce se intampla "behind the scenes" dar mie nu mi se pare ca Tuomas ar fi un leader rau. Pur si simplu nu sunt de acord cu deciziile facute de el...

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Syrius Thu Jun 18, 2009 7:30 pm

In spatele unui lider/muzician bun sau rau e un om, in spatele unui om sta un caracter si acolo e prob celor din NW din pacate. Oricum e la latitudine fiecaruia dintre noi daca alegem sa ignoram o parte in favoarea alteia sau nu.


Last edited by Syrius on Thu Jun 18, 2009 7:35 pm; edited 1 time in total
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Winter Storm Sun Jun 21, 2009 9:24 pm

Sincer, nu cred ca se va intampla. As minti daca as spune ca nu mi-ar placea sa-i vad din nou impreuna, in formula care le-a adus atatea succese...insa ruptura s-a produs si ma indoiesc ca TT ar accepta revenirea in formatie. Finnish Flag
Winter Storm
Winter Storm
Die Alive

Number of posts : 79
Age : 46
Location : Bucharest/Romania
Registration date : 2009-06-20

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by hartia Sun Jun 21, 2009 9:42 pm

^ de acord. mai ales dupa ce a fost umilita, si dupa ce s-au spus minciunile si cuvintele alea in scrisoare...
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Winter Storm Mon Jun 22, 2009 8:44 am

hartia wrote:^ de acord. mai ales dupa ce a fost umilita, si dupa ce s-au spus minciunile si cuvintele alea in scrisoare...
Mda, bine spus..."scrisoare". Puteau totusi sa-i expuna "face-to-face" problema, in loc sa ii trimita o scrisoare, lucru pe care il consider o lasitate...dupa atatia ani de munca impreuna, ea a primit o scrisoare de adio. Pacat! Imi aduc aminte ca in acea conferinta de presa care a urmat despartirii, asta a fost motivul pentru care a plans: faptul ca nu au fost in stare sa ii spuna in fata ca totul s-a terminat. Finnish Flag
Winter Storm
Winter Storm
Die Alive

Number of posts : 79
Age : 46
Location : Bucharest/Romania
Registration date : 2009-06-20

Back to top Go down

Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni? - Page 4 Empty Re: Despartirea Tarjei de Nightwish. Mai spera cineva ca se vor reuni?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum