Winter Storm Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nightwish cu Tarja sau Anette?

+32
nakhrul
lucib
FairyLady
White_Raven
OceanSoul
EnsimmainenEnkeli
Magnolia
ghostlovescore
doulfe
nikolaus
Rain
Nightwish Tarja
LittlePhoenix
okadooir
Winter Storm
hartia
LadyMoon
Suomi_Rocks
Black_Kitty
NothingTheKiD
diana17rock
Syrius
Mugur de fluier
maria96
~SweetLittleWords~
Kinga
Chiticot
ambrozi
Annah
Unia
MissSwan
Morphine
36 posters

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

O preferati pe Tarja ca solista NW sau pe Anette?

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Vote_lcap98%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Vote_rcap 98% 
[ 43 ]
Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Vote_lcap0%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Vote_lcap0%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Vote_lcap2%Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Total Votes : 44
 
 

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by maria96 Sat Jun 06, 2009 3:56 pm

Nici mie nu mi se pare ca Anette e potrivita pentru Nightwish,parca Nightwish nu mai are acea magie care te prindea la fiecare piesa pe care o ascultai.Parca erau,nu stiu cum sa zic,nu au nevoie de o descriere de 100 de pagini ca sa poti caractertiza Nightwish si versurile frumnoase ale lui Tuomas.Parca cu Anette nu mai sunt la fel de spectaculosi.Eu cred ca Anette nu are aceleasi caliatati ca ale Tarjei.Cand ma gandesc ce scadere de valoare au ma gandesc ca Anette putea sa ramana la genul ei de cantece.Tuomas poate are niste ochi frumosi,seducatori chiar,dar nu-i mai ies piesele ca inainte.
maria96
maria96
Minor Heaven

Number of posts : 813
Age : 28
Location : somewhere in a cold place called home
Registration date : 2009-05-14

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Mugur de fluier Sat Jun 06, 2009 8:01 pm

Nu mi se pare ca nu-i ies bine piesele .Din punct de vedere compozitional D .P. P. este un album foarte bun. Asta nu inseamna ca nu se simte lipsa Tarjei.

Mugur de fluier
Lost Northern Star

Number of posts : 22
Location : Bucuresti
Registration date : 2009-04-21

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Nightwish cu Anette sau Tarja?

Post by Morphine Sun Jun 07, 2009 8:28 am

Mugur de fluier wrote:Nu mi se pare ca nu-i ies bine piesele .Din punct de vedere compozitional D .P. P. este un album foarte bun. Asta nu inseamna ca nu se simte lipsa Tarjei.
Mi se pare ca versurile de pe DPP sunt la fel de bune ca cele de pe Century Child.. si poate ca daca Tarja ar canta piesele compuse pentru vocea lui Anette nu iar iesi la fel de bine ca varianta cantata de Anette.. deci ambele sunt la fel de bune la vocea la care canta Very Happy
Morphine
Morphine
Oasis

Number of posts : 329
Age : 28
Location : Cluj-Napoca
Registration date : 2009-05-04

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by diana17rock Thu Jun 18, 2009 5:50 pm

daca s-ar face un sondaj..cred ca majoritatea ar spune, la fel ca mine, ca Anette nu e potrivita pentru Nw...totusi...i-ar merge mai bine cu Pain...

so...nw... Tarja
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by hartia Thu Jun 18, 2009 6:04 pm

^ da, chiar se potriveste cu pain. adica, sincera sa fiu, chiar am simtit ceva cand am ascultat "follow me". dar cu nightwish... Sleep
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Kinga Thu Jun 18, 2009 6:15 pm

hartia wrote:sincera sa fiu, chiar am simtit ceva cand am ascultat "follow me". dar cu nightwish... Sleep
Sunt de acord. thumb up

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Syrius Thu Jun 18, 2009 6:54 pm

Tot e bine ca reusiti sa adormiti, eu nici macar de asta nu sunt in stare. Razz Agree cu Pain e mult mai bine, chiar si Fire Tribe.
Syrius
Syrius
Sing For Me

Number of posts : 275
Location : Craiova
Registration date : 2008-11-30

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Winter Storm Sun Jun 21, 2009 9:29 pm

TT 4 EVER! Finnish Flag
Winter Storm
Winter Storm
Die Alive

Number of posts : 79
Age : 46
Location : Bucharest/Romania
Registration date : 2009-06-20

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by hartia Wed Jun 24, 2009 5:14 pm

poate ar fi fost mult mai bine ca dupa plecarea tarjei, baietii sa nu mai caute o solista- ar fi evitat asa o gramada de discutii- si sa fi ramas just the guys. marco oricum face si treaba lui nettie pe scena, asa ca... drunken
oricum, fara doar si poate, Tarja Rock on!
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Chiticot Wed Jun 24, 2009 5:30 pm

hartia wrote:poate ar fi fost mult mai bine ca dupa plecarea tarjei ... sa fi ramas just the guys. marco oricum face si treaba lui nettie pe scena, asa ca... drunken

Aici sunt perfect de acord cu tine. Vocea Anettei este foarte sustinuta de vocea lui Marco in momentele in care muzica este "in forta". Ea se aude doar tipand, pe cand vocea lui Marco se aude ca si pana acum.
Chiticot
Chiticot
Sing For Me

Number of posts : 261
Age : 45
Location : Bucuresti
Registration date : 2008-11-28

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by LadyMoon Wed Jun 24, 2009 5:44 pm

Dupa parerea mea, langa Marco merge si o voce de fata. Problema e cu don'soara Nettie care uneori pare ca incearca sa-l intreaca pe Marco in tipete (n-o sa reuseasca niciodata Rolling Eyes ). Puteau sa aleaga o voce mai buna, nu neaparat soprana.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by hartia Wed Jun 24, 2009 5:48 pm

soprana nu-i in niciun caz Laughing de tipat, tipa, ca de, tre' sa faca si ea ceva clown cat despre faptul ca ar merge o voce feminina langa vocea lui marco, da, dar pentru asta s-au "inventat" colaborarile.
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by LadyMoon Wed Jun 24, 2009 5:54 pm

hartia wrote:soprana nu-i in niciun caz Laughing de tipat, tipa, ca de, tre' sa faca si ea ceva clown cat despre faptul ca ar merge o voce feminina langa vocea lui marco, da, dar pentru asta s-au "inventat" colaborarile.
Bineinteles ca nu e soprana (desi asta scrie in pagina ei de pe wikipedia Laughing ).
E alegerea lor daca vor sau nu tanti care canta in formatie. Mie mi se pare ca Nightwish merge mai bine cu o vocalista buna. Doar cu Marco nu cred ca ar mai fi la fel. Piesele ar suna mult mai heavy si nu ar mai fi Nightwish.
Dar daca ar fi sa aleg intre Nightwish + Nettie sau just the guys, as alege a doua varianta.
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by hartia Fri Jul 03, 2009 7:35 pm

exact, nightwish merge cu o vocalista BUNA cyclops si eu merg pe a doua varianta fara doar si poate
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by LadyMoon Fri Jul 03, 2009 9:15 pm

hartia wrote:exact, nightwish merge cu o vocalista BUNA cyclops si eu merg pe a doua varianta fara doar si poate
Pai cine ar merge pe cealalta varianta? Fanii lui Nettie? Laughing Laughing
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by okadooir Tue Jul 07, 2009 11:43 am

Morphine wrote:Nightwish.. trecutul si prezentul au fost pentru ei triumfatoare nu doar solistelor.. ci si intregului band. Daca ar fi sa alegem intre Tarja si Anette parerile ar fi diferite, pentru ca au stiluri diferite.. Nici eu nu stiu ce asi alege.. pale Poate ca majoritatea o vrem pe Tarja inapoi.. dar si Anette are o voce buna si un gen.. destul de interesant.. So.. Vote! Anette or Tarja?

Parerea mea este ca intre Tarja si Anette este o diferenta cam mare
Eu merg pe mana si glasul fermecator al "Tarja"
okadooir
okadooir
Lost Northern Star

Number of posts : 15
Age : 40
Location : bucuresti
Registration date : 2009-07-05

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by diana17rock Tue Jul 07, 2009 11:44 am

okadooir wrote:
Morphine wrote:Nightwish.. trecutul si prezentul au fost pentru ei triumfatoare nu doar solistelor.. ci si intregului band. Daca ar fi sa alegem intre Tarja si Anette parerile ar fi diferite, pentru ca au stiluri diferite.. Nici eu nu stiu ce asi alege.. pale Poate ca majoritatea o vrem pe Tarja inapoi.. dar si Anette are o voce buna si un gen.. destul de interesant.. So.. Vote! Anette or Tarja?

Parerea mea este ca intre Tarja si Anette este o diferenta cam mare
Eu merg pe mana si glasul fermecator al "Tarja"

agree I love you Tarja Nightwish
diana17rock
diana17rock
Our Great Divide

Number of posts : 584
Age : 30
Location : buzau
Registration date : 2008-12-05

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by okadooir Tue Jul 07, 2009 11:52 am

Morphine wrote:Nightwish.. trecutul si prezentul au fost pentru ei triumfatoare nu doar solistelor.. ci si intregului band. Daca ar fi sa alegem intre Tarja si Anette parerile ar fi diferite, pentru ca au stiluri diferite.. Nici eu nu stiu ce asi alege.. pale Poate ca majoritatea o vrem pe Tarja inapoi.. dar si Anette are o voce buna si un gen.. destul de interesant.. So.. Vote! Anette or Tarja?
Parerea mea e ca Tarja e mult mai potrivita pt Nightwish si de aceea merg pe mana si glasul ei fermecator
okadooir
okadooir
Lost Northern Star

Number of posts : 15
Age : 40
Location : bucuresti
Registration date : 2009-07-05

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by LadyMoon Tue Jul 07, 2009 12:17 pm

okadooir wrote:
Morphine wrote:Nightwish.. trecutul si prezentul au fost pentru ei triumfatoare nu doar solistelor.. ci si intregului band. Daca ar fi sa alegem intre Tarja si Anette parerile ar fi diferite, pentru ca au stiluri diferite.. Nici eu nu stiu ce asi alege.. pale Poate ca majoritatea o vrem pe Tarja inapoi.. dar si Anette are o voce buna si un gen.. destul de interesant.. So.. Vote! Anette or Tarja?
Parerea mea e ca Tarja e mult mai potrivita pt Nightwish si de aceea merg pe mana si glasul ei fermecator
Bineinteles ca e mai buna Tarja! Anette e pusa si ea de umplutura. La unele piese de pe DPP chiar ma gandeam ca ar suna mai bine cu Tarja daca ar fi putin modificate. Twisted Evil
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Kinga Tue Jul 07, 2009 2:02 pm

LadyMoon wrote:La unele piese de pe DPP chiar ma gandeam ca ar suna mai bine cu Tarja daca ar fi putin modificate. Twisted Evil
Mai ales Sahara! Cred ca ar fi foarte tare! Rock on! Dar niciodata nu vom afla daca am dreptate sau nu... Sad

Kinga
My Winter Storm

Number of posts : 1358
Age : 31
Location : Transilvania
Registration date : 2008-11-29

http://winterstormhungary.webs.com/

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by hartia Tue Jul 07, 2009 7:35 pm

oricum, nightwish suna bine numai cu tarja. nu o prea vad cantand la "the islander", dar in rest, tarja forevermore Rock on!
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by LadyMoon Tue Jul 07, 2009 8:58 pm

Eu ma gandeam la Meadows of Heaves si, de ce nu si The Poet and the Pendulum, unde au trebuit sa angajeze pe cineva ca sa-i faca treaba lui Anette?
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by hartia Tue Jul 07, 2009 9:34 pm

^ ce-au facut??? Shocked Shocked Shocked
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by LadyMoon Tue Jul 07, 2009 10:07 pm

hartia wrote:^ ce-au facut??? Shocked Shocked Shocked
Vorbeam de partea cu soprano boy. Laughing
LadyMoon
LadyMoon
Coolest User

Number of posts : 894
Age : 28
Location : Pretutindeni
Registration date : 2009-05-31

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by hartia Tue Jul 07, 2009 10:08 pm

aha, ok Laughing
hartia
hartia
Most Fun

Number of posts : 1849
Age : 34
Location : Klausenburg
Registration date : 2009-04-25

Back to top Go down

Nightwish cu Tarja sau Anette? - Page 2 Empty Re: Nightwish cu Tarja sau Anette?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum